Böyle bir yasantiyla evlenebilmek ?

Evet bence de en uygunu guvendigim birinin tavsiyesiyle evlenmek.
Peki soyle sorim, sizin icin flortlesmek ne anlama geliyor ? Mesela uzak mesafe varsa arada.
Benim için sevgililiğe taşımadan öncesindeki süreç. Yani fiziken karşılıklı beğeni vardır yemeğe kahveye çıkılır iltifatlar edilir tatlı sohbetler yapılır ve karşı tarafı yüzeysel tanırsınız. E bu süreç güzel gidiyorsa sevgili boyutuna geçilir ve daha özele girilir daha fazla ilgi alaka olur örnek veriyorum kıskanç bi adam sevgililik döneminde arkadaşlarınıza kıyafetinize işinize karışmaya başlar ama flört döneminde hiç bunlara değinmez bile o yüzden sadece flörtle bile tanıyamazsınız. Uzak mesafe varsa bile yeterincr görüşmeden evlenmeyin. Kimse sizin kötülüğünüzü istemez ama görücü usulü bile evlenseniz adam el iyisi mi yoksa gerçekten iyi bir adam mı tavsiye veren kişide kendi bildiği kadarıyla verecek. Özel hayat başka birşey kimin içinden ne çıkacak belli değil adam cinselliğe düşkün mü değil mi bu bile önemli yani.

Son düzenleme:
çevreye evlenmek istedigini bildirmek ayip mi oldu bir kadin için? Bunu söylemenin bir adabi var tabi o kesin ama bana gore bildirmekle kismetine sadece sebep aramis oluyorusun. Neyse zaten sadece sizin gorusunuz burda farkli ve yardim amaçli olmadigini gorduk.
Yok amaç köstek olmak değil yanlış anlama ama yaşın çok genç daha acele etmene gerek yok. Akışına bırak

benim arkadasim Almanyada doğmuş bir Türkle 10 yıl sevgili olup nişanlandı 😂 eylülde düğünleri var valla. kışın almanyada, yazın Türkiyede yaşayacaklar (cocugun Türkiyede işlettiği bir oteli var cünkü) çok da tatlılar. ama bence sabredin. bu işler bir anda oluyor. ben de 30a kadar evlenmem diyip 25te tanısıp 27de evlendim 😂 yani önceden sinyal vermiyor. inşallah da güzel, hayırlı bir eş bulursunuz. (keske esra erol evlendirme programına devam etseydi kfkf)

Benim de doğma büyüme Almanya li olan türk arkadaşım evlenip buraya gelin geldi. Eşinin hiç öyle bir niyeti yok. Hatta eşi turistik amacli bile gitmiyor, arkadaşım ve cocuklari Tek gidiyor Almanyaya. Her Türk erkeğini bu şekilde yaftalamak haksızlık olur. Ama bu arkadaşımın eşinin maddi durumu iyi. Tenezzül etmiyordur belki. Almanya'da yaşam buradaki kadar konforlu gelmiyor onlara.
Maddi durum iyiyse, iyi bi semt ve evde yasaniliyorsa gercekten Avrupa pek aranilmiyor. Turkiye cennet demiyorum yanlis anlasilmasin :) Ben de hep cocugumla yalniz gider, senede 3-4 kere ailemi ziyaret ederim. Esim 5 senelik evliligimizde ilk kez gecen sene vize basvurusu yapti ve şak diye 3 senelik vize aldi :) Ne vize parasi odedi ne randevu aldi.
Turkiye'deki konforumuz + bu kadar kolay vize almasindan oturu daha da rahatiz. Ciddi bi durum olsa hemen gideriz ama. Sizin arkadasiniz da benim gibi dusunuyodur. Yoksq maalesef burada hayat zor. Ama Avrupa'da muslumanlara cok hos bakilmiyor. Ben orada devlet memuru statusunde calismama ragmen bakis acilarini hissedebiliyodum..

Maddi durum iyiyse, iyi bi semt ve evde yasaniliyorsa gercekten Avrupa pek aranilmiyor. Turkiye cennet demiyorum yanlis anlasilmasin :) Ben de hep cocugumla yalniz gider, senede 3-4 kere ailemi ziyaret ederim. Esim 5 senelik evliligimizde ilk kez gecen sene vize basvurusu yapti ve şak diye 3 senelik vize aldi :) Ne vize parasi odedi ne randevu aldi.
Turkiye'deki konforumuz + bu kadar kolay vize almasindan oturu daha da rahatiz. Ciddi bi durum olsa hemen gideriz ama. Sizin arkadasiniz da benim gibi dusunuyodur. Yoksq maalesef burada hayat zor. Ama Avrupa'da muslumanlara cok hos bakilmiyor. Ben orada devlet memuru statusunde calismama ragmen bakis acilarini hissedebiliyodum..
Evet ankaranin en lüks semtinde milletvekilleri ile aynı sitede evsahibiler, kendi işleri var yazılım alanında. Burada daha sosyal bir hayatları var. Bence parası olana Türkiye gerçekten cennet.

Dogru soyluyorsunuz ama oyle bir ortamlara girme sansim yok..

soyle bir fikrim var; acaba sosyal medya uzerinden farkli sehirlerde ki derneklere mi yazsam sonucta utanmak olmaz cunku beni tanimiyorlar. Yada mesela abim yazsa (dedigim gibi baska sehirlerden o yuzden abimi tanimazlar) ki boyle boyle kiz kardesim su yasta, evlilik dusunuyor ama flort filan yasamadan kendine uygun biri istiyor, tanidiginiz genç varsa evlilik dusunen iletisime gecebiliriz
Boyle bir sey nasil sizce ? Olursa olur olmazsa zaten ne kaybediyoz, adimiz mi cikacak zaten tanimiyoruz 😄
Ama acaba bunu son çozul olarak mi dusunsem mesela 2 sene sonra filan?
Yapmayın lütfen çok komik ve çaresizce hareket ,anca bunu çok daha ilerleyen yaşta ,tüm yolları denemiş ama sonuc bulamamış olduğunuzda deneyin.Tatillere gidin,turlara katılın bulundugunuz alan dışında aktivite yaratın.Gerrkirse hafta sonları uzak mesafe yapın Türklerin çok olduğu yerlerde dolaşın ordaki kulüplere ,kermeslere katılın.Siz oturduğunuz yerde sağa sola yazayım kısmet ayağıma gelsin modundasiniz.Bu gidişle bir cakala dek gelir iki güzel soze kanar hayatınızı mahvedersiniz .....

Yapmayın lütfen çok komik ve çaresizce hareket ,anca bunu çok daha ilerleyen yaşta ,tüm yolları denemiş ama sonuc bulamamış olduğunuzda deneyin.Tatillere gidin,turlara katılın bulundugunuz alan dışında aktivite yaratın.Gerrkirse hafta sonları uzak mesafe yapın Türklerin çok olduğu yerlerde dolaşın ordaki kulüplere ,kermeslere katılın.Siz oturduğunuz yerde sağa sola yazayım kısmet ayağıma gelsin modundasiniz.Bu gidişle bir cakala dek gelir iki güzel soze kanar hayatınızı mahvedersiniz .....
Tatile gitmem zor, turlar filan imkansiz bana eslik edecek kimse yok. Bu tavsiyeliriniz bana birsey katmiyacak kusura bakmayin ama yine de sagolun.
oturdugun yerden kismeti cikan cok var, ve bazilari dunyayi turluyor ama evlenemiyor bu isler sosyal olmakla bitmiyor.

Ve merak etmeyin 2 guzel lafa kancak degilim

benim arkadasim Almanyada doğmuş bir Türkle 10 yıl sevgili olup nişanlandı 😂 eylülde düğünleri var valla. kışın almanyada, yazın Türkiyede yaşayacaklar (cocugun Türkiyede işlettiği bir oteli var cünkü) çok da tatlılar. ama bence sabredin. bu işler bir anda oluyor. ben de 30a kadar evlenmem diyip 25te tanısıp 27de evlendim 😂 yani önceden sinyal vermiyor. inşallah da güzel, hayırlı bir eş bulursunuz. (keske esra erol evlendirme programına devam etseydi kfkf)
10 sene miiii 😳 evet biliyorum sabir isi
Ama iste insan is sahibi filan oldugunda yaninda birine ihtiyac duyuyor paylasmak istiyor ve bu zor aslinda.. arkadas cevresi bir yere kadar yani.. ve evde yalniz yemek yemek, oturmak uyumak uzucu bence.
Siz nasil tanistiniz anlatirmisiniz ? 😊
Amiin Allah razi olsun cok tesekkur ederim

10 sene miiii 😳 evet biliyorum sabir isi
Ama iste insan is sahibi filan oldugunda yaninda birine ihtiyac duyuyor plasmak istiyor ve bu zor aslinda.. arkadas cevresi bir yere kadar yani.. ve evde yalniz yemek yemek, oturmak uyumak uzucu bence.
Siz nasil tanistiniz anlatirmisiniz ? 😊
Amiin Allah razi olsun cok tesekkur ederim
benim arkadasimin kuzeniydi esim 😂 arkadasim instagramda fotografını gösterdi ben de zaman geciririz falan diye kabul ettim. o dönem ben de cok yoğun çalışıyordum ve sadece aslında kafamı dağıtmak istedim. birden 24 saatimizi birbirimize anlatmaya falan başladık. ilk buluşmada esim “ben senle evlenicem” dedi 😂 ben de he he evlenirsin dedim 😂 tam bir yıl sonra nişanlandık. simdi de 1.5 yıldır evliyiz bebek bekliyoruz. hiç hayal bile etmezdim ama hayatın hepimiz için bir planı var. sadece beklemeyi bilmemiz gerekiyormus 🥰

Hayirli geceler
Oncelikle belirtmek istiyorum, turkce klavyem yok o yuzden bazi kelimeler zor anlasilabilir kusura bakmayin..

Yurtdisinda dogdum buyudum ve yasiyorum.

Isim var, ailem var hersey yolunda cok sukur.

Evlenmek istiyorum kendi duzenimi kurmak ve bu yola biriyle devam etmek. Fakat kendime uygun birini nasil bulabilirim bilmiyorum cunku yurtdisinda yasadigim icin sokaklar, cafe, restoranlar, is yeri her yer yabanci. Ben turk ve musluman biri ile evlenmeyi dusunuyorum. Anlicaginiz durum cok zor sosyallesmekle filan olmuyor cunku ortamlarda hep yabancilar var. Is yerinden filan imkansiz hic turk yok. Ailem kimseye araci olmuyor. Yani kendi halimdeyim boyle nasil karsima biri cikacak bilmiyorum ve bu durum beni korkutuyor. Evlenmek icin gec kalmadim ama gec kalmak istemiyorum cunku kendimi hazir hissediyorum.

Sizce ne yapabilirim ?

2 kisi ile tanistim bu gune kadar onlarda internetten. Ikiside olmadi. Ve artik kimse de benle iletisime girmiyor benim kafama denk.
Onu bunu bilmem ama nolue türkiyeden birini bulup oraya getirme

O sirada Turk erkegi gorunce yolunu degistiren ben :KK70:
Tabi herkesin tercihi farkli, kafa dengi birini bulmak gercekten zor. Sabirli olmak gerekiyor. Expat gruplarini meetup gibi uygulamalarda bulabilirsiniz. Fransa'da kullaniliyor mu bilmiyorum ama, bir arastirabilirsiniz. En azindan buna benzer bir sey vardir. Onun disinda online dating uygulamalarini kullanmaya devam edin, cogunlukla basarisiz oluyor bence o uygulamalar ama belli olmaz.
Bir de Turk erkekleri ile karsilasabileceginiz bir hobi edinebilirsiniz, mesela gecenlerde avrupa futbol sampiyonasi vardi, Turk maclari sirasinda mac yayinlayan mekanlarda cok fazla Turk erkegi oluyor. Onumuzdeki gunlerde de olimpiyatlar var bakin, Turkiye'nin kritik karsilasmalarini yayinlayan mekanlara gidin bence.

O sirada Turk erkegi gorunce yolunu degistiren ben :KK70:
Tabi herkesin tercihi farkli, kafa dengi birini bulmak gercekten zor. Sabirli olmak gerekiyor. Expat gruplarini meetup gibi uygulamalarda bulabilirsiniz. Fransa'da kullaniliyor mu bilmiyorum ama, bir arastirabilirsiniz. En azindan buna benzer bir sey vardir. Onun disinda online dating uygulamalarini kullanmaya devam edin, cogunlukla basarisiz oluyor bence o uygulamalar ama belli olmaz.
Bir de Turk erkekleri ile karsilasabileceginiz bir hobi edinebilirsiniz, mesela gecenlerde avrupa futbol sampiyonasi vardi, Turk maclari sirasinda mac yayinlayan mekanlarda cok fazla Turk erkegi oluyor. Onumuzdeki gunlerde de olimpiyatlar var bakin, Turkiye'nin kritik karsilasmalarini yayinlayan mekanlara gidin bence.
Hangi milletten isterdiniz siz ? 😄
Ben aslinda dinine bagli musluman bir arap bile cok kolay isterim Ama ailem maalesef istemiyor..
Burda cok arap var
Sagolun tesekkur ederim fikirleriniz icin

Avrupaya ücretsiz gidiş biletisiniz.
Oraya geliyorlar, uyum sağlayamıyorlar
Dil yok iş bulamıyorlar
Sonra 30 yaşında bir bebeğiniz olmuş oluyor.
Peki digelim son çare TR den evleniyorum cunku burda bulamafim
Ama TR de yasarsam o zaman sorun olmaz herhalde ?

Hangi milletten isterdiniz siz ? 😄
Ben aslinda dinine bagli musluman bir arap bile cok kolay isterim Ama ailem maalesef istemiyor..
Burda cok arap var
Sagolun tesekkur ederim fikirleriniz icin
Ben genel olarak ata erkil zihniyetle yetistirilmis erkeklerden uzak durmaya calisiyorum. Tercihim avrupali erkekler yonunde oluyor genel olarak :KK70:
Turk erkegi ile birlikte olmak istemenizi anlayabiliyorum ama, aileniz arap erkekleri konusunda hakli bence.
Bir erkegin kadina deger vermesi de onemli bir kriter. Musluman olmasi ile birlikte buna da dikkat edin bence.

Tatile gitmem zor, turlar filan imkansiz bana eslik edecek kimse yok. Bu tavsiyeliriniz bana birsey katmiyacak kusura bakmayin ama yine de sagolun.
oturdugun yerden kismeti cikan cok var, ve bazilari dunyayi turluyor ama evlenemiyor bu isler sosyal olmakla bitmiyor.

Ve merak etmeyin 2 guzel lafa kancak degilim
Sevdiğim bir laf var" kader gayrete aşıktır"
Bir şeyi çok istemek ve bunun için mücadele etmek her yolu denemek.Evinde oturup kısmet bulanlar sizin gibi çok istememiş olabilir,eşi dostu vardır nasip olmuştur Siz onu yapamam,bunu yapamam diyorsunuz abini anonim olarak ortaya sürme planı yapiyorsunuz Avrupa görmüş insanın bu sacma yollari düşünmesi gerçekten saçma.Tur için illa yanınızda birinin olması gerekmiyor,insanlarla iç içe olmadan tanımadan,zaman geçirmeden bir tane gelsin ,alsın gitsin kafası iyi bir kafa değil......

Hayirli geceler
Oncelikle belirtmek istiyorum, turkce klavyem yok o yuzden bazi kelimeler zor anlasilabilir kusura bakmayin..

Evlenmek istiyorum kendi duzenimi kurmak ve bu yola biriyle devam etmek. Fakat kendime uygun birini nasil bulabilirim bilmiyorum cunku yurtdisinda yasadigim icin sokaklar, cafe, restoranlar, is yeri her yer yabanci. Ben turk ve musluman biri ile evlenmeyi dusunuyorum. Anlicaginiz durum cok zor sosyallesmekle filan olmuyor cunku ortamlarda hep yabancilar var. Is yerinden filan imkansiz hic turk yok. Ailem kimseye araci olmuyor. Yani kendi halimdeyim boyle nasil karsima biri cikacak bilmiyorum ve bu durum beni korkutuyor. Evlenmek icin gec kalmadim ama gec kalmak istemiyorum cunku kendimi hazir hissediyorum.

Sizce ne yapabilirim ?

2 kisi ile tanistim bu gune kadar onlarda internetten. Ikiside olmadi. Ve artik kimse de benle iletisime girmiyor benim kafama denk.
Hayirli geceler

Sizce ne yapabilirim ?

Hangi ulkedesin, ekonomik durumun ne fikrim yok, vereceğim tavsiyeleri genel algıla o yüzden. Mesela tatile git, ailenle ya da yalnız ya da kız kıza.. Türkiye'ye tatile gel mesela, yaz kamplarına katıl vb.. ortam yarat yani birileri ile tanışmak için. Yaşadığın ülkede de yapabilirsin bunu. Doğa sporları, bisiklet, kano vb ilgi alanına göre bir şey ile ilgilen ve onların kulübüne, derneğine üye ol. Kız arkadaş da edinebilirsin, onun kuzeni vardır tanıştırır, arkadaşı vardır seni görür beğenir... Aklıma bunlar geldi. İlla evlilik diye de sartlama kendini, bu işler öyle gelişmez dogalina bırak..

X