Böyle bir yasantiyla evlenebilmek ?

Almanya da degilim fransada ve turk yok demedim sadece benim sehrim kucuk ve tanidiklarim bana uygun gelmiyor.

Fransa da bu açıdan fark etmiyor üstelik Türk olmasa da muhtemelen Müslüman nüfusu çok daha yoğundur.
Diğer konularınıza baktım. Crohn hastası bir bey ile hastalığı yüzünden görüşmekten vaz mı geçtiniz?

Arkadaslar biraz daha bilgi vereyim herkese tesekkur ederim cevaplariniz icin.
Ben 5 sene uni de okudum burda ama kendime uygun biri ile tanismadim.
Hemen sonra is buldum cok sukur ama dedigim gibi is yerinde de imkansiz

Lokaller, kurs filan yok burda, ben kucuk bir sehirde yasiyorum. Turkler var tabii ama bana uygun birisi yok.

Evden ise , isten eve boyle kimseyle tanisilmaz ki sanaldan baska veya cevreye bildirmekten sonra …
Isim geregi ailemden uzakta yalniz yasiyorum ve bu yuzden de yalnizlik daha zor geliyor ve insan birine gerek duyuyor.

Aslinda ben cok dinine bagli bir insanim, camiye her firsatta giderim kandillerde kermes teravih vs ama bildiginiz gibi camilerde karsi cinsle iletisim yok birbirimizi gormuyoruz bile.
Oysa ki buyuk ihtimal bana uygun bir kac genc vardir. Ben nasil bu genclerle tanisma imkanim olabilir ki ?

Cunku onlari baska yerlerde gormem imkansiz.. erkekler ne sansli anneleri araci oluyor ama bizim icin durum farkli isteyenimiz olmazsa yapacak bir sey olmuyor.
Bulunduğunuz yerde veya çevrede insani yardım dernekleri falan var mı acaba? Öyle bi kurumda gönüllü olarak faaliyet gösterebilirsiniz. Benim bildiğim derneklerde gençler çok aktif bi şekilde çalışıyorlar ve biriyle tanışma ihtimalide oldukça yüksek oluyor.

Fransa da bu açıdan fark etmiyor üstelik Türk olmasa da muhtemelen Müslüman nüfusu çok daha yoğundur.
Diğer konularınıza baktım. Crohn hastası bir bey ile hastalığı yüzünden görüşmekten vaz mı geçtiniz?
Ailem turk istiyor, yoksa benim icin musluman olmasi yeterli.
Yok aslinda crohndan dolayi degil. Kisiliginden dolayi vazgectim. Ve pisman degilim.
Ama 2. Kisi benden vazgecti, onun pisman olmasi mumkun cunku kendinden emin degildi ve acik kapi birakti. Yazik oldu ama hayirlisi diyorum her zaman, vardir bir hayir

Arkadaslar biraz daha bilgi vereyim herkese tesekkur ederim cevaplariniz icin.
Ben 5 sene uni de okudum burda ama kendime uygun biri ile tanismadim.
Hemen sonra is buldum cok sukur ama dedigim gibi is yerinde de imkansiz

Lokaller, kurs filan yok burda, ben kucuk bir sehirde yasiyorum. Turkler var tabii ama bana uygun birisi yok.

Evden ise , isten eve boyle kimseyle tanisilmaz ki sanaldan baska veya cevreye bildirmekten sonra …
Isim geregi ailemden uzakta yalniz yasiyorum ve bu yuzden de yalnizlik daha zor geliyor ve insan birine gerek duyuyor.

Aslinda ben cok dinine bagli bir insanim, camiye her firsatta giderim kandillerde kermes teravih vs ama bildiginiz gibi camilerde karsi cinsle iletisim yok birbirimizi gormuyoruz bile.
Oysa ki buyuk ihtimal bana uygun bir kac genc vardir. Ben nasil bu genclerle tanisma imkanim olabilir ki ?

Cunku onlari baska yerlerde gormem imkansiz.. erkekler ne sansli anneleri araci oluyor ama bizim icin durum farkli isteyenimiz olmazsa yapacak bir sey olmuyor.
Aslında kadınlar arasındayken yurt dışında eş adayı bulmanın zorluklarından bahsedin. Evli var ise tüyo alın. Belki birinin abisi, akrabası vs vardır. Cesaret edebilirseniz dümdüz söyleyin.

Yani camiye gidip kadın erkek iletişim olmadığı için bulamadım demişsiniz ona çok şaşırdım. Biz de mesela Müslüman değiliz ama içli köfte falan yemeye gidiyoruz öyle kermeslere ve gayet kadın erkek iç içe yani🙄 bir de yardım kuruluşlarını da tavsiye ederim ben dil öğrenirken gitmiştim çok gençler vardı Türk de vardı tabi. Onun dışında mesleğin yardımıyla da bulabilirsin ama biraz ne iş yaptigina göre de değişir. Bizim expat gruplarında dogma büyüme buralı olan bazı turkler çok aktif yardımcı olup kendilerine iş de bağlıyorlar mesela öyle öyle yeni gelmiş Türk bir çevre edinebilirsiniz.

Yani camiye gidip kadın erkek iletişim olmadığı için bulamadım demişsiniz ona çok şaşırdım. Biz de mesela Müslüman değiliz ama içli köfte falan yemeye gidiyoruz öyle kermeslere ve gayet kadın erkek iç içe yani🙄 bir de yardım kuruluşlarını da tavsiye ederim ben dil öğrenirken gitmiştim çok gençler vardı Türk de vardı tabi. Onun dışında mesleğin yardımıyla da bulabilirsin ama biraz ne iş yaptigina göre de değişir. Bizim expat gruplarında dogma büyüme buralı olan bazı turkler çok aktif yardımcı olup kendilerine iş de bağlıyorlar mesela öyle öyle yeni gelmiş Türk bir çevre edinebilirsiniz.
Neden sasiriyorsunuz ?
Kermesler burda senede bir defa oluyor evet herkes iç içe ama illa ki birisinin dikkatini cekecegiz diye bir kaide yok ki.
Ben kadin olarak birini begensem bile ne yapabilirim ? Hic bir sey.
Senede bir defa olan bir sey icin ve orada biri bizi begencegi kesin olmayan bir sey , yani boyle beklersem cok beklerim.

expat gruplari hangileri nerden bulabilirim?

Aslında kadınlar arasındayken yurt dışında eş adayı bulmanın zorluklarından bahsedin. Evli var ise tüyo alın. Belki birinin abisi, akrabası vs vardır. Cesaret edebilirseniz dümdüz söyleyin.
Dogru soyluyorsunuz ama oyle bir ortamlara girme sansim yok..

soyle bir fikrim var; acaba sosyal medya uzerinden farkli sehirlerde ki derneklere mi yazsam sonucta utanmak olmaz cunku beni tanimiyorlar. Yada mesela abim yazsa (dedigim gibi baska sehirlerden o yuzden abimi tanimazlar) ki boyle boyle kiz kardesim su yasta, evlilik dusunuyor ama flort filan yasamadan kendine uygun biri istiyor, tanidiginiz genç varsa evlilik dusunen iletisime gecebiliriz
Boyle bir sey nasil sizce ? Olursa olur olmazsa zaten ne kaybediyoz, adimiz mi cikacak zaten tanimiyoruz 😄
Ama acaba bunu son çozul olarak mi dusunsem mesela 2 sene sonra filan?

Yurtdisinda kucucuk koylerde bile turkler var ama sanirim sizin oradakiler pek kafa denginiz degil. Sahsen benim de degildi. 22 yasindayken erasmus stajimi Istanbul'da bir sirkette yapmistim. Kiz yurdu ayarlamistim. Gurbetci safligi uzaktan ayarladigim yurdun gercek halini gorunce baska alternatifler ararken suan ki esimle tanismistim. Ama onunla da evlilik gibi bi dusuncem olmamisti. Bana yardimci olup, bosver akrabalarin varmis 1 saat yol cek akrabanda kal her turlu yurttan iyidir demisti. Wp'dan birkac kez nasilsin rahat gidip geliyor musun derken konusmayi ilerletip sevgili olmustuk. 22de tanistik, 27de evlendik. Esim icin Turkiye'ye yerlestim. Su an 32 yasindayim. Esim hala Avrupa'ya gitmek istemez. Ama Avrupa'ya kapak atmak icin seviyorum ayagina yatacak cok erkek var dikkatli olun.
Benim de doğma büyüme Almanya li olan türk arkadaşım evlenip buraya gelin geldi. Eşinin hiç öyle bir niyeti yok. Hatta eşi turistik amacli bile gitmiyor, arkadaşım ve cocuklari Tek gidiyor Almanyaya. Her Türk erkeğini bu şekilde yaftalamak haksızlık olur. Ama bu arkadaşımın eşinin maddi durumu iyi. Tenezzül etmiyordur belki. Almanya'da yaşam buradaki kadar konforlu gelmiyor onlara.

Hayirli geceler
Oncelikle belirtmek istiyorum, turkce klavyem yok o yuzden bazi kelimeler zor anlasilabilir kusura bakmayin..

Yurtdisinda dogdum buyudum ve yasiyorum.

Isim var, ailem var hersey yolunda cok sukur.

Evlenmek istiyorum kendi duzenimi kurmak ve bu yola biriyle devam etmek. Fakat kendime uygun birini nasil bulabilirim bilmiyorum cunku yurtdisinda yasadigim icin sokaklar, cafe, restoranlar, is yeri her yer yabanci. Ben turk ve musluman biri ile evlenmeyi dusunuyorum. Anlicaginiz durum cok zor sosyallesmekle filan olmuyor cunku ortamlarda hep yabancilar var. Is yerinden filan imkansiz hic turk yok. Ailem kimseye araci olmuyor. Yani kendi halimdeyim boyle nasil karsima biri cikacak bilmiyorum ve bu durum beni korkutuyor. Evlenmek icin gec kalmadim ama gec kalmak istemiyorum cunku kendimi hazir hissediyorum.

Sizce ne yapabilirim ?

2 kisi ile tanistim bu gune kadar onlarda internetten. Ikiside olmadi. Ve artik kimse de benle iletisime girmiyor benim kafama denk.
Türkiyeye bi gelin hele bakın erkekler sizinle evlenebilmek için etrafında nasıl pervane oluyor, yurtdışında yaşamak için öncelik evlilik değil yurtdışına kapağı atmak oluyor. Hani sizin için problem olmazsa burada müslüman Türk olması yeterli ise gelip burdan birini bulabilirsiniz. Çok kolay bulursunuz.

soyle bir fikrim var; acaba sosyal medya uzerinden farkli sehirlerde ki derneklere mi yazsam sonucta utanmak olmaz cunku beni tanimiyorlar. Yada mesela abim yazsa (dedigim gibi baska sehirlerden o yuzden abimi tanimazlar) ki boyle boyle kiz kardesim su yasta, evlilik dusunuyor ama flort filan yasamadan kendine uygun biri istiyor, tanidiginiz genç varsa evlilik dusunen iletisime gecebiliriz
Boyle bir sey nasil sizce ? Olursa olur olmazsa zaten ne kaybediyoz, adimiz mi cikacak zaten tanimiyoruz 😄
Böyle bişey yapılır mı hiç ya. Şu mesaja kadar anlıyordum sizi ama bu fikre yakın olmanız çok korkunç. Hiç tanışıp flört etmeden birinin kefil olmasıyla evlenilir mi ya. Evlilik öyle biraz un biraz şeker biraz yumurta koyunca ortaya çıkan kek gibi birşey değil. Bu adamdan çocuk yapıyorsunuz aynı hayatı paylaşıyorsunuz ve kimse dört dörtlük değil adam pis midir temiz midir saygılı sabırlı mıdır cimri midir cömert midir vs bilmeden evlenilir mi?

Böyle bişey yapılır mı hiç ya. Şu mesaja kadar anlıyordum sizi ama bu fikre yakın olmanız çok korkunç. Hiç tanışıp flört etmeden birinin kefil olmasıyla evlenilir mi ya. Evlilik öyle biraz un biraz şeker biraz yumurta koyunca ortaya çıkan kek gibi birşey değil. Bu adamdan çocuk yapıyorsunuz aynı hayatı paylaşıyorsunuz ve kimse dört dörtlük değil adam pis midir temiz midir saygılı sabırlı mıdır cimri midir cömert midir vs bilmeden evlenilir mi?
Kendimi yanlis ifade ettim.
Tanismak ve flort etmeyi ayni gormuyorul ben ondan. Yani tabii ki taniscam konuscam oturcam , ama sevgili kafasinda degil yani.

Sanaldan konustugum kisiler gibi.
Kimsenin kefil olmasiyla evlenmeyi dusunmuyorum kendim tanicam ve fikir edincem ama bunun bir uslubu var.

Benim sorum bu sekilde biri ile iletisime girme imkaniydi beni anlamadiniz neyse

Bebişim normal değil mi, yani Avrupada yaşarsan tabi ki etrafın Avrupalılarla dolu olur Türk nerden bulcaksın ... Türk bulmak istiyorsan Türkiyede olman gerek. Br süre Türkiyede yaşayabilirsin, hayallerinin erkeğini bulduktan sonra da ister tası tarağı toplayıp geri döndersin ister Türkiyede kalırsın.

Bebişim normal değil mi, yani Avrupada yaşarsan tabi ki etrafın Avrupalılarla dolu olur Türk nerden bulcaksın ... Türk bulmak istiyorsan Türkiyede olman gerek. Br süre Türkiyede yaşayabilirsin, hayallerinin erkeğini bulduktan sonra da ister tası tarağı toplayıp geri döndersin ister Türkiyede kalırsın.
Dogru soyluyorsunuz ama benip burda duzenim var isim var ve memnunum.
TR de yasayan ve cok bekar var evlenemeyen yani Tr ye yerlesmek bir garanti vermiyor ki 😄

Hem yalan yok ben benim gibi burda dogmus buyumus istiyorum oncelikle kafa uyusumu açisindan. Ve burda evlenenler de cok daha 20/22 yaslarinda ama kismet isi iste.

Benim amacip acaba nasil burdan kendime uygun birini bulabilirim onu sormak istedim. Cunku mutlaka baska sehirlerde benim icin uygun biri vardir ama karsilasma imkani yok o imkani nasil saglayabilirim onu bilmek istedimWw

Kendimi yanlis ifade ettim.
Tanismak ve flort etmeyi ayni gormuyorul ben ondan. Yani tabii ki taniscam konuscam oturcam , ama sevgili kafasinda degil yani.

Sanaldan konustugum kisiler gibi.
Kimsenin kefil olmasiyla evlenmeyi dusunmuyorum kendim tanicam ve fikir edincem ama bunun bir uslubu var.

Benim sorum bu sekilde biri ile iletisime girme imkaniydi beni anlamadiniz neyse
Flörtleşmeden tanıyamazsınız samimiyet kurmadığınız kişi size gerçek kendini nasıl gösterebilir sizi nasıl tanıyabilir? Diğer insanlardan ne farkınız olacak ki? Temas istemeyebilirsiniz belki ama kimseyi sevgili kıvamında olmadan tanıyamazsınız. Böyle yapacaksanız gerçekten kendisine güvendiğiniz birinin tavsiyesiyle evlenin daha iyi.

Dogru soyluyorsunuz ama benip burda duzenim var isim var ve memnunum.
TR de yasayan ve cok bekar var evlenemeyen yani Tr ye yerlesmek bir garanti vermiyor ki 😄

Hem yalan yok ben benim gibi burda dogmus buyumus istiyorum oncelikle kafa uyusumu açisindan. Ve burda evlenenler de cok daha 20/22 yaslarinda ama kismet isi iste.

Benim amacip acaba nasil burdan kendime uygun birini bulabilirim onu sormak istedim. Cunku mutlaka baska sehirlerde benim icin uygun biri vardir ama karsilasma imkani yok o imkani nasil saglayabilirim onu bilmek istedimWw

Kasabada yasiyorsun anladigim kadariyla, dogru mu konu sahibesi yakinda buyuksehir varsa o taraflara haftasonu sosyalllesmeye gidebilirsin. Sosyal medyayi pek onermem ama istersne gozune kestirdiklerin olursa ekle bakarsin belli olmaz :halay:

Flörtleşmeden tanıyamazsınız samimiyet kurmadığınız kişi size gerçek kendini nasıl gösterebilir sizi nasıl tanıyabilir? Diğer insanlardan ne farkınız olacak ki? Temas istemeyebilirsiniz belki ama kimseyi sevgili kıvamında olmadan tanıyamazsınız. Böyle yapacaksanız gerçekten kendisine güvendiğiniz birinin tavsiyesiyle evlenin daha iyi.
Evet bence de en uygunu guvendigim birinin tavsiyesiyle evlenmek.
Peki soyle sorim, sizin icin flortlesmek ne anlama geliyor ? Mesela uzak mesafe varsa arada.

Kasabada yasiyorsun anladigim kadariyla, dogru mu konu sahibesi yakinda buyuksehir varsa o taraflara haftasonu sosyalllesmeye gidebilirsin. Sosyal medyayi pek onermem ama istersne gozune kestirdiklerin olursa ekle bakarsin belli olmaz :halay:
Kiz eklediginde erkek milleti ne dusunur ? 😄
Bir kere istek attim isteyimi yanitsiz birakti daha da tovbe ettim Allah tan tanidik degildi 🤣

Siz derneklere ve sosyal etkinliklere daha çok katılın. Hem madem abiniz de var, gözüne enişte adayı kestirirse zaten size çıtlatır diye düşünüyorum. Yurt dışında aday bulmak velinimet olmalı 🤣 Çekinmiyorsanız abinize belirtin.

Ben açıkçası dile getiremem. Akıllarında olayım diye ortamdaki hemicnslerime nasıl güvenip de biriyle evlendiklerini sorardım. Sonra konu konuyu açradı. Dur seni birileriyle tanıştırayıma konu gelirdi. Genelde evlilik konusu dönünce konu baş göz etmeye geliyor 🤪

X