Böyle bir yasantiyla evlenebilmek ?

Türkiyeden ithal edeceksiniz :)
Bi duyurun Türkiyedeki akrabalarınıza tanıdıklarınıza, Türk erkekleri sıraya girer zaten

Facebook gruplarına bakının. Şehrinizde Türk grupları varsa o gruba katılıp sosyalleşebilirisiniz. Orada oturduğunuz yerde tanıdık çevreniz yok mu ? Genelde Türkler benzer yerlerde oturuyorlar

Kız sen Almanya'daydın sanki öyle hatırlıyorum başka bi konunundan. Nasıl Türk yok oralarda? Türk kaynıyor oralar.

Aile tanıdıklarından, uzak akrabalardan falan gidin. Yurtdışında yaşayan çoğu tanıdığım böyle yaptı tabi sonuç olarak Türkiyeye döndüler evlenince. Başka türlü yapar mısınız bilmem.

Yurtdisinda kucucuk koylerde bile turkler var ama sanirim sizin oradakiler pek kafa denginiz degil. Sahsen benim de degildi. 22 yasindayken erasmus stajimi Istanbul'da bir sirkette yapmistim. Kiz yurdu ayarlamistim. Gurbetci safligi uzaktan ayarladigim yurdun gercek halini gorunce baska alternatifler ararken suan ki esimle tanismistim. Ama onunla da evlilik gibi bi dusuncem olmamisti. Bana yardimci olup, bosver akrabalarin varmis 1 saat yol cek akrabanda kal her turlu yurttan iyidir demisti. Wp'dan birkac kez nasilsin rahat gidip geliyor musun derken konusmayi ilerletip sevgili olmustuk. 22de tanistik, 27de evlendik. Esim icin Turkiye'ye yerlestim. Su an 32 yasindayim. Esim hala Avrupa'ya gitmek istemez. Ama Avrupa'ya kapak atmak icin seviyorum ayagina yatacak cok erkek var dikkatli olun.

Sana tavsiyem asla sanaldan tanışma da. Onların amacı yüzde 99 ülke değişimi için. Türk istiyorsanız Türk gruplar lokallar müslüman grupları falan yok mu?
Benim kriterim sadece müslüman olması olurdu. Müslüman yabancı biriyle evlenirdim. Siz neden istemiyorsunuz?

Siz de 30lu yaşları ne gömdünüz.

çevreye evlenmek istedigini bildirmek ayip mi oldu bir kadin için? Bunu söylemenin bir adabi var tabi o kesin ama bana gore bildirmekle kismetine sadece sebep aramis oluyorusun. Neyse zaten sadece sizin gorusunuz burda farkli ve yardim amaçli olmadigini gorduk.

Anlayisiniz için tesekkur ederim, kesinlikle oyle hemen yarin olsun demiyorum ama cozum ariyorum.. sagolun desteginiz icin

Sanaldan tanistim 2 defa ama onlarda benim gibi burda dogup buyuyen adamlardi.
Bu durumda sakinca yok bana gore.
Ama TC den bir erkekle sanaldan tanismayi dusunmuyorum soylediginiz nedenlerden dolayi tabi ki.

benim icin sorun degil mesela arap olmasi ama ailem istemiyor.

Facebook gruplarına bakının. Şehrinizde Türk grupları varsa o gruba katılıp sosyalleşebilirisiniz. Orada oturduğunuz yerde tanıdık çevreniz yok mu ? Genelde Türkler benzer yerlerde oturuyorlar
cevrem var turkler ayni sehirde ama kucuk bir sehir ve kafa dengi kimse yok yani benim istedigim gibi bir insan maalesef cunku kucuk bir sehir

Turkiye de yasayan biriyle evlenmeye sicak bakmiyorum ama hersey kader

Peki TR de yasayan biri tanidik biri ise mesela uzaktan akraba veya ortak tanidik o zaman da mi hic dusunmiyim ?

Evet kucuk bir sehirde yasiyorum ve burdakileri az cok taniyorum kafa dengim degil

30 a gelip dert etmektense simdiden çözüm aramak daha mantikli bu yuzden danismak istedim ! bu tarz yorumlara gerek yok. Haa tabi nasipten ote yol yok ama gayrette lazim
2 kişi ile görüştünüz, olmadı diye artık olmayacak diye bir şey yok. 100 kişi ile görüşürsünüz bir kişi olur. Geç olsun güç olmasın, hem yanlış biri ile evlenmektense evlenmemek daha iyi. Er ya da geç karşınıza size uygun biri çıkacaktır, hakkınızda hayırlısı olsun. Geç olmasına takılmayın hayırlı olmasına bakın.

Arkadaslar biraz daha bilgi vereyim herkese tesekkur ederim cevaplariniz icin.
Ben 5 sene uni de okudum burda ama kendime uygun biri ile tanismadim.
Hemen sonra is buldum cok sukur ama dedigim gibi is yerinde de imkansiz

Lokaller, kurs filan yok burda, ben kucuk bir sehirde yasiyorum. Turkler var tabii ama bana uygun birisi yok.

Evden ise , isten eve boyle kimseyle tanisilmaz ki sanaldan baska veya cevreye bildirmekten sonra …
Isim geregi ailemden uzakta yalniz yasiyorum ve bu yuzden de yalnizlik daha zor geliyor ve insan birine gerek duyuyor.

Aslinda ben cok dinine bagli bir insanim, camiye her firsatta giderim kandillerde kermes teravih vs ama bildiginiz gibi camilerde karsi cinsle iletisim yok birbirimizi gormuyoruz bile.
Oysa ki buyuk ihtimal bana uygun bir kac genc vardir. Ben nasil bu genclerle tanisma imkanim olabilir ki ?

Cunku onlari baska yerlerde gormem imkansiz.. erkekler ne sansli anneleri araci oluyor ama bizim icin durum farkli isteyenimiz olmazsa yapacak bir sey olmuyor.

Cok haklisiniz Allah razi olsun bu sozleriniz icin. Geç olmasina takilmamak evet kabullenmem gereken bu. Ben universiteyi bitirip is sahibi olduktan sonra hep sanardim ki evlilik de hemen sonra gelir.
Yani beklentim bu yondeydi hep.. 2 senedir me mevzunum ve isim var cok sukur hamd olsun. Ama maaelesef evlilik isi plan ile olmuyor.
dogru soyliyorsunuz hayirsiz olacaksa hic olmasin ve zaman alsin.
Sizce simdiden cevreme evlenmek istegimi bildirmek yanlis mi olur ? 2 seneye filan kimse cikmazsa karsima o zaman mi bildirim ?
Hani demesinler ki sanki evde kalmis korkusu ile boyle davraniyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…