Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

Nerde arasın alıp başına bela eden yok ki.

Yav desin napcan ıy kekoya bak deyip geçeceğine adamı amacına ulaştırmış alıp kafaya takmışsın.
“Senin fikrinin ne önemi var vasat herif” moduna girmen lazım acilen
ekşisözlük.com da ki platform da yazıyor bunları, bana kusmadığı yetmedi oraya yapıyor.
o platformu da kapattım görmemek için.

Nerde arasın alıp başına bela eden yok ki.

yakışıklı olan ama sevgilisi olmayan erkek

• bu devirde gerçek sevgiye verilen değer kalmadığındandır. yani sağlam darbe yemiştir. karşı cinsin gerçek yüzünü görmüştür. ya da çok zengin değildir . en son ki ilişkimde paranın azlığı yüzünden bitti mesela maddiyat yüzünden bu haldeyiz derdi. eğer zengin olsaydım ev alsaydım beraber yaşamaya razıydı. sürekli gezse alışveriş yapsa lüx yerlere gidip gelseydi. muhtemelen devam ederdi.
    yani gerçekten seven de yok gerçek aşk da yok her zaman bir taraf seviyor çabalıyor ama yaralanan darbe yiyen gerçekten seven taraf oluyor. ne yapsan yaranamazsın . nankör'lük nirvanaydı kendisinde …

ben bile güzel olduğum halde bu kadar özgüven yok.

Kimse sizi bu ilişkide zorla tutmuyor birinin bize uyumlu olmaması onu kötü insan yapmıyor.Milyarca insan milyarlarca karakter var ben profosyonel olarak bu yorumu yaparım.İnsan karakter olarak hayata bakış açısı olarak aynı olan insanla uyumlu olabiliyor.Benim dediğim yanlış olsa her insan ilk iliskisinden sonra kendini dünyaya kapatirdi.Siz onun için dünyadaki son kadın değilsiniz o da son erkek değil.Kimse hayata böyle bakamaz.Yads baksın hayat ona anlatır zamanla.Ben sizin yazdiklariniza yorum yapıyorum bu ilişkide mutlu değilsiniz mutlu edemezsiniz olay aslında bu.Gerisi sizin bileceğiniz şey benim adama laf söylemem gereksiz mahalle dedikodusu.İyi şanslar dilerim

3 tane erkeğe nasıl tahammül edeceksiniz? Kabus gibi. Evlerden ırak.
Siddin sene koca bulamasam yine böyle bir evlilik yapmam.

Dediği gibi en azından parası olsaydı. Tonla defosunu anca para örterdi o da farkında.

çocukları postalamak değil lütfen ben çocukları çok severim dede ve amcada çok sevdikleri için onlara da gider gelirler diye söyledim
postalamak olarak görmemeli kimse.

kimse, başkasının cocuguna annelık yapmak zorunda da degıl.

esı ıle halen evlı olan anneler de, bosanmıs anneler de hep kotu yorumlar yapıyor genel olarak. kendınce herkes haklı, cunku cocuk babaya da aıt. ama bılınen bır gercek vardır kı aynı evde bıle cocuklara sahıp cıkmazken babalarken, hep yuk annedeyken, hangı erkek ya da kac erkek cocuguna hayatını acacak anneden ayrılınca... cıdden kendı babamız bıle aynıdır belkı ya da eslerımız ya da abılerımız vs.

kaldı kı yenı bır hayat, belkı yenı es cok katı ya da cok seytan, ya da kıskanc. ya da hıcbırı degıl ama kendı evınde kendı hayatını ıstıyor sadece. babası cocukla vakıt gecırsın, maddı her turlu yanında da olsun amenna. ama yenı ev , babanın bekar evi degıl kı, baba sormadan ve karsı taraf ıstemeden, cocugu ıle yasasın o evde.

cok kotu kalplı olmadıkca, bır kadın o cocuga kıyamaz uzulur ama o cocuk ustunden nebalanan anneler oluyor, eskı esını ve o ınsanı huzursuz edebılıyor, ya da adam yenı ese bır baska cocugun hızmetcısı muamalesı yapıyorsa, ya da yenı esını bu fedakarlıgı ıcın takdır etmıyorsa, vs vs yanı bır cok duygunun ve olayın oldugu ya da olabılecegı bır surec bu. o yuzden kadın, bastan ısteyebılır erkek de ya bunu kabul edecek ve babalık sorumlulugunu , o kadının evlılık hayatına yansıtmadan en haklı sekılde yapacak ya da o ınsanı hayatına almayacak

kadın da, ya boyle bır adamla evlenecek sartları kabul edecek ve ya da en bastan ıstemeyecek

yanı cocuk dısında ve yetıskın olan 3 ınsanın anlayıs, empati, olgunluk ve cocugun faydasını dusunmeye odaklı bılınclı adımları olmadıkca, zarar goren cocuk olacagından herkes sapkasını onune alıp dusunmelı ve hareket etmeli.

dede , amca ılla vakıt gecırır cocuk, akrabalar ıle kaynasması, anne baba bosansa da ılıskılerının bıtmemesı guzel. sonucta allah korusun anne babaya bırsey olsa, cocuk onlara kalıyor. herseyı dusunmek lazım ama ne bır dede, ne amca, ne yeni eş cocuktan sorumlu olamaz, o cocugun annesı ve babası, cocugun hayatını verımlı sekılde devam ettırmelıler buna gore hayatlarını cızmelıler yani.

Kendini iyi, şirin, melek gibi anlatan birine sorulabilecek en doğal soruyu sordum, o kadar iyi o kadar vefakar cefakar anlayış abidesiydin neden çocuklar akraba akraba geziyor sen kocanla kendi çocuğunu gül gibi büyütürken diye. O iyilik o anlayış empati bi tek herifeymiş meğer.

Artık kimden depiği yediyse görmeyeli.

uzak durulması gereken kadınlar

• sürekli sorun çıkaran , yalan söyleyen , senle konuşmak istemeyen başkası olunca saatlerce anlatabilen , hakaret eden , küfür eden , senin sevgini kullanarak seni kullanmaya çalışan , iletişim kurmaktan çok engellemeyi tercih eden , gönül almayı bilmeyen , çözüm odaklı olmayıp sorun odaklı hareket eden , seni sürekli baskı altına almaya çalışan kadından uzak durmak gerek… bu şekilde liste uzar

yazdığı şeylere acıyorum..

farkında mısınız

cocuguna sahıp cıkmayan bır anne , cocugun annesı

ama bız , cocugun annesı olmayan bır kadına yuklenıyoruz

babası, cocugun hayatını kuramamıs, kararlar almıs ya da kararlar alamayan bırı.

aldatan erkekten cok, aldtattıgı kadına yuklendıgımız gıbı olayın ana kahramanlarına yuklenmıyoruz

ıyı bır ınsandır ya da degıldır bu bayan. sırın ya da melek bılemeyız ama annesı ve babası burdakı sorun, onları yargılamamız lazım. ozunden uzaklasıp, bır kadına yuklenıyoruz.

aaaa olur mu ona göre de ben manipülatif biriyim :) alttakini o yazdı mesela.

toksik insanların ortak özellikleri

• %100 haklı da olsanız sizi manipüle eder,
    sinir uçlarınıza dokunur ve size hasta olduğunuzu söyleyip; kendinde asla hata aramaz , özeleştiri yapmaz , gönül almayı bilmez , kalbinizin kırılmasını izler , sadece kendini düşünür millete de hasta ve sorunlu olanın karşıdaki olduğunu yalan yanlış anlatır …

hastasın sen, delisin, tedaviye ihtiyacın var psikopatsın ve işte sen busun en kilit cümleleridir

ve bu 2 sorunlu insanın tüm hayatını ben çektim !
ya adam utanmadan, eski karısı benim yüzümden hapise girdi diye gel kutlama yapalım dedi

iyi de bız sana tamam , uzaklas dedık, annelık yapma cocuklara da dedık adama da kızdık sen neden halen drama yapıyorsun

adam, bok gibi bir adammış mı diyelim, sana aglayalım mı ne ıstıyorsun ki bunları paylasıyorsun bızımle

ayrıca konunun özü, sana ettıgı hakaretler degıl , ne baba olabılen ne es olabılen ne sevebılen bır adam olması. onun tum eksıklerı, yaptıgı ve yapmadıgı seyler, baska ınsanların hayatını berbat edıyor

arkadaşım sen iyi misin, printscreen alıp attığın kankin değiliz, eşini ya da sevgilinin gıybetini yapacağın.

senin geleceğin, cocugun gelecegı vs bunları konustuk, konu sen degılsın, daha dogrusu sana gunluk attıgı mesajlar degıl, kendıne acımak yerıne adamın ne oldugunu gör, tavsıyelerı dınle , tekrar tekrar kendıne acımayı bırak ve önune bak

Hocam sanırım hâlâ anlamıyorsunuz. Hâla şunu bunu dedi diyorsunuz. Onun ne dediği önemli değil. Siz değerlisiniz. Sizin sağlığınız önemli. Düşmüşsünüz bir kara deliğe çıkamıyorsunuz. Dünya da milyonlarca erkek var. Bu mu payınıza düşen yani. Az mantıklı olun ya..

ve bu 2 sorunlu insanın tüm hayatını ben çektim !
ya adam utanmadan, eski karısı benim yüzümden hapise girdi diye gel kutlama yapalım dedi
bunu da 2. kez okudum

hatta sana dedim ki, ben benımkını eskı karısının ellerınden kurtardım hapsa attıracaktı ama adam bana nıye yaptın dedı, eger ben bu kadar acı cekeceksem uzuleceksem ya da yaptıgımı soyleyeceksem vs... yanı no takdir...

sonra sana bır baskası da dedı kı, boyle bır adamla halen bırlıkte mı kaldın, ne olursa olsun cocuk annesız kalacaktı ınsan buna bıle uzulur hapse gırdı dıye. ama adam kutlamaya yapalım demıs.

ya da ınsan sunu dusunur, sevmıs evlenmıs cocugu olmus kadın hapıste dıye kutlama yapacak kadar ıgrenc hale gelebılen bır adam, bana da boyle olur dıye dusunmez mi yahu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…