Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

Ay yapmayın cidden. İki küçük erkek çocuklu boşanmış biriyle ilk evliliği bırak Allahın selamını vermem. İyi olsa karısı boşamazdı. Hareketlerinden belli. Erkek mi yok size ? 30 yaşındaki kadınlar 5 çocuklu sokakta kalmış dullar gibi her gördüğüne kıymet bindiriyor. anlamıyorum ya

Ben iş kisilerde iliskilerde kişinin hayata bakış açısında diye düşünüyorum benim için bu hayatı paylaştığım insan önemli bunu hayatın bana hediyesi ve verdiği bir şans olarak görüyorum.Bilmiyorum benim kalbim çok büyük.Cok fazla sevme kapasitem var İnsanın emek verdiğini anlamaya çalıştığı çocukları sevebilecegine inanıyorum Bunu tepeden inme değil pedagog çalışması psikolojik harita ile olumsuz kosullari sağlıkla çözerek .Bilmiyorum ki siz çözüm odaklimisiniz sorun odaklimisiniz adam sizi gercekten seviyormu siz uyumlumusunuz zaten hicbirseye mecburiyetiniz yok Sizi şimdiden böyle rahatsız hissettiriyorsa çıkarsınız denklemden hayat size başka birşey getirirmi o getireceği şey de ayrılık olurmu yada birdaha bir ilişki yaşarmisiniz bilemem.Sadece gerçekten takıntılı olmayan kıskanç olmayan şekle değil niteliğe öz e bakan insanların üstesinden geleceği bir konu bu.Disardan cuzzamli muamelesi yapmak kolay belki Belki ben yasadigim olayın içinde tamamen sizinkine benzemesede bu yorumu yapıyorum.Herkes büyüyor yetişkin mutlu güvende iyi olmalarında pay sahibi olmak kimse bilmesede ben biliyorum demek güzel duygu.Kolaymi değil fakat hayat zaten bize gül bahçesi değil insan yeri geliyor kendi cocuguna tahammül edemiyor genede konuşmak şefkat özür dilemeyi bilmek sarmak sarmalamak güzel duygular.Fakat zaten ayrıl barış engellemeler derken sağlıklı bir iliskiniz yok devamında birşeyleri yoluna koyacak insanlar olduğunuzu düşündürmedi bana konu.Birbiriniz için doğru insanlar değil gibisiniz.

O 33, ben 32 yaşında. Boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 9 biri 10 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.
Ay hayır , çocuğunuz yok , çocuklu adamla evlenmeyin. Sakın evlenme kızzzzz

yok yavfu.. biz kadınlara herşey müstehak. Bir anda hayatına 3 erkek almış olucaksın.
Çamaşırlarını yıkayıp ütülerini yapacaksın. Daha fazla bşy yazmak istemiyorum. Olmadı işten de istifa et.

Ben iş kisilerde iliskilerde kişinin hayata bakış açısında diye düşünüyorum benim için bu hayatı paylaştığım insan önemli bunu hayatın bana hediyesi ve verdiği bir şans olarak görüyorum.Bilmiyorum benim kalbim çok büyük.Cok fazla sevme kapasitem var İnsanın emek verdiğini anlamaya çalıştığı çocukları sevebilecegine inanıyorum Bunu tepeden inme değil pedagog çalışması psikolojik harita ile olumsuz kosullari sağlıkla çözerek .Bilmiyorum ki siz çözüm odaklimisiniz sorun odaklimisiniz adam sizi gercekten seviyormu siz uyumlumusunuz zaten hicbirseye mecburiyetiniz yok Sizi şimdiden böyle rahatsız hissettiriyorsa çıkarsınız denklemden hayat size başka birşey getirirmi o getireceği şey de ayrılık olurmu yada birdaha bir ilişki yaşarmisiniz bilemem.Sadece gerçekten takıntılı olmayan kıskanç olmayan şekle değil niteliğe öz e bakan insanların üstesinden geleceği bir konu bu.Disardan cuzzamli muamelesi yapmak kolay belki Belki ben yasadigim olayın içinde tamamen sizinkine benzemesede bu yorumu yapıyorum.Herkes büyüyor yetişkin mutlu güvende iyi olmalarında pay sahibi olmak kimse bilmesede ben biliyorum demek güzel duygu.Kolaymi değil fakat hayat zaten bize gül bahçesi değil insan yeri geliyor kendi cocuguna tahammül edemiyor genede konuşmak şefkat özür dilemeyi bilmek sarmak sarmalamak güzel duygular.Fakat zaten ayrıl barış engellemeler derken sağlıklı bir iliskiniz yok devamında birşeyleri yoluna koyacak insanlar olduğunuzu düşündürmedi bana konu.Birbiriniz için doğru insanlar değil gibisiniz.

sevginin bittiği nasıl anlaşılır

• sorun yaratan, çözüm bulamayan, sıkıntıya sokan huzura götürmeyen , sadece kendini düşünen tüm hayatın yükünü size yıkmaya çalışan , narsistliğini sürekli devam ettiren , yalan söylemeye başlayan , sürekli birşeyler saklayan ve sizi yok saymaya başladığı zaman , sadece kendini düşünmeye başladığı an sevgi bitmiştir… devam ettiriyorsa da çıkarı içindir . seni kullanmak istediği içindir …

bunu kendisi yazdı, düşünün beni nasıl yerden yere vurduğunu.

eşya dediğiniz şey yerin dibine batsın.
önce benim sıfırlanmam lazım.
ortak kişiler zaten ondan yana.. benden hiç dinlemediler çünkü
Denizcim onca şey yazıldı bak tek sorun iki üç kadını sosyal medyadan eklemesi mi gözünü seveyim gitsin köpek gibi aşık olsun da bir kurtul yeni kurban bulsun diye insan dua eder böyle pis bir heriften.
Cidden sen de bir acayipsin gözünü seveyim şu kurban mağdur rolünden bir kurtul napıyorsun sen kendine ya

Denizcim onca şey yazıldı bak tek sorun iki üç kadını sosyal medyadan eklemesi mi gözünü seveyim gitsin köpek gibi aşık olsun da bir kurtul yeni kurban bulsun diye insan dua eder böyle pis bir heriften.
Cidden sen de bir acayipsin gözünü seveyim şu kurban mağdur rolünden bir kurtul napıyorsun sen kendine ya

kadınlardaki kimseye ihtiyacım yok tribi

• bu cümleyi kuran insan adına üzülüyorum. psikolojisi sağlam ve farkındalığı yüksek insanların düşünmemesi gereken bir durumdur. çünkü yalnız olmak kimseye muhtaç olmamak olsaydı bugüne kadar herkes yalnız yaşardı. allah ta herkesi yalnız yaratırdı. yalnızlık allaha mahsustur demişler. o yüzden gereksiz triplere girmeyin derim. yeri geldi mi de her şeyi biz erkeklerden beklersiniz sen erkek değil misin yapsaydın alsaydın getirseydin , düşünseydin gibi hakaretvari laflar … umarım tez zaman da bu tripten çıkarsınız…

bunu kendisi yazdı bakın, ben kurban mağduru değilim. sadece zorlu bir süreçten geçiyorum, geçtim.

sevginin bittiği nasıl anlaşılır

• sorun yaratan, çözüm bulamayan, sıkıntıya sokan huzura götürmeyen , sadece kendini düşünen tüm hayatın yükünü size yıkmaya çalışan , narsistliğini sürekli devam ettiren , yalan söylemeye başlayan , sürekli birşeyler saklayan ve sizi yok saymaya başladığı zaman , sadece kendini düşünmeye başladığı an sevgi bitmiştir… devam ettiriyorsa da çıkarı içindir . seni kullanmak istediği içindir …

bunu kendisi yazdı, düşünün beni nasıl yerden yere vurduğunu.
Aynaya bakmış sıkıntı yok.

Okudum size gönderdiği yazıyı sorun adamın boşanmış olmasi sizin tabirle sorunlu olan çocukların annesi yada ortadaki o masum çocuklar değil.Sorun zaten sizin ilişkinin tüm bu sorunları göze almaya değmeyecek olmasi.İliskiletde haklı haksız aranmaz.İliskiler dava dilekçesi değildir .Uyum yada uyumsuzluga bakılır sorunların çözülmesi için iki tarafın ne yaptığına bakılır iki tarafta kayda değer çaba varmı iki taraf ta inat varmı saygısızlık karşısında tepkiler ne birbirlerine destek olma becerileri varmı birlikte keyif alıp mutlu olabiliyorlar mi.Ayrilip barışmamali ilişki demek o ilişkinin olmayacağı ortada iken çok çirkin şekilde bitmesine ve zaman kaybıni kabul etmektir.Barismalariniz sevgiden değil anlaşamiyorsunuz bu ilişkide sevgi sandiginiz şey çok sürmeyecek aynı eve girdiğiniz an bitecek.Her iki tarafta daha uyumlu olabileceği ve karakterine daha uygun kişilere yönelmeli

Bide adam haksız olsa ne olur siz bunu ispatlasaniz bile sorun bende değil onda önermesi doğru olsa bile.Dunyada kaç milyar insan var .Sizin ikinizden olmamasi onun bir baskasiyla daha uyumlu olmayacağını göstermez sizinde . İlişkilerde haklı olmak degilki mesele mutlu olmak

Bide adam haksız olsa ne olur siz bunu ispatlasaniz bile sorun bende değil onda önermesi doğru olsa bile.Dunyada kaç milyar insan var .Sizin ikinizden olmamasi onun bir baskasiyla daha uyumlu olmayacağını göstermez sizinde . İlişkilerde haklı olmak degilki mesele mutlu olmak

kalbi kırılmış bir adamın gidebileceği yer

• sevgimizi gösteririz, değer veririz, önemseriz. bunlar ağır geliyorsa, can ne kadar yanarsa yansın, bunları kabul eden ve karşılık verene gideriz.

çok da güzel olur. tavırlarıyla arafta bırakanı değil, tavırlarıyla sizi isteyen…
    arafta bırakan kırar, yok eder, dengesizleştirir
    seni hep arafta bırakan , dengesizleştiren insanın yanına gitmemek gerekir ..

mesela adam bunu yazmış, mutluluğu başka kadınlar da arayabilir.

• bu cümleyi kuran insan adına üzülüyorum. psikolojisi sağlam ve farkındalığı yüksek insanların düşünmemesi gereken bir durumdur. çünkü yalnız olmak kimseye muhtaç olmamak olsaydı bugüne kadar herkes yalnız yaşardı. allah ta herkesi yalnız yaratırdı. yalnızlık allaha mahsustur demişler. o yüzden gereksiz triplere girmeyin derim. yeri geldi mi de her şeyi biz erkeklerden beklersiniz sen erkek değil misin yapsaydın alsaydın getirseydin , düşünseydin gibi hakaretvari laflar … umarım tez zaman da bu tripten çıkarsınız…

bunu kendisi yazdı bakın, ben kurban mağduru değilim. sadece zorlu bir süreçten geçiyorum, geçtim.
Yav desin napcan ıy kekoya bak deyip geçeceğine adamı amacına ulaştırmış alıp kafaya takmışsın.
“Senin fikrinin ne önemi var vasat herif” moduna girmen lazım acilen

Gitsin ihtiyacı olanı bulsun o zaman. Onları beğenmezler ama bi ton sorumluluk yıkabilecekleri birini isterler.

X