Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

deniz_91

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2023
77
-7
O 33, ben 32 yaşında. Boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 9 biri 10 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.

Son düzenleme:
Ya eski eş ne kadar problemli olursa olsun, sizin olmayan iki tane çocuğa dayanabilecek misiniz? Üstelik ikisi de ergenliğe girecek. Hayatınızdaki kişi tabii ki ısrar eder, en kârlı o çıkacak. Çocuklara bakılacak, eve bakılacak, kendi ihtiyaçları da görülecek. Onun için şu an bulunmaz nimetsiniz. sakın böyle bir hata yapmayın.

Çöpsüz üzüm bulmuş, ister tabii

bir okulda müdür yardımcısı, ben ise yüksek lisans yapmış özel sektör de müdür yardımcısıyım. Çocukların bakıma ihtiyacı yok. İnanın hayretler içerisinde çocukları izliyorum. Çorba vs. bile yapabiliyorlar :) Hayatımdaki erkek de keza öyle elinden her iş geliyor. Üzüntüden kansere yakalandım ama bunu da atlatacağım inşallah.

Niye bu dertlerin içinde boğulmak için çaba sarf ediyorsunuz.İşin sonunda kimse size madalya takmayacak.İlle bu adamdan ayrılmam ,seviyorum diyorsanız evlenmeyin.Duzeninizi bozmayın.Adam sıkılıp kapıyı gösterince en azından sudan çıkmış balığa dönmezsiniz .....

burada her eleştiriye açığım. çevremdeki hiç kimse zaten olumlu bakmıyor. hem maddi hem de manevi anlamda bu dünyaya çocuk getirmek, çocuğa haksızlık yaparım diye düşünüyorum. çünkü benim çocukluk dönemim kötü tecrübelerle geçti..

Üzüntüden kanser olduğunuz bu ilişkide bu ne hırs,hiç mi canınızın kıymeti yok???
Geçmiş olsun

Daha gerçek ergenliğe girmediler siz o zaman görün o çocukları işin şakası tabi ama 2 çocuk çok büyük risk. Gerek var mı bilemedim

1.5 yıllık ilişkinin tamamı stres ve ızdırapla geçmiş ve siz evlenmeyi mi düşünüyorsunuz? Devam etme motivasyonunuz nedir? Ayrıca daha 32 yaşındasınız yahu biyolojik yaşım geçti ne demek?

Neyin üzüntüsü?
Sevgilinizle ilgili aklınıza yatmayan şeyler varsa ki olmalı, ayrılırsınız. Olayları bu kadar dramatize edip dertten kanser oldum demek çok abartılı.
Kendi hayatlarınizi nasılsın bu kadar değersizlestiriyorsunuz, hayret.

Evlenme

1.5 yıllık ilişkinin tamamı stres ve ızdırapla geçmiş ve siz evlenmeyi mi düşünüyorsunuz? Devam etme motivasyonunuz nedir? Ayrıca daha 32 yaşındasınız yahu biyolojik yaşım geçti ne demek?
ayrıl-barış olayları çok oldu. çocuk gibi engellemeler, telefon numarasını silmeler vs. ama bir şekilde nasıl oluyorsa tekrar bir arada buluyoruz kendimizi.

Yaşınız daha çok genç. Çocuk düşünün ya da düşünmeyin kendiniz gibi çöpsüz üzüm birini bulun.
O adam sizin denginiz değil. Hele de belalı bir eski eş varken başında uzak durun.
Hassas birisiniz sanırım bunları düşünmek bile hastalık sahibi yapmış sizi.
Gerçekleştiğinde daha çok hasta olursunuz. Geçmiş olsun bu arada umarım atlatırsınız hastalığınızı.

Müdür kadın bile bu kadar toplumun saçmalıklarıyla dolysa ben ne diyeyim .. 32 yaş gayet genç bir yaş,menapozda değilsin ,, buruşmuş değilsin, 50 yaşında değilsin ne yaşının geçmesi Senin gittiğin okulların onda birine gitmeyen eve gelen 50lik temizlikçi ablam bile fıstık gibiyim maşallah diyor Bumble indirmiş flört etmiş onu anlatıyordu. At gitsin diplomalarını bence madem çörüştün iyisi mi huzurevine yerleş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…