Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

Adamın iki çocuklu olmasını, çirkef bir eski eşi olmasını falan masum bir adamın başına gelen talihsizlikler sanıyor. Adam öyle bir kadınla kendi isteğiyle evlenmiş, kendi isteğiyle 2 çocuk yapmış, kendi isteğiyle de seviyesiz şekilde boşanmış. Çocuklar ve eski eş ortadan kaybolsa adamla mutlu olacak sanıyor maalesef :KK43:
benim eşimin eski eşi ve hatta ailesi de çirketf. neler yaşandı neler

elbette eşim adına çok uzuldum, aılesı ıcın de uzuldum ama ınanın yeri geldı onlar kader, nasip dediler yani talihsizliktir evet, ama eğer bu kaderse, o kısıyı onlar sectı, onların talıhsızlıgı bu. ayrıca hep derim ve ben de bızzat yasadım, acırsın ve acınacak hale dusersın, esım cocugunu goremıyor dıye cok uzuldum, hep onu avuttum ama ben cocugum olmayacagından emın oldugum anda bile, esım kendınden kaynaklı saglıgımın bozulmasının sucunu bıle almadı, yanı ne kendını sucladı ne de beni avuttu, nasibimiz yokmuş evlattan yana, hayırlısı diyip kaderci oldu, tevekkül eden taraf oldu. bu ve buna benzer örnekler herkesin hayatında oluyor, kardeşine acırsın yardım edersin o ise yanında olmaz falan

bu hele ki sevgili ya da eşse, özellikle onun geçmişi ya da ailesi ile ilgili birşeyin ne kadar içine girersen, o bir hortum olur ve ilk yuttuğu da en alakasız insan olan, siz olursunuz.

kaldı ki, adamı doğru insan yapmayan şeyler evet deniz hanımın cocugu yok, sen neden cocuklu ıle evlenıyorsun dıyoruz hem de 2 tane. cocuklara annesı bakmıyor sen annecılık mı oynayacaksın dıyoruz, ayrıca yaptıklarını asla takdır etmeyecek bu adam, bundan emin ol dıyoruz, ama asıl dogru yapmayan seyler, zaten adam kendisi daha baba olmayı beceremezken, hem baba hem de deniz hanıma eş ya da onun cocuguna mı baba olacak sanki....

yani o kadar eksi var ki, kendi artılarını çöpe atmış ama adamın da bir kaç eksiğine bakıyor onları da hatta yeri geliyor kabulleniyor

Belli bir kariyeri olup bu kadar sığ düşünüp aşığım ben çocuklar, kadın baş belası sevdiğim beyin imtihanı bu diye kendini koreltip acılara yürüyor. Yanmış daha da yanacak o hala işin ütü yapıyorlar, çorba yapıyorlar kısmında. Bir de yigenine bakmış pes
aşk
acıma
talihsizlik
imtihan

ben bunları dedim kendimi mahkemelerde, hastanelerde, işten çıkartılmış vs vs en kötü durumlarda bulan ben oldum o yüzden de kendisine yapma diyorum ve inanın özelden bile görüştüm

40 yaşına gelmeden farketmiş biriyim, geç kalmasın diye, üstelik benim eşim o adamdan çok daha kaliteli düzgün, üstelik aldatma vs ya da cocuguna baktırmak, cocuguna bakmayacak vs bir adam da değilken; kimse için kendi üstüne sorumluluk alma bu hayatta diyorum adam , harika olsa bile değmez

NORMAL BİR HAYATI, HAKEDİYORSUN ARKADAŞIM, buyuk harfler ile yazıyorum ki asıl demek istediğim bu. insanlar kendi ailesindeki sorunlardan kaçarken, sen neden sorunlu bir adama koşuyorsun hadi koştun, sana kaç diyen insanlar var, eee kaçsana be kardeşim......

benim eşimin eski eşi ve hatta ailesi de çirketf. neler yaşandı neler

elbette eşim adına çok uzuldum, aılesı ıcın de uzuldum ama ınanın yeri geldı onlar kader, nasip dediler yani talihsizliktir evet, ama eğer bu kaderse, o kısıyı onlar sectı, onların talıhsızlıgı bu. ayrıca hep derim ve ben de bızzat yasadım, acırsın ve acınacak hale dusersın, esım cocugunu goremıyor dıye cok uzuldum, hep onu avuttum ama ben cocugum olmayacagından emın oldugum anda bile, esım kendınden kaynaklı saglıgımın bozulmasının sucunu bıle almadı, yanı ne kendını sucladı ne de beni avuttu, nasibimiz yokmuş evlattan yana, hayırlısı diyip kaderci oldu, tevekkül eden taraf oldu. bu ve buna benzer örnekler herkesin hayatında oluyor, kardeşine acırsın yardım edersin o ise yanında olmaz falan

bu hele ki sevgili ya da eşse, özellikle onun geçmişi ya da ailesi ile ilgili birşeyin ne kadar içine girersen, o bir hortum olur ve ilk yuttuğu da en alakasız insan olan, siz olursunuz.

kaldı ki, adamı doğru insan yapmayan şeyler evet deniz hanımın cocugu yok, sen neden cocuklu ıle evlenıyorsun dıyoruz hem de 2 tane. cocuklara annesı bakmıyor sen annecılık mı oynayacaksın dıyoruz, ayrıca yaptıklarını asla takdır etmeyecek bu adam, bundan emin ol dıyoruz, ama asıl dogru yapmayan seyler, zaten adam kendisi daha baba olmayı beceremezken, hem baba hem de deniz hanıma eş ya da onun cocuguna mı baba olacak sanki....

yani o kadar eksi var ki, kendi artılarını çöpe atmış ama adamın da bir kaç eksiğine bakıyor onları da hatta yeri geliyor kabulleniyor
Sevgi her şeyin üstesinden gelir mantığı çok yanlış. Hayır, sevgi özen ve saygı isteyen bir şeydir, "seviyorum" dediğin insanın hayatı, seninleyken eskisinden daha kötü oluyorsa, ben ne yapıyorum demen lazım. Eşiniz, sizin eski eşiniz yüzünden hasta olsa ve çocuk yapamayacak olsa veya sağlığını yitirse, yine kaderci davranır mıydı, sanmıyorum. Bizim kadınlarımız aşk her şeyi yener diye bir başlıyor, adamın hayatında ailesiyle çocuklarıyla ilgili ne dert varsa çözmeye çalışıyor, adamın yanlışlarına da "ama karşısındaki de şöyleymiş, böyleymiş, ben öyle yapmıyorum ona, bana böyle yapmaz çünkü beni seviyor" diye kulp buluyor. Ya bu konudaki adam, ne kadar çirkef olursa olsun, çocuklarının annesi cezaevine girdi diye kutlama yapmak isteyen insan. Kendi kanından olan çocuklarına, onların annesine saygısı yok adamın sana mı olacak ? Neyse kendimiz yazar kendimiz dinleriz böyle, dediğiniz gibi deniz hanım değişecek gibi görünmüyor :)

Sevgi her şeyin üstesinden gelir mantığı çok yanlış. Hayır, sevgi özen ve saygı isteyen bir şeydir, "seviyorum" dediğin insanın hayatı, seninleyken eskisinden daha kötü oluyorsa, ben ne yapıyorum demen lazım. Eşiniz, sizin eski eşiniz yüzünden hasta olsa ve çocuk yapamayacak olsa veya sağlığını yitirse, yine kaderci davranır mıydı, sanmıyorum. Bizim kadınlarımız aşk her şeyi yener diye bir başlıyor, adamın hayatında ailesiyle çocuklarıyla ilgili ne dert varsa çözmeye çalışıyor, adamın yanlışlarına da "ama karşısındaki de şöyleymiş, böyleymiş, ben öyle yapmıyorum ona, bana böyle yapmaz çünkü beni seviyor" diye kulp buluyor. Ya bu konudaki adam, ne kadar çirkef olursa olsun, çocuklarının annesi cezaevine girdi diye kutlama yapmak isteyen insan. Kendi kanından olan çocuklarına, onların annesine saygısı yok adamın sana mı olacak ? Neyse kendimiz yazar kendimiz dinleriz böyle, dediğiniz gibi deniz hanım değişecek gibi görünmüyor :)
sonsuz sevgi denilen, annenin evladına olan sevgisi bile aldığı yara ile azalıyorsa; bir erkeğe duyulan sevgi yasanabılınecek her turlu olumsuzlugu dusununce kesınlıkle sızın aynı fıkırdeyım.

sevgı degısır, cunku yasananlar degıstırır ve buna körü körüne inanıp o duyguya sarılıp kendimizi yok saymamalıyız.

bizim kadınlarımız, anne gibi seviyor karşındakini. herşeyini ortaya koyarak ve büyük fedakarlıklar ile. sanıyoruz ki sevgi bu demek, ya da kadın , bunu yapmalı. o kadar normal ve doğal geliyor ki. zaten çoğumuz da ya anneden ya babadan eksik, tüm sevgiyi başkasında aramak ve ona vermek gibi bir otomatik dürtü ile hareket edince, iyice arap saçına dönüyor ilişikideki fedakarlık terazisi. terazinin topuzu , kaçıyor yani.

ve yine katıldığım şey, benim aynı dertlerim olsa asla bu kadar destek olamazdı, ya ondan kaynaklı olan dertlerime bile bekadar ortak olabiliyor ya da destek olabiliyor ki.

en basit bir örnek, ben eski eşinin ayağına gitmek zorunda kalmışım ama adam yanlıslıkla benım eskı esımın adı gecti dıye teyzeme bile küsmüş biridir. düşünün.

ve y,ine katılıyorum, adam nasıl bir eski eş, adam nasıl bir baba... size nasıl biri olacağını da gösterirken, halen cocukları övmek de uzulmek de annelerını kotulemek de neye yarıyor ki.

yani döven anneden kurtarmak istiyor. çocukları dolduruşa getiriyor. öyle bir kadın ki ''dışarıda su satın bana para getirin'' diyecek kadar vicdansız. Ayrıca nafakayı çocuklara hiç ama hiç harcamayıp. kendisine yatırım yapıyor
Bunları size sevgiliniz anlattı di mi?🥴

Bunları size sevgiliniz anlattı di mi?🥴
döven anne demiş, seviyesini bilemeyiz ama hangi anne dövmüyor

ya da dövüyorsa da, Deniz hanımın yorum yapacağı bir durum değil, doğru ya da yanlış o kadının cocugu. evet baba olarak yorum yapar o adam ama burda bile ballandıra ballandıra anlatarak, cocukların annesını kotulemek elıne ne gecırıyor ki diyeceğim ama ılıskısının ıyı oldugunu ya da kendısının ıyı bır ınsan oldugunu, karsıdakının kotu bır anne oldugunu, ne bılıyım sankı adamın, bosanmasını haklı gostermeye calısmaya kadar uzar gıder bu sebepler... bılıncaltında bır rekabet, adamı aklama cabası sanki.

iki tarafın da eksikleri vardır az ya da çok. degısır ama ıkı taraftan dolayı biter bir ilişki. ve bitmesini aklamak ya da haklı bulmaya calısmak da, yenı ılıskıdekı ınsanın ısı olmamalı. bır sekılde ılıskısı yurumemıs ve bır baskası ıle elbette daha ıyısı olabılır ama bırını aklamaya calısmamak lazım, yanı bırının gorevı degıl . hakim değil, kimse . hele ki yeni ilişkinin kişileri olamaz.

X