Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

Daha şimdiden başlamış "yapmasaydın"lar. Daha durun o anneleri de kıymetli olacak ilerde.

döven bir anne/kadın. çocuklarından herşeyi esirgeyen, sevgi göstermeyip aksine çocuklara küfür öğreten biri nasıl kıymete binebilir ki?
Bu gözler neler gördü. Onun bir gülüşü sizin tonla emeğinizi siler götürür merak etmeyin.

döven bir anne/kadın. çocuklarından herşeyi esirgeyen, sevgi göstermeyip aksine çocuklara küfür öğreten biri nasıl kıymete binebilir ki?

Az biraz psikoloji/biyoloji okuyun.

Çocuklar ebeveynlerini koşulsuz severler, nefret etseler bile severler.

Kan çekme diye bir şey de var.

Yarın annelerine bir şey olsa anam anam diyecekler demek zorundalar içgüdüsel olarak.

Esra Erol izleseniz bile görürsünüz yuvaya bırakılan çocuklar ebeveynlerini arıyorlar. Halbuki devlet bakmış memur yapmış ihtiyaçları yok ebeveynlerine ama varlığını bilmedikleri şeyin yokluğunu arıyorlar ordan bile hesap edin.

Ama siz her zaman kıymet bilinmez taraf olacaksınız.

Üvey annesine bakan kaç tane üvey evlat var? 0

Nedir bu evlenme, oldurma merakı yahu

Ve hala ayrılmadınız bu adamdan

Bi yanılsama kurbanı oluyorlar. Sanıyorlar ki çocukların anne sevgisine ihtiyacı var. Hayır. Annelerinin sevgisine ihtiyacı var. Aynı şey değil. Ne zaman annelerinin sevgisini almaya başlayacaklar, konu sahibi 2.plana atılacak. Yalan olsun, menfaat için olsun farketmiyor. Zaten yeterince aç kalmışlar, o gün annelerinden sevgi geliyor mu geliyor ona bakacaklar sorgulamayacaklar. Eşim 8 yaşındayken annesi gitmiş boşanıp, eşime de yengeleri bakmış, göz kulak olmuş, hangi biri var şimdi yanında? Annesi var sadece. Bu işler böyle. Senin sevgin emanet sevgi, işi bitince verecekler eline.

Büyük konuşmayayimdaha başlamadan beni bu kadar strese sokan bir evliliği istemezdim sanırım

Halam kocası ölünce 2 ve 3 yaşında 2 çocuğunu bırakıp 6 çocuklu bir adamın çocuklarına baktı evlenip. Çocukların kimsesi yoktu maddi olarak babalarından birçok şey kalmıştı ama 1. Derece tek bir akrabaları yoktu. Yatılılarda orda burda büyüdüler. Okudular meslek sahibi oldular. Halamla şu an annem annem diye görüşüyorlar. Allah lafımla sınamasın yüzüne bakmam o ananın ama onlar anne sevgisine o kadar muhtaçlarmış ki annelerini affedip anne diye görüşmeye başladılar

İnsanların çoğu vasat ve basit mantıklı zaten. Hakaret olarak algılanmasın. İçgüdü odaklı yaşıyorlar.

Yarın mutlu,huzurlu bir yuvanız olduğunda anne de olmak isteyebilirsinizşu an sorunlardan bunalmışsınız ben elbette ayrılın diyemem haddim değil tabi ki ama iyi düşünün lütfen.

Bi de yokluktasın diyenlere yoklukta değilim istesem evlenirdim yazıyor

Hanımefendi yokluğunda yokluğunda 2 çocuklu adama hazine bulmuş gibi davranıyor
Bir yerlerde seviyorum gibi bişey de yazmıştı.Yani büyük konusmayayim da kanser edecek kadar çileler çekiyorsa niye yani, desem evli çocuğu var çocuğu için katlanıyor o da değil.Adam kadına sırf kendine denk değil diye şimdilik yapışıyor diye gururu okşanıyor ve vazgeçemiyor gibi bence.

Ay hala aynı tas aynı hamam hanfendi drama queen.
Bırakın gitsin evlensin ya laf anlatmayın. Tuzla koşuyor yaldır yaldır resmen.
Bırakın cidden.
Kardeş bence de git evlen bu adamla başka bir kadının başı yanmasın. Hazır sen okeysin.

Ablacığım tabii ki evlenmemelisiniz. Kendi iki çocuğuma zor tahammülüm oluyor bir de 11 12 yaşında benim doğurmadığım annelerin problemli çocuklara asla asla bakmam. O adamla evlendiğiniz andan itibaren size çocuklarına bakmak zorunda olan biri gözüyle bakacak. Üstelik kendiniz çocuk doğurmayı anne olmayı bile istemiyorsunuz yani bu durumda evlenmeniz de hiç mantıklı olabilir mi acaba

burda yazılanları ciddiye alıyor musunuz bilmiyorum ama madem başkasından ağzın yandı boşandın neden bi daha bu şekilde ağzını yakacak bir işe kalkışıyorsun,

huzur mutluluğu haketmiyor musun ?

bu kadar mı değersiz hayatın ki problemi bi adam ve eski eşine bulaşıyorsun
ömür boyunca o kadın hayatınızda olacak, ister dövsün ister sövsün gelip geçer o cocuklar yine annem der.

Ay Allah aşkına ya valla miy miy bana gına geldi ..herkes karşı tarafı kötüler annesi melekti ben serefsiztim ondan ayrıldık mı deseydi ? Ya Allah aşkına evlen gör ..... ver kurtul .....aklını ..

En kötü anne bile üvey anadan iyidir demişlerd. Hayallerin yıkılacak ama istediği kadar dövsün öz anaları yarın bir gün sana sen kimsin dediklerinde gerçek hayatla tanışırsın. Gık diyemezsin öyle lüksün bile olamaz.

Yahuu çocuklarını döven söven bir kadın, tek başına zaten o sorumluluğu almak istemez ki. Verir adama , basar gider, hayatını yaşar. Çocuğuna çiçek gibi bakan anneler bile, zaman zaman çocuğunu eşe veya anneanneye bırakıp, kendine vakit ayırmak isterken...
Bakın çocuğunuz yok, bir çocuk büyütmenin zorluğu, inanın düşündüğünüz gibi değil. Başa gelmeden anlamazsınız, o yüzden anlatmaya çalışıyoruz. Bu adam sizi manipüle ediyor. Siz bir şekilde bu adama bağlanmışsınız ve mantıklı düşünemiyorsunuz. Sanırım bu bakış açısıyla da evlenirsiniz, üzüldüm size gerçekten. Yıllar sonra tekrar bu konuya bakıp , okuyup, keşke diyeceğinize eminim.. Umarım ben yanılırım. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…