Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

her şeyden önce sizin ilişkinizin temelinde problem var. manipülasyonlar, evlilik için ısrarlar, baskı vs… bu meseleleri halletmeden eski eş ve iki çocuk faktörünü denkleme koyduğumuzda da sistem hata veriyor, kırmızı alarm veriyor. bence kaldırırsa temeli sağlam ilişkiler kaldırır böyle zorlu durumları. siz bu kişiyi çoluğunu çocuğunu ve türlü travmalarını bir kenara koyduğunuzda, birey olarak , x kişisi olarak, hayatınızda istiyor musunuz? bu kişiyle evlenmek istiyor musunuz?

diyelim evlendiniz. kendi ruh ve beden sağlığınızı nasıl korumayı planlıyorsunuz? ki burası çok önemli bence. hastalandım diyorsunuz, demek ki yolunda gitmeyen bir şeyler oldu.

bu arada çok geçmiş olsun 🙏🏻

her şeyden önce sizin ilişkinizin temelinde problem var. manipülasyonlar, evlilik için ısrarlar, baskı vs… bu meseleleri halletmeden eski eş ve iki çocuk faktörünü denkleme koyduğumuzda da sistem hata veriyor, kırmızı alarm veriyor. bence kaldırırsa temeli sağlam ilişkiler kaldırır böyle zorlu durumları. siz bu kişiyi çoluğunu çocuğunu ve türlü travmalarını bir kenara koyduğunuzda, birey olarak , x kişisi olarak, hayatınızda istiyor musunuz? bu kişiyle evlenmek istiyor musunuz?

diyelim evlendiniz. kendi ruh ve beden sağlığınızı nasıl korumayı planlıyorsunuz? ki burası çok önemli bence. hastalandım diyorsunuz, demek ki yolunda gitmeyen bir şeyler oldu.

bu arada çok geçmiş olsun 🙏🏻
Teşekkür ederim. Bana sürekli ''sen hastasın, kafanda kuruyorsun, hep kötü düşünüyorsun, kendi kendine hasta ediyorsun'' gibi söylemleri oluyordu. Ruh sağlığımı koruyamadığım için ister istemez beden sağlığıma yansıdı. Yolunda gitmeyen problemleri, bitmek bilmeyen dertlerini sırtıma yüklersem olacağı buydu.

yaşadığım onca olay sıkıntı, stres, üzüntü. detaylı olarak buraya nasıl yazayım inan bilemiyorum. çoğu dertlerine ortak oldum. ailesine, kendisine ve çocuklarına. üstüme vazife olmayan bile şeyleri sırtıma yük edip halletmeye çalıştım. ama işin sonunda karışmasaydın, yapmasaydın cümlesini duydum.
Biz sizi ve bu adamı daha görmeden yazdık bunu. Hiç değişmez sonunda mutlaka bu laf söylenir. Niye biliyor musunuz? Menfaat ilişkisi çünkü. Adam kafasında planladı kurdu, evi düzeni çocukların bakımı vs hep bunları hesapladı. Sizi hiç sevmemiştir diyemem, bu haddimi aşmak olur ama el üstünde tutmayacağı da belliymiş. Çocuklu adamla evlenilir ama şartı şurtu çok olur. Adam gibi adam olur, çocuklarını eski eşini ve sizi dengeye oturtur, kesin net çizgilerini sınırları korur olumsuzlukları size yansıtmaz güvenir evlenirsin. Ama bu ilişki sizi kanser derecesinde hasta etmiş.

Biz sizi ve bu adamı daha görmeden yazdık bunu. Hiç değişmez sonunda mutlaka bu laf söylenir. Niye biliyor musunuz? Menfaat ilişkisi çünkü. Adam kafasında planladı kurdu, evi düzeni çocukların bakımı vs hep bunları hesapladı. Sizi hiç sevmemiştir diyemem, bu haddimi aşmak olur ama el üstünde tutmayacağı da belliymiş. Çocuklu adamla evlenilir ama şartı şurtu çok olur. Adam gibi adam olur, çocuklarını eski eşini ve sizi dengeye oturtur, kesin net çizgilerini sınırları korur olumsuzlukları size yansıtmaz güvenir evlenirsin. Ama bu ilişki sizi kanser derecesinde hasta etmiş.
Nedense bu adamlar hiç çocuklu kadın sevmiyor. Üç beş görmüşümdür çocuklu kadın alıp mutlu olan mutlu eden adam bu yüzlerce kadının yazdığı forumda bile, ama çocuklu adamla evlenen çocuksuz kadın sürüsüne bereket. Adam konu sahibinin çocuğu olsa yüzüne bakmayacaktı, aşktan sevgiden falan bahsediyor hala.

Nedense bu adamlar hiç çocuklu kadın sevmiyor. Üç beş görmüşümdür çocuklu kadın alıp mutlu olan mutlu eden adam bu yüzlerce kadının yazdığı forumda bile, ama çocuklu adamla evlenen çocuksuz kadın sürüsüne bereket. Adam konu sahibinin çocuğu olsa yüzüne bakmayacaktı, aşktan sevgiden falan bahsediyor hala.
Kesinlikle. Eski karısını da zaptedememiş çoluk çocuğa düzgün ortam sağlayamamış. Çocuklu adamlar ölsün mü hayır ölmesin. Herkesin ikinci bir şansı olmalı, evlenip aile kurabilir ama nerede o onurlu haysiyetli düzgün adamlar? Artık hepsi çakal, kendine kurnaz. Çocuk kavgası yapan, alırım senden vermem diyen adamlar görüş günü götürüp anasının başına atıyor ya da velayet davası bitmeden bir kadın buluveriyorlar. Neyse ki üye aydınlanma yaşadı da vazgeçti. Ya da bize he he yaptı bildiğini okuyacak. .

İmza ✍️ kaşe

Çocuklu adamlar 30 u geçmiş (evde kaldım baskısı olan) çocuksuz kadınları hedef alıyorlar.

Onlara da fake ilgi gösteriyorlar, 30 luk ablalar da sanıyor ki adam beni seviyor halbuki ağızlarında bal olan bu adamların kıçlarında iğne var 😃 🐝

döven bir anne/kadın. çocuklarından herşeyi esirgeyen, sevgi göstermeyip aksine çocuklara küfür öğreten biri nasıl kıymete binebilir ki?

Hakkaten ya gerçekten anlamıyorsunuz yada anlamak istemiyorsunuz. O kadın, onların anneleri ve ne kadar kötü olursa olsun günün sonunda onu seçenekler ve sizi dışlayacaklar. Bir şey söylemeye kalkarsanızda ya sana ne diyecekler yada yapmasaydin diyecekler.

Ee! Haklılar. Baksanıza, başkasını çocuğunu bile sahipleniyor kadınlar. Neden çocuklu kadın seçsinler ki?

O 33, ben 32 yaşında. Boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 11 biri 12 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.
Yaşınız nasıl geçiyor yahu , kadınların çoğu 30 da evleniyor artık. 40 a kadar gayet ideal yaşlar.

Kendi çocuğumuz bile bizi zorluyorken başka çocuklarla zor bir karar. Çok detaylı düşünüp konuşun bunu . Hayırlısı olsun

32 yaşımdayım çocuğum varken boşandığım halde çocuklu biriyle evlenmek istemem diye düşünüyorum :) çarpı 2 üstelik aman aman
Aynen senin gibi düşünüyorum. Çocuğum var , bosandim . Yeniden evlensem boşanmış bir adamı asla almam . Hele ki cocukluysa . İyi bir eş ve baba olsa ilk eşi bırakmazdı onu . Kimse çocuğunu babasız büyütmek, seyit onbaşı gibi tüm yükleri tek başına yüklenmek istemez . Çocuklu boşanmış erkeklerden uzak durulmali

Çocugum olmadan önce olabilir derdim, çocuğum olduktan sonra kaccc derim.Arkaniza bile bakmayın
Hele ki sorunlu bir annesi olan.O çocuklarda da derin yaralar vardır eminim.Ve en güzel yaşlarınız tükenir gider ve kimseye yaranamazsiniz
Belkide kadin değil adam sorunlu . Bosanipta eski esini kiralayıp, suclamayan kav tane erkek var . Bosanip çocuklarını doldurmadan, anneye düşman etmeyen erkek sayısı da çok çok az. Bence konu sahibi her duyduğuna da inanmasın. Adam ben şerefsizin tekiyim demez , eski karım şöyleydi böyleydi deliydi der . Der ki konu sahibini iyice kandirabilsin , onu sevmiyor beni seviyor , bana tapıyor gibi düşündürüp kendine daha çok bağlasın.

buna herkes şahit. (delil ve ispatlarla, çocuklar da doğruladı) kendisi söylemedi.
Sahitleri kimler ? Çok mu dürüst kişiler?
Gözünü aç canım adam yolunacak kaz gibi görüyor seni . Ev hanımı olsan alirmiydi acaba seni ?
Ona maddi yükün yok , hatta getirin olacak . Çocuklarına bakacaksın, temizlik , yemek ihtiyaçları görülecek. Seks ihtiyacını bedavaya ve güvenli şekilde karşılayacak sayende . Üstelik kariyerli kadinla evlendim , çocuklarıma bile bakıyor aşkımdan oluyor diye etrafa havası olacak , eski eşten öç alacak kendince. Senin kendinle ne derdin var ? Maaşını dünyayı gezmek için harca çok güzel turlar var . Dengin olan biriyle evlen kendini kullandirmadan mutluluğun tadını al. Bu adam senden alt seviyede ve bunu kompleks yapıp senin ozguvenjni de aşağı çekecek zamanla . Kendini düşün lütfen.

bir okulda müdür yardımcısı, ben ise yüksek lisans yapmış özel sektör de müdür yardımcısıyım. Çocukların bakıma ihtiyacı yok. İnanın hayretler içerisinde çocukları izliyorum. Çorba vs. bile yapabiliyorlar :) Hayatımdaki erkek de keza öyle elinden her iş geliyor. Üzüntüden kansere yakalandım ama bunu da atlatacağım inşallah.
Eğer seviyorsanız ve iki çocuğun sorumluluğuna ortak olabileceğinize inanıyorsanız biraz deneme süreci geçirin. Biraz zaman geçirin onlarla. Gözlemleyin. Kendinizi üzecek yıpratacak bir şey yok. Üstelik üvey anne olarak babanın sorumluluğunun yarısı bile sizde olmayacak.

Bence imtihanı çok bir evlilik olur. Çocuk istemiyorum demişsiniz; kendine ait bir çocuk istemeyen birine başkasının olan ve büyük ihtimalle psikolojik olarak tahrip edilmiş iki tane çocuk ağır gelebilir. Ayrıca çok çok geçmiş olsun bu kadar ciddi bir hastalıkla savaşırken size stres yaratacak durumlardan uzaklaşmanız gerekir böyle bir cendereye girmek yerine. Çocuk istememe konusu da inanın hiçbir zaman net değil. Asla istemiyorum diyen çoğu tanıdığım 35 yaşına gelince anne olma isteği geldi deyip doğurdular. Hormonal biraz da. Bugün istemediğin şeyi yarın isteyebilirsin ve o durumda da iki üvey çocuk ve kendi çocuğun daha büyük problem. Aralarındaki ilişki nasıl olacak, eşit muamele göstermeliyim baskısı vs. Düşünmen gereken birçok parametre var ve bence bu kadar büyük bir stres kaynağı yaratmak için doğru zaman değil, sağlığına odaklan. Daha iyi ve huzurlu bir ihtimal seni bekliyor belki bilemezsin☺️

Eğer seviyorsanız ve iki çocuğun sorumluluğuna ortak olabileceğinize inanıyorsanız biraz deneme süreci geçirin. Biraz zaman geçirin onlarla. Gözlemleyin. Kendinizi üzecek yıpratacak bir şey yok. Üstelik üvey anne olarak babanın sorumluluğunun yarısı bile sizde olmayacak.
Kadın dediklerinizi yapmış kanser olmuş. Mecazi değil gerçekten hastalanmış ve sonunda yapmasaydın etmeseydin lafını işitmiş. Nasıl sorumluluğun yarısı sizde olmayacak? Çocuklar o evde yaşayınca kadın ev arkadaşı gibi mi takılacak? Yemeğini kendine göre yapıp çamaşırını ayrı mı yıkayacak, ben sadece dağıttığımı toplarım mı diyecek? Çocuklar hastalanınca babanız baksın bana ne mi diyecek?

Belkide kadin değil adam sorunlu . Bosanipta eski esini kiralayıp, suclamayan kav tane erkek var . Bosanip çocuklarını doldurmadan, anneye düşman etmeyen erkek sayısı da çok çok az. Bence konu sahibi her duyduğuna da inanmasın. Adam ben şerefsizin tekiyim demez , eski karım şöyleydi böyleydi deliydi der . Der ki konu sahibini iyice kandirabilsin , onu sevmiyor beni seviyor , bana tapıyor gibi düşündürüp kendine daha çok bağlasın.
Haklısınız.Ben eksik ifade ettim kendimi.Sorunlu anne çocuk ilişkisinin tam ortasına düşecek konu sahibi.Bunu demek istemiştim aslında.

Biz sizi ve bu adamı daha görmeden yazdık bunu. Hiç değişmez sonunda mutlaka bu laf söylenir. Niye biliyor musunuz? Menfaat ilişkisi çünkü. Adam kafasında planladı kurdu, evi düzeni çocukların bakımı vs hep bunları hesapladı. Sizi hiç sevmemiştir diyemem, bu haddimi aşmak olur ama el üstünde tutmayacağı da belliymiş. Çocuklu adamla evlenilir ama şartı şurtu çok olur. Adam gibi adam olur, çocuklarını eski eşini ve sizi dengeye oturtur, kesin net çizgilerini sınırları korur olumsuzlukları size yansıtmaz güvenir evlenirsin. Ama bu ilişki sizi kanser derecesinde hasta

Erkek arkadaşınız 20 yaşında mı evlenmiş?
Üniversiteden sonra evlenmiş. çok detay bilmek istemiyorum geçmişiyle ilgili ama. Ne yazık ki tüm çevresi, ailesi, arkadaşları sürekli kadından bahsediyorlar. Uyardığım halde dikkat eden olmadı.

X