Boşanmayı düşünüyorum hamileyim ?

SalakSacma

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2017
1.490
723
27
Geçen yaz evlendik evleneli 8 ay oldu ben balayında hamile kalmışım şuan 8 aylık evliyim
Eşimin ailesiyle büyük kavgalar sonucu görüşmüyoruz kadının psikolojik sıkıntıları var ve bütün akrabalarıda küs . Dolayısıyla eşimde akrabaları yok gibi bişey düğün günü bile bizden çıktı diyebilirim .
Okadar probleme ragmen nişanlılığımız çok güzel geçti zorluklara ragmen evlendik .
Aslında ilk olaylar balayında başladı orda gördüm anlaşamadıgımızı sanki evlenmek için uğraşmış gibi değildik ve orda olmak beni çok mutsuz etti sonra evimize geldik eşim sürekli geç çıkıyodu biraz erken çık dediğinde para yok para yok diyodu . Bana evlenirken borçsuz evlendik senin maddi sıkıntın olmayacak dedi ve ben de işimden çıkarak onun işinin oldugu yere yerleştim . Meğerse bütün düğünü borçla yapmış ve bunu bana söylememiş bile . Bide alım satım işi yapiyo bütün bileziğime kolyeme kadar verdim biraz toparlanalım diye onlarda geri gelmedi gelmesin parada gözüm yok . Neyse maddi olarak toparladık ama hamilelikten dolayı ne cicim ayımız oldu ne başka bişeyimiz bi türlü kabullenemedim hamile oldugumu şuan 2 ayımız kaldı şükür ediyorum artık ve o durumu aştım . Ama yalnız bi hamilelik geçirdim
Ailem bi saat uzakta burda kimsem yok ailemin yanına şuan eşim götürürse gidebiliyorum hamilekikten kaynaklı eşim her gün 10 10 bucuk 11 de geliyo eve yani kendi işi erkek kuaförü ben tamamen yalnızım bi akşam yemeğinde bile karşımda bi insan yok ortak bi akşam oturmasına gitmemiz yok evlendik evleneli geçen hafta gittik bi ondada herkesten geç gittğimiz için yemeği ayrı yedik bir saat oturduk kalktık eşim geri işe döndü yani herşey koştur koştur olunca biyere gitme isteği bile kalmıyo bende diyorum ki ben niye evlendim hiç tanımadıgım bi yerde Sadece eve kapanıp yapayalnız oturmak için mi işimi ailemi ortamımı yaşadıgım yerin sokaklarını bile çok özlüyorum ağlamaktan burnum kanıyo artık
Evlenirken dedimki bak işten çıkmayım ortak biyerde oturalım yok ben seni yalnız bırakmam 8 de 9 da evime gelirim ben dedi ama nerde . Yemeğimi temizliğimi herşeyimi yapıyorum hiç sızlanmiyorum artık 8 ay olmasına ragmen sürekli cinsellik bekliyo kendimi robot gibi hissediyorum
Bu isteklerni yerine getiremiyorum zaten eski bedenim eski pskolojim yok iyice soğukluk oluyo Dün burnum kanarken annem aradı görüntülü sonra eşin nerde bu saat olmuş bi saat erken kapatsın bune yapayalnız dedi babam eşimi aramış kız hamile bak son zamanları biraz erken kapat dükkanı yalnız bırakma diye biz iyice bozuştuk ve ben pzt den itibaren annemlere yerleşcem doğumdan sonrada bebek biraz toplanınca boşanma davası açarım dedim tamam dedi artık kaldıramıyorum çünkü ?

Çok haklısın bi an kendimi senin yerine koydum zor bi ömür geçirmek özellikle düzelmiyorsa daha zor bence kafanı takma suan 2 ay sonra karar verirsin bebeğini düşün sen üzülünce onada yansıyor 2 ay sonra rahat kafayla düşün hakkında en hayırlısı olsun

Soru sormamışsınız ama cümlede soru işareti var tam olarak ne sorduğunuzu anlamadım. Neyse ben olayı yorumlayayım. Boşanın bence de bu ne biçim evlilik. Daha karı koca olamadan anne baba olmuşsunuz. Cicim ayı falan demişsiniz de ilk geceden hamile kalmışsınız ne cicim ayı yaşayacaksınız? Daha evlilik düzenini bile oturtamamışsınız. Bir saat mesafe için dünyanın bir ucuna gitmişsiniz gibi davrandığınıza göre belli ki siz de evliliğe daha hazır değilmişsiniz. Evlenemeden önce 8de 9da evde mi oluyordu ki eşiniz? Tamam kandırmış sizi ama nasıl kanabildiniz anlamadım bekarken işi nasılsa evlenince de öyle olur. Kuaförlük memurluk değil ki hep aynı saatte hop işi bıraksın. Bu meslek böyle bir meslek. Önce bi hayırlısıyla çocuğunuzu alın kucağınıza sonrasından hala kararlıysanız boşanmak için bir adım atarsınız. Şu an o stresi yaşamayın sadece doğuma odaklanın derim.

Bir kaybetme korkusu oluşmalı. Sen hemen hamile kalınca hah artık ipler elimde demiş. İşi de yok ailesi de uzak hamile de..
Dizini kırar oturur düşüncesine girmiş. Git tabi ve dimdik dur. Sakın alttan alma. Zaten pişman ve seviyorsa dersini alır. Yoksa da Allah bildiği gibi yapsın onu
Aynen öyle katılıyorum size ohhh bu cepte gidemez artık diye düşünüyor olabilir

Bende öyle düşünüyorum . Eşimde aşırı para hırsı var sürekli daha fazlasını istiyo . Ve bu yüzden de bi hayat yaşayamiyoruz nişanlıyken de mesleği buydu ama haftanın üç günü erken çıkardı ve bi kere bile demedi benim çalışmam lazım gelemem diye ozaman çıragı vardı evlenince çıkarttı ve çırak almıyo da . Aslında ben söylenmediğim sürece çok iyiyiz düşüncelidir ilgilenmeye çalışır geç geldiyse geç uyur ama sadece yatmadan yatmaya gördüğüm bi koca için neden evli kalıyım ki

Adam çalışmasın mı? Berberler geç saate kadar dükkanda olmak zorunda memur değil ki . Keşke çocuk için acele etmeyip siz de çalışsaydınız eşinize destek olup n önemlisi de yeni ortama yeni düzene alışana kadar dört duvar arası kapatmasaydınız. Ama olan olmuş ,hormonlar tavan. Eşinizden ilgi beklemeniz normal . Ama bebek de geliyor adam çalışmak zorunda darlamayın

Boyle evlilik olmaz bencede bosanma kararini alarak en dogru seyi yapmissiniz. Bu evliligin tek yasamaktan farki arti sorumluluk ve cocuk baska birsey yok. Umarim hakkinizda hayirlisi olur bari cocuguna babalik yapar.

Geçen yaz evlendik evleneli 8 ay oldu ben balayında hamile kalmışım şuan 8 aylık evliyim
Eşimin ailesiyle büyük kavgalar sonucu görüşmüyoruz kadının psikolojik sıkıntıları var ve bütün akrabalarıda küs . Dolayısıyla eşimde akrabaları yok gibi bişey düğün günü bile bizden çıktı diyebilirim .
Okadar probleme ragmen nişanlılığımız çok güzel geçti zorluklara ragmen evlendik .
Aslında ilk olaylar balayında başladı orda gördüm anlaşamadıgımızı sanki evlenmek için uğraşmış gibi değildik ve orda olmak beni çok mutsuz etti sonra evimize geldik eşim sürekli geç çıkıyodu biraz erken çık dediğinde para yok para yok diyodu . Bana evlenirken borçsuz evlendik senin maddi sıkıntın olmayacak dedi ve ben de işimden çıkarak onun işinin oldugu yere yerleştim . Meğerse bütün düğünü borçla yapmış ve bunu bana söylememiş bile . Bide alım satım işi yapiyo bütün bileziğime kolyeme kadar verdim biraz toparlanalım diye onlarda geri gelmedi gelmesin parada gözüm yok . Neyse maddi olarak toparladık ama hamilelikten dolayı ne cicim ayımız oldu ne başka bişeyimiz bi türlü kabullenemedim hamile oldugumu şuan 2 ayımız kaldı şükür ediyorum artık ve o durumu aştım . Ama yalnız bi hamilelik geçirdim
Ailem bi saat uzakta burda kimsem yok ailemin yanına şuan eşim götürürse gidebiliyorum hamilekikten kaynaklı eşim her gün 10 10 bucuk 11 de geliyo eve yani kendi işi erkek kuaförü ben tamamen yalnızım bi akşam yemeğinde bile karşımda bi insan yok ortak bi akşam oturmasına gitmemiz yok evlendik evleneli geçen hafta gittik bi ondada herkesten geç gittğimiz için yemeği ayrı yedik bir saat oturduk kalktık eşim geri işe döndü yani herşey koştur koştur olunca biyere gitme isteği bile kalmıyo bende diyorum ki ben niye evlendim hiç tanımadıgım bi yerde Sadece eve kapanıp yapayalnız oturmak için mi işimi ailemi ortamımı yaşadıgım yerin sokaklarını bile çok özlüyorum ağlamaktan burnum kanıyo artık
Evlenirken dedimki bak işten çıkmayım ortak biyerde oturalım yok ben seni yalnız bırakmam 8 de 9 da evime gelirim ben dedi ama nerde . Yemeğimi temizliğimi herşeyimi yapıyorum hiç sızlanmiyorum artık 8 ay olmasına ragmen sürekli cinsellik bekliyo kendimi robot gibi hissediyorum
Bu isteklerni yerine getiremiyorum zaten eski bedenim eski pskolojim yok iyice soğukluk oluyo Dün burnum kanarken annem aradı görüntülü sonra eşin nerde bu saat olmuş bi saat erken kapatsın bune yapayalnız dedi babam eşimi aramış kız hamile bak son zamanları biraz erken kapat dükkanı yalnız bırakma diye biz iyice bozuştuk ve ben pzt den itibaren annemlere yerleşcem doğumdan sonrada bebek biraz toplanınca boşanma davası açarım dedim tamam dedi artık kaldıramıyorum çünkü ?
Yani neden korunma gereği duymadınız bile bile lades deyip kabul etmişsiniz resmen. Ben yeni evlilikte hemen çocuğa sıcak bakamıyorum. 1 sene korundum oldu, kaybettim. Şimdi rahat bi 6 ay 1 yıl arası yine düşünmüyorum. Evliliğinizi yaşayamadan çocuğa kalkıştığınızda maalesef bu tip durumlar çok yaygın olarak yaşanıyor. Sanki çocuk yapmak için evlenilmiş gibi görüyorum ben bu durumu

Hiçbir kadın başkaları için işinden gücünden vazgeçmemeli.en kral aşk bile 1 ay sonra unutuluyor.kral aşkın denk gelme ihtimalini de siz düşünün.kadınlar olarak hayalimizdeki ilişkiyi karşımızdaki erkeğe yüklemeyi seviyoruz.kısaca çok çok saf ve iyi niyetliyiz.gerçekler acı.hayat zor.böyle bir ülkede erkeklerin kalite standardı belli.hemen hayallere dalıp yüksekten uçmamak için kendimize engel olmalıyız.biz türkiyede yaşıyoruz ve hayatımız ölene kadar istediğimiz gibi gitmeyecek.baştan kabul eden güçlü durur.maalesef dünyanın çok büyük bir kısmında ne aşk, ne sevgi, ne ilişki ne çoluk çocuk para meselesinin önüne geçemiyor.bunları yazacağım aklımın ucundan bile geçmezdi ama hayatta paradan daha önemli mesele yoktur.kendinizi kandırıp onun bunun için işinizden gücünüzden olmayın.
Sürekli cinsellik beklemiyor, duygusuz bir şekilde sadece cinsellik bekliyor.yoksa istekli olmak güzel birşeydir.eksik kalmış o kısım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende öyle düşünüyorum . Eşimde aşırı para hırsı var sürekli daha fazlasını istiyo . Ve bu yüzden de bi hayat yaşayamiyoruz nişanlıyken de mesleği buydu ama haftanın üç günü erken çıkardı ve bi kere bile demedi benim çalışmam lazım gelemem diye ozaman çıragı vardı evlenince çıkarttı ve çırak almıyo da . Aslında ben söylenmediğim sürece çok iyiyiz düşüncelidir ilgilenmeye çalışır geç geldiyse geç uyur ama sadece yatmadan yatmaya gördüğüm bi koca için neden evli kalıyım ki
Ee 7/24 dibinizde olupta ne olacak. Benim eşimle izin günlerim bile farklı düşünün. Ancak hiç bi zaman böyle bi tartışma düşünceye kapılmadım. Neticede daha iyi şartlar için çalışıyoruz. Ortak amacımız belli. Ancak siz biraz pasif kalmışsınız evlilikte. Kocanız yalan söylemiş hiçmiş gibi görüyorsunuz bu konuyu. Benim kocam saçma sapan yerlere para harcadığı zaman paçasının ölçüsünü bir güzel alırım. Bir daha cesaret edemez öyle birşeye. Herşey hep dip dibe olmak değil. Hamilelik hormonlarınız şuan tavan yapmış durumda anlayabiliyorum. 2 aylık hamilelik geçirdim ve onda bile eşim benden çekti. 1 ayım her akşam durup durup ağlamamla geçti eşim haliyle psikolojisi bozuluyordu bir tık daha geç gelmeye başlamıştı. Birçok sebep olabilir birçok nedenler olabilir. Ufak bir çocuk var ortada doğacak olan. Doğumunuzu yapın lohusalığınızı geçirin. Kararınız hala aynı ise anlaşmalı boşanma teklif edin 1 yılınızı doldurup. Çekişmeli sıkıntı yaratır

Ben ağır pkos hastasıyım doktorlar çocugun olmaz diyodu 1 yıldır regl olmuyodum evlendikten sonra da rutin kontrolume gittim acaba hamile kalabilirmiyim diye bekarken sağlıklı muayene olmuyo çünkü orda bile doktor çok zor görünüyo ama bakalım gerekli tahlilleri yapalım dedi ve o sırada hamile oldugumu öğrendim aslında aldırmayı düşündüm ama bu zorluklara ragmen hamile kalabilmek mucize gibi geldi ve bir daha isterimde olmazsa diye aldırmadım
Bir kaybetme korkusu oluşmalı. Sen hemen hamile kalınca hah artık ipler elimde demiş. İşi de yok ailesi de uzak hamile de..
Dizini kırar oturur düşüncesine girmiş. Git tabi ve dimdik dur. Sakın alttan alma. Zaten pişman ve seviyorsa dersini alır. Yoksa da Allah bildiği gibi yapsın onu

Evliliğiniz oturmadan hamile kalmamalıydınız. Eşiniz size doğruyu söylememiş borçları saklamış bu bile tek başına bir olayken Hamile kalmışım nedir yani gökten zembille inmiyor heralde farkında olmadan?

Yani neden korunma gereği duymadınız bile bile lades deyip kabul etmişsiniz resmen. Ben yeni evlilikte hemen çocuğa sıcak bakamıyorum. 1 sene korundum oldu, kaybettim. Şimdi rahat bi 6 ay 1 yıl arası yine düşünmüyorum. Evliliğinizi yaşayamadan çocuğa kalkıştığınızda maalesef bu tip durumlar çok yaygın olarak yaşanıyor. Sanki çocuk yapmak için evlenilmiş gibi görüyorum ben bu durumu

8 aylık hamile eşinden hala cinsellik beklemekte ne bileyim ya? Birde o saatte bile saç kestiren oluyor mu? Vay arkadaş. Sonuçta hamileliğinin son aylarındasın eve biraz daha erken gelebilse daha iyi olur tabi ama para yok diyormuş adam. O da haklı bir yandan. Hemen hamile kalman çok kötü olmuş.

Siz isi birakmissiniz adam da calismasin ikiniz de oturun evde. Bebek de geliyormus karin tokluguna oturursunuz artik evde. Siz evlilik yurutemezsiniz bence, cunku bence cok cabuk gaza gelen bir tipsiniz. Esiniz size yalan soylediginde bosanmaliydiniz ama bunu yapmayip gemileri yakinca her seyi ortaya doken tipler bana cok tehlikeli gelir.

Ama evlenmeden önce ödenecek dügün borclari yoktu. Aile planlamaniz hemen hamile kalarak da hemen son bulmus. Ilk biraz calisip evliligi oturtup hamile kalsaniz ikiniz de daha rahat olurdunuz.
Sahsen hemen kesip atma taraftari degilim. Toparlanmayacak birsey yok. Sorunlar yalnis verilen kararlardan ve esiniz parasi olmadigini saklasindan kaynakli. Ama düzeltilebilir seyler bunlar.

8 aylık hamile eşinden hala cinsellik beklemekte ne bileyim ya? Birde o saatte bile saç kestiren oluyor mu? Vay arkadaş. Sonuçta hamileliğinin son aylarındasın eve biraz daha erken gelebilse daha iyi olur tabi ama para yok diyormuş adam. O da haklı bir yandan. Hemen hamile kalman çok kötü olmuş.
Benim eşte işten çıkma durumuna göre akşam 9 10 hatta 11de bile berbere gittiği oluyor

X