Boşanmaya nasıl karar verdiniz? Ne kadar düşündünüz

Selam kızları aslında mutlu bir evliligim olduğunu düşünüyordum ama bazi problemleri asamamis olmamiz sebebiyle ömür boyu bu sorunlari cekmek istemedigimi farkettim diyebilirim.
Yaklasik 10senelik ilişki 3senesi evlilik ve 1yasinda bebek var. İlişkimizde trip, konuşmama, yatak ayirma ve yüzük takmama gibi seyler oluyor. Evet aldatma şiddet vs yok ama bu tar seyler beni cok yoruyor. 10gun ayni evde konusmadigimiz oluyor suanda 2 hafta oldu mesela. Yalniz bu kavganin sebebini bilmiyorum birseye kırılmış soylemedi trip atti 1 hafta konusmadi yuzume bile bakmadi. Sonra ben imat o inat derken birbirimize karsi saygisizliklar ve uzecek seyler yaptik.
Acikcasi benim en hassas noktam annem babam. Daha onceleri tartissak bile esim derdi hep kimseye belli etmeyelim diye biz unuturuz onlar unutmaz filan vs suanda annemlere kendi belli etti. Cocugu onlardan almaya gidince yuzlerine bile bakmamis, sanki annemlerin suçu ne? Kardesim mesaj atmış cevap vermemis filan kisacasi nankörlük. Babam sormuş damadin nesi var diye düşünün yani ki babam onkoloji hastası bir adam. Beni üzen tek konu ailemin durumu çakması oldu.
Ve ben nedense bilmiyorum ayrılmayı düşünüyorum. Bazı şeyler eskisi gibi olamiyor ne yazikki. Benim ailemi uzmeye hakki yok huzursuz etmeye hakki yok babam bu yuzden gece uyku uyumamis. Bende simdi onun mu aileisni arayıp huzursuz edeyim yani var mı böyle birşey.
Bu durum ve davranışlarda suçlu aramiyorum ama ilişki suan bu sekildeyse demekki ikimiz de evliligi yurutmeyi beceremiyoruz demektir.
Ayrilmayi düşünüyorum ama ne kadar surede karar vermem sağlıklı olur bilemedim. Şuan kendisiyle sıfır iletişim asla konuşmuyoruz. Karari verip ona soylemem mi gerekiyor yoksa direk bosanma dilekcesi vermem mi gerekiyor siz nasil yollardan geçtiniz bahsedebilir misiniz
Bu arada benim meslegim var bebek küçük diye çalışmadım ama sıkıntıya girmem ve ailem her türlü destek olur bana bunlari da belirteyim

Teşekkür ederim şimdiden
Anlattıklarınizdan siz eşinizi biraz kucümsüyorsunuz gibi geldi..ondan daha iyi kazanmanız, sizin ailenizin hep yanınızda olması onunkinin olmaması v.s..anlattıklarınız hiç boşanma sebebi değil, terapiyle ve olgunlukla konuşarak çözülebilecek şeyler..bebeginiz için yuvanızı kurtarmaya değer bence..

X