Boşanmak istiyorum

Tugcekakaka

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2024
11
5
25
3 çocuğum var maddi imkanım yok artık bu adama katlanamıyorum şiddet hakaret çocuklara ilgisizlik azarlama alkol bağımlılığı aldatma ceza evine girip çıkması çok yoruldum çocuklarım küçük çalışma imkanım yok ama bu evlilik biraz daha devam ederse kendime birşey yapmaktan korkuyorum annem babam boşandı annem ikinci evliliğini yaptı ona gidemem babam evlenmedi başka ilçede çalışıyor burdaki evi boşta oraya gitmeyi düşünüyorum ama tek evle bitmiyor nasıl gecinicem nafaka istesem ödermi bilmiyorum devletten yardım alabilir miyim bilmiyorum benimle aynı durumları yaşayan varmı nasıl üstesinden geldiniz nasıl ayakta kaldınız?

Kaç yaşında çocuklar?

Adamdan nafaka alamazsın sanki, hapse giren alkoliğin işi de yoktur. Gelirin olmadığına dair belediyeden bi yerden belge alıyosun galiba yeşil kart gibi bişey

Cocuklar kaç yasında? Nafaka illa ki alacaksınız ama sanırım miktarı cok cok az. Belediyeye kaymakamlığa valiliğe yardım için başvurun. Onun dışında oturacağınız dairenin merdiven silme işini alabilirsiniz. Babanız da biraz destek olursa cocukları biraz büyütene kadar idare edersiniz. Benim kuzenim eşinden ayrıldı 2 bin lira nafaka alıyor, kendisi asgari ücretle calısıyor 2 de cocugu var, ev kira ve bi şekilde kendi yagında kavruluyor. Yapabilirsin. Lütfen güven kendine.

6 ay 4 yaş 6 yaşındalar

Öyle deme yine de çok şükür başını sokacak bir yerin var ya oda olmasaydı ... devletten yardım alırsın hatta çocuklarına bile okul kırtasiye yardımı bile yapılır gelirin olmadığı için hak sahibi oluyorsun bildiğim kadarıyla umarım herseyi yoluna koyarsın çoçukların için

Aslında böyle bi adama evliliğe 3 cocuk neden demek istiyorum ama cevabı da yok biliyorum.

bu konu daha önce açılmıştı.. yine aynı kişi mi acaba
Yok ilk defa açtım ben
Biraz araştırdım evet varmış ama korkuyorum ya vermezlerse kendim olsa aç kalsam gram umrumda olmaz ama çocuklarıma bunu yasatamam sonra senin yapan kadınlardan neyin eksik gerekirse uyumaz el işi yapar sarma sarar satarsın diyorum

Aslında böyle bi adama evliliğe 3 cocuk neden demek istiyorum ama cevabı da yok biliyorum.
Öyle böyle geciniyordum ama şu son yaşantılarını bilseydim evlenmezdim bile maddeden şüphelenmeye başladım hırsızlık yapmış benden saklamış ailesi ben gerçekleri öğrenmeden önce çok iyiydi ne zaman öğrendim bizi düşman belledi

Bak en önemlisi başınızı sokacak ev olması o var. Hemen gerekli yerlere yardım başvurusunda bulun. Ev yemeği satın alan yerler var, merdiven işini de düşün derim utanılacak bişey yok cocukların için yap bunu. Çevremizde gayet ekonomik yeterliliği olduğu halde cocuklarına bu hayatı reva görenler var.Sen güçlü bi kadınsın yapabilirsin.

Madde kıllandığını nasıl anladın? Geliri çok iyiyse niye hırsızlık yapmış
Bence bunun kisi hastalık miş çocukluktan beri yaparmış herkes görmezlikten gelirmiş tabi ses çıkarmadıkca dahada abartmış madde kullandığını da evde su gibi içer sızmaz dışarıda iki bardakla evi zor bulunur tuvaleti yatak sanar oraya buraya kendini atar ölü gibi kalır ordan şüpheleniyorum

İşten utanmam ben yapmadığım işler değil az otellerde tuvalet yıkamadım yeterki çocuklarım iyi mutlu olsun

Taşı sıksan suyunu çıkartırsın kendine güven ilk önce ve o heriften kurtul ilk başlarda bi tık zorlanma bocalama olursun ama asla pes etme kendinide düşün çoçuklarıda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…