Boşanmak için sebep?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu evlilik olmaz eşin bariz sorunlu...

Sakın çocuk yapma , boşan kurtul...

İçinde bulunduğum duruma göre değişir. Ben mesela aç açıkta kalmam kalsam da başımın çaresine bakarım. O yüzden şiddetin her türlüsü ve aldatma benim için boşanma sebebidir. Başkasının bu kadar gücü yoktur, çoluğu çocuğu için susar. Ben sadece elinde imkanı olup da susanlara kızıyorum. Ailesi arkasında ,elinde mesleği var ,çocuğu yok ama gecinemedigi kocasıyla tüp bebek peşinde..

Daha neyi alttan almayı düşünüyorsunuz ? Evlilik bu değil. Sizin yıkılacak bir.evliliginiz bile yok

her iki taraftan birisi kimliğini yirtirmeye başlayınca evlilikler bitiyor bence. Saygı, sevgi, güven

Altan alarak bazı şeylerin düzeleceğini düşünmüşsünüz ama eşiniz bariz sorunlu birisi.
Bu saatten sonra sorunları düzeltmeye kalkmayın sadece süreci uzatırsınız. Buda he sizi daha fazla yıpratır hemde kendin zamanınız harcamanıza neden olur. Geç olmadan yolunuzu çizin.

Sızın bu yazdıklarınız bosanma sebebi. Arada tartısmalar olur ama saygı cercevesınde. Sıızınkı baska boyur. Bu adamla ömür gecmez gecerse de sız sizlikten cıkarısnız. Yazık etmeyın kemdınıçze. Sıze saygı duymayan ınsnala olmaz

umarım bu sefer geri dönmek gibi bi hata yapmazsın.
birincisi eşin sorunlu, öfke problemi var. havlumu orda görmezsem vs diye basit şeylerden tehdit eden tuhaf biri
ikincisi eşin dindar değil(5 vakit namaz olduğunu bile sanmıyorum da günah almayayım) sadece seni kısıtlamaya , çalışmana engel olup ekonomik şiddet uygulamaya çalışıyor çünkü dindar bi adam nikahı altındaki karısını evden kovamaz. afedersin g..t denir öyle adama, hadi ben geniş diyeyim. ne kültürel ne dini olarak olmaz.
asla dönme sakın ha sakın dönmeyi çocuk yapmayı düşünme.

Namazında niyazında kendisi evet bu sefer dönmeyi düşünmüyorum. Arkadaşlarım diyor ki davayı onun açmasını bekle ilerde pişman olursun falan. Ona kalsa ayrılmak istemiyor.

Namazında niyazında kendisi evet bu sefer dönmeyi düşünmüyorum. Arkadaşlarım diyor ki davayı onun açmasını bekle ilerde pişman olursun falan. Ona kalsa ayrılmak istemiyor.
Neden pişman olacaksınız? Size psikolojik , sözel şiddet uyguluyor. Hayat onun düzelmesini bekleyecek kadar uzun değil.
Siz bu şiddeti kaldıracak kadar güçlü müsünüz?

Ne kadar süredir evlisiniz

Neden pişman olacaksınız? Size psikolojik , sözel şiddet uyguluyor. Hayat onun düzelmesini bekleyecek kadar uzun değil.
Siz bu şiddeti kaldıracak kadar güçlü müsünüz?
Değilim sanırım zaten bu evlendikten beridir hasta olup kilo da alamıyorum iştahım da kapandı. Tutarsız olması yorucu, a dediği şeye bir gün sonra Z diyebilir. Ve ne değiştiğini neden değiştiğini anlamak mümkün değil.

Bu kadar dini hassasiyeti olan adamın ağzında bu kadar küfür? Cennet ayakların analarının altında ama anaya hakaret, evden kovma. Nasıl bir muhafazakarlık bu... Eşiniz işine geldiği gibi oynuyor. Sizin de mantığınız çok yanlış. Bir kadın geçim sıkıntısı nedeniyle çalışmamalı, kendi parasını kazanabiliyor olmak için çalışmalı. Allah korusun eşiniz bir süre sonra ölse, nasıl geçineceksiniz? Deneyim olmadan iş bulmak da zor. Aileniz bakmak zorunda kalacak.

Bu adam rezil biri.her mesajda dozu daha da artırıyorsunuz.bununla evli kalınmaz.

Bu adam rezil biri.her mesajda dozu daha da artırıyorsunuz.bununla evli kalınmaz.
Bunları başkalarından da duymaya ihtiyacım varmış anlaşılan, çevremde bütün evlilikler böyle herkes 10-15 sene sonra mutlu, ilk 2 sene alışma süreci derler. Bende kendime ben mi çok hassasım yada abartıyorum diye düşünürdüm. Bir sürü kişi ayrılmamak için kocasına ailesine karşı taktikler deneyince oluyor diyor, belki öyledir işe yarıyodur bilemiyorum. Ama hayat taktiklerle geçirerek buna kafa patlatarak mı devam eder, kimse kendisi gibi olmayacak mı çok saçma yada anlamsız düşünceler duydum kaç aydır. Kimseye de adam akıllı bi şey diyemiyor insan size de uzun yazdım kusura bakmayın.

Hayat taktiklerle yaşamak için çok kısa, mutsuz olduğunuz yerde durmak için de öyle. Ve hayır bütün evlilikler mutsuz değil, öyle kavga gürültüyle tehditlerle geçmiyor zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…