Boşanmak için sebep?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizim düğünümüz zaten olaylı kavgalı gürültülü geçmişti, oradan zaten ailelerle beraber bizde yara aldık evlilikte. İlk başlarda kimseye evliliğimle alakalı bir şey anlatmadım. Ama eşim çok sudan sebeplerle tartışma konusu oluşturuyordu. Neden havlumu asmadın, neden ev dağınık, neden ben geldiğimde yorgunsun, o havluyu yarın orda görücem görmezsem... Gibi gibi son cümlesi hala daha devam eden bir huyu. Ben tuttukça hasta olmaya başladım. Sonra bir akşam annemin ziyarete geldiği bi gün patlak verdi, eve geldi bağırdı çağırdı, annem evde gitsin sonra konuşuruz dedimse de yok Nuh dedi peygamber demedi. Sonra zaten sorunlar ailelere taşındı defol tarzı evden kovması üzere. Bu durum üç kere tekrar etti. Her seferinde evlilik kolay kurulmuyor diye daha ılıman daha alttan alarak yaklaştım. Allah var o da değiştiği noktalar olmuştur ama bir elimi geçmez. Velhasıl her eve dönme durumunda bir öncekinden daha fazla tartışma olmaya kavgaların boyutları artmaya başladı. En sonda da saygısızlık durumu benim aileme yapıldı kendisi tarafından. Yani göz yumdukça hele ki evlilikler bu kadar kolay biten bir zaman da bitmesin diye alttan alma durumunda her seferinde daha da dozajın artması gibi durumlar cümleyi toparlayamadım bile, umarım bu sefer açıklayıcı olmuştur. 🙁
Çocuk olmadan lütfen ama lütfen boşanın, yaşadığınızı her boşanan kadın yaşıyor, içinizin acısı tamamen hayallerinizin yıkılmasından. Çocuk olmadan boşanırsanız kendinize en azından ikinci bir şans vermiş olursunuz.

Kendi kuşağım adına konuşayım (X kuşağı) "Sevgi neydi? Sevgi emekti" evlilik (veya herhangi bir ilişki) fedakarlık gerektirir. Söylemleri ile büyüyünce bazen nerede susmak, nerede dur demek gerektiğini şaşırabiliyor insan.
Aslında denklem çok kolay.
Yaptığınız fedakarlık : (ilişkinize kattığı mutluluk) - (sizin kendi mutluluğunuzdan eksilen)
Bu denklemin sonucu ne zaman eksiye dönüyorsa o zaman dur demenin zamanıdır.

Kendi kuşağım adına konuşayım (X kuşağı) "Sevgi neydi? Sevgi emekti" evlilik (veya herhangi bir ilişki) fedakarlık gerektirir. Söylemleri ile büyüyünce bazen nerede susmak, nerede dur demek gerektiğini şaşırabiliyor insan.
Aslında denklem çok kolay.
Yaptığınız fedakarlık : (ilişkinize kattığı mutluluk) - (sizin kendi mutluluğunuzdan eksilen)
Bu denklemin sonucu ne zaman eksiye dönüyorsa o zaman dur demenin zamanıdır.
Hep eskilerin nasıl düşünüp nasıl devam ettirdiklerini anlamaya çalışırdım. Uzaktan bakınca hep kadın fedakarlık yapıyor gibi görünüyor. İllaki öyle olup bitirmeyenlerde vardır mecburiyetten. Ama çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim.

Peki sizin örnek veriyorum işte sinirlendi küfür etti / üstüne düşeni yapmadı durumları oldu gerginlik tartışma anında kapı orada, defol tarzı konuşmanız üzerine eşinizde bu şekilde konuşsa ne olacak peki, sinirliyken denmemesi gereken yada yapılmaması gereken şeylerin alttan alınması mantıklı mı
Niye örnek veriyorsunuz, sizi kimse tanımıyor. Sorunum şu, şu, ne düşünüyorsunuz yazsanıza. Sanki anket yapıyorsunuz "siz olsanız"...

Niye örnek veriyorsunuz, sizi kimse tanımıyor. Sorunum şu, şu, ne düşünüyorsunuz yazsanıza. Sanki anket yapıyorsunuz "siz olsanız"...
Kimsenin beni tanıdığını iddia etmedim. Sorunumu açıkça yazamama sebebimin mesajların arasında yazdım zaten. Bu durum için bir kişi de söyledi ama daha düzgünce, çıkışmanıza gerek yok. İyi günler.

Sonra zaten sorunlar ailelere taşındı defol tarzı evden kovması üzere. Bu durum üç kere tekrar etti. Her seferinde evlilik kolay kurulmuyor diye daha ılıman daha alttan alarak yaklaştım. Allah var o da değiştiği noktalar olmuştur ama bir elimi geçmez. Velhasıl her eve dönme durumunda bir öncekinden daha fazla tartışma olmaya kavgaların boyutları artmaya başladı. En sonda da saygısızlık durumu benim aileme yapıldı kendisi tarafından. Yani göz yumdukça hele ki evlilikler bu kadar kolay biten bir zaman da bitmesin diye alttan alma durumunda her seferinde daha da dozajın artması gibi durumlar cümleyi toparlayamadım bile

Zaten yalan söylediğini yakaladım bi kaç kez. Güven sorunu olmaya başladı daha evleneli 4 ay falanken.
Yalan söyleyen, sizi itaatkar her şeye susan kadın yapmaya çalışan, işine gelmeyince evden kovan, bir dediği bir dediğini tutmayan, ailenize ağzına geleni söyleyen biriyle evlisiniz ve bence saydığım maddeler boşanmak için gayet yeterli sebepler.

Siz onun oyuncağı değilsiniz, istediği gibi oynayıp istediği gibi şekillendiremez, karakterinizi yok sayamaz, kendi isteklerini dayatamaz, evden kovamaz.

Neyse ki ailenizin yanındaymışsınız, çevrenin sözlerine kulak asmayın bir an önce boşanma davasını açın.

Yalan söyleyen, sizi itaatkar her şeye susan kadın yapmaya çalışan, işine gelmeyince evden kovan, bir dediği bir dediğini tutmayan, ailenize ağzına geleni söyleyen biriyle evlisiniz ve bence saydığım maddeler boşanmak için gayet yeterli sebepler.

Siz onun oyuncağı değilsiniz, istediği gibi oynayıp istediği gibi şekillendiremez, karakterinizi yok sayamaz, kendi isteklerini dayatamaz, evden kovamaz.

Neyse ki ailenizin yanındaymışsınız, çevrenin sözlerine kulak asmayın bir an önce boşanma davasını açın.
Konumu kapatabilir misiniz yetkilisiniz sanırım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X