Boşanmak için sebep?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır yeni mezun oldum açıktan okuyordum. Eşimde bende biraz mahafazakar (günümüzün tabiri) dindar takıldığımızdan ötürü erkeklerin olduğu bir yerde olmamı istemiyordu
Eşiniz kendine emir eri, köle ayarı birini arıyormuş, siz denk gelmişsiniz, dindar olduğunuz için çalışamazsınız da. Geçmiş olsun, yapacak bişey yok.

Hayır yeni mezun oldum açıktan okuyordum. Eşimde bende biraz mahafazakar (günümüzün tabiri) dindar takıldığımızdan ötürü erkeklerin olduğu bir yerde olmamı istemiyordu
Daha doğrusu ayaklarının üzerinde durmanı istemiyordu, seni rahatça ezip istediği gibi evden kovabilsin sen de bu duruma alış ve o ne derse yap diye. Tebrikler

Aldattimi ? Küfür mü etti? El mi kaldirdi? Bilemedim senin derdin ne ama her evlilikte kavga olur ama herkesin dayanma gücü ayridir. Misal ben annemin yerinde olsam 50 kere bosanmistim ama o bosanmadi neden calismiyordu ekonomik özgürlügü yoktu bosanamadi.
Aldatmadı, küfürü de o an konuşurken sinirlenmiş bana etmek istemiş ama yeni kavgalardan arındığımız için(!) o an konuştuğumuz bir akrabam vardı ona etti. Sonrada onu aslında sana demiştim dedi. Elini bana kaldırmadı ama en son kavga ettiğimizde ben yaptığını kaldıramadım sinirlendim eşyaya vurdum amacım zaten kırmak değildi. O da ben güç gösterisi yapıyorum kafası yaşayıp onu kırdı gitti cam bişey vardı onu kırdı.

Eşiniz kendine emir eri, köle ayarı birini arıyormuş, siz denk gelmişsiniz, dindar olduğunuz için çalışamazsınız da. Geçmiş olsun, yapacak bişey yok.
Çalışıp da dinine bağlı kalan nice insan var, ben evlendiğim için geçim sıkıntımız yok çok şükür çalışıcam diye kavga çıkmasın diye ısrar etmedim.

Herkese merhaba, ben yeni katıldım sayılır. Önceden üye olmadan çok bakıyordum siteye. Buradaki kişilerin yaşanmışlığının çok olduğunu fark ederek bu konuyu sormak istedim. Sizce eşiniz ne yapsa hayatınız boyunca alttan alır, ya bu da bunun huyu kimse dört dörtlük değil deyip çekersiniz? Yada eşiniz ne yapsa çok sevsem bile tövbe böyle biriyle devam etmem dersiniz? Gerçekten bir süreden sonra insanların yaşayıp sustuğu şeyleri okuyup duydukça neye nasıl tepki vereceğimi ben bile şaşırır oldum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Herkesin tahammülü farklıdır. Bir kişiye sorun görünen diğer kişiye sorun görünmez. Genel bir kalıbı yoktur

Çalışıp da dinine bağlı kalan nice insan var, ben evlendiğim için geçim sıkıntımız yok çok şükür çalışıcam diye kavga çıkmasın diye ısrar etmedim.
Kadınlar açlıktan ölürüz korkusu ile çalışmıyor zaten herşeyden önce kendi ekonomik özgürlüğü için eş tarafından bastırılmadan daha refah yaşamak herkesin hakkı keşke sizde evlenmeden önce ikna edebilseydiniz de çalışıp evde sinir stresten hasta yatmasaydınız

Yani durum şöyle özetin özeti bakıldığında eşimle ayrılma raddesine geldik kaç sefer, bu sefer son olması taraftarıyım. Ailem arkamda destekçi böyle koca da erkek de olmaz diye, yaşanılan şeyler sadece beni kapsamadığından yaşanılan şeyler ailelere de sirayet etti. Nerden tutmaya çalışsam her seferinde o dal koptu. Şimdi de bitmesi gerektiğini biliyorum, bitsin diyorum, içimden bir ses huzursuz edip duruyor bu duygu karışıklığı mı yoksa kısa süren evliliğimin bitmesi mi anlam veremiyorum.
Açtığınız konu ve bahsettiğiniz şeyler çok soyut ve havada kalıyor.
Keşke konuyu biraz daha açıklayarak örnekler vererek acsaydiniz.
Hem insanların anlaması empati kurması kolay olurdu hem de herkes kendi hayatindan örneklerle çok daha rahat eşleştirme yapardı.

Mutlu değilsen ayrılman gerekir.
Küfürbaz adamla olmaz. Adamin ne sana ne kendine saygısı var.
Gözümde sevimsiz bir insan canlandi.

Calis bacim. Sadece para degil olay daha guclu hissediyorsun havan degisiyor calismak kadar gzl birsey olabilirmi. Evde oturanda ekmek yiyor calisan da.

Adam bunları yapmış sanırım, kovdu mu sizi? Sebep nedir? Ağzınızdan lafı kerpetenle alıyoruz
Defol git, annenin evine git, ...... Nın yanında yaşa . Hepsinde zaten sinirlerim çok tahrip oldu ailem korudu. Yinede onunla konuşup nasihat ettiler (bana da konuştular kendimi hiçbir zaman hatasız kul olarak görmedim) ama her eve geri dönme daha yeni çeşitlerle karşıma çıktı.

Bizim düğünümüz zaten olaylı kavgalı gürültülü geçmişti, oradan zaten ailelerle beraber bizde yara aldık evlilikte. İlk başlarda kimseye evliliğimle alakalı bir şey anlatmadım. Ama eşim çok sudan sebeplerle tartışma konusu oluşturuyordu. Neden havlumu asmadın, neden ev dağınık, neden ben geldiğimde yorgunsun, o havluyu yarın orda görücem görmezsem... Gibi gibi son cümlesi hala daha devam eden bir huyu. Ben tuttukça hasta olmaya başladım. Sonra bir akşam annemin ziyarete geldiği bi gün patlak verdi, eve geldi bağırdı çağırdı, annem evde gitsin sonra konuşuruz dedimse de yok Nuh dedi peygamber demedi. Sonra zaten sorunlar ailelere taşındı defol tarzı evden kovması üzere. Bu durum üç kere tekrar etti. Her seferinde evlilik kolay kurulmuyor diye daha ılıman daha alttan alarak yaklaştım. Allah var o da değiştiği noktalar olmuştur ama bir elimi geçmez. Velhasıl her eve dönme durumunda bir öncekinden daha fazla tartışma olmaya kavgaların boyutları artmaya başladı. En sonda da saygısızlık durumu benim aileme yapıldı kendisi tarafından. Yani göz yumdukça hele ki evlilikler bu kadar kolay biten bir zaman da bitmesin diye alttan alma durumunda her seferinde daha da dozajın artması gibi durumlar cümleyi toparlayamadım bile, umarım bu sefer açıklayıcı olmuştur. 🙁
Siz ben alttan alıp yumuşak davranirsam çözülür sanmissiniz.
Ama karşınızdaki insan sizin kadar düşünceli ve naif değil.
Hem size hem ailenize saygısızlık yapmış.
Gerçek dindarlık böyle olmaz önce nasıl eş olunacağıni öğrensin.
Ben ne yaparsam yapayım kadın susup oturacak kafasında bir zihniyet.
Davranışlar belki değişir ama zihniyet asla değişmez üzgünüm.
Bosanmayacaksaniz bari hemen çocuk yapmayın iş güç bakın kendinize.

Kadınlar açlıktan ölürüz korkusu ile çalışmıyor zaten herşeyden önce kendi ekonomik özgürlüğü için eş tarafından bastırılmadan daha refah yaşamak herkesin hakkı keşke sizde evlenmeden önce ikna edebilseydiniz de çalışıp evde sinir stresten hasta yatmasaydınız
Çalışmak için kimseyi ikna etmesine gerek yok, kanunen çalışmasına engel de yok, istemesi yeterli

Siz ben alttan alıp yumuşak davranirsam çözülür sanmissiniz.
Ama karşınızdaki insan sizin kadar düşünceli ve naif değil.
Hem size hem ailenize saygısızlık yapmış.
Gerçek dindarlık böyle olmaz önce nasıl eş olunacağıni öğrensin.
Ben ne yaparsam yapayım kadın susup oturacak kafasında bir zihniyet.
Davranışlar belki değişir ama zihniyet asla değişmez üzgünüm.
Bosanmayacaksaniz bari hemen çocuk yapmayın iş güç bakın kendinize.
Bi kaç sefer önceki kavgamızda ben kişilik bozukluğu olduğunu düşünüyordum. Sonra burda narsistlikle alakalı yazıları okudum, bir sürü makaleler, YouTubedan videolar, gerçek yaşanmış hikayeler derken ( kendi kendime teşhis koyuyorum algısıyla linçlemeyin sadece gerçekten psikolojik sorunu olduğunu düşünüyorum) araştırınca ona benzer şeyler çıktı. Değişmeyeceğini annem babam kaç kez dedi dayanabileceksen diye. Bende seviyorum zamanla aşarız, seviyorsa değişir o da benim dikkat ettiğim gibi o da eder sonuçta evlilikte afallayan erkekler ve kadınlar gibi ikimşzde de hatalar vardır düşüncesiyle geri dönmüştüm. Ondan sonra ki kavgamızda ben düzeleceksem geri dönecekmişim devam edecekmiş tarzında minnet etmden konuştu. Devam dedim bir saniyede ruh hali değişti, deminki kelimeleri sanki başkask söyledi. Samimiyetine inanamaz oldum zamanla. Zaten yalan söylediğini yakaladım bi kaç kez. Güven sorunu olmaya başladı daha evleneli 4 ay falanken.

Bi kaç sefer önceki kavgamızda ben kişilik bozukluğu olduğunu düşünüyordum. Sonra burda narsistlikle alakalı yazıları okudum, bir sürü makaleler, YouTubedan videolar, gerçek yaşanmış hikayeler derken ( kendi kendime teşhis koyuyorum algısıyla linçlemeyin sadece gerçekten psikolojik sorunu olduğunu düşünüyorum) araştırınca ona benzer şeyler çıktı. Değişmeyeceğini annem babam kaç kez dedi dayanabileceksen diye. Bende seviyorum zamanla aşarız, seviyorsa değişir o da benim dikkat ettiğim gibi o da eder sonuçta evlilikte afallayan erkekler ve kadınlar gibi ikimşzde de hatalar vardır düşüncesiyle geri dönmüştüm. Ondan sonra ki kavgamızda ben düzeleceksem geri dönecekmişim devam edecekmiş tarzında minnet etmden konuştu. Devam dedim bir saniyede ruh hali değişti, deminki kelimeleri sanki başkask söyledi. Samimiyetine inanamaz oldum zamanla. Zaten yalan söylediğini yakaladım bi kaç kez. Güven sorunu olmaya başladı daha evleneli 4 ay falanken.
Adam sana düzelirsen dönerim dedi sen de tamam dedin, sonra senle iyi mi konuştu kötü mü anlamadım

İnsanın aklına şunlar geliyor, ya bunları yaptı peki tamam. O zaman güzel zamanlarımızda ki kişi kimdi yada o anları yaşarken gerçek miydi yoksa rol muydu diye insan kafayı yiyor
Adam sana düzelirsen dönerim dedi sen de tamam dedin, sonra senle iyi mi konuştu kötü mü anlamadım
İlk iyi gidiyodu yine, her böyle konuşma ayrılma aşamaları taş çatlasa 2 ayı buluyor bulmuyor zaten. Sonra Sudan sebep tartışmalar çıkıyor. Sinirliyken bana yanaşma diyen kendisi, bende diyorumki sende ben sinirliyken bana yanaşma. Ama yok ona bir yarım akıllı akıl vermiş böyleyken yanaşması gerek diye oradan bir kavga başladı zaten. Ben tartışma çıkmasın diye kendimi tutuyorum susuyorum sinirliyim diyorum, oda değişiyorum olmuyor. Kavga edince bende daha da saçma bir boyuta varmadan hava almaya dışarı çıktım bir geldim tövbe konuşmadı. Beş gün boyunca çıktı girdi eve selam sabah yok. Sonra susma orucu mecburiyet üzere bitti o kısım uzun hikaye. Ve ben akıllanıp bir daha yapmıyım diye susmuş. Gerekirse bir ay konuşmazmış dedi. Küsme huyuda vardır yani.

İnsanın aklına şunlar geliyor, ya bunları yaptı peki tamam. O zaman güzel zamanlarımızda ki kişi kimdi yada o anları yaşarken gerçek miydi yoksa rol muydu diye insan kafayı yiyor

İlk iyi gidiyodu yine, her böyle konuşma ayrılma aşamaları taş çatlasa 2 ayı buluyor bulmuyor zaten. Sonra Sudan sebep tartışmalar çıkıyor. Sinirliyken bana yanaşma diyen kendisi, bende diyorumki sende ben sinirliyken bana yanaşma. Ama yok ona bir yarım akıllı akıl vermiş böyleyken yanaşması gerek diye oradan bir kavga başladı zaten. Ben tartışma çıkmasın diye kendimi tutuyorum susuyorum sinirliyim diyorum, oda değişiyorum olmuyor. Kavga edince bende daha da saçma bir boyuta varmadan hava almaya dışarı çıktım bir geldim tövbe konuşmadı. Beş gün boyunca çıktı girdi eve selam sabah yok. Sonra susma orucu mecburiyet üzere bitti o kısım uzun hikaye. Ve ben akıllanıp bir daha yapmıyım diye susmuş. Gerekirse bir ay konuşmazmış dedi. Küsme huyuda vardır yani.
Bu adam seni kendince ehlileştirecek bacım, her konuda da hep o haklı olacak, benim gözümde kusura bakma ama erkek var diye karısını çalıştırmayan, bağnaz, erkek egemen, sadece erkeğin sözünün geçtiği Afgan erkeğinden hallice bir model canlandı. Karar senin

Uf çocuğum olsa eldivenle severim cinsinden tam. Bi gitsin ötede ders versin ne öyle susmalar, evden kovmalar. Kendisini ne sanıyor acaba padişahın sol t..şğımı . Bir ay konuşmazmış haspam. Kendince seni ‘adam’ etmeye çalışmış. O ne derse yapacaksın kısaca. Hatta yapsan da bahane bulmuştur kesin.

Yada eşiniz ne yapsa çok sevsem bile tövbe böyle biriyle devam etmem dersiniz?
Aldatırsa. Sanalda başka kadınlarla flört de dahil. Bazıları bunu saymıyor. Kumar oynarsa da affı yok, ikinci bir şansı vermem. Beni kısıtlamaya kalkarsa da uzun süre çekmem. Düzelmezse biter.

Herkese merhaba, ben yeni katıldım sayılır. Önceden üye olmadan çok bakıyordum siteye. Buradaki kişilerin yaşanmışlığının çok olduğunu fark ederek bu konuyu sormak istedim. Sizce eşiniz ne yapsa hayatınız boyunca alttan alır, ya bu da bunun huyu kimse dört dörtlük değil deyip çekersiniz? Yada eşiniz ne yapsa çok sevsem bile tövbe böyle biriyle devam etmem dersiniz? Gerçekten bir süreden sonra insanların yaşayıp sustuğu şeyleri okuyup duydukça neye nasıl tepki vereceğimi ben bile şaşırır oldum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Anneci , kendi kararlarını veremeyen , ailesine bağımlı bir eşle devam etmezdim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X