Boşanmak için sebep?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yorgunbirisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2024
19
10
Herkese merhaba, ben yeni katıldım sayılır. Önceden üye olmadan çok bakıyordum siteye. Buradaki kişilerin yaşanmışlığının çok olduğunu fark ederek bu konuyu sormak istedim. Sizce eşiniz ne yapsa hayatınız boyunca alttan alır, ya bu da bunun huyu kimse dört dörtlük değil deyip çekersiniz? Yada eşiniz ne yapsa çok sevsem bile tövbe böyle biriyle devam etmem dersiniz? Gerçekten bir süreden sonra insanların yaşayıp sustuğu şeyleri okuyup duydukça neye nasıl tepki vereceğimi ben bile şaşırır oldum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Her insanın sınırları var. Kocamdan hiç küfür duymadım mesela en büyük kavgada bile. İnsanlar belki sinirli anında dedi diyebilir ama ben demem. Küfür ederse kapı orda.

Bana göre eşim sorumluluğunu yerine getirmese eş olarak üstüne düşeni yapmazsa bu her konuda yani cok net anahtarları bırak derim bu böyledir yani kimse kusura bakmasın herkes yoluna

Her insanın sınırları var. Kocamdan hiç küfür duymadım mesela en büyük kavgada bile. İnsanlar belki sinirli anında dedi diyebilir ama ben demem. Küfür ederse kapı orda.

Bana göre eşim sorumluluğunu yerine getirmese eş olarak üstüne düşeni yapmazsa bu her konuda yani cok net anahtarları bırak derim bu böyledir yani kimse kusura bakmasın herkes yoluna
Peki sizin örnek veriyorum işte sinirlendi küfür etti / üstüne düşeni yapmadı durumları oldu gerginlik tartışma anında kapı orada, defol tarzı konuşmanız üzerine eşinizde bu şekilde konuşsa ne olacak peki, sinirliyken denmemesi gereken yada yapılmaması gereken şeylerin alttan alınması mantıklı mı

Bu tamamen kişiye göre değişir önemli olan sen ne istiyorsun neyi tolere ederbilirsin yada neye dur diyebilirsin onu düşünmen gerek

Derdinizi bizim üzerimizden değil de size dert olan canınızı sıkan her neyse direkt anlaysanız size de daha faydalı olmaz mı?

Derdinizi bizim üzerimizden değil de size dert olan canınızı sıkan her neyse direkt anlaysanız size de daha faydalı olmaz mı?
Yani durum şöyle özetin özeti bakıldığında eşimle ayrılma raddesine geldik kaç sefer, bu sefer son olması taraftarıyım. Ailem arkamda destekçi böyle koca da erkek de olmaz diye, yaşanılan şeyler sadece beni kapsamadığından yaşanılan şeyler ailelere de sirayet etti. Nerden tutmaya çalışsam her seferinde o dal koptu. Şimdi de bitmesi gerektiğini biliyorum, bitsin diyorum, içimden bir ses huzursuz edip duruyor bu duygu karışıklığı mı yoksa kısa süren evliliğimin bitmesi mi anlam veremiyorum.

Yine olmadı. Yani konuyu sebepleri ve sonuçlarıyla anlatmadığınız sürece alacağınız yorumlar hep havada kalacak. Büyük sorunlar varsa ya da taraflardan biri evliliği sürdürmek istemiyorsa tabi ki bitmeli.

Aldattimi ? Küfür mü etti? El mi kaldirdi? Bilemedim senin derdin ne ama her evlilikte kavga olur ama herkesin dayanma gücü ayridir. Misal ben annemin yerinde olsam 50 kere bosanmistim ama o bosanmadi neden calismiyordu ekonomik özgürlügü yoktu bosanamadi.

Şahsi fikrimi söyliyim huzursuz olduğum ve bana saygı duyulmayan yerde durmam. Hele hele boşanma kelimesi ağza pelesenk olduysa hiç. Eğer devam etmek istiyorsan ilişki terapistine gidin ikinizde geçmişi düzeltmeye çalışın. Aileler herşeye vakıf olmuş onlara birdaha duyurmayın siz unutsanız bile onlar unutmaz sürekli ortaya atarlar.
artı olarak şiddet, aldatma kadınlığa veya aileye küfürde asla kabulleneceğim şeyler değil.

Allah korusun diyerek; aldatma, hakaret-şiddet(psikolojik de dahil) ,sürekli yalan/kumar durumları direkt boşanma sebebi bence. Diğer konular sevgi saygı varsa konuşulabilir uğraşmaya değer

Bir kere bana seslerin çok yükseldiği bir kavga anında defol odadan dedi evi terk ediyordum. Baya çantamı hazırladım bebek onun kucağındaydı onu almaya odaya girdim o an farketti mevzuyu.Birdaha da demedi. Demeye cesaret edemez.

Bana göre o eşiği geçince onun duru yok. Şuda var ben onun ailesine laf söz edemem, oda benimkine edemez.

Üstü kapalı konuşuyorsunuz bizlerde ona göre cevap veriyoruz ve siz tatmin olmuyorsunuz konu her ne ise açık açık söyleyin ona göre diyelim şu şu diye çünkü kavga gürültü her evde olur sen sabırlısındır ben sabırsız bu yani

Bizim düğünümüz zaten olaylı kavgalı gürültülü geçmişti, oradan zaten ailelerle beraber bizde yara aldık evlilikte. İlk başlarda kimseye evliliğimle alakalı bir şey anlatmadım. Ama eşim çok sudan sebeplerle tartışma konusu oluşturuyordu. Neden havlumu asmadın, neden ev dağınık, neden ben geldiğimde yorgunsun, o havluyu yarın orda görücem görmezsem... Gibi gibi son cümlesi hala daha devam eden bir huyu. Ben tuttukça hasta olmaya başladım. Sonra bir akşam annemin ziyarete geldiği bi gün patlak verdi, eve geldi bağırdı çağırdı, annem evde gitsin sonra konuşuruz dedimse de yok Nuh dedi peygamber demedi. Sonra zaten sorunlar ailelere taşındı defol tarzı evden kovması üzere. Bu durum üç kere tekrar etti. Her seferinde evlilik kolay kurulmuyor diye daha ılıman daha alttan alarak yaklaştım. Allah var o da değiştiği noktalar olmuştur ama bir elimi geçmez. Velhasıl her eve dönme durumunda bir öncekinden daha fazla tartışma olmaya kavgaların boyutları artmaya başladı. En sonda da saygısızlık durumu benim aileme yapıldı kendisi tarafından. Yani göz yumdukça hele ki evlilikler bu kadar kolay biten bir zaman da bitmesin diye alttan alma durumunda her seferinde daha da dozajın artması gibi durumlar cümleyi toparlayamadım bile, umarım bu sefer açıklayıcı olmuştur.

Adam bunları yapmış sanırım, kovdu mu sizi? Sebep nedir? Ağzınızdan lafı kerpetenle alıyoruz

Siz çalışıyor musunuz?

Çok açık yazarsam sanki birisi gelip neden bunu yazdın diye bana kızacak gibi hissediyorum biliyorum size saçma geliyor belki bu durum. Ama sürekli her şeye negatif bakan, hiçbir şeyden memnun olmayan, her şeye şikayetlenen, neye neden kızdığını gülük gülistanlık bir zamanda eski bir konuyu getirip onu içinde tutup başka insanların art niyetli olduğunu düşünmesi den dolayı ona dikkatli yaklaşıp dikkatli konuşma çabası yaşamaktan belki böyle oldum bilemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…