Boşanmak için erken mi? Bu evliliği sürdürmeli miyim?

Barodan avukat talep etmek için fakirlik evrakı isteniyor. Istanbul un en nezih milletvekillerinin oturdugu muhitte oturuyorum
ev eşimin üzerine
ikametgahım burada bana fakirlik kağıdı vermezler ben de isteyemem

Baronun avukatının iyi olduğunu da düşünmüyorum

Nikah resimleri var da..altınları amcasının kızı bir keseye koydu üzerimize takmadı
kayınvalidem altınları aldı gitti..

Ya yok bu insanlarla ugraşacak psikolojim enerjim vaktim yok sonucunda birşeyler elde edebileceğime inancım da yok

Ben kısa surede bitirmenin yollarını arıyorum
hayatımda temiz bir sayfa açmak istiyorum

Benim konularıma bakarsanız
ne sinir krizleri geçirdim ne ağlama krizlerine girdim
bu yüzden bana deli yaftası yapıştırıp benden tazminat talep ediyor
şoklar içerisindeyim

Benim konularıma bakarsanız
ne sinir krizleri geçirdim ne ağlama krizlerine girdim
bu yüzden bana deli yaftası yapıştırıp benden tazminat talep ediyor
şoklar içerisindeyim
Benzer durumdayız, gecen eşim bana psikolojin bozuk dedi. Ben de 1 defa sinir krizi gecirdim..Boyle narsist tipler yuzunden bu hale geliyoruz. Aslında tedavi gormesi gereken onlar..Cok üzgunum bazı kocalar ne vicdansızlar

Baro avukatları iyi diyenler de var aslında avukatına gore degişebilir..Açıkcası ben banka hesaplarımdan ispat ettim ssk vs de yok bu sene o yuzden avukat atanmasini bekliyorum..Uzerinize neden takmadılar altinlari uyanıklık yapmislar..Bir deneyin şansinizi ama en onemlisi kurtarin kendinizi boyle aileler insanı daha cok hasta eder..

Evet evlendikten sonra bambaska birine dönüştü annesi son zamanda cok üstüne gitti doldurdu belli ki, sinirli biri oldu..Bebegim 11 haftalık..Şiddet sırasında 9 haftalıkmış, yine de bir sey olmamış neyse ki.Hamileyken vurdum tekme attım özür dilerim demiyor ben vurmadım deyip üste çıkmaya çalıstı öyle bir kişilik bozukluğu var

Boşanmada kullanılacak deliller oluşturulmaya başlamış bile. Büyük ihtimalle ses kaydı da almıştır o konuşmayı, mahkemede delil olarak kullanacak altınları vermemek için

Boşanmada kullanılacak deliller oluşturulmaya başlamış bile. Büyük ihtimalle ses kaydı da almıştır o konuşmayı, mahkemede delil olarak kullanacak altınları vermemek için
Yok ses kaydı alamadı cunku uzaklastırmasi var bu konusma mesajla oldu. Benim mesajlarla altınları istedigim surekli var mesajlarda. Sinra konusuruz diye yazıp durmustu. Kasaya koydugunu baskalarına söyledi. Onlardan birinin tanık olmasını isteyecegim

Konuyu ayrıntılı okumadım fakat şunu belirtmek istiyorum nikah/düğün görüntüleri takılan altın miktarını hesaplamaya yarar delillerdir.
Altınların kimde olduğunu ispat konusunda ise altınların kadında olduğu bir karinedir. Yani eğer kadın altınların kendisinde olmadığını söylüyor ise bunu ispat ile mükellef olan kişi kadındır.
Ayrıca şöyle de bir var ki diyelim altınların erkekte olduğu ispatlandı, bu halde de erkek altınların geri verilmemek maksadıyla verildiğini ispat ederse iade yükümlülüğünden kurtulur.
Bir dönem Yargıtay kararlari ziynet paylasimini " kadına takılan ziynetler kadınindir, erkeğe takılan ziynetlerden ise kadına ozgulenmeyenler erkegindir" şeklinde idi. Son kararlarda ise tamamının kadına ait olduğunu görüyoruz. Bana kalırsa ziynetlerin kadına ait olması mantıklı değil, madem o ziynetler nikahta akrabalarımız arkadaşlarımız tarafından "bize" takıldı, boşanırken de adil bir paylaşım olmalı.
Fakat işin hukuki boyutu bu şekilde,yani ispat noktasında kadının yükümlülüğü çok fazla bu nedenle de pekçok dava reddediliyor.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki.Bir buçuk yıldır evliyim ve eşimin babası yok annesi benim eşimi kocası yapmış bildiğin.Kaynanama bir saat mesafede oturuyorum ama iki haftaya bir oradayız.Eşime annen şöyle böyle dediğim anda sinirleniyor bağırıyor.Bende seninle aynı durumdayım ve boşanmayı düşünüyorum.Allah sabır versin sanada çok zor bir durum

Eğer boşanmak istemiyorsa asla ama asla o eve gitmeyin kayınvalideye yakın Eve geri giderseniz aynı kabuslar başlar !. Şartınız uzakta başka yerde oturmak olsun söyleyebileceğim seyler bu kadar ama çok kararlı olun lütfen onlar yüzünden şiddet görmek cok kötü kararlı olun suçlu ve alttan alması gereken o

Kesinlikle sizin gibi düşündum ve eger yeniden birleşirsek asla aynı evde oturmak istemediğimi söyledim. Bunu doğacak bebegimiz icin de istedim. Kabul etmedi. Neymiş ev secilirken herkes cok begenmis şimdi neden taşınmak istiyormuşum mantıkli değilmiş..Ben artık baska bir sey demiyorum. Kendisine de söyledim. Artık bunu da kabul etmedi ya ben boşanmaya kararlıyım.

Buna dikkat ederek evlenmeliydim kendi adıma cok üzgün ve pismanım. Annesini kendine dayanak secmis, 3 yas buyuk ablasına abilik gorevi üstlenmis..Peki ya bizler? Bu adamlar neden evleniyorlar biz dış kapının dış mandalı olalım diye mi? Iyi dayanmışsınız 3 aydır hayatımdan bezdim. Inanın insanlar değişmiyor..Elbette kimse yuvası dağılsın istemez fakat böyle kocalarla ömür de gecmez kendi adıma kararımı verdim. Allah sizin de yardımcınız olsun..

Bu adamlar niye evlenir anlamam otursunlar analarının dizinin dibinde kimsenin kızına bunu yapmaya hakları yok.Boşanacak mısınız sizinle konuşmak isterim çünkü dertlerimiz ortak

O evde herkes yaşamıyor ben yaşıyorum sen işteyken evde en çok ben vakit geçiyorum ve istemiyorum deyin ! Mantık mı? Cok mantıklı davranıyormuş gibi bide bu konuda mantık mı arıyor? Mantıklı bir şekilde annesiyle yaşasın kesinlikle ev değişmeden gitmeyin

Nişanda takılan altınları eşiniz aldığı zaman ayrılmamız gerekmiyor muydu? Üstüne bir dolu olaylar olmuş. Eşiniz annenize saygısızlık etmiş. Siz yine de bu adamla evlenmişsiniz. Bu kadar sorun üstüne evlenip bir de korunmamış ve hemen hamile kalmışsınız. Hatta hamile kaldığınız için eşinize barışma teklifinde bulunmuşsunuz. Size gaz vermek için söylemiyorum ama ben sizin boşanacağınıza inanmıyorum.

SAhi gündüz eve uğradığı da yok esnaflık yapıyor akşamdan akşama geliyor O sürekli üste çıkmaya çalışan biri evet mantık arıyor. Kaç haftadır konuşuyoruz taşımayacağım evi deyip duruyor inanın çok bekledim. İkna etmekten yoruldum..Belli ki annesinden kopmak istemiyor. Bu kafa yapısı taşınsak değişecek mi o da meçhul bu yüzden herkesin yolunu çizmesinde fayda var gibi duruyor..

Bu adamlar niye evlenir anlamam otursunlar analarının dizinin dibinde kimsenin kızına bunu yapmaya hakları yok.Boşanacak mısınız sizinle konuşmak isterim çünkü dertlerimiz ortak
Ben anlamadım zaten eşimin benimle neden evlendiğini. Annesi annesi ablası ablası..Evlenince beni hep dışlamaya başladılar. Hamileyim ama umurlarında bile olmadı. Kesinlikle boşanacağım..Dertlerimiz ortaksa Allah sizin de yardımcınız olsun böyle aile profilleri insanı çok zorluyor

Bence boşan haketmiyor seni

Evet altınları aldığı sırada boşanma kararı almalıydım fakat sonra ortak kasaya koyarız diye anlaşmamıza ragmen beni 2 hafta oyaladı, sadece beni değil durumu bilen birkac büyüğümüzü de kandırdı..Ben barışma teklifinde bulunmadım. Hamile oldugumu ögrendiğinde çocuk olacak, perişan olacak sıkıntılı büyüyecek bir daha düşünelim dedi. Evi taşıyalım öyleyse dedim, kabul etmedi. Belki iyi niyetimi kullanıp biraz daha oyalayabilirdi ancak en son altınlarımı getir dedim altınlar sende dedi resmen delil toplamayayım diye oyun yapıyor. Onu artık cok iyi anladım. Bu yüzden gaza getirmenize de gerek yok cunku kararımı verdim boşanacağım.

Çok tepki çekecek biliyorum ama yazacağım. Yerinde olsam o bebeği doğurmam. 3 ay evli kaldığın bir adamın çocuğunu doğurup ömür boyu uğraşmak akıl karı değil. Yeni öğrendiğine göre daha yasal sürenin içindesin. İyi düşün, geç kalma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…