Boşanma ve evlilik ile ilgili

Yorgunbirisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2024
28
12
Arkadaşlar geçen çok güzel bir yazı okudum şimdi detay verirken konu elden gitmesin diye o kısmı geçeceğim. Anket olarak açacaktım ama başaramayınca yine normal konu olarak yazdım. Burada hayat tecrübesi olanlar kendinden, yada kendi kızından/oğlundan tecrübeli anne adaylarından dinlemek istedim. Şuan farklı bir süreç yaşıyorum hayata olan bakış açımda önemli değişmeler oluyor ve evlilikle alakalı biraz öğütleyici gibi tavsiye edici gibi olsun istedim. Bende merak ettim bizler ne düşünüyoruz sormak istedim, burada soran birine denk gelmedim yada sorulmadı bilmiyorum konuya geleyim:

1)Boşandığınıza pişman oldunuz mu? Pişmansanız yada değilseniz neden?
2)Boşandınız ikinci evliliğinizi yaptığınıza pişman oldunuz mu?
3)Boşanmadınız ama çok düşündüğünüz bir konuydu. Boşanmadan ömür geçirdiğinize pişman oldunuz mu?
4)Boşanmadığım için (çektiklerime değdi) memnunum, diyebiliyor musunuz?
5)Ve ne tip erkek/kadın boşanmadan devam etsek de değişmez diyorsunuz?

Cevaplarınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

1) Kesinlikle hayır. Evli kalmayı haketmiyordu :))
2) Kesinlikle hayır.
5) Tek taraflı sosyal,psikolojik,ahlâki sorunu çok olan insandan boşanılır. Boşanma 1 kişinin çok sorunlu olmasından kaynaklanır. İki kişinin hataları varsa zaten geçinip gidersin iyi ya da kötü.

Yüksek lisans tez anketi gibi bu ne

Bu konu biraz fazla özel. Böyle genellenemez ki.
Siz kendi durumunuzu anlatın ona yorum yapalım.

Sosyal çalışma
ya şöyle haklısınız, bir yerde böyle bir konu vardı ama yabancılara itti çeviri vasıtası ile okudum. Onların evlilik kültürü bizimki kadar yok görülüyor ya genellikle, ama çok güzel şeyler yazmışlar açıklamışlar. Biz nasılız merak ettim açıkçası amacım özel hayatı derinlemesine kurcalamak gibi bir şey değildi. Beğenmeyen arkadaşların da canı sağolsun ne diyeyim.

Yıllardır aradığım bir sorunun cevabını vermişsiniz Allah razı olsun boşanma 1 kişinin çok sorunlu olmasından kaynaklanır. O kadar doğru ki. Ben mesela kendi basit hatalarımı bile büyütür hale gelmiştim yaptığım hataları düşünüp onunkilerle aynı derece değil derdim.

Kesinlikle böyledir. Bunun aksi iddia edilemez. Boşanma tek taraflı olur. 1 kişi çok problemlidir. Onun yüzünden ayrılık olur. Her insanın hatası vardır. Ama bazı şeyler vardır ki onlar hata değildir. Bilerek yapılır, sonucun nereye gideceğini her insan az çok bilir. O yüzden velhasili tek taraflıdır

Ama en son her suçu sana yıkıp giderler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…