boşanma sürecinde hissedilenler/ baba-çocuk ilişkisi

Canınızı sıkmayın. Benzer durumu ben de yaşadım. Anlaşmalı boşandık ve eski eşim şuan çocuğuyla çok çok iyi ilgileniyor. Psikolojik sorunu olan o kişi. Ama ne olursa olsun çocuğunuzun babası. Çocuğunuz illa ki babayı isteyecek. Boşanın ama babayla ilgili çocuğa üzücü şeyler söylemeyin. Babanın çok işi var kızım babayı patronu göndermiyormuş ama seni çok seviyormuş falan deyin. Çocuğunuzun psikolojisi için buna mecbursunuz. Ben de böyle yaptım. Normalde eski eşimin adını bile duymak istemem ama oğlum için iyi davranmak zorundayım. İnşallah en yakın zamanda aklı başına gelir ve eş olamadı ama baba olabilir.

Yaşadıklarınız çok zor ama her şey çocuğumuz için

Ben 1 sene önce boşandım. Psikolojik şiddet, cinsel şiddet, aldatma, arkadaşları ile ahlaksızca konuşma, saygısızlık, aşağılama her şey vardı. Şuan çoook mutluyum oğlum daha da mutlu. Ailemdeki herkesten Allah razı olsun hep bana destek oldular. Annem babamla kalıyorum ama evimde var. Eski eşim evi üzerime yaptı öyle boşadım Çocuğum için o ev hakkımdı tabi ki ve yaşadıklarımın bedelini vermeliydi, verdi. Şuan çocuğuyla çok iyi ilgileniyor, bu kadar olacağını düşünmemiştim.

Rabbim sizin ve çocuğunuzun bahtını açık etsin, iyi vicdanlı insanlarla karşılaştırsın inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…