boşanma sürecinde hissedilenler/ baba-çocuk ilişkisi

Herkese merhabalar. Önce ki konularımda da eşimle olan sorunlarımdan bahsedip, kurtuluyorum vs. Bahsetmiştim ama gelin görün ki kurtulamadım. Bilmeyenler içim özet geçeyim. Eşimle boşanma aşamasına gelmiştik. Onun takıntılı tavırları,cimriliği, erkek arkadaşlarıyla yaptığı gayriahlaki yazışmaları vs. sebebiyle. 1 seneye yakın ayrı kalıp sonrasında arada bebeğim olduğu için ikinci kez şans verdim kendisine ve tekrar barıştık. Ama tabii ki çok sürmedi. Hep üzerine koyarak devam etti. Resmen esir hayatı yaşattı. Yediğime, içtiğime, eve aldığım çamaşır deterjanına kadar karışan birisi kendisi sağlıklı yaşam adı altında. Çok uzatmayayım yine aynı noktaya geldik ve ben yine çocuğumla birlikte ailemin yanına döndüm, o başka şehirde. Yaklaşık 3 ay olacak ancak yanındayken özlüyorum dediği çocuğunu bir kere bile görmeye gelmedi sırf parası gitmesin diye. O kadar bencil ve vicdansız merhametsiz ki biz evden ayrıldıktan sonra ertesi gün arkadaşlık uygulamaları indirip karı-kız peşine düşmüş. Kendimi geçtim bebeği için bile oturup üzülmedi. Sonra ki süreçte aramadı sormadı her yerden engelledi. Bebeğim başka çocukların babalarına baba dedi diye üzülerek banka ile para havale edip açıklamasıyla çocuğu ara sor dedim ona rağmen aramadı sormadı, arkadaşlarıyla haber gönderdim yine arayıp sormadı. Sorsanız çocuğun psikolojisini çok düşünüyor. Ama aylardır görmeye gelmediği gibi arayıp sormayıda beceremiyor. Bebek için ihtiyacı var mi diye sormuş bile değil. Dava açtım ve duruşma gününü bekliyorum. Arada çok ama çok bunalıyorum, neden bebeğimizi birlikte büyütemedik diye hüzünleniyorum ama zorla babalık yaptırılmıyor maalesef. Dün bebeğim kendi kendine baba izin al gel derken içim ezildi mesela. İleride çocuk beni bulur sever ben ona her şeyi anlatırım diyor ama hangi yüzle bilmiyorum. Şiddet,tehdit,zina her şey var. Burada bebeğim de bende çok rahatız. Psikolojik destekte alıyorum ancak ara ara neden böyle oldu diye düşünürken buluyorum kendimi. En çokta bir insan hiç mi yavrusunu özlemez diye düşünüyorum. Kendisini asla kötülemiyorum bebeğime ama adını da anmıyorum artık. Hak etmiyor da zaten. Bencillik gibi algılanabilir ama bebeğim baba diye ağlarken yanında olmaması hastalığından sağlığından haberi olmaması ileride de babacılık taslayacak olması şimdiden üzüyor beni. Umarım bebeğim büyüdükçe kendisine değer vermeyen babası da olsa sınır koymayı bilir. Öyle içimi dökmek istedim. Burada boşandığına mutlu olanları gördükçe çok mutlu oluyorum bende öyle olabilecek miyim acaba diye düşünüyorum. Okuyan herkese çok teşekkürler şimdiden 🙏
Bebeğiniz kac yasinda? Şeref yoksunu insanlar baba olmasa

Yaa benimki de masraf olmasın diye anlaşmalı ayrılalım dedi ama anlaşamadık şartlarda. Şimdi ona da çıldırıyordur. En kötü çekişmeli 30-40.000 tl ve ekstra masrafları da var. Ama yaptıkları yaşattıkları yanına kâr kalamazdı
Avukat parasını da yükleyin tazminatla

Reziller. Dışarıda da adamım diye geziyorlardır :) benimki de davayı bile açamadı harç yatırmamak için. Ama Allah büyüktür inanıyorum ilahi adalet tecelli edecek. Haksızlık yapanların yanlarına kalmayacak. Çocuklarımızın hakkına girdikleri gibi ödeyecekler bedelini.
Sen aç avukat parasinin da onun karşılamasını talep et.
En büyük dayanağım Rabbim zaten o konuda içim cok rahat ilahi adalet bu dunyada olmasa obur dunyada elbet tecelli edecek ama temennim bu dunyada görmek.
Ve ona gore çocuğumuzun hakkina ben girmişim , çocuğumu ben babasız bırakmışım öyle söylüyor 🤦‍♀️

Bende boşanmak için değil de bebeğim için üzülüyorum. Özlüyor mudur babasını, onun da babasıyla büyümek hakkıydı gibi düşünüyorum ama babası adam olsaydı böyle olmazdı. Adam 20.000 küsür lira geliri olmasına rağmen 1.000 tl sine kıyıp gelip göremedi bebeğini. Evden ayrıldığımız gün uçkurınun derdine düştü sadece. Umarım çok ama çok pişman olur. Sonuç değişmeyecek ama pişman olduğunu görmek isterim. S…tirii çekmek için.
Emin ol pisman olacak ve asla geri dönme değişmezler. Hiçte üzülme en çok evladın için iyisini yaptın. Evladını seven adam ilk önce karısına değer verirdi.

Sen aç avukat parasinin da onun karşılamasını talep et.
En büyük dayanağım Rabbim zaten o konuda içim cok rahat ilahi adalet bu dunyada olmasa obur dunyada elbet tecelli edecek ama temennim bu dunyada görmek.
Ve ona gore çocuğumuzun hakkina ben girmişim , çocuğumu ben babasız bırakmışım öyle söylüyor 🤦‍♀️
Dava sonucunda haksız olan taraf ödeyecek öyle açtık davayı. Bende bu dünyada görmek istiyorum. Bu mübarek günlerin bebeklerimizin yüzü suyu hürmetine pişmanlıklarını göstersin. Hep öyle olur zaten, hep kadınlar suçlu olur. Hiç bir kadın yuvasını yıkmaz kolay kolay. Dönüpte kendilerine baksınlar.

Bu vicdan azabını bence bu adamı neden bebeğime inatla baba yapmak istedim diye çekmelisiniz.
Artık olan olmuş hala niye bu adamla büyütemedik diye üzülmeyin kurtulduk diye sevinin.
Adam boşanmasa siz hala zorlayacak gibisiniz bu berbat işkence gibi olan evlilik adı altındaki saçma hayatı.
Umarım bundan sonra çocuğunuz ve kendiniz için çok daha güzel ve mantıklı bir hayat yaşarsınız.

Emin ol pisman olacak ve asla geri dönme değişmezler. Hiçte üzülme en çok evladın için iyisini yaptın. Evladını seven adam ilk önce karısına değer verirdi.
Yok artık asla bir kere yaptım o hatayı ikinciye yaparsam hata değil aptallık olur artık. Ama yine de kapımda pişman olduğunu görmek isterim. Kesinlikle bebeğim için en doğrusu bu bebeğimin de özlemediğini bilsem içim çok daha rahat edecek. Adam bırakın beni bebeğine bile değer vermiyor. Ergen gibi engelleyip kayboluyor ortadan.

Yok artık asla bir kere yaptım o hatayı ikinciye yaparsam hata değil aptallık olur artık. Ama yine de kapımda pişman olduğunu görmek isterim. Kesinlikle bebeğim için en doğrusu bu bebeğimin de özlemediğini bilsem içim çok daha rahat edecek. Adam bırakın beni bebeğine bile değer vermiyor. Ergen gibi engelleyip kayboluyor ortadan.
Insallah kapinda sürüm sürüm süründügünü görürsün 🤲
Benimki 1 hafta sonra başladı pismanim duzeldim nolur dön demeye inan rahatladım.
Ben durusmadan sonra yalvarir diye düşünüyodum erken oldu.
Tabi arada cirkeflige devam ediyor dengesiz.
Cocugu da görüyor götürüyor 5 kere falan götürmüştür . Ilgili baba rolü yapıyor aklınca.
Inan gormeye gelmese daha iyi boşver.

Dava sonucunda haksız olan taraf ödeyecek öyle açtık davayı. Bende bu dünyada görmek istiyorum. Bu mübarek günlerin bebeklerimizin yüzü suyu hürmetine pişmanlıklarını göstersin. Hep öyle olur zaten, hep kadınlar suçlu olur. Hiç bir kadın yuvasını yıkmaz kolay kolay. Dönüpte kendilerine baksınlar.
Yok canim bakar mı. O duzeldim ben deyipte ben donmedigim icin suçluyum.
Suan kendini arındırmış oldu aklınca.
Hic bir kadın yuvasini birakip gitmek istemez 8 yıl duzelsin yuvamizi kurtaralim diye cok uğraştım. Bütün umudum bitti artık.

Bu vicdan azabını bence bu adamı neden bebeğime inatla baba yapmak istedim diye çekmelisiniz.
Artık olan olmuş hala niye bu adamla büyütemedik diye üzülmeyin kurtulduk diye sevinin.
Adam boşanmasa siz hala zorlayacak gibisiniz bu berbat işkence gibi olan evlilik adı altındaki saçma hayatı.
Umarım bundan sonra çocuğunuz ve kendiniz için çok daha güzel ve mantıklı bir hayat yaşarsınız.
Onun pişmanlığını da yaşıyorum zaten ama kimse böyle olacağını bilse çocuk yapmaz hatta evlenmez bile tabii ki başta iyiydi memleketinden ayrı yaşıyorduk o zamanlar kediye bile merhamet ederdi eve getirirdi şimdi kendi bebeğine böyle duyarsız. Ne zaman ki memleketine geldik sapıttı. Zorlayacak olsam gecenin bir yarısı 2 yaşında bebekle şehirler arası yol yapıp gelmezdim bir başıma. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Insallah kapinda sürüm sürüm süründügünü görürsün 🤲
Benimki 1 hafta sonra başladı pismanim duzeldim nolur dön demeye inan rahatladım.
Ben durusmadan sonra yalvarir diye düşünüyodum erken oldu.
Tabi arada cirkeflige devam ediyor dengesiz.
Cocugu da görüyor götürüyor 5 kere falan götürmüştür . Ilgili baba rolü yapıyor aklınca.
Inan gormeye gelmese daha iyi boşver.
Amin inşAllah görürüm ve o zaman s…tir
diye defederim kapımdan içim soğur en azından. Sizin ki boşanmak istemiyordur belki benim ki çok istiyor boşanmayı sanmıyorum o yüzden pişman olacağını döneceğini falan şu an bekar gibi takılıyor çünkü hiç bir sorumluluk yok, bebeğin ihtiyacı var mi hasta mi değil mi ne yer ne içer umrunda değil. 3 ayda bir kere gelip göremedi bile sorsalar çok düşkün bebeğine. Şimdi gelmediği gibi ileride de gelmesin istiyorum çocuğun aklını düzenini karıştırmasın diye.

Yok canim bakar mı. O duzeldim ben deyipte ben donmedigim icin suçluyum.
Suan kendini arındırmış oldu aklınca.
Hic bir kadın yuvasini birakip gitmek istemez 8 yıl duzelsin yuvamizi kurtaralim diye cok uğraştım. Bütün umudum bitti artık.
Sonradan geliyor demek ki bunların aklı ama ne fayda iş işten geçmiş oluyor…

Amin inşAllah görürüm ve o zaman s…tir
diye defederim kapımdan içim soğur en azından. Sizin ki boşanmak istemiyordur belki benim ki çok istiyor boşanmayı sanmıyorum o yüzden pişman olacağını döneceğini falan şu an bekar gibi takılıyor çünkü hiç bir sorumluluk yok, bebeğin ihtiyacı var mi hasta mi değil mi ne yer ne içer umrunda değil. 3 ayda bir kere gelip göremedi bile sorsalar çok düşkün bebeğine. Şimdi gelmediği gibi ileride de gelmesin istiyorum çocuğun aklını düzenini karıştırmasın diye.
Suan gurur yapiyor belli ki siz de günlük tutun. Bu süreci içinden geçenleri yaz ileride çocuğun sana haksiz yere hesap sormaya kalkarsa gösterirsin.
Bu adamlari malesef biz baba yaptık en büyük hatamız bu evlilik ve cocuk cok farkli boyutlarmis cok cok fazla buyuk meselelermiş anlamak gec oldu .

Suan gurur yapiyor belli ki siz de günlük tutun. Bu süreci içinden geçenleri yaz ileride çocuğun sana haksiz yere hesap sormaya kalkarsa gösterirsin.
Bu adamlari malesef biz baba yaptık en büyük hatamız bu evlilik ve cocuk cok farkli boyutlarmis cok cok fazla buyuk meselelermiş anlamak gec oldu .
Çocuğunun en güzel zamanlarını kaçırıyor, yanında değil büyüdüğünü göremiyor gurur yapsa ne kendine eder. Çocuğum hesap sormaya kalkarsa ilerde de açıp dava dilekçesini okuması yeterli. Zina,şiddet,psikolojik baskı vs. Her şey var. Çocuğu ara diye bankadan para havale yapıp açıklama kısmına ara gör çocuğu yazmama rağmen arayıp görmemiş birisi kendisi insan bile demek istemiyorum. Nasip yaşayacağımız varmış. Çok şükür ki evlatlarımız var ve bizimle birlikteler🤲

Çocuğunun en güzel zamanlarını kaçırıyor, yanında değil büyüdüğünü göremiyor gurur yapsa ne kendine eder. Çocuğum hesap sormaya kalkarsa ilerde de açıp dava dilekçesini okuması yeterli. Zina,şiddet,psikolojik baskı vs. Her şey var. Çocuğu ara diye bankadan para havale yapıp açıklama kısmına ara gör çocuğu yazmama rağmen arayıp görmemiş birisi kendisi insan bile demek istemiyorum. Nasip yaşayacağımız varmış. Çok şükür ki evlatlarımız var ve bizimle birlikteler🤲
Gercekten insan demeye sahit ister dıştan goren adam zanneder bunları. Iyiki evlatlarımız var en büyük destekcilerimiz güç kaynaklarımız 💛

X