Boşanma, İhanet ve Mahkemeye İtibar Dolandırıcılığı

Aldatma aklıma bile gelmedi. Bilmek istediğim nasıl bu kadar 0 kaldınız? Paradan puldan bahsetmiyorum, 1 kişi bile yok çevrenizde. Hiç mi iş veya sosyal hayattan arkadaşınız kalmadı? Defalarca sinir krizi falan mı geçirdiniz? Kısa sürede bu hale gelmek mümkün değil, adam sizi hasta edip kanıt olarak mı kullandı? En basiti siz izin vermeseydiniz kızınızı yurt dışına çıkaramazdı. Üstünüze 500 bin borç yıkıp çocuğu da alıp nasıl gitti? Kopukluklar bunlar, yoksa ben sizi asla yargılamıyorum. Erkeklerin ne kadar zalim olduğunu, çoluk çocuğa acımadıklarını iyi biliyorum. Hiç bir zaman 0-100 olmaz, adam %100 siz %0 kalmışsınız. Mesela sevgilisi varken hem de 4-5 senedir niye boşanma davası açıp tazminat istemediniz. İşyerindekiler bile sevgilisini biliyormuş siz kanıtlayamadınız mı?
Ben cevap vereyim çünkü çevremde var bir iki tanıdık. Kadının iş hayatı arkadaşları vardır. Adam evlenir. Önce iyi gider . Sonra çocuk olur. Adam çocuktan sonra kadına ayrıl ben bakarım der. Yavaş yavaş iş hayatından arkadaşları yerine konu komşu anne gruplarına girmeye başlar. Eski arkadaşlar gelmek ister gitmek ister. Adam bu arada evden ilgisizlesir. Her şey kadının üstüne kalır. Yavaş yavaş depresyon. Ev çocuk park. Maddiyat elinde yok gezemez tozamaz ama.evde her şey var. Adam isterse tatile götürür ama aldığı çantaya laf eder karışır. Kadın iyice pasif olur. Tabi bu süreç yıllar sürer. Kilo alır değişir giyim kuşak zaten alamaz o da değişir. Eski bakımlı kuaförler giden kadın yok olur. Kendine ucuz kıyafet alan Eski kıyafetlerine sığmayan biri gelir. Eski çevresinden insanlar buluşmak ister ama kendinden öyle utanıyor Adam tarafından öyle hale gelmiştir ki buluşmaz kaçar. Artık ev kadını Eski görüntüsü yok solmus. Öyle görülmek istemez. Sonra bu konuşma araları üç aya sonra bir seneye çıkar ondan sonra kimseyle konuşmaz olur. Sadece ev kadını bir kaç komşu dışında arkadaşı kalmaz. En büyük örnek işte bahar dizisi. Onda bir yakın arkadaşı vardı o da iyi bir arkadaştı şansına.

Ben cevap vereyim çünkü çevremde var bir iki tanıdık. Kadının iş hayatı arkadaşları vardır. Adam evlenir. Önce iyi gider . Sonra çocuk olur. Adam çocuktan sonra kadına ayrıl ben bakarım der. Yavaş yavaş iş hayatından arkadaşları yerine konu komşu anne gruplarına girmeye başlar. Eski arkadaşlar gelmek ister gitmek ister. Adam bu arada evden ilgisizlesir. Her şey kadının üstüne kalır. Yavaş yavaş depresyon. Ev çocuk park. Maddiyat elinde yok gezemez tozamaz ama.evde her şey var. Adam isterse tatile götürür ama aldığı çantaya laf eder karışır. Kadın iyice pasif olur. Tabi bu süreç yıllar sürer. Kilo alır değişir giyim kuşak zaten alamaz o da değişir. Eski bakımlı kuaförler giden kadın yok olur. Kendine ucuz kıyafet alan Eski kıyafetlerine sığmayan biri gelir. Eski çevresinden insanlar buluşmak ister ama kendinden öyle utanıyor Adam tarafından öyle hale gelmiştir ki buluşmaz kaçar. Artık ev kadını Eski görüntüsü yok solmus. Öyle görülmek istemez. Sonra bu konuşma araları üç aya sonra bir seneye çıkar ondan sonra kimseyle konuşmaz olur. Sadece ev kadını bir kaç komşu dışında arkadaşı kalmaz. En büyük örnek işte bahar dizisi. Onda bir yakın arkadaşı vardı o da iyi bir arkadaştı şansına.
Evet aktif iş hayatında kalmayınca o çevre zaten yavaş yavaş kayboluyor. Hala görüşülen yakın dostlar yoksa çok zor.

WOMAN WOMAN da gelmiyor ki soram kıaaaazzzz 🤣 ortak edinilen malda, bir taraf ilaç kullanıyor diye koca katakulli yapabilir mi, elinden alıp evden attırabilir mi? Kadın hala kredi ödüyorum diyo
Yapamaz ama kusur oraninda esit paylasilmayabilir. Yani kadin evlilikte kusurlu bulunan taraf olursa % 50 yerine 40-30 vs alabilir.

Ama bu davaya her halukarda bosanma sonuclaninca bakiliyor

İyi geldi.
Lütfen daha çok konuşun
Herkes bıktı benden
Siz konuştukça kendime geliyorum...
Yaşınız 45, daha çok gençsiniz. Bardağın boş tarafından değil, dolu tarafından bakarsanız sorunlarınızı daha iyi çözersiniz. Önce elimizdeki artılara bakalım, ailemizin yanında yaşadığımızdan dolayı ev kirası, elektrik, su faturası vs ödemiyoruz. Kendimize güvenelim, elimizdeki bilgi birikimleri ve yeteneklerimiz doğrultusunda yeni bir iş arayalım. İlk önce şu iş sorununu çözersek gerisi gelir.

Yaşınız 45, daha çok gençsiniz. Bardağın boş tarafından değil, dolu tarafından bakarsanız sorunlarınızı daha iyi çözersiniz. Önce elimizdeki artılara bakalım, ailemizin yanında yaşadığımızdan dolayı ev kirası, elektrik, su faturası vs ödemiyoruz. Kendimize güvenelim, elimizdeki bilgi birikimleri ve yeteneklerimiz doğrultusunda yeni bir iş arayalım. İlk önce şu iş sorununu çözersek gerisi gelir.
45 ın hangi kısmı cok genc gorunuyor?

Hazırlık sınıfında hafta 24 saat İngilizce gördükten sonra ortaokulda fen ve matematik derslerini ingilizce görmüştük. Buna ek olarak haftada 4 saatlik Almanca dersimiz vardı.
bazı anadolu liseleri ingilizce ağırlıklı (çoğunluğu)
bazıları direkt almanca ağırlıklı -mesela bornova anadolu, ankara kalaba vs. idi
bazılarının hem ingilizce hem almancası için ayrı 2 programı ayrı 2 kodu vardı -yanılmıyorsam sıhhhiyedeki öyleydi

birkaç anadolu lisesi de fransızca idi.

bu 1. dili hafada 24 saat okurduk hazırlıkta diğer sınıflarda 8 saatti sanırım 2. dili de esktradan okurduk -ingilizce ağırlıklı olanlar genelde almancayı 2. dil alırdı bazıları fransızcayı...ben hayatımda fizik, kimya, matematik, biyoloji vs. derslerini türkçe olarak bir tek fen lisesinde gördüm ortaokulda da üniversitede de hep inglizce okudum.

çoğu şehirde süper lise diye bir olay vardı, şehrin anadolu lisesi çok büyük değilse (ki çoğu anadolu lisesine kontenjan açtırmak için milletvekili, bakan olmak yetmiyordu o kadar zordu o zamanlar), almanca fransızca gibi 2. dil öğretmenleri fazla geliyordu oralara veriyolardı

bafelix'in durumunda liseyi de geçmiş ortaokula vermişler dil hocasını sanırım....

işin komik yönü biz bizden sonrakileri biliyoruz, ama bizim zamanımızı yaşamamış bu genç arkadaşlar hemen " nasıl yani öyle şey mi olur" kafasına geliyor....arkadaş bu ülke eskiden çok başka bir ülkeydi. senin annen baban hiç eskileri anlatmadıysa, hiç yakın tarih bilmiyorsan CAHİLSİN kuzum, önce bi dön kendine bak...zira ben annemin babamın neler yaşadığı nasıl okuduğunu da biliyorum. aradaki nesilleri de.....maşallah genç nesil öyle bir yetişiyor ki sadece kendileri varlar bu dünyada bi onların hayatı var. ne öncesi ne sonrası!

X