Boşanma aşamasındayım fikirlerinize ihtiyacım var lütfen yardım edin

Babasının evi satmasından sonra sana tavır alıp altının göz dikmesi üstüne de yetmezmiş gibi 1 yıldır baba evinden çıkmaması🤬 Ben olsam 1 yıl bu çileyi çekmezdim. Takılarını da heba etme bu zavallı ailesine..

1. Mallarınızın kayınpederin üzerine olması yanlış
2. Kayınpederi sizin aramanız yanlış.
3. Mihrimi vermem demeniz yanlış.
Ailece kocaman hatalar silsilesi yapmışsınız. Oturun eşinizle güzelce konuşun. Değerinin altında satılan ev için olan olmuş artık o konuyu kapatın. Mirhrinizi de verin zaten yasaya göre mallar ortak evde sizin de payınız hakkınızca olmuş olur 👍 kayınpederi de sakın ha sakın ev alma süreçlerinize dahil etmeyin aradan çekin

1. Mallarınızın kayınpederin üzerine olması yanlış
2. Kayınpederi sizin aramanız yanlış.
3. Mihrimi vermem demeniz yanlış.
Ailece kocaman hatalar silsilesi yapmışsınız. Oturun eşinizle güzelce konuşun. Değerinin altında satılan ev için olan olmuş artık o konuyu kapatın. Mirhrinizi de verin zaten yasaya göre mallar ortak evde sizin de payınız hakkınızca olmuş olur 👍 kayınpederi de sakın ha sakın ev alma süreçlerinize dahil etmeyin aradan çekin

Adam kadina onlari mehir olarak vermisse kafasina göre geri isteyemez. O kadina sosyal güvence olarak verilir. Ortada zoraki veya acil bir durum bile yok. Esinin geri istemeye de hakki yok

Adam kadina onlari mehir olarak vermisse kafasina göre geri isteyemez. O kadina sosyal güvence olarak verilir. Ortada zoraki veya acil bir durum bile yok. Esinin geri istemeye de hakki yok
Ben bu tarz şeylere katılmıyorm. Annem ev alırken babam için alyansını bile sattı. Benim için aile olmak budur

Şu hırsızlara eşim, kayinpederim demeyin mesajlarda bile.
Ayrıca bir şeye dikkat çekmek istiyorum. Arabanın sigortasi ya da vergisi düşük çıksın diye kpnin üzerine yapmışsınız ya, siz devletten ya da sigorta şirketinden (herneyse) para kaçırmaya calismissiniz, elinizde patlamis. Bunu özellikle yazıyorum ki bu yola başvuran birçok kişi var ve biraz farkına varsinlar yaptıkları hatanın/vebalin...
Sozde haramdan çekinen insanlar bile ev alırken tapu ucuz çıksın diye evin fiyatini düşük gösteriyor, araba alırken engelli akrabaların üzerine alıyor vs. Kamudan kaçırılan para 80 milyon insanın hakkına girmektir ve çok büyük vebaldir, risktir. Sonra döner dolaşır iki üç pacoz insan gelir, sizin elinizdekini alır gider, ah vah edersiniz (bunu şahsınıza yazmıyorum, bu yola başvuran herkese yazıyorum)
Dediğim gibi bunları sadece farkındalık olsun diye yazıyorum çünkü hayatın her alanında bu hatalara düşüyoruz. Mesela devlet kurumunda çay kahve makineleri kullanmak... Meblağ olarak çok değil belki ama kimin parasiyla o elektrik faturası ödeniyor? Bazilari bunları duyunca bir sarsılıyor kendine cekiduzen veriyor, bazıları kızıyor. Monteigne denemeler adlı harika kitabında yazıyordu galiba: "iğne çaldı ama altın çalmaz diyorlar, bunun büyüğü küçüğü olabilir mi?"

Ben bu tarz şeylere katılmıyorm. Annem ev alırken babam için alyansını bile sattı. Benim için aile olmak budur

O zaman ona bastan mehir denilmemeli. Parmaginizdaki alyans ve mehirin arasinda büyük fark var. Kadin mehirini helal edebilir esine. Böyle bir hakki var, ama esinin böyle baski yaparak ondan istemeye hakki yok. Öyle davranacaklarsa bastan nikah kiymasinlar kimseye. Ortada zoraki durum olsa neyise, ama oda yok. Hem kadinim fikrini bile önemsemiyorlar. Aile olmak bu asil onu sorgulamak lazim

O zaman ona bastan mehir denilmemeli. Parmaginizdaki alyans ve mehirin arasinda büyük fark var. Kadin mehirini helal edebilir esine. Böyle bir hakki var, ama esinin böyle baski yaparak ondan istemeye hakki yok. Öyle davranacaklarsa bastan nikah kiymasinlar kimseye. Ortada zoraki durum olsa neyise, ama oda yok. Hem kadinim fikrini bile önemsemiyorlar. Aile olmak bu asil onu sorgulamak lazim
Arkadaşım 100 Gr mehri vardı. Adam ne tatlı dille kızı evlenmeye ikna etti. Evlenince de neler yaptı. Kız ayrılırken mehrini vermedi, zaten boşanıyoruz ne mehri dedi. Evli olsaydık verirdim dedi. Kız o mehirle zengin ya da fakir olmadı ama o adam gasp ettiği o parayla iki dünyasını da cehenneme cevirdi

Merhaba arkadaşlar, ben 2 buçuk yıldır evliyim ve eşimle severek evlenmiştik. Yaklaşık 1 aydır eşimle çok büyük sorunlarımız oldu ve bir türlü anlaşamıyoruz. Biz kirada oturuyoruz ve kiramızın temmuz ayında sözleşmesi dolacak yani zam gelecek ödediğimiz kiraya. Eşimin babası da sürekli eşimi kiranız 2 katına çıkacak şeklinde dolduruyor. Kira fiyatları arttığından dolayı böyle söylüyor. Eşimin geçmişte çalışarak birikim yaptığı emeğinin olduğu bir müstakil ev varmış 2 katlı her katında 1 daire olan yani toplamda 2 daire varmış. İçinde kiracı varmış. Eşimin düşüncesi de hep bu evi satıp üstüne kredi çekerek merkezi bir yerden ev almaktı. Daha sonra Mayıs ayında kayınbabam eşime sormadan etmeden bu evi değerinden çok düşük bir fiyata 360 milyara bu evi satmış. Evin tapusu kayınbabamın üstüneydi. Sattığı gün eşimi aradı söyledi ben evi sattım diye eşim şok geçirdi çok üzüldü değerinden düşük fiyata sattığı için. Babasıyla vazgeçmesi için konuştu ikna edemedi sonra bana sen ara belki seni dinler ikna olur dedi. Bende kayınbabamı aradım evi satıştan vazgeçmesini değerinden düşük fiyata satmamasını söyledim çünkü ne kadar düşük fiyat olursa eşim o kadar fazla kredi çekecek diye söyledim. Kayınbabam ise bana sanane seni ilgilendirmez senin içinde neyin var hiçbir şeyin yok, sen cahilsin ne bilirsin ben kaporayı aldım vazgeçmem istersem gider bu evin parasıyla tatil yaparım deyip telefonu yüzüme kapattı. Telefonda konuşurken eşimde yanımdaydı konuşmalarımızı duydu hepsini. O evin satıldığı günden beri evde huzurumuz mutluluğumuz kalmadı. Kayınbabam o evin parasının 10 milyarını harcamış zaten geriye 350 milyar kalmış ve o parayı bile eşime vermemiş. Ev alırsak verecekmiş. Daha sonra eşimde bana gelin olurken taktıkları mihrim olan setim ve bileziklerimi istedi. Altınlarımı satıp o paranın üstüne ekleyecekmiş ve kredi çekmekten vazgeçmiş bir anda. Bende altınlarımı vermeyeceğimi benim mihrim olduğunu söyledim. Eşimde bana altınlarını vermezsen senden boşanırım valizimi toplar eşyalarımı alır çeker giderim diye beni tehdit etti. Bende altın için boşanacaksan boşan dedim. Altınları vermeyince eşim arabamızı benden habersiz alıp kayınbabamgile götürmüş ve satılığa koymuşlar internete ilana vermişler ben ordan gördüm bana söylemedi bile düşünün. Arabamızı da aldığında kayınbabamın üstüne yapmıştı trafik sigortası düşük çıksın diye. Anlayacağınız bu olaylardan beri evimde huzur mutluluk diye bir şey kalmadı. Çıkmaz bir yolda gibiyim. Artık eşim babasıgilden beri eve gelmiyor sadece gece uyumak için eve geliyor. Aramıyor sormuyor aynı evde 2 yabancı gibiyiz. Eve doğru düzgün bir şey de almıyor. Benimle aynı yatakta uyumak bile istemiyor o yüzden ayrı yatıyoruz 1 aydır. Fikirlerinize ihtiyacım var lütfen 😢😢
nasıl kayınbabaysa kaynanadan betermiş. Herşeyi onun üstüne yaparak hatayı başta yapmış eşiniz. Sırf maddi konulardan seni bu kadar üzüyosa ve umrunda değilse boşan gitsin baba oğul paraya çok meraklılarmış

Arkadaşım 100 Gr mehri vardı. Adam ne tatlı dille kızı evlenmeye ikna etti. Evlenince de neler yaptı. Kız ayrılırken mehrini vermedi, zaten boşanıyoruz ne mehri dedi. Evli olsaydık verirdim dedi. Kız o mehirle zengin ya da fakir olmadı ama o adam gasp ettiği o parayla iki dünyasını da cehenneme cevirdi

Yani. Benim anlamadigim: Bu erkekler nikah kiyilirken veya mehir konusulurken hic mi bir kitap alip okumaz. Madem o para olmadan is yapamayacaksin o zaman mehir islerine de kalkisma. Hersey bozulana kadar güzel zaten. Kadinin lafi gecmiyor evde ama mehirini istemeye utanmiyor. Her kadinin bir güvencesi kenarda olmali. Sahsen ne o kayinpederle nede bu adamla ev alma islerine girmem..bunlar o kadina zirnak koklatmazlar ayrilik.durumda..iyi hos kayinpederin üzerinde olsa, sonra bakalim kimlerle ugrasmak zorunda kalacaklar.

Kesn
Merhaba arkadaşlar, ben 2 buçuk yıldır evliyim ve eşimle severek evlenmiştik. Yaklaşık 1 aydır eşimle çok büyük sorunlarımız oldu ve bir türlü anlaşamıyoruz. Biz kirada oturuyoruz ve kiramızın temmuz ayında sözleşmesi dolacak yani zam gelecek ödediğimiz kiraya. Eşimin babası da sürekli eşimi kiranız 2 katına çıkacak şeklinde dolduruyor. Kira fiyatları arttığından dolayı böyle söylüyor. Eşimin geçmişte çalışarak birikim yaptığı emeğinin olduğu bir müstakil ev varmış 2 katlı her katında 1 daire olan yani toplamda 2 daire varmış. İçinde kiracı varmış. Eşimin düşüncesi de hep bu evi satıp üstüne kredi çekerek merkezi bir yerden ev almaktı. Daha sonra Mayıs ayında kayınbabam eşime sormadan etmeden bu evi değerinden çok düşük bir fiyata 360 milyara bu evi satmış. Evin tapusu kayınbabamın üstüneydi. Sattığı gün eşimi aradı söyledi ben evi sattım diye eşim şok geçirdi çok üzüldü değerinden düşük fiyata sattığı için. Babasıyla vazgeçmesi için konuştu ikna edemedi sonra bana sen ara belki seni dinler ikna olur dedi. Bende kayınbabamı aradım evi satıştan vazgeçmesini değerinden düşük fiyata satmamasını söyledim çünkü ne kadar düşük fiyat olursa eşim o kadar fazla kredi çekecek diye söyledim. Kayınbabam ise bana sanane seni ilgilendirmez senin içinde neyin var hiçbir şeyin yok, sen cahilsin ne bilirsin ben kaporayı aldım vazgeçmem istersem gider bu evin parasıyla tatil yaparım deyip telefonu yüzüme kapattı. Telefonda konuşurken eşimde yanımdaydı konuşmalarımızı duydu hepsini. O evin satıldığı günden beri evde huzurumuz mutluluğumuz kalmadı. Kayınbabam o evin parasının 10 milyarını harcamış zaten geriye 350 milyar kalmış ve o parayı bile eşime vermemiş. Ev alırsak verecekmiş. Daha sonra eşimde bana gelin olurken taktıkları mihrim olan setim ve bileziklerimi istedi. Altınlarımı satıp o paranın üstüne ekleyecekmiş ve kredi çekmekten vazgeçmiş bir anda. Bende altınlarımı vermeyeceğimi benim mihrim olduğunu söyledim. Eşimde bana altınlarını vermezsen senden boşanırım valizimi toplar eşyalarımı alır çeker giderim diye beni tehdit etti. Bende altın için boşanacaksan boşan dedim. Altınları vermeyince eşim arabamızı benden habersiz alıp kayınbabamgile götürmüş ve satılığa koymuşlar internete ilana vermişler ben ordan gördüm bana söylemedi bile düşünün. Arabamızı da aldığında kayınbabamın üstüne yapmıştı trafik sigortası düşük çıksın diye. Anlayacağınız bu olaylardan beri evimde huzur mutluluk diye bir şey kalmadı. Çıkmaz bir yolda gibiyim. Artık eşim babasıgilden beri eve gelmiyor sadece gece uyumak için eve geliyor. Aramıyor sormuyor aynı evde 2 yabancı gibiyiz. Eve doğru düzgün bir şey de almıyor. Benimle aynı yatakta uyumak bile istemiyor o yüzden ayrı yatıyoruz 1 aydır. Fikirlerinize ihtiyacım var lütfen 😢😢
Kesinlikle boşan bu anne baba ağızlı erkekten ne sana eş olur ne de adam

"Bu hayatta babana bile güvenme"cümlesinin yaşayan örneğisiniz.Bir kayınpederin sorgusuz sualsiz yaptığı işler yuva dağıtma aşamasına getirmiş işleri.Ülkedeki ekonomik kriz ailelerde huzur bırakmadı resmen ya...Sadece bu sebepten eşinizle sıkıntı yaşadıysanız yapıcı olmaya çalışın bence.Eşinizle oturup konuşmayı denediniz mi?
Eşimle kavgalarımız hep ailesi özellikle kayınbabam yüzünden oluyor genellikle. Çünkü her şeyimize karışıyorlar ve karışmalarına da eşim hep izin verdiği için zaten babasına hayır diyebilse bunların hiçbiri olmazdı. Eşimle konuşmayı defalarca denedim ama hep tartışıyoruz ve bir sonuca varamıyoruz. Ailesini savunmaya geçiyor ve beni kötülemeye başlıyor. Ailemi kaç defa yemeğe çağırdın kardeşimi kaç defa çağırdın diye bunları söylüyor bana. Halbuki bize eşimin ailesi valla benim ailemden daha çok yemeğe oturmaya gelmiştir. Bizim sorunumuz şimdi bu mu diyorum ama bana bunları söylüyor. Sen ne biçim gelinsin diye. Eşimi ailesinin doldurup bana gönderdiğine o kadar eminim ki 😢

Vallaha kardesim seni nikahinla tehtid eden adama zaten güvenmemelisin.
Haklısınız altın için böyle evliliği bitirelim boşanalım denmez yani. Eşimle 2013 yılından beri tanışıyoruz birbirimizi severek evlenmiştik. Askerlik yaptığında bile ona maddi manevi yardımcı olmuştum onu beklemiştim. Şimdi olanlara inanamıyorum 🥺

Evin bizim üzerimize olacağına güvenmiyorum o yüzden vermem dedim. Eşim evi bile kaynanam ve kayınbabamla geziyordu beni ev bakmaya bile götürmediler. Alınacak eve bile onun ailesi karar veriyor tabi kendilerin oturduğu mahalleden istiyor. Bu şekilde nasıl güveneyim
Hangi mahalleden bakıyorlardı evi?

Oncelikle kayinpederle telde konusmaniz bence yanlis , konusulursa boyle sonuclar dogar. Esiniz bide sen konus dediginde beni karistirma siz aranizda çözun deseydiniz keske.. evlilik birligi icerisinde benim mihrim, senin paran, bu benim guvencem gibi seyler hic hos degil. Ama esinizde mssallah babasina gosteremedigi tavri size gosterms. Baştan aşagi yanlislar silsilesi Allah kolaylik versin canim
Haklısınız böyle olacağını bilseydim asla arayıp konuşmazdım. Babasına tavır yapması gerekirken bana tavır alması çok zoruma gitti. Babasına karşı asla laf söyletmez. Babası bizim için çabalıyormuş öyle demişti. Çabalayan biri bunları yapmazdı yani. Babası bizim boşanmamıza çabalıyor o kesin. Sağolun inşallah 🙏🏻

Aa neden? Bizim sigortacımız özellikle hesap etti bana eşimden daha ucuz çıktı
Daha önce üzerinizde araba varmiydi ? Esiniz kazaya karıştımi daha önce eğer öyle ise fazla çıkabiliyor. Sizinde üzerinizde daha önce araba olup kazaya karismadiysaniz bir miktar az çıkar.

X