Boşanma aşamasındayım fikirlerinize ihtiyacım var lütfen yardım edin

Mal varlığınızı neden K. Pederin üzerine yaptınız ki? Gerçekten ev alınacağına emin olsam altınları vermeniz gerekir derdim ama muhtemelen altınlarınızı hiç edecekler altınları vermeyin. Eşinizle de muhatap olmayın, bakalım ne yapmaya çalışıyor ama bu süre içinde de kendinize dikkat edin. Bir işiniz, bir geliriniz var mı?
Ben yapmadım ki eşim kayınbabamın üstüne yaptı. Söyledim dinlemedi. Trafik sigortası düşük çıksın diyeymiş bahanesi. Ben öğretmenim ama atanamadım bu sene tekrar KPSS’ye gireceğim. Şu anda bir gelirim yok malesef

Ben yapmadım ki eşim kayınbabamın üstüne yaptı. Söyledim dinlemedi. Trafik sigortası düşük çıksın diyeymiş bahanesi. Ben öğretmenim ama atanamadım bu sene tekrar KPSS’ye gireceğim. Şu anda bir gelirim yok malesef
Eşinizle muhatap olmadan nasıl hayatınızı devam ettirebilirsiniz diye düşündüm onun için sordum.

KP' nin yaptığına söylenecek bir kelime benim lugatımda yok. O ayrı bir mesele de, eşin ev almak için altınlarını istediğinde sen neden vermem dedin orasını anlamadım, neticede alınacak olan ev ortak haneniz olmayacak mı?
Evin bizim üzerimize olacağına güvenmiyorum o yüzden vermem dedim. Eşim evi bile kaynanam ve kayınbabamla geziyordu beni ev bakmaya bile götürmediler. Alınacak eve bile onun ailesi karar veriyor tabi kendilerin oturduğu mahalleden istiyor. Bu şekilde nasıl güveneyim

Çok güzel dolandirilmişsiniz geçmiş olsun . Babali oğullu hemde . Altınları Allah'tan kurtarmışsiniz yoksa onu da babasının üzerine verecekmiş pis herif . Sizden mal kaçırmak tek amaçları .
Altınlar evde olsaydı zaten çoktan gitmişti zaten ama bankada kasaya koymuştum. Biz bir de severek evlenmiştik güya olanlara bakın hala inanamıyorum

Evet güvenmiyorum güvensem bende verirdim. Arabayı bile babasının üzerine yaptı eşim nasıl güveneyim bahanesi de trafik sigortası düşük çıksın diyeymiş. Şimdi ise arabayı benden habersiz satılığa koymuşlar
O zaman yine bi bahaneyle evi babasının üstüne mi yapacaklar sizden mal kaçırıyor gibiler

Ev, araba alınırken altınlar verilebilir, ben de verenlerdenim ama burada durum farklı.
Yeni alınacak eve bakarken bile götürülmemişsiniz, yerine kendileri karar vermiş, bu şekilde altın vermek delilik olur çünkü ev yine kayınpederin üstüne olacak, ne diye vereceksiniz altını?
Eşiniz evin satılacağını önceden biliyor olabilir, sizi de aratti ki, benim alakam yok diyebilsin rahatlıkla.
Araba konusunda böyle indirim falan deyip baba bile olsa özellikle evli çiftin kimse üzerine birşey almaması gerektiğinin en güzel örneği olmuşsunuz.
Eve uğramayan, sorumluluğunu yerine getirmeyen kocayı da oturup beklemeyin. Bu evlilikten bir halt olmaz artık.

Açık açık mal kaçırma derdindiler.

Normal şartlarda ev alınırken altınları vermeniz gerektiğini düşünürdüm ama araba bile bir bahaneyle babanın üzerinde ve hayır dediğiniz an yaptıklarına bak.
Altınları asla vermeyin. Sizin bu evliliğe dair kalan tek maddi güvenceniz o altınlar.

Şuan ki tavrın iki nedeni var.
O ev alınacak ama yine mal üzerinde sizin hakkınızın olmayacağı şekilde olacak. Şuan konuşmaması falan size söz hakkı tanımamak, burnunuzu sürtmek için, kendi bildiklerini okumak.

Diğer neden ise kendi kendine çekip gitmeni bekliyor olabilirler.

İlk maddenin olduğu evlilik size doğru gelmiyorsa 2. Maddeyi düşünün derim.
Dediğiniz gibi şu anda tek maddi güvencem altınlarım onu da verirsem elimde hiçbir şey kalmayacak. Güvenmediğim için vermiyorum. Bu şekilde evlilik nasıl devam edebilir ki zaten artık iletişim bile kuramıyoruz konuştuğum zaman ise hemen tartışıyoruz ailesini savunmaya geçiyor beni kötülüyor. Şu anda eşimin gözünde en kötü gelin benim

Evin bizim üzerimize olacağına güvenmiyorum o yüzden vermem dedim. Eşim evi bile kaynanam ve kayınbabamla geziyordu beni ev bakmaya bile götürmediler. Alınacak eve bile onun ailesi karar veriyor tabi kendilerin oturduğu mahalleden istiyor. Bu şekilde nasıl güveneyim
Güvenmediğin bir adam ve aile ile hayatına devam etme. Boşan!

adı üstünde mehir
yani boşanırsanız dini olarak kadını güvencede tutmak için dinimizce kadına tanına bir haktır. erkeğe pay düşmez.
evi üstüme yapalım o zaman veririrm altınları diyin

Bence babasıyla ortak hareket ediyor daha arabayı da satacak diğerleri fasa fiso konu sahibinin dolandırıldığını düşünüyorum .ben olsam dava açardım mal kaçırmadan ne tutturur bilmem .
davadan bişey çıkmaz. araba kocasının üsütne olsaydı dava açardı kocam benden izinsiz satıyor diye. çünkü evlendikten sonra alınan tüm mal varlıkları ortak sayılır. tapu kiin üstüne olduğu pek önemli değil ama araba kp üstüne olduğu için hak iddia edemez .
konu sahibi altınlarını iyi sakla senden habersiz alabilirler

davadan bişey çıkmaz. araba kocasının üsütne olsaydı dava açardı kocam benden izinsiz satıyor diye. çünkü evlendikten sonra alınan tüm mal varlıkları ortak sayılır. tapu kiin üstüne olduğu pek önemli değil ama araba kp üstüne olduğu için hak iddia edemez .
konu sahibi altınlarını iyi sakla senden habersiz alabilirler
Bende zannetmiyorum alacağını belki şahit falan bulursa en azından bir şeyler tutturur 😔çok sıkıntılı bir durum

Ev almak için altın verilir verilmeye de böyle bir adama ve aileye verilmez. Zaten konu sahibi bunu hissederek ve düşünerek vermek istemedi büyük ihtimal. Baya baya planlı bir şekilde en baştan beri mal kaçırmışlar. Taa o ev alınırken bu günler düşünülerek kp üzerine yapılmıştır. Hele ki arabanın kp üzerine yapılması tam bir fiyasko. Aleni şekilde dolandırıyorlar. Gelse de kabul etme böyle bir insanı. Yarın bir gün boşanmadan atanacak olsanız koşa koşa kapınıza gelir para için. Karşınızdaki insana da ailesine de asla güvenmeyin bu saatten sonra :KK43:

Ben eşinizin o ev satın alınırken ciddi bir mali katkısının olduğunu düşünmüyorum. Ciddi maddi katkısı olan adamın tapu kendi üzerinde olur, hadi diyelim gerçekten öyle karınla babanı para konusu ile ilgili niye muhatap ediyorsun? Altınlar bozulup ev alınsa o ev zaten müşterek eviniz sizin mali bir kaybınız olmaz ancak altınları vermezsen boşanırım demek de her kavgada diline boşanırım lafını pelesenk edeceği anlamına gelir . Ben zaten altınları eşinize vermemenizi paragöz olduğunuzdan değil eşinize yeterince güvenmediğinize bağlıyorum . İnsan gerçekten güvendiği birisine ev gibi yatırım aracı olarak kullanılması adına altınlarını verir , şu an hiç bir şey vermeyin ne zaman gerçekten güvenirseniz o zaman müşterek bir ev satın almak için altınlarınızı verin . Hayat müşterektir ancak müşterek diye böyle bir olayda senden boşanırım diyen bir ergene para verilmez .

Güvenme zaten. Onu da kayınbabanın üzerine yaparlar. Yine diken üstünde yaşarsınız. Kocan babasının sözünden çıkmayan, kayınbaban da densizin teki belli ki. Kendi kendilerine yurdundan yuvadan nasıl ediliri izletiyorlar resmen salak insanlar. Tahammül edemiyorum.
Kocam aynen dediğiniz gibi babasının sözünden asla çıkmıyor babasına hayır diyemiyor hiçbir zaman. Evimizi onlar yönetiyor evlendiğimizden beri o yüzden çok yoruldum. Evlenirken bile alacağımız mobilyaya kadar kocamın ailesi sürekli karıştı. Sanki sürekli kendiler oturacakmış gibi. Kayınbabamdan nefret ediyorum artık evimizde huzur diye bir şey bırakmadı😢😢

Ev almak için altın verilir verilmeye de böyle bir adama ve aileye verilmez. Zaten konu sahibi bunu hissederek ve düşünerek vermek istemedi büyük ihtimal. Baya baya planlı bir şekilde en baştan beri mal kaçırmışlar. Taa o ev alınırken bu günler düşünülerek kp üzerine yapılmıştır. Hele ki arabanın kp üzerine yapılması tam bir fiyasko. Aleni şekilde dolandırıyorlar. Gelse de kabul etme böyle bir insanı. Yarın bir gün boşanmadan atanacak olsanız koşa koşa kapınıza gelir para için. Karşınızdaki insana da ailesine de asla güvenmeyin bu saatten sonra :KK43:
Haklısınız güvenmediğim için vermiyorum zaten vermediğim için bana psikolojik şiddet uyguluyor sürekli. Eve geliyor ama gece yarısı uyumak için sadece yani iş çıkışında annesigile gidiyor sürekli onlarla beraber ve bana karşı kocamı dolduruyorlar öyle gönderiyorlar. Beni hiç aramıyor sormuyor umrunda değilim yani. Bunların hepsi altınlarımı vermediğim için yapıyorlar. Bana karşı gözleri sevgiyle bakan kocam artık nefretle bakıyor 😢

adı üstünde mehir
yani boşanırsanız dini olarak kadını güvencede tutmak için dinimizce kadına tanına bir haktır. erkeğe pay düşmez.
evi üstüme yapalım o zaman veririrm altınları diyin
Evet onu da söyledim bana dedi ki önce altınları vermen lazım satmadan tapu aşamasına geçemeyiz dedi. Bu şekilde ben asla güvenmiyorum. Altınları verirsem diyelim ondan sonra boşanırsa o zaman elimde hiçbir güvencem kalmayacak

Evet onu da söyledim bana dedi ki önce altınları vermen lazım satmadan tapu aşamasına geçemeyiz dedi. Bu şekilde ben asla güvenmiyorum. Altınları verirsem diyelim ondan sonra boşanırsa o zaman elimde hiçbir güvencem kalmayacak
ne alakası var canım
evi aldığınız kişiye yüzde 60 gibi ksımını verri kalana ksımı da imza sonrası elden noterde verilebilir yada noterde hesaba atılıyor. sizin altınlar kadar bi kısmı güvence olarak kalır imza esnasında verilir. noterler bu konuda aracı oluyor zaten.

X