Boşaniyorum

Ben de benzer nedenlerle boşanma kararı aldım evi terk ettim evdeki şeyleri annesine yetiştiriyor diye. Ailesi o süreçte hakaret ettiler. Eşim biz evliyiz tamam çözücem diye yalvardı etti sözler verdi döndüm. Dönüşüm daha da beter oldu. İlk 1 ay iyiydi sonra sürekli bayramlar tatiller sorun oldu. Hep ailesini tuttu. En son aile gruplarında benim dedikodumu yaptıklarını gördüm özürler diledi ben yapmadım dedi. Şimdi de bayramda sadece onu. Ailesine gidilecekmiş. Dava açıyorun bazı şeyler değilmiyor
Yani biz de yoktu öyle şey açıkçası. Ailesine filan anlatmaz böyle şeyleri. Ailesiyle yaşadığını da bana anlatmadi hiç

Hanımlar bana kiziyorsunuz ama ben hep zorlanmasınlar her şeyin en uygunu istedim. Ne altın ne taki istedim. Bu devirde bu kadar kolaylık gösteren bir gelinlerinin ağzına bakip el üstünde tutmaları gerekirken böyle yapmaları reva mı?
En uygununu isteyip bir halt becermediniz, normalde kendiniz almalısınız üzerinde yiyip içip bilmem ne yapacağınız eşyayı. Geçti o devirler artık. Ensesine vurulup hizmet ettirilen gelinlerin devrinde kaldı düğün yaptırıp eşya düzdürme işi. İşinize gelince modernsiniz (kocam ailesini silsin beni ezdirmesin), işinize gelince gelenekçi.

Eşim hep alttan aldırdı çünkü

Bütün sorumlulugu esinize atamazsiniz. Tabi aileye ilk giriste sizin yerinizi onun durusu da belirler, ama baktiniz birileri haddini bilmiyor o zaman siz kendi sınırızı cizeceksiniz. Her insan ayni sekilde ailesine tepki gösteremiyor. Ben ve esim de farkliyiz mesela bu konuda.

Eşim iyi de ben kötü müyüm? Çevremde herkes tarafinda begenilen, parmakla gösterilen güzel bir kadınım. Öyle aşırı istekleri olan yoran birisi değilim ki eşimi de ilişkimiz boyunca hiçbir zaman yormadim her türlü kolayligi ve anlayışı gösterdim
Bi foto atar msn bu inanılmaz güzelliğini çok merak ettim.

En uygununu isteyip bir halt becermediniz, normalde kendiniz almalısınız üzerinde yiyip içip bilmem ne yapacağınız eşyayı. Geçti o devirler artık. Ensesine vurulup hizmet ettirilen gelinlerin devrinde kaldı düğün yaptırıp eşya düzdürme işi. İşinize gelince modernsiniz (kocam ailesini silsin beni ezdirmesin), işinize gelince gelenekçi.
Bu kaynana görmemiş bak gerçekten. Hem eşya almayıp hem de altınlara çöken kaynana mi dersin? Eşya alsa dahi en kötülerini alıp sonra da onların parasını bir şekilde alan mi dersin? Neler neler var. Anladığım kadarıyla çocuğun ailesi ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışlar ama sormamişlar. E zaten mobilyayı kendin secmissin. Beyaz eşyayı kendin almissin. Ay aman robotuydu televizyonuydu onu da kendileri aliversinler nolmus ki ya. Böyle adam bulduktan sonra isterlese hiçbir şey almasınlar

Bu isin sonu sizin pismanliginizla biter .kayin aile bohcayi size sormadi diye anlasamayan bir gelin olarak ilerde sizi mukemmel kayinvalide beklemiyor .hatta bu kadar iyi bir esi de zor bulursunuz
Zor bulur değil bulamaz. Güneş tutulması gibi bir olay yaşamış kacmaya calisiyor oradan farkında değil

Neden fake olsun ya? Özelden konuştuğum kişiler de oldu burada bu konuyla ilgili. İsim gücüm yok fake olay mi anlatacağım

Hayatın gerçekliğinden tamamen uzak düşüncelerin yüzünden olabilr mi??
Ay valla var böyleleri. Sandığa otursun diye yeğenlerini tembihleyenleri gördük, adettenmiş. Sonra kaynanaya bi bardak çay vermek zorunda kalırım diye ayağını evden kesmek için dört döndü düğün günü gelenekseli. 😂

Ya ne alaka siz kayın aileyle anlaşamıyorsunuz diye neden adam ailesini silip atsın? Ayrıca eşiniz de size benzer fikir sunmuş. Sizde ailenizle görüşmeyin sonuçta sevdiğiniz için vazgeçmiş olacaksınız.
Konu sahibi kendinle çelisiyorsun. Ne için kavga ettin kayinvalidenle onu bile söylemiyorsun ama anladığım kadarıyla eşya vsden ötürü çıkmış kavga.

Ya ne alaka siz kayın aileyle anlaşamıyorsunuz diye neden adam ailesini silip atsın? Ayrıca eşiniz de size benzer fikir sunmuş. Sizde ailenizle görüşmeyin sonuçta sevdiğiniz için vazgeçmiş olacaksınız.
Konu sahibi kendinle çelisiyorsun. Ne için kavga ettin kayinvalidenle onu bile söylemiyorsun ama anladığım kadarıyla eşya vsden ötürü çıkmış kavga.
Eşyadan dolayı değil. Hiçbir şeyde fikrim alınmadi.

X