Boşaniyorum

Bence boşa dil dökmeyin. Siz de fikrimizi almak için değil, kararınızı onaylatıp vicdanınızı rahatlatmak için açmışsınız konuyu belli ki. Konuşmalarınız hep savunmaya dönüşüyor. “Aa evet bu açıdan düşünmedim” minvalinde hiçbir mesajınız yok. Siz karar vermişseniz bundan bize ne, boşa vakit kaybı.

ablacım çünkü ortada sorun yapacak bir şey yok

sen çok yücegönüllülük etiğini ve alttan aldığını sanıyorsun ama "bohçama bana sormadan don almışsınız" diye aileye konu açarsan istemediğin laflar işitirsin
don, robot süpürge, tv neyse, bunlar hediyedir. hediyeyi illa sana soracaklar diye ayet yok. sorsalar inceliktir, sormamışlar ama güzel şeyler de almışlar e ne güzel. ha yok beğenmezsen de kullanmazdın...

sen bambaşka bir kafa yaşıorsun. senin etrafında çok şımarık kızlar var belli. uçmuşsunuz hepiniz. bu adama yememiş ama

ay o değil de entelektüel, bilgili, kendini geliştirmiş adamsın ama karın bohçadaki don yüzünden aileni emesenden sileceksin diyor.

Allah'ım düşman başına....
Ben bunu yapsam değil ailesine karşı beni savunmak altına yapana kadar gülerdi herhalde eşim kusura bakma donun yanlış olmuş diye🤣 Dertsiz insan dertleri. Yok bohça yok eşya. Ölümlü dünyada ne güzel dertleriniz var işte bomboş, Allah sağlık versin evi niye huzursuz edesin bundan dolayı

değil de entelektüel, bilgili, kendini geliştirmiş adamsın ama karın bohçadaki don yüzünden aileni emesenden sileceksin diyor.

Allah'ım düşman başına....
O dakika boşarım öyle kadını. 😂 Adam yine bi şans veriyor, toyluğuna gelmiştir akıllanır diye. Herkesin sabrının sınırı var. Sabır bitti mi her şey biter aman diyim.

Buna koca boşanıyosa önce benim boşanmam lazım sanırım 😊benim ilk düğün tarihime 2ay kala kaynanam düğün yapmaktan vazgeçti. Öncesinde eşya seçme hakkım bile olmadı o dönem eşim çalışmadığı için. Bütün hazırlıklar bitmişken düğünü iptal ettiler eşimle kaldık öylece.Para biriktirip 1 sene sonra çok şükür kendi emeklerimizle yaptık düğünümüzü. Düğün günü kaynanam geldi olay çıkardı üstüme yürüdü eşim önüme geçip durdurmasa saç baş girecektik 😄 gelinliğimle salona giderken sokaklar dolusu beddua etti arkamdan o sırada eşim sadece bana odaklan o hayatımızda olmayacak diye sakinleştirdi beni ve öyle de oldu görüşmüyoruz ve haklı sebeplerim olduğunu düşünüyorum. Ama hiçbir zaman boşanmayı düşünmedim çünkü eşimi çok seviyorum oda beni aynı şekilde. Evlilik sadece gelinlik giymek yeni eşyalar alıp ev kurmak değildir büyük sorumluluk gerekir. Yaşınızı bilmiyorum ama küçük olduğunuzu söylemişsiniz belki de hazır değildiniz o yüzden de geçinmeye gönlünüz yok bilemiyorum. Benim durumumda kaynanam benden önce oğluyla da sorunlar yaşadığı için biz görüşmeyi kestik eğer anlaşamayan sadece ben olsaydım asla silmesini istemezdim eşimden bu çok zor bi durum. Bi tarafta onu doğuran büyüten insanlar bi tarafta eşi. Kusura bakmayın ama eş çok bulunur anne baba tektir. Silmek öyle kolay olmaz.
Ayy bana yapılan bişeyi unutmuşum kayınbabam bana aldığı 3tane bilezik vardı aldığı halde takmadı düğüne gelip 🤣 şuan gülüp geçiyoruz eşimle çünkü hayat kısa eşyaymış nişan bohçasıymış bunlar boş geçinmeye gönlün olacak en başta.

Arkadaşımız Nisan dönemindeki şeylerin hesabını yani niye ucuza kaçtınız diye evlendikten sonra sormus kavga çıkmış sanirim doğru mu konu sahibi
Bu kısmı anladım ama ısrarla hakaret ettiler yazmış ya, ne demişler tam olarak onu merak ettim. Aralarda yazdıysa görmedim ama ortada bir hakaret falan olduğunu da sanmıyorum.

Bu kısmı anladım ama ısrarla hakaret ettiler yazmış ya, ne demişler tam olarak onu merak ettim. Aralarda yazdıysa görmedim ama ortada bir hakaret falan olduğunu da sanmıyorum.
Ben de sanmıyorum çünkü konu sahibi hakaret ciddi bi şey olsa 50 kere anlatacak biri. Eşyaların sorulmadan alınmasını bile 10 kere yazmış çünkü

Arkadaşımız Nisan dönemindeki şeylerin hesabını yani niye ucuza kaçtınız diye evlendikten sonra sormus kavga çıkmış sanirim doğru mu konu sahibi
yok ucuza kaçtılar filan dememiş

ama mesela kendisi 10 tane adana burma istiyorum da dememiş -aman allahım bu nasıl da bir büyük fedakarlıkmış. etrafında hep isteyenler varsa demek.
o böyle demezken gidip kendi kafalarına göre bilezik almışlar, modelini sormamışlar
bohçaya koydukları donu kıza seçtirmemişler
robot süpürge almışlar o markayı belki konu sahibi sevmiyormuş mesela, sormaları gerekmez miymiş
bunun için kavga çıkarmış.

mobilyayı birlikte seçmiş eşiyle zaten, eş ailesi ödemiş

O dakika boşarım öyle kadını. 😂 Adam yine bi şans veriyor, toyluğuna gelmiştir akıllanır diye. Herkesin sabrının sınırı var. Sabır bitti mi her şey biter aman diyim.
ya sonra kızıyorlar kadından taraf olmuyorsunuz diye ama neden olmayalım, makul şeyler deseler neden olmayalım. aldıkları eşyalar da kötü kullnmayacağım şeyler de demiyor ha. o da ayrı ilginç...

hani eşyayı da herşeyi tek tek sormak da ayrıca başka bir sıkıntı ha.nişanlı arkadşaım var valla kullanacağı kadar eşyayı birisi topluca getirse kapıya koysa şu anda kız aşırı mutlu olacak. gelinlik seçmeye gitmeye üşeniyor çünkü tez yazıyor.

bana da keşke kaynanam olsa da robot süpürge alsa.. bazı kadınlar nasıl seviyor bu model, seçme, alışveriş işlerini. valla ben bu enerjiye sahip olsam keşke...

o değil de konuyu sırf entelektüel filan diye başladığı için okudum. ha geliyor bir akademik sorun diye bekledim.

geldiğimz yer don.
çok kızgınım.

8 aylık evliyim. Eşimle 3 senelik birlikteliğimiz var. Şu anki işime atanmamdan tutun birçok şeye kadar eşim bana hep yardımcı oldu. Yol gösterdi. Kendisi aynı zamanda entelektüel, bilgili,sürekli kendisini geliştiren, düzgün işi ve maaşı olan, aynı zamanda eğlenmesini bilen, bir şey istediğim veya canım çektiği zaman tamam ben gidip alayım diyen, çevresi geniş ve arkadaşliklarina önem veren birisi. Aramızda 8 yaş fark var. Açıkçası cinsellik olarakta çok iyi birisi. Hem ten uyumumuz var hem de ön sevişmeyi çok güzel yapan ve en az 35-40 dk süren bir ilişki yasatiyor. Ama şöyle bir sıkıntımız var. Kayınvalidemle tartışma yaşadık ve eşim bu süreci yonetemedi. Annesine biraz düşkün. Özellikle sağlığına düşkün birisi. Çeşitli hastalıkları olan birisi. Aslında ilk başlarda yönetemedi evet ama annem haklı diyen birisi de olmadı. Yeri geldi annesiyle de tartıştı ama ben ailesiyle hiçbir şekilde görüşmek istemediğimi ve evime de gelemeyeceğini söylediğimde buna sert tepki gösterdi. Bu arada eşimin ailesiyle ayrı sehirlerdeyiz. Kendisi istersem görüşmeyebileceğimi ama özel günler gibi şeylerde bir araya gelmek zorunda kalacağımız vakitler olacağını söyledi. Sonrasında ben diretince tamam o zaman ben de sizinkilere gitmem dedi. Bunu da ben kabul etmedim benim ailemin ne suçu var diye. Annesi bana çok ağır konuştu açıkcasi ben kimse benim karima bunu diyemez diyerek masaya yumruğunu vurmasını gerekirse ailesini silmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapmadığı için de açıkçası beni koruyamadigi düşüncesine girdim ve boşanmaya karar verdim. Ben olsaydım sevdiğim ile ailem arasında kalsaydım sevdiğimi seçerdim. Ailesi ile hiçbir şekilde anlasamam çünkü. Zaten artık onlar da beni istemiyor. Şimdi tamam görüşmek zorunda değilsin diyor çünkü her iki tarafta birbirini istemiyor. Ama ileride çocuk filan olunca çocuğumun dedesini, babaannesini görme hakkı var diyecek tekrar muhatap olmak zorunda kalacağım. Benim aileme karşı ise açıkçası bir şeyi yok. Annemle olan gerginlikleri olmasına rağmen öyle saygısızlığı filan olmadı hiç.Gencim, güzelim ve maddi olarak yeterliligim varken neden bunları çekeyim diye düşünüyorum. Daha hayatın basindayim. Yaşım küçük olduğu için istediğim zaman tekrar evlenebilirim bence.Ama çok pişman olmaktan da korkmuyor değilim.Sizler ne düşünüyorsunuz hanımlar yol gösterir misiniz?
Bakin annesi size hakaret ettiyse annesiyle içli dışlı olmayin, kendi kendinizi savunun. Evet esler bu gibo durumlarda muhakkak haklinin tarafinda olmali. Sen haksizsan seni uyarmali, annesi haksizsa annesini uyarmali. Ama anne baba silinir mi? Kendi cocugun olunca anliycaksin. Anne baba silinmez. Mesafe koyulur ama iletisim asla kopartilamaz. Ne hakla bunu istiyorsunuz? Esiniz de bir çok erkekden farkli olarak sen gorusme demis. Zorlamamiş. Ama hayir sen de sileceksin ne demek?

ya sonra kızıyorlar kadından taraf olmuyorsunuz diye ama neden olmayalım, makul şeyler deseler neden olmayalım. aldıkları eşyalar da kötü kullnmayacağım şeyler de demiyor ha. o da ayrı ilginç...

hani eşyayı da herşeyi tek tek sormak da ayrıca başka bir sıkıntı ha.nişanlı arkadşaım var valla kullanacağı kadar eşyayı birisi topluca getirse kapıya koysa şu anda kız aşırı mutlu olacak. gelinlik seçmeye gitmeye üşeniyor çünkü tez yazıyor.

bana da keşke kaynanam olsa da robot süpürge alsa.. bazı kadınlar nasıl seviyor bu model, seçme, alışveriş işlerini. valla ben bu enerjiye sahip olsam keşke...

o değil de konuyu sırf entelektüel filan diye başladığı için okudum. ha geliyor bir akademik sorun diye bekledim.

geldiğimz yer don.
çok kızgınım.
Biz şimdi bu kadının yanında olalım da, kadın gidip daha iyisini bulamayacak ki bu coğrafya şartlarında. Olan da bu sebepten boşanmış birini istemeyecek. Çok zır deli aşık olması lazım ki o da milyonda denk gelir.

Valla şimdi evimi bi güzel toplayıp kullanışlı duruma getirecek biri olsun canımı veririm. Hiç öyle ıncık gıncık dona kadar düşünemem, cin olarak görüyorum öyle her şeyi kontrol etmekten zevk alanları. 😂

X