Boşanıyorum :(

Adamın yaptıkları bipolar yüzünden mi gerçekten? Bana hiç öyle gelmedi, ailesi de ortada, rezil insanlar belli ki.
Gerçekten hastalıktan kaynaklı kötü şeyler yaşanmış olsaydı, bi hâl çaresine bakın, tedavi olsun falan derdim de bipolar olmasa da bunlar geçimsiz ve çirkin insanlar bence.
Yaşın çok küçük, yoluna bak derim.
Öncelikle de düzenli ve devamlı bi destek almalısın.

Bizim nikahımızı dede kıldı, ben aileviyim, eşim sunni. İkisi de aynı duaları okuyor aynı şey. Nikah bizim tarafın evinde kılındığı için o kıldı, eşimin şehrinde olsaydı başkası olurdu aman ne fark edecek zaten. Ama ben konu sahibine zerre kadar inanmıyorum. Adam niye 4 sene sevgili olsun da evlenince senin mezhebin farklı diyip kapıya koysun. Akla mantığa sığmıyor. Evde ayin mi yapmışlar, zikr mi çekmişler de bu adam hazmedememiş yani hiç inanmadım ben.

Alevilerde Cem evindeki din görevlisine dede denir. Camideki imamla aynı şey. Nikahı imam değil dede kıydığı için dede nikahı demişler.
Değil aslında Herkes hoca olabilir ama dede olamaz. Cemevinde görevli değildir dedeler. Her isteyen alevi de dede olmaz. Bu soyla alakalı olan ve oğuldan oğula geçen bir mertebe.

Daha 23 yaşındasın şu yaşadıklarına bi bak! Tercihlerine bi bak! Onu bunu boşver, otur 'da bi kendini sorgula. Ben nerde yanlış yapıyorum diye! Yazık günah yaa Allah 'dan hamile kalmıyosun. Bunu 'da boşa 30 una kadar bekle bi olgunlaş. Ama sanmam bu kezde mahkemede birine tutulursun.

Sende en az bi bipolarlı kadar sağlıklısızsın.

24 yaşındasınız okumuşsunuz, öğretmen olmuşsunuz, bir şekilde ilk evliliğiniz bitmiş. Her önünüze gelene anlatmak yerine bir psikiyatrist ile görüşmeyi tercih etmediniz mi? Ebeveynleriniz sizi yönlendirmedi mi? Yazık değil mi canınıza, ömrünüze? Lütfen sakin olun ve yardım alın.

Değil aslında Herkes hoca olabilir ama dede olamaz. Cemevinde görevli değildir dedeler. Her isteyen alevi de dede olmaz. Bu soyla alakalı olan ve oğuldan oğula geçen bir mertebe.

Ben aleviyim dedeliğin ne olduğunu biliyorum merak etmeyin. En kısa ve en anlaşılır biçimde yazmak istediğim için ayrıntıya girmeyi tercih etmedim Zaten dini yorum da yasak

Hayatına alacağın erkekleri biraz daha iyi araştır ölçüp tart tanı bundan sonra. İki ilişkinin de başından itibaren sorunluymus zaten. Mesela hemencecik evlenmek zorunda değilsin hayatına alacağın kişiler konusunda daha seçici ol. Yaşın çok genç evlilik konularında çok acele etmişsin. Bu adamdan da ayrıl bundan sonraki ilişkilerinde daha dikkatli ol. Tedavi ol psikolojik anlamda. Tanımadığın insanlara başından geçenleri anlattıgina göre psikolojik olarak iyi olduğun söylenemez.

2 evlilkte hata olmuş. Hatalar da insanlar icin. Hem öğretmensiniz. Okumussunuz. Hem de iyi kazanca sahip bir işte çalışıyormuşsunuz. Illa ki birine ihtiyaciniz yok ki. Belki ilki 14 gun sürdü ve büyük hayallerle evlendiginiz icin bir travma yaşadınız. Kendinize haksizlik edip başarısız gördünüz. Ve hic tanımadığınız size uygun olmayan birine belki de ilkinin soğutamadiginiz duygulariyla evet dediniz. Ama neden? Bu özgüvensizlik neden?? Adam parani yiyecek sana kötü davranacak ailene küfür edecek ve sen sırf 2. kez evlendin diye bosanmamaliyim diye buna dayanacaksin. Bu evlillik bugun bitmese sen tarafından bir yerde bitecek Cunku yanlış adam. Yanlış evlilik. Süreci acıyı uzatmanin ötesine gidemeyecek.Daha da yipranacaksin.psikolojin gidecek.Ailenin de öyle... Bu surecte kendini cok cezalandir mahvet asla demiyorum. Ama kendi degerinin farkinda olup uzman kişilerden yardim al. Kişisel gelisim kitapları oku hobiler edin. Bu konudan uzaklaş. Mutlu bir evlilkti hayalin biliyorum ama doğru kişi o kadar önemli ki. Konu evlenmek değil...Kendindeki eksiklikleri bu surecte uzman yardımıyla görürsen daha saglikli secimler yapar adımlar atarsin. Cesur ol. Kimseye de bir sey anlatmak zorunda degilsin. Kendini iyilestir. Hayatin değişsin...

Evli olmayanı dövüyorlar mi ? Niye böyle koştur koştur ikinci evliliği yaptınız aklım almadı. Bir de ne alaka her gördüğünüze ,elalemin taksicisine bile hayatınızı anlattınız ne mana yani. Bosanin ve artık bir süre evlenmeyin. Sizin de düşünce tarzınız da ve hareketleriniz de mantığa uymayan şeyler var. Siz de destek alın

Öğetmensin, eğitimlisin, iyi maaş alıyorsun ve bu yazdıklarını kendine yaşatıyorsun..... boşluğu herkes içinden doldurmuştur.

işimde çok basarılıyım ve lisede sınıfımdan 40 ogrencımın 30unu unıversıteye hazırlayıp gönderdim gönül işlerinde iyi değilim
Sende aşağılık kompleksi var bence. Senin taksici kaba saba adamla ne işin olur ya.sen eğitimli birisin. Hiç mi ben bununla.uyuyor muyum demesin pes.

çok üzüldüm ama bu ilk evliliğindeki mezhep çatışması bana çok saçma geldi bende aleviyim eşim sunni ailem başta çok karşı çıktı anlaşamazsınız filan diye ama eşim herkesi ikna etti ve artık mezhep çatışması filan kalmadı . çok üzüldüm sana o yüzden 2. evliliğin de daha beter olmuş ama korkma 2. evliliğin de olsa seni üzen yıpratan bu dünyaya gelmene vesile olan ailene saygısızca laflar eden adamı boşa. ama kimseye ben artık boşanamam beni üzme deme sen hatayı burada yapmışsın ve kocan olacak şahıs orada başlar seni ezmeye nede olsa gidemez diye kimseye gidemeyeceğimizi belli etmemek gerek

kesınlıkle düşünmüyorum ama artık ömür boyu yalnız kalacağım onun yüzünden ve bu durumu atlatamıyorum ilkini atlattım ama bu beni ıntıhara kadar sürüklüyor
Sanki sizin bir uzmana gitmeniz gerekiyor gibi duruyorz hadi siz böyle anlamsız şeyler yapıyorsunuz aileniz de sizi uyarmıyor mu? Hiç kimse size sahip çıkmıyorsa sizin de muhtemel iletişimde ciddi sıkıntılarınız var.
Hem anlattıklarınız da çok ayakları yere basan şeyler değil, alevi biriyle evlenince dini nikah olsa ne olacak ki… Siz zaten bu farklılığı kbul etmişsiniz. İkinci anlamsızlık da bu…
Başa dönersem önce bir danışmanlık alın… Ondan sonra da ayrılın. Zira yaşadıklarınızı yine birine anlatıp sizi birilerinin kurtarmasını beklemek an meselesi

3 sene oldu bosanali daha kimseye ne güvenebiliyorum nede duygusal olarak birşey hissedebiliyorum , evet insan bazen dolu olunca içindeki herşeyi anlatma dert yanma gereği duyuyor , ama neden bunu taksiciye anlattınız ve konum attınız bilmiyorum , sütten ağzı yanmış kişiler olarak yoğurdu üflememiz gerekiyor, ama siz hızla evliliğe koşmuşsunuz , yapılacak birşey yok bosanin ve o kişiden kurtulun inşallah, yaşınız çok genç tek başınada yaşayıp mutlu olabilirsiniz evlilik yapmak için çokk düşünün bir daha acele etmeyin.

Yahu olmuyorsa bosanin gitsin. Arkadasimda bosandi esiden sirf bu rahatsizligi yüzünden bipolar cok zor. Bir de o kadar parayi napiyor hic arastirmadin mi? Kendine gel. 2ci evliligin yürüyemedin dogal bu adamin cilesi mi cekeceksin sacmalama kim ne derse desin sen önce kendine bak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…