Boşanıyorum ve mutluyum olamaz mı?

Aynısını yaşadım yaşıyorum (benimki biraz karışık bitmedi henüz) ama seni çok iyi anlıyorum... Yeniden doğmuş gibi, omuzlarından yük kalkmış gibi, çiçek açmış gibi oluyorsun💐 Huzunlendigim tek zaman niye daha önce yapmamişım da yıllarca beklemişim dediğim anlar🤣 o sana uzulenler boşanma tü kaka, dul kalmak çok fena kafasındaki tipler, uzak dur
Evet tam da tarif ettiğin şeyleri hissediyorum. Yolumuz açık olsun🌸🫶🏻

Bende 20li yaşların başında kısa süreli bi nişanlılık evresi geçirip bitirmiştim. Gayette neşeliydim çünkü doğru bir karar vermiştim. Akrabalar da bana demişti nasıl etkilenmedin diye. Hatta gizliden birisi anneme belki barışmışlardır. Ayrılsa bu kadar mutlu olur muydu demiş😂😂😂

Ama nasıl olur dağınık saçlar, sünmüş pijamanızla salya sümük ağlamanız gerekiyordu. Üzüntüden yemek yiyip 200 kilo olmanız veya iştahsızlıktan 30 kiloya düşmeniz lazımdı. Makyaj falan da yapıyorsunuzdur Allah bilir.

Siz boşanmıyorsunuz ki yeniden doğuyorsunuz.

Selam arkadaşlar. Boşanma aşamasında olduğumu söylemiştim diğer konumda. 10 gün oldu, ailemin yaşadığı ve aynı zamanda memleketimiz olan şehirdeyim şu an. Her tarafımız akraba dolu. Gelen giden çok oluyor ve herkesin dilinde bir 'geçmiş olsun'. Ben de hasta değilim ki ben diyorum, ne geçmiş olsunu? Gayet iyiyim. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak iyi görünmem insanların garibine gidiyor resmen. 'Çok güçlüsün, başkası olsa yataklara düşerdi' vs diyorlar. Yani üzgün olmam için bir sebep yok, çünkü çok kötü bir evliliğim vardı. Artık o evde durmak beni her anlamda çok kötü etkiliyordu. Bu evlilik yüzünden psikolojik tedaviye başlamıştım. Yorgundum, mutsuzdum. Kimseye bir şey anlatamıyordum, her şeyi içimde yaşıyordum. Şimdi bu adımı atınca resmen kendime geldim, tazelendim. İnsanlara derdimi anlatmak çok iyi geldi. Yeniden doğmuş gibiyim. Herkesin her şeyi bilmesi beni inanılmaz rahatlattı sanki. Eskisinden daha iyiyim. Yiyorum,içiyorum,geziyorum;süsleniyorum. Eskisinden daha neşeliyim, daha fazla gülüyorum. Bu süreç bana çok çok iyi geldi. Bunu insanlara açıklamaktan bıktım. Sanırım herkes rol yaptığımı ve bir yerde patlak vereceğimi düşünüyor. Yok mu benim gibi boşanma aşamasında mutlu olan?
çook sevindim mutlu olmalısın zaten zorluklardan sıkıntılardan kurtuldun.. Her şey gönlünce olucak buna inanmana mutlu olmana bayıldım inan ki .Seni tebrik ederim. İnsanlar biriciktir ve her duruma aynı tepki vermezler. İnsanların beklentilerindeki gibi hissetmek zorunda değiliz. Herkes patlak vermeni ve o boşanmış kadın stereotypeına uymanı istiyorlar ondan öyle düşünüyorlar. Boşver herkes istediğini düşünsün sen hissettiklerine bak

Selam arkadaşlar. Boşanma aşamasında olduğumu söylemiştim diğer konumda. 10 gün oldu, ailemin yaşadığı ve aynı zamanda memleketimiz olan şehirdeyim şu an. Her tarafımız akraba dolu. Gelen giden çok oluyor ve herkesin dilinde bir 'geçmiş olsun'. Ben de hasta değilim ki ben diyorum, ne geçmiş olsunu? Gayet iyiyim. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak iyi görünmem insanların garibine gidiyor resmen. 'Çok güçlüsün, başkası olsa yataklara düşerdi' vs diyorlar. Yani üzgün olmam için bir sebep yok, çünkü çok kötü bir evliliğim vardı. Artık o evde durmak beni her anlamda çok kötü etkiliyordu. Bu evlilik yüzünden psikolojik tedaviye başlamıştım. Yorgundum, mutsuzdum. Kimseye bir şey anlatamıyordum, her şeyi içimde yaşıyordum. Şimdi bu adımı atınca resmen kendime geldim, tazelendim. İnsanlara derdimi anlatmak çok iyi geldi. Yeniden doğmuş gibiyim. Herkesin her şeyi bilmesi beni inanılmaz rahatlattı sanki. Eskisinden daha iyiyim. Yiyorum,içiyorum,geziyorum;süsleniyorum. Eskisinden daha neşeliyim, daha fazla gülüyorum. Bu süreç bana çok çok iyi geldi. Bunu insanlara açıklamaktan bıktım. Sanırım herkes rol yaptığımı ve bir yerde patlak vereceğimi düşünüyor. Yok mu benim gibi boşanma aşamasında mutlu olan?
Ohhh sefan olsun. Ye iç gez, kimseyi ipleme bacım.

Mutlu da olsanız mutsuz da olsanız boşanma süreçlerinde akrabalardan uzak durun fazla muhatap olmayın derim.
Millet bayılıyor dedikoduya çünkü ne yapsanız nasıl davransaniz dedikodu malzemesi onlar için.
O yüzden en güzeli gerekmedikce görüşmemek.

Ben nasıl enerjik, nasıl mutluydum ilk haftalarda. Sonra yasın farklı evrelerinden geçtim, ve tamamladım çok şükür.

Siz de bu süreçte ara ara depresif, üzgün, kaybolmuş hissederseniz sakın paniklemeyin, iyiydim hani n'oluyo bana? diye endişelenmeyin, tüm süreçler geçecek ve dengeli, huzurlu bi ruh halinde olacaksınız.

Ama nasıl olur dağınık saçlar, sünmüş pijamanızla salya sümük ağlamanız gerekiyordu. Üzüntüden yemek yiyip 200 kilo olmanız veya iştahsızlıktan 30 kiloya düşmeniz lazımdı. Makyaj falan da yapıyorsunuzdur Allah bilir.

Siz boşanmıyorsunuz ki yeniden doğuyorsunuz.
Evet üzgünüm ama makyaj da yapıyorum🫣 hahahah aynen tarif ettiğiniz gibi bekliyorlar sanırım. Teşekkür ederimm🙏🏻🌸

X