Boşanıyorum ve mutluyum olamaz mı?

Handelizm

Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
871
1.659
29
Selam arkadaşlar. Boşanma aşamasında olduğumu söylemiştim diğer konumda. 10 gün oldu, ailemin yaşadığı ve aynı zamanda memleketimiz olan şehirdeyim şu an. Her tarafımız akraba dolu. Gelen giden çok oluyor ve herkesin dilinde bir 'geçmiş olsun'. Ben de hasta değilim ki ben diyorum, ne geçmiş olsunu? Gayet iyiyim. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak iyi görünmem insanların garibine gidiyor resmen. 'Çok güçlüsün, başkası olsa yataklara düşerdi' vs diyorlar. Yani üzgün olmam için bir sebep yok, çünkü çok kötü bir evliliğim vardı. Artık o evde durmak beni her anlamda çok kötü etkiliyordu. Bu evlilik yüzünden psikolojik tedaviye başlamıştım. Yorgundum, mutsuzdum. Kimseye bir şey anlatamıyordum, her şeyi içimde yaşıyordum. Şimdi bu adımı atınca resmen kendime geldim, tazelendim. İnsanlara derdimi anlatmak çok iyi geldi. Yeniden doğmuş gibiyim. Herkesin her şeyi bilmesi beni inanılmaz rahatlattı sanki. Eskisinden daha iyiyim. Yiyorum,içiyorum,geziyorum;süsleniyorum. Eskisinden daha neşeliyim, daha fazla gülüyorum. Bu süreç bana çok çok iyi geldi. Bunu insanlara açıklamaktan bıktım. Sanırım herkes rol yaptığımı ve bir yerde patlak vereceğimi düşünüyor. Yok mu benim gibi boşanma aşamasında mutlu olan?

Selam arkadaşlar. Boşanma aşamasında olduğumu söylemiştim diğer konumda. 10 gün oldu, ailemin yaşadığı ve aynı zamanda memleketimiz olan şehirdeyim şu an. Her tarafımız akraba dolu. Gelen giden çok oluyor ve herkesin dilinde bir 'geçmiş olsun'. Ben de hasta değilim ki ben diyorum, ne geçmiş olsunu? Gayet iyiyim. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak iyi görünmem insanların garibine gidiyor resmen. 'Çok güçlüsün, başkası olsa yataklara düşerdi' vs diyorlar. Yani üzgün olmam için bir sebep yok, çünkü çok kötü bir evliliğim vardı. Artık o evde durmak beni her anlamda çok kötü etkiliyordu. Bu evlilik yüzünden psikolojik tedaviye başlamıştım. Yorgundum, mutsuzdum. Kimseye bir şey anlatamıyordum, her şeyi içimde yaşıyordum. Şimdi bu adımı atınca resmen kendime geldim, tazelendim. İnsanlara derdimi anlatmak çok iyi geldi. Yeniden doğmuş gibiyim. Herkesin her şeyi bilmesi beni inanılmaz rahatlattı sanki. Eskisinden daha iyiyim. Yiyorum,içiyorum,geziyorum;süsleniyorum. Eskisinden daha neşeliyim, daha fazla gülüyorum. Bu süreç bana çok çok iyi geldi. Bunu insanlara açıklamaktan bıktım. Sanırım herkes rol yaptığımı ve bir yerde patlak vereceğimi düşünüyor. Yok mu benim gibi boşanma aşamasında mutlu olan?
Bosverın ınsanları. Sozde acıyorlar tuh tuh gocasız kaldı dıyolar. Sızınle mı cektıler sankı. Sız keyfınıze bakın. Ne guzl yaz geldı cıkın gezın enerjii toplayın. Hakkınızda hayırlısı olsun. Tum guzllikler sızı bulsun🤗🤗

Doğru yoldasın sakın ha bu kan emici akrabaların sözlerine inanıp depresyona falan girme, kendine bir Masallah de ve aynen devam et , dostlar sevinsin düşmanlar çatlasın 😅

Doğru yoldasın sakın ha bu kan emici akrabaların sözlerine inanıp depresyona falan girme, kendine bir Masallah de ve aynen devam et , dostlar sevinsin düşmanlar çatlasın 😅
Ben depresyondan yeni çıktım. Şimdi huzura erdim. Bunu anlamıyorlar. Boşanan herkes mutsuz onlara göre :) Maşallah bana🧿😁

Kötü bir kabustan uyanmişsiniz,niye üzülüp aglayasınız?
Belki ara ara iyi anılar aklınıza gelir beyniniz sizinle oyun oynar ama buna kanıp karalar baglamayacak kadar akıllı ne istediğini bilen biri gibi duruyorsunuz.Kimsenin dediğine bakmayın çok mutlu olun🙏
Çok teşekkür ederim🙏🏻 Ama inanın ki beynim o oyunu dahi oynamıyor.

Zaten boşanmak mutlu etmiyorsa ters birşeyler vardır.
Yani mutsuz olduğun bi evlilikten kurtulmak insani mutlu eder tabiki.

Ben de genelde ayrılıklardan sonra çok rahatlarım. Çünkü tüm yasımı birlikteliğimiz boyunca tutarım. Ayrıldığım gün yas tutacak bir şeyim kalmaz, çoktan vedalaşmış olurum. Bu yüzden bana da insanlar hep içine mi atıyor derlerdi :) Keyfin bol olsun bundan sonra her şey gönlünce olsun.

Son düzenleme:
Ben de genelde ayrılıklardan sonra çok rahatlarım. Çünkü tüm yasımı birlikteliğimiz boyunca tutarım. Ayrıldığım gün yas tutacak bir şeyim kalmaz, çoktan vedalaşmış olurum. Bu yüzden bana da insanlar hep içine mi atıyorlar derlerdi :) Keyfin bol olsun bundan sonra her şey gönlünce olsun.
Çok güzel açıkladın. Ben de o şekilde yaşıyorum hep. Çok teşekkür ederim, hepimiz çok mutlu olalım❤️

Eğer şiddet olayını duydularsa o sebepten geçmiş olsun diyorlardır. Böyle şeyleri takmayın yani böyle durumlarda bir şeyler demek gerekiyor, kendilerince orta yollu genel geçer şeyler söyleyip geçiyorlar işte. Ne denir ki yani karşıdakinin hislerini bilmedikleri için genele göre yorum yapmışlar. Kendinizi anlatmışsınız o iyi olmuş tabi.

Boşanalı 1.5 yıl oldu. Geçenlerde bir düğünde rastladığım akraba, gözlerimin içine acıyarak baktı ve 'naapcaann önüne bakacan artık, çare yok' dedi. Lafın başı yok, sonu yok hepsi bu🙄. Ben çiçekler açalı kaç yıl olmuş, bu ve türevleri modumu asla düşüremez. Sen de çiçek açmaya devam et 🌸im. Yeni hayatında mutluluklar dilerim ❤️

X