Boşanıp aile evine dönmek?

biriiiii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2023
22
16
31
Birkaç gün önce konu açmıştım ayrıntıları okuyabilirsiniz. Telefonda mesajlar yakaladım yaşı büyük kadınlarla (bunun nedenini de çözemedim çok sacma).
Neyse anlatmaya bile mecalim yok o kadar cok ağladım yıprandım ki.
Kendisinin geçmişte yaşadığı büyük ailevi travmaları var onları bahane ederek ben aile olmayı bilmiyormusum psikoloğa gidince bir şeyleri anladım diyo. Benim istediğim hayat bu değil tedavi olcam her şeyi telafi edicem diyo. Diyo ama keşke dediği kadar kolay olsaydı her şey. Daha çok gencim 29 yaşındayım. Cocugumuz yok. Evlilikte maddi manevi sorunumuz yok. Millet bakıp ne güzel ciftsiniz sizi görünce evlenesim geliyor derdi. Ama psikoloğa gidince farkettim ki aslında duygusal açıdan ben yalnizmisim bu evlilikte. Kendisi duygusuz davranmış ben de ona uyum saglamisim bu kısmında kendime kocaman bir NEDEN diyorum sürekli.

Her neyse bitecek orası kesin şu an sadece ayrıntıları netlestirmekle meşgulüm kafamda..
Şu an çalışmıyorum sınava hazirlaniyordum atanamadım. 1 yıl sonra tekrar gircem.
Bu durumda asgari ücretli bi ise girsem bile ayrı eve cikamicam kiralar almış gitmiş. İkimizin evliyken aldığımız ev var, bunları düşünme bosanirsak onu verirm sana seni magdur etmem diyor (yersen) bence blöf yapıyor gitmiyim diye o pis yüzünü saklıyor...
Başka bi şehre gidesim var gidemiyorum.

Yeni düzen, yeni bi hayat, ailem, çevre her şey çok korkutucu geliyor gözüme.

Bi avukatla Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlayıp imzalatayim diyorum sonra iş cirkinlesirse ne olacak diyorum. Bilmeden yanlış bi adım atmiyim diyorum cekismeliye dönerse kendisi bu işlerden anlıyor (mesleği gereği) pisliğin içinde sürekli yani.

Aklım çok karışık ailemle yaşamak ayrı bir dünya boşanmak ayrı bir cesaret. Yaşayanlardan biraz olumlu cümle duymak iyi gelecek
Özellikle benim gibi işsiz olup boşanan arkadaşlardan.. en çok bu düşündürüyor beni.

Adam aldatma eğiliminde
Madem mağdur etmem diyor
Kabul edin o evde yaşayın kendi düseninizi kurana kadar
O arada da iş bulup çalışırsınız.
Aileniz destek olmaz mı bir süre durumu anlatsanız
Ailem nasıl desem aslında iyi insanlar gerikafali degiller ama çok üzerime gelme ihtimalleri de var. Para konularında biraz cimriler. Destek olurlar mı emin değilim..
Bir de küçük bi yerde yaşıyorlar orda iş de problem

Evi verdigini varsayarak,boşanmak en mantıklısı.
Yasin genç ailen de desteğini eksik etmiyor, çocuk zaten yok.
Şartlar çok uygun senin için..
Sürekli huzursuz yaşayıp her gün endişe içinde bogulacagina boşan huzur bul derim.
İş güç zamanla ama insanın ruhu zehirlendiğinde toparlamak çok zor oluyor

Yok kalmamda sorun yaratmazlar.
Sadece iş biraz sorun işte küçük bi yerde yaşıyorlar

Ailenizin yanında durup bi işe girip çalışmaya başlayın küçük bi yerde yaşadığınızı söylüyorsunuz iş bulmanız zor mu orada ? Başka şehre gitmeyi düşünüyorum yazmışsınız bi arkadaşınız dostunuz var mı başka şehirde yaşayan çalışan size iş bulsa oraya gitseniz çalışsanız yeni hayata başlasanız mesela

Doğru söylüyorsunuz.
Bence de şu an en doğru zaman
Bu kadar zor olabilecegini hic düşünmemiştim gercekten kalbim sıkısıyor.
Evet is çok zor burda
Başka şehirde var arkadaşım ama şu an iş durumu nedir bilemiyorum. Bir de iş olması yeterli değil şu an kiralar çok yüksek oraya gitsem nasıl yasicam onu düşünüyorum.
Tam bi cikmazdayim

Ben sizin yerinizde olsam aile evine dönerdim. Eş ile alınan ev eğer gerçekten size verilecekse, oradan kira geliri elde etmeyi düşünürdüm. Aile evinde de sınava hazırlanmaya bir yıl daha devam ederdim.
Aslında iş ciddiye binince eşinizin evi tamamen size bırakacağını sanmıyorum ama en kötü ihtimalle ortak olacağı için, satılır ve belli bir miktar paranız olur zaten. Hiç yoktan iyidir.
Yaşınız daha gençken bir yıl daha sınava hazırlanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Böyle konulara ayrı eve çık diye çok yorum geliyor ama millet iki memur maaşı ile çocuksuz tek ev geçindiremediğini de başka konularda söylüyor. (Çelişkili)
Dolayısıyla asgari ücret ile kolay değil.
Ailen olduğu için şanslısın bence şu durumda. Çok aşırı sıkıntılı aile değilse, evlatların her daim yanında olunur.

Yaaa ne güzel yazmışsınız içim ferahladı
Evet zaten o ev kirada su an. Eşim olacak .... da onu dedi. Ben seni zor durumda bırakmam cart curt. Ama ayrılmak istemiyorum diyo şans istiyo.
Yani bu olanlardan sonra ben de evi vereceğini dusunmuyorum nedense. Kendisine yazdırıp imzalttim ilk öğrendiğimde evi arabayı falan veriyorum diye. Ama geçerliliği var mı bilmiyorum hukuken.

Aslında bu yüzden bosanmadan önce alabildigimi almayı düşünüyorum bunu yapmak zorundayım. Sanırım eşe hediye olarak verilince bosanmada hak iddia edemiyor o şekilde faln üzerime almayı deniyorum.

Çok haklısınız hele şu dönemde ayrı eve çıkmak imkansız..

Bence de yukarıdaki arkadaşın dediği mantıklı, eşinden alabilecegini al aile evine dön, sınava çalış, kapan eve çalis yani...diğer şeyler çok yıpratıcı olur, iş bul ev bul vs, bu devirde zor iş, benim bir arkadaşım boşandıktan sonra üni kazandı ,okudu mezun oldu atandı şimdi....darısı size inşallah

Yakalandiktan sonra duygu sömürüsüne baslamis, evi verme meseleside sömürüden ibaret. Yarin notere gidelim deyin bakalım ne yapacak?
Haklarinizi alin, Ailenizin evine tasinin
Bunu denicem. Aslında dedim evi arabayı direkt bana vereceksin noter önünde hiçbir şekilde pay istemiyorum diceksin dedim tamam dedi.
Ama ciddiye döküp gidicem o notere. Arabanın borcu var alamam büyük ihtimalle ama en azından yari yarıya paylasilsin bensiz satamasin kudursun.

Ben de 6 sene önce boşandım. Üstelik kızım da iki yaşındaydı daha. Aile evine döndüm. İlk zamanlar zorlandım ev düzeni konularında falan. Çünkü ailemin kendine göre bir düzeni vardı. Ben küçük çocukla gelince tabi düzen biraz değişti. O konuda bazen laf sokmalar falan yaşanmadı değil.
Zaten boşanma stresi alistigin düzenin yikilmasi başka bir düzene ayak uydurmaya çalışma falan derken haliyle biraz yıprandım.
Bir süre ben calisamamistim. Sonra işe girdim. Hala daha arada sorunlar yaşasak dahi bir şekilde hallediyoruz ki mecburuz zaten. Ailen çok zor insanlar değilse bir süre sonra alışılıyor.

Allah yolunuzu açık etsin inşallah daha güzel günler görürsünüz.

Allah kolaylık versin.

Ben olsam, evin yarısını alırım ( mahkeme öyle veriyor doğru biliyorsam), onunla hemen yeni ev alamıyorsam ( mesela daha küçük daire gibi) , altın alıp yatırım yaparım, en azından erimesin.
Mis gibi de annemin evine gidip oradan çalışıp bolca para biriktirmeye bakarım. Aile evine dönmek evet zor oluyor ama maddi manevi toparlanmak için iyi bişey bence.
Herşey gönlünüzce olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…