boşananlar ? boşanacak olanlar ?

nenene9

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
53
47
34
kızlar selam bir kaç gündür malum konu ile aktifim ,
saha önce bir çok kişi yorumlarını yazdı hepsine ayrı ayrı teşekkür edeirm

bir sorum var

boşananlar , severek mi boşandılar ? sevgileri bitti de mi boşandı ?
sevginin bittiğini nasıl anladılar ?

yorumlarınız değerli teşekkür ederim şimdidedn

Sonuç olarak aynı kapıya çıkıyor.
Boşandılar..
Ne fark eder ?
Ha etrafımızda boşandığı halde karı koca gibi yaşayan,babasından maaş bağlatmak için kocasından kağıt uzerinde bosanan kişiler var mı diyorsaniz ; evet,var..Ben bu örneklerden birer tane gördüm.

Severek boşanan var mıdır bilemiyorum ama sanmıyorum.boşanma sonrası illaki bir çöküş oluyor.sonuçta yılların alışkanlığı, düzensizliğin düzenine bile alışmışlık.burada ayırt edilmesi gereken duygu sevgi mi, alışmışlık mı, bağımlılık mı, yoksa hayallerinin yıkılmış olmasının resmiyette de kesinleşmesi mi?

ben 11 senelik evliliğimi 2023/ocak ayında sonlandırdım. Evliliğin son 3 senesi karşı tarafı sevmeyerek ama evliliği yürütmek adına boşanmamış olmak adına geçti. Ben sevgim sonuna kadar bitmiş olarak boşandım. Ama karşı taraf öyle değildi. Takıntılı şekilde sevdi ve hala seviyor. Peşimi bırakmıyor ki 2. evliliğimi yapmış olmama rağmen. Bence 1 taraf sevmezken diğer taraf severek kalıyor boşanmalarda... Şunuda söylemeden geçmeyeyim. Her ne kadar adamı sevmesemde bir boşluk oldu bende. Asla evliliğimi ya da onu özledmedim. 1 kez bile pişman olmadım. Ama evliliğimde yaşayamamış olduğum aşkı, kendi istediğim şekilde alamadığım sevgi özlemi beni mahvetti. Sadece bu yönde bocaladım. Bu sebepledir ki 2. evliliğimi yaptım. Aşık oldum kesin ve sevdiğimide zannettim. Ama şimdi düşünüyorum acaba bir boşlukmuy du, gerçekten sevdim mi? Sevgiye açtım sanırım...

2. evliliğinize karar vermek zor olmadımı ?
yada nasıl oldu ne kadar oldu ?

2. evlilik fikri şuan benim çok uzak olduğum birkonu olsada sanırım her boşanmada her tarafın düşündüğü ve zamanla geçen bir şey sanırım

Ben kariyerli evi maddiyatı olan bir kadınım. Kamuda iyi bir pozisyondayım, evim annemden kalan mirasa kendi eklememle aldığım ev. Boşanırken karşı tarafa arabayı vermek zorunda kaldım sırf benden boşansın gitsin diye. Karşı taraf kabul etti çünkü piyasa değeri 2 milyon civarıydı. Öyle çekilmez sıkıcı sevgisiz bunalmış bir halde boşanmıştım ki bir daha asla evlenmem diyordum. Hatta ilerde sevgilim olur dilediğimi yaşarım ama evlenmem diyordum. Ben boşandıktan sonra talibim, beğenen, ciddi düşünen çok oldu. Ama yukarda Allah var hiç birinden etkilenemedim. Karakterli biriyim evet ama muhteşem güzelde değilim. Bence orta güzellikte olmam, evimin olması, iyi bir işimin olması cazip geliyordu. Derken saçma bir şekilde hemde en olmayack şekilde şimdiki eşimle tanıştım. Sahil kenarında ben çocuklarımla otururken beğenmiş beni. Eşim tatile gelmişti bulunduğum yere. Bişeyler sorar gibi yaptı ve muhabbet açtı. Onun Kurumu ile benimki yakın Kurumlar ordan sohbet ederken birbirimize bişey danışırız ihtiyaç olur belki diye numaramı istedi bende verdim. Onun amacı en başından beri sevgili olmakmış. Gel zaman git zaman yazışırken, telefonla araşırken bağladı beni kendine. Vallahi bende neyini sevdim aşık oldum bilmiyorum. O hemen hızlıca 2-3 ay içerisinde evlenmek istedi. Ben korktum ve ayrıldım. 6 ay kadar hiç görüşmedik. Hiç ama hiç. Kendiside çok gururludur hiç eyvallahı yoktur. Onu evlenmek istediği için bıraktığımdan gurur yapmış sanırım. Ben yoluma devam ettim ara ara aklıma geliyordu acaba yanlışmı yaptım diye. Derken 6 ay sonunda bana yazdı nasılsın iyimisin merak ettim falan filan. Ben ya senle olucam ya da kimseyle dedi. Bende yine şans verdim. Bende çocuk olduğundan görüşemiyorduk. O farklı şehirde zor oluyordu. Sadece nikah olsun tayin geleyim yanına dedi. En azından aynı şehirde oluruz dedi. İkna etti beni 2. barışmadan 3 ay sonra evlendik. Şuan hala düşünüyorum neydi bana bu kararı verdiren. Bence içimdeki dolduramadığım boşluk ve sevgi açlığıydı. Ya da bilemiyorum. Okuyanlar benim durumuma da yazın ki bende bileyim sebebi inanın ki bilmiyorum.

2.evliliğiniz devam ediyor mu şu an ? Yanlış anlamayın Eylül ayında yazdığınız yorum nedeniyle soruyorum.

Ayrilikta sevdaya dahil ayrılanlar hala sevgili Atilla İlhan in şiiri miydi o.Emin olamadım.Ben sanmıyorum o sevginin ne boşanmaya ne sevgili ayrılığına dahil olduğunu.Anlasmak çok önemli .Bı taraf ayrılmak istemeyen yada terk edilen taeaf kendince seviyor bence.Sevmemesi kendi sağlığına iyi gelir bence

Boşandım eski eşime karşı oğlumun babası olduğu için hala saygı duyuyorum. Sevgi var mı eş olarak sevgili olarak yok tabi ama insan olarak seviyorum, iyi yönleri aklıma geldikçe. Kumar sebebiyle ayrıldık. Sebep önemli burada. Kurtulamadığı bir bataklıktaydı o sebeple çok kinlenmedim kendisine, düşmez kalkmaz bir Allah... Darp, aldatma gibi bir şey olsaydı farklı düşünürdüm.

Bence çok yerinde bir soru. Ben aşk kadınıyım, duygularımı çok yoğun yaşarım.
Ben eşime duyduğum sevginin, aşkın tamamen bittiğinden emin olduğumda kararımı netleştirdim, yoksa çok zorlanırdım. Onca sene bir sürü çatışma yaşadık ama sevgim vardı. Tabi bırakmadı. Beslemediği gibi azalttı sevgimi. Tamamen bittiğini anlayınca da önüme bakacak cesareti buldum. Duyguları tamamen bitmeden boşanan insanların çoğu yeniden deniyor ve işler sarpa sarıyor.

Bazen en kötü haliyle bile alıştığımız şey konfor alanımız oluyor. Buradan çıkmak zor oluyor. Ayrılma noktasına gelindiyse aşk, sevgi kaldığını pek sanmıyorum da alışkanlık zorlar ilk zamanlar sanırım.

Boşandım sevgimin bittiğini şöyle anladım, ben boşanmışım hayatım istediğim gibi, eski eşim başkasıyla evlense, birlikte olsa kıskanır mıyım ? Dedim. Cevap hayırdı. Kendi hayatını kurmasını istediğimi fark ettim. İçinde burukluk olabilir başkası ile olduğunda, sonuçta yaşanmışlıklar var. Ancak onu geri isteyecek dereceye gelmeyeceğimi anladım ve bitti evlilik benim için.

Beşim
sevgi çok yoğun vardı. Zaman zamanda depresiyor. Sabahlara kadar ağlıyordum . Psikiyatriste gidip yalvarmistim ağlayıp üzülmeyeyim bi ilaç ver unutayım diye. Çok şükür o zamanki gibi acı çekmiyorum ama hayatıma da kimseyi almadım.

Benim yaşayamadığım kursağımda kalmış çok hayallerim , çöpe düşmüş planlarım var bosanmamdan dolayı. Eğer bir gün yeniden evlenirsem sırf bu yüzden evleneceğim. Seninki de böyle olmuş olabilir doğru insanı bulmuşken. İyi yapmışsın vallahi.

Ben de 3 yıllık evlilikten sonra, 6 aylık bebeğim kızımla boşanıyorum.. Yarın avukat davayı açıyor, üstelik 80.000tl istedi mahkemenin isteyeceği masraflar hariç..
Ama avukat rakamı söylediğinde 500 bin bile olsa bir yerden bulup 10 sene borç ödemem gerekse bile boşanmak istediğimi farketmek kararımdan emin olduğumu hissettirdi.
Bebekle çok zor, sonuçta boşandım bitti gitti diyemiyorsun ömür boyu adamı bir şekilde belki görmek belki haberlerini duymak zorundasın, veya senden onun haberi çocuk vasıtasıyla olacak ileride. Yıllarca süren alışkanlıktan sonra ilişki ne kadar toksik de olsa yukarıda bir arkadaşın dediği gibi konfor alanından çıkmak çok zor oluyor. Dünyanın en kötü eşi de olsa, yasın 5 evresini yaşıyorsun.
1) inkar 2) öfke 3) pazarlık 4) depresyon 5) kabullenme
1) Ben 2 kere ailemin evine gidip, boşanma girişimleri yaparak sonra tekrar düzelir umuduyla yaşadığım şeyin gerçekliğini ve ağırlığını inkar edip görmezden gelip tekrar şans verdim. Yine aynısı oldu, değişmedi düzelmedi.
2) şuan herkese her şeye aşırı derecede öfkeliyim. Annemle babam destek olmasına rağmen en yakınımda oldukları için en çok onlara ters davranıyorum. Sinir krizleri geçiriyorum, neden benim başıma bu geldi diyorum.
3) mahkeme devam ederken duruşmalar sırasında pazarlık devreye girecek, arayı bulmaya çalışacaklar, şöyle yaparsan böyle olur vs diye.
4) mahkeme sonuçlandıktan sonra, verilen karar kesinleştiği için, ölüm gibi, artık geri dönülemez bir şekilde hayatımda büyük bir değişiklik olduğu için depresyona gireceğim
5) sonrasında kabullenme, yeni hayata alışma, tekrar yaşama, mutlu olma isteği, kurtulduğunu farketmek.

Şimdiki eşinizi seviyor musunuz aşık mısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…