Boşanalım dedik

Bağımlı insan ne yapar eder içkiye, uyuşturucuya para bulur...pahalı olması da önemli değil.
Benim çevremde içki içen çok fazla kişi var, o nedenle asla içki içen birisi ile evlenmezdim. Ara veriyorlar ama bırakamıyorlar.
Ben içki kullanan biriyim, ortamında da çok severim. Ama bağımlı derecede olan birisini idare etmem, kimseye de tavsiye etmem. Benim alkolik kardeşimi bile seven var yani ne salaklar var diye düşünmeden edemiyorum 🙄 beyefendinin içkisi için ne krediler çekildi ne borçlar yapıldı ohooo. O bile mecbur azalttı yani en sonunda para yetmeyince. Ama bırakmak başka bir şey tabi. 9 ay 8 ay bıraktığı çok oldu ama sonunda dönüp dolaşıp yine içecek o belli

Ailede çok yoksa, kendinde de başka bagimliliklar yoksa eğer sizin bu işi doğru yonetmenizle tekrar yaşamazsınız gibi geldi. Konuyu tekrar tekrar açmayın. Ama bence tepki koymanız iyi olmuş, gevsemesin yayları. 1 sene düzenli içmek az değil, gözünüz açık olsun ama sakın darlamayin içtin mi içtin mi diye.
Öyle yapacağım artık bende teşekkürler yorumlarınız için ❤️❤️

Ben içki kullanan biriyim, ortamında da çok severim. Ama bağımlı derecede olan birisini idare etmem, kimseye de tavsiye etmem. Benim alkolik kardeşimi bile seven var yani ne salaklar var diye düşünmeden edemiyorum 🙄 beyefendinin içkisi için ne krediler çekildi ne borçlar yapıldı ohooo. O bile mecbur azalttı yani en sonunda para yetmeyince. Ama bırakmak başka bir şey tabi. 9 ay 8 ay bıraktığı çok oldu ama sonunda dönüp dolaşıp yine içecek o belli
Benim babam hariç akrabalarımdaki hemen hemen tüm erkekler içer, bazıları fazla fazla içer. Ailesinde çok huzursuzluk yaşayanlarda oldu. Benimde çok kısa süreli görüştüğüm biri olmuştu, alkolik olduğunu sonradan farkettim. Mühendis olmasına rağmen içkiden dolayı hayatını yoluna koyamamisti, hala da koyamamis. Olmuyor yani.

Yahu sorun zaten bu. 1 tane kırk yılda bir içiyorsa sorun olmaz ama ben kocamı tanıyorum kendini bunkonuda geçmişte sınırlayamadı. Tekrar o günlere geri döneceğiz diye sorun çıktı zaten konu 1 bira meselesi değil
Ne diyim bacım Allah kolaylıklar versin kendi bilir ozaman yapacak bir şey yok..

X