Boşanalım dedik

Şimdi aslında olay 1 tane bira içmesi değil. Bir ara alkol içmeyi çok abartmıştı neredeyse haftanın her günü içiyordu. E doğal olarak bu durum bağımlılığa kadar gider. Bizim ilişkimizde çok olumsuz yansımaya başlamıştı. Sonradan hatasını fark etti ve yaklaşık 1 yıldır hiç içmiyordu. Bizimde aramızda hiç sorun yoktu. Dün sahile indi havada güzeldi bir tane içmiş. 1 tane bira sorun değil ara sıra böylr içecekse içsin. Benim korkum eskiden olduğu gibi içmesi. O yüzden boşanalıma getirdim 🥹

Sende bir kaç gün ciddi takıl ama boşanma davası açmadan beybi 😂😂😂

Sende bir kaç gün ciddi takıl ama boşanma davası açmadan beybi 😂😂😂
Öyle mi diyorsun 🤣 dün yükseldim ama karnımdakini unutmuşum. Hızlı hızlı doğuma tek gittiğim felan geçti gözümün önünden bir duraksadım ama of bilmiyorum sinir oldum sanırım

Öyle mi diyorsun 🤣 dün yükseldim ama karnımdakini unutmuşum. Hızlı hızlı doğuma tek gittiğim felan geçti gözümün önünden bir duraksadım ama of bilmiyorum sinir oldum sanırım
Haklısın ama duruş ve çizgin sert olursa devamı geleceğini sanmıyorum bir yandan da çocuğu düşün sinirlenme can taşıyorsun….

mal paylasimi bile yapmissiniz tekrar birbirinize nasil guveneceksiniz ki? yarin obur gun cocugunuz dogdugunda tekrar ayni durum yasanirsa gozunun onunde mi kavga edeceksiniz? o zaman da mi esya paylasacaksiniz birden yukselip? bosanalim demek benim sevgim bu kadarlik demek benim nazarimda uzuldum durumunuza umarim duzelir

Hata etmişsiniz lakin geri adım atarsanız bundan sonra eşinizin gözünde saygınlık ve ciddiyetiniz kalmaz
Protokolü hazırlayıp önüne koyun bakalım ne diyecek. Sizi seviyorsa zaten kendi kendine bu kadın hamile üzerine çok gittim diye düşünür ve boşanmak istemediğini belirtir.

Kızlar ilk defa eşimle ilgili bir konu açıyorum. Dün gece tartıştık. Bilen biliyor hamileyim. Belki hormonların etkisiyle mantıklı düşünemiyorumdur. Dün yapmasını istemediğim daha önce konuştuğumuz bir konuyu yaptı bende delirdim. Boşanalım dedim. Oda delirdi öyle kolay mı tamam boşanalım o zaman dedi. Biz baya baya mal paylaşımı vs her şeyi planladık sinirle yattık uyuduk. Dün geceden beri konuşmuyoruz. Bana dedi ki yarın avukatınla görüş aç davayı bende tamam dedim. Bugün planım avukatımla görüşüp anlaşmalı boşanma protokolü hazırlatmak ama şimdi yatıp uyudum acaba bir anda fazla mı yükseldik? İkimizde inat olduğumuz için geri adım atmayız. Sizce protokolü gün içinde hazırlatıp akşam önüne koyayım mı yoksa çok mı fevri davranıyorum?
Bence özür dilemelisiniz. Eşim bana bir anda boşanalım dese ben de tamam boşanalım derim yani o şokun etkisiyle.madem abartacağından şüpheleniyorsun o zaman hiç içki içmeyen biriyle birlikte olsaydın.hem bile bile bu yola girip hem bu tepki hiç hakli değil.

Bir bira hiç biradır abla dur yapma çok fevrisin :KK70: Eğer eşinin alkol sorunu varsa ve bir bira bile onu tetikleyip alkolizme çevirecekse haklısın hatta protokole doğru git. Ancak alkolik olmayan sıradan içen bir adamın sırf değişiklik olsun diye içtiği bir biraya takılıyorsan çok abartıyorsun demektir.

Yok aslında ilişkimiz iyi sık kavga etmeyiz ama dün yükseldik.

Eskiden çok alkol içerdi sonradan bıraktı ortak olarak karar verdik bu hem onun sağlığına hem aile bütçesine hemde ilişkimize olumsuz yansıdığı için. Dün sahile gitmişti bira içmiş. Bende delirdim. Bir tane içtim abartma dedi. Ama içmemek için söz vermişti.
Bunun için boşanılmaz

Şimdi aslında olay 1 tane bira içmesi değil. Bir ara alkol içmeyi çok abartmıştı neredeyse haftanın her günü içiyordu. E doğal olarak bu durum bağımlılığa kadar gider. Bizim ilişkimizde çok olumsuz yansımaya başlamıştı. Sonradan hatasını fark etti ve yaklaşık 1 yıldır hiç içmiyordu. Bizimde aramızda hiç sorun yoktu. Dün sahile indi havada güzeldi bir tane içmiş. 1 tane bira sorun değil ara sıra böylr içecekse içsin. Benim korkum eskiden olduğu gibi içmesi. O yüzden boşanalıma getirdim 🥹

e tamam 1 senedir içmiyormuş alkolik falan değil yani.
doğmamış çocuğa don biçip yine her gün içerse diye boşanalıma getirmek konuyu fazla.
söz dinlemeyen çocuğu cezalandırır gibi.

Yani aslında ben çocuğumu alkollü ortamda büyütmek istemiyorum. Alkolik bir baba olacaksa zaten kararım bu yönde o yüzden de boşanalım dedim. Ama süreç nasıl ilerler içmeye devam eder mi yoksa ara sıra çok canı çekince mi içmek istiyor ön göremiyorum. O yüzden böyle bir çıkış yaptım. Yapmayabilirdim belki bir an çok yükseldim ama bu konu benim için gerçekten büyük sorun
Kocanız bir tane bira içti diye çocuğunuz alkollü bir ortamda büyüyecek demek değil. Eşinizin geçmişte alkol sorunu mu vardı yani alkolik miydi? Eğer öyleyse siz yine tavrınızı koyun en azından kendine çeki düzen verir, içecekse de dikkatli içer, çocuğun yanında asla içmez vs.
Şimdi boşanma protokolünü hazırlayıp akşam önüne koyayım mı diyorsunuz? bence fazla yükselmişsiniz. İnat ve gurur hiç iyi sonuçlar doğurmaz. Bir şişe bira yüzünden boşanan çift olursunuz. Bence siz bunu yapmak yerine eşinize empati kurabileceği şekilde ben dili ile endişelerinizi anlatın, o da anlayacaktır.

Boşanmak bu kadar basit değil. Söz vermedi, tutmadı, hooop o zaman boşanalım demek olmaz. Konuşup orta yolu bulmaya çalışın. İnat ile evlilik yürümez. Hatta inat ile hayat gitmez, hep mutsuz olursunuz.

Kızlar ilk defa eşimle ilgili bir konu açıyorum. Dün gece tartıştık. Bilen biliyor hamileyim. Belki hormonların etkisiyle mantıklı düşünemiyorumdur. Dün yapmasını istemediğim daha önce konuştuğumuz bir konuyu yaptı bende delirdim. Boşanalım dedim. Oda delirdi öyle kolay mı tamam boşanalım o zaman dedi. Biz baya baya mal paylaşımı vs her şeyi planladık sinirle yattık uyuduk. Dün geceden beri konuşmuyoruz. Bana dedi ki yarın avukatınla görüş aç davayı bende tamam dedim. Bugün planım avukatımla görüşüp anlaşmalı boşanma protokolü hazırlatmak ama şimdi yatıp uyudum acaba bir anda fazla mı yükseldik? İkimizde inat olduğumuz için geri adım atmayız. Sizce protokolü gün içinde hazırlatıp akşam önüne koyayım mı yoksa çok mı fevri davranıyorum?
Sen fazla yükselmişsn o da alttan almamış muhtemelen gerçekleşmeyeceğini bildiği içinde öyle sohbeti devam ettirmiş git aç yarın gibisinden ama boşanmayı dile getirmen yanlş olmş adam ne güzel fazla içmiyormş eğer sen böyle boşanmayı dile getirip getirip yapmazsan adama rahatlık verecen nasılsa söylesede ayrılmıyor canım istiyorken içeym içeym diye ayrıca çok içmiyor gibi geldi bana çok içen insan sağlıklı konuşmazdı seninle kişiliği de kötü olurdu adamın arada sırada zevki ve sende bunu bildiğin halde çock yapmşsn onun sözüne aldanıp yaptm deme çünkü bir kadın bir adamn değişmeyeceğini bilir ya öyle kabul eder yada değişeceğine inanmış gibi yapıp öyle devam eder seninki ikinci seçenek olmş ama blöf yapaym derken işler kötüye gider bak aileler girer kavgalar çıkar nasıl olduğunu anlamadan boşatırlar seni şok olursun

madem alkol kullanan birini istemiyordunuz neden alkol alan biriyle evlenmeseydiniz en başında bu adam evlenince birden alkol kullanamaya başlamadı ya.

Bizde alkol kullanıyoruz haftada bir hün dışarı çıkarız mutlaka ama alkolik değiliz hiç düşünmedim çocuğumun alkolik anne babası var diye 😀

Kalkıp kocamda bana bi anda boşanalım dese tamam boşanalım derim o kavga sırasında beni istemeyen boşanmak isteyen adamın ayağınamı kapanacam.

Çok yersiz gereksiz tepkiniz. Ben sizin yerinizde olsam özür dileyip düzgün bir şekilde neye kızdığınızı anlatırdım ona. Gidip şimdi avukatla falan konuşursanız boşanırsınız siz.

Yok aslında ilişkimiz iyi sık kavga etmeyiz ama dün yükseldik.

Eskiden çok alkol içerdi sonradan bıraktı ortak olarak karar verdik bu hem onun sağlığına hem aile bütçesine hemde ilişkimize olumsuz yansıdığı için. Dün sahile gitmişti bira içmiş. Bende delirdim. Bir tane içtim abartma dedi. Ama içmemek için söz vermişti.
Yani verdiği bi sözü tutmadıysa haklısınız bence dik durun tabi boşanmak fazla fevri bi karar olmuş. Şimdilik bekleyin protokol felan hiç girmeyin o işlere ama konuşmayarak tepki koyun bence.

Bu arada ben bazı şeylerin hemen bırakılabileceğine ya da kimseye zararı yoksa bırakılması gerektiğine inanmıyorum.

Ben aşırı bi kahve bağımlısıyım, sabahları gözümü açamazdım kahve olmadan, gün içinde 4-5 fincan içerim öyle sütlü falan da değil kapkara bi şey. Hamilelik haberinden sonra doktora sorduğum ilk soru kahveydi, günde 2 fincana kadar içilebileceğini söyledi bi rahatladım bi rahatladım. Yine 2 içmiyorum 1 içiyorum o isteğimi gideriyorum mesela. Eşinizin bi bağımlılığı olsa 1 sene hayatta duramaz, demek ki konu bağımlılık değildi, konuşup anlaşmışsınız ama "hiç" üzerinden anlaşmak insanı strese sokuyor daha fazla. Sizin bilginiz dahilinde, her gün olmayacak şekilde 1-2 bira içebilir bu hem onu rahatlatır (psikolojik olarak diyorum çünkü diğer türlü bi baskı oluşuyor) hem de siz bileceğiniz için siz de rahatlamış olursunuz

X