Boşanalım dedik

Erkekler de nedense ortaya çocuk girdi mi hemen bi gemileri yakmaya meraklı oluyorlar. Nasılsa gebe gidemez, nasılsa çocuk var gidemez kafasına giriyorlar
Bütün erkekler öyle değil, kadınların onsuz yapamayacaklarını hissettirdiği erkekler güç gösterisi yapıyor.
Benim eşim bana sık sık “ben de dahil hiç kimseye eyvallahın yok “ der. Beni tanır bilir ki kimseye çocukla dahi eyvallahım yoktur.

Konuşmadan beklemede kalırsanız evet saygı yitirilebilir. Ancak bir yetişkin gibi yaptığınız hatanın sorumluluğunu alır, karşınıza alır konuşur ve fevri davrandığınızı söylerseniz bunda sıkıntı yok bence. Zira bu da bi olgunluk belirtisi herkes yapamaz. Pasif agresif hareketler yerine daha makul gibi.. ha sizin hassas döneminizi göz önünde bulundurup karşu taraf da işleri bu duruma getirmeyebilirdi sanki..

Yorumları okudum gördüm konuyu da okudum. Çok saçma şeyler yapıyorsun kusura bakma. Bir insanın kendi alanı olmalı o insanı sen sıkboğaz yapamazsın biraz özgürlük alanı tanımalısın ne demek bir bira içti diye boşanıyoruz ? Sanane yediği içtiğinden adam birtane bira içmiş arada bende eşimle bitane içiyorum ne var bunda içmeyen içmesin de karışma bukadar farz etki senin çok hoşuna gittiği ama onun hoşuna sırf gitmediği şey için sana dava açıyor ? Nekadar saçma bir şey. Bide çocuğu düşünmeden hareket ediyorsunuz bu daha kötü .. hiç olgun insanlar olamamışsınız anne baba olmak yolunda ilerliyorsunuz farkında değilsiniz. Hiç kimse karşındaki insanı sabun gibi sıkmamalı kayar gider elinden.

Ay ne çok yorum gelmiş yetişemedim resmen.
Kızlar öncelikle evet evlenirken de içen biriydi ama asla abartmazsın. Pandemi de işleri kötü gitti ondan sonra bir ara alkole çok düştü. O dönem kötüydü. Ayda yılda bir içseydi sorun değildi ama o kadar çok içmesi huzuru kaçırıyor. En huzurluyum diyen ailenin bile huzurunu kaçırır bu durum. Ben o günlere dönmek asla istemiyorum. Son 1 yıldır ağzına bile sürmedi. Dün nasıl olduysa şeytana uymuş. Şu an oda pişman içtiği için. Ben alkol kullanmıyorum kullananlara da saygım var ama bizim ailede huzuru bozuyor bu alkol işi.
Şimdi kendisi geldi konuşmak istedi. Fevri davrandığını ve davranışın yanlış olduğunu söyledi.
Boşanma konusunda ben haksızım evet hemen neden boşanalım diyorsun çocuğunu benden ayıracak mısın dedi orada bir parça üzüldüm.
Dedim ki alkolik sağlıksız bir ortamda büyüyecekse doğrusu bu olur yoksa neden ayırmak isteyim sizi.
Ben elimden geleni yapacağım %100 içmeyeceğim demiyorum ayda yılda bir içersem sorun olur hani içmeyecektin dedin olur ama içmemeye çalışacağım sende bir daha bu kelimeyi kullanma kullanırsan da direkt işlemleri yap yüz göz olmayalım dedi. Bu konuda hak verdim çoğunuzda belirtmişsiniz belki bu konuda hatalıyım.
Ay saçma sapan can sıkıntısı gerçekten. Neyse son durum böyle.

Yorumları okudum gördüm konuyu da okudum. Çok saçma şeyler yapıyorsun kusura bakma. Bir insanın kendi alanı olmalı o insanı sen sıkboğaz yapamazsın biraz özgürlük alanı tanımalısın ne demek bir bira içti diye boşanıyoruz ? Sanane yediği içtiğinden adam birtane bira içmiş arada bende eşimle bitane içiyorum ne var bunda içmeyen içmesin de karışma bukadar farz etki senin çok hoşuna gittiği ama onun hoşuna sırf gitmediği şey için sana dava açıyor ? Nekadar saçma bir şey. Bide çocuğu düşünmeden hareket ediyorsunuz bu daha kötü .. hiç olgun insanlar olamamışsınız anne baba olmak yolunda ilerliyorsunuz farkında değilsiniz. Hiç kimse karşındaki insanı sabun gibi sıkmamalı kayar gider elinden.
Konunun evveliyatı okumamışsınız sanıırm

Evveline denk gelmemiş olabilirim ama şuanki durum çok saçma geldi. Öncesinde alkol aşırı tükettiğini okudum ama bukadarına gerek yoktu bence herkes istediği gibi hareket edebilmeli bukadar sıkboğaza hiç bir erkek gelemez bende evliyim.
Evet katılıyorum size herkesin bir alanı olmalı ama olanın sınırı bilinmez ve huzur kaçarsa o alan alan olmuyor artık :)

Bütün erkekler öyle değil, kadınların onsuz yapamayacaklarını hissettirdiği erkekler güç gösterisi yapıyor.
Benim eşim bana sık sık “ben de dahil hiç kimseye eyvallahın yok “ der. Beni tanır bilir ki kimseye çocukla dahi eyvallahım yoktur.

Genelleme yaptım zaten. "Bütün erkekler öyledir, bütün kadınlar şöyledir" diye hiçbir konuda söylenemez

Yazanların hayatında alkolik kimse yok belli ki. Ben alkol çok severim ama alkolik birine de amaan 1 tane içmiş karışma denmez. Korkutman iyi olmuş umarım bir daha içmez.

Boşanmayı dile getirmek yanlış demiş herkes ama bazen insan kendisinin ciddiye alınmadığını hissediyor. Mesela evli değilken küssen evli değilsin kaybetme korkusu oluyor taraflarda. Evli iken boşanmak o kadar büyük bir adım ki ve asıl olarak kaybetme korkusu yaşatacak olan boşanma fikrini ortaya atmak gibi geliyor. Çünkü evlisin küssen barışacaksın günün birinde, karşı taraf bunu biliyor ve bildiğini okuyor. Ama bak ben bu konudan o kadar rahatsız oluyorum ki bosanmayi dahi düşünürüm demek sanki rahatsız eder de yaptığından vazgeçer diye düşünüyor insan. Ama işte boşanma fikrinden çok bahsetmek de iyi değil. Olmuş bir kere, zaten siz boşanma davası açsanız eşiniz muhtemelen buna karşı çıkar. Kendinizi üzmeyin, yaptığınız şey için kendinizi suçlamayın, ki bence öyle bir durumunuz yok. Eşiniz geldiğinde bu konudaki rahatsızlığınızı direkt söylemek yerine naz yapın. Çünkü erkekler maalesef dümdüz konuşan kadınlardansa sen ne yaptığını iyi bilirsin, sana küstüm diyen, nazlanan kadınların halini anlıyor.

Yazanların hayatında alkolik kimse yok belli ki. Ben alkol çok severim ama alkolik birine de amaan 1 tane içmiş karışma denmez. Korkutman iyi olmuş umarım bir daha içmez.
Dedem alkolikti, 80 yaşında hastaneye yatırılmadan 1 gün öncesine kadar her Allah'ın günü otobüse atlar arkadaşlarının yanına giderdi içmek için yaz kış kar çamur dinlemeden. Siz 1 sene içmeyen alkolik gördünüz mü hem de tedavisiz öyle kendi kendine?

Dedem alkolikti, 80 yaşında hastaneye yatırılmadan 1 gün öncesine kadar her Allah'ın günü otobüse atlar arkadaşlarının yanına giderdi içmek için yaz kış kar çamur dinlemeden. Siz 1 sene içmeyen alkolik gördünüz mü hem de tedavisiz öyle kendi kendine?
Benimde korkum öyle olması zaten. O abarttığı dönem başına kötü bir olay geldi. Karşılıklı konuştuk bak bu işin sonu iyi değil dedik bıraktı. Yoksa neredeyse her gün içiyordu. Tekrar böyle olmasından daha da kötüye gitmesinden korkuyorum. Yoksa ayda yılda bir içse normal bir şekilde tamam

Benimde korkum öyle olması zaten. O abarttığı dönem başına kötü bir olay geldi. Karşılıklı konuştuk bak bu işin sonu iyi değil dedik bıraktı. Yoksa neredeyse her gün içiyordu. Tekrar böyle olmasından daha da kötüye gitmesinden korkuyorum. Yoksa ayda yılda bir içse normal bir şekilde tamam
Yok ben size demedim, ilk yorumumda da dedim 1 2, 2 sonra 4 olacaksa çünkü önceden de böyle olduysa haklısınız tabii ki. Ama adamın alkolik olduğunu düşünmüyorum sadece, alkolizm o kadar basit atlatılabilen bi şey değil çünkü, dün de 1'de kalmazdı alkolik olsaydı. Stresli bi dönem geçiriyordu demişsiniz stresli bi dönemi nasıl atlatacağını bilememiş bence, bu onu haklı çıkarmak için söylediğim bi şey değil bazıları bazı duygularla nasıl baş edeceğini bilemiyor sadece onun da yolu terapi, ki önceden de böyle bi şey yaşandı madem çocuğunuz doğmadan başlasa daha iyi olur çocuk doğunca stres bitmeyecek malum :)

İçince size mi saldırıyor? varsın içsin adam hesabını siz vermeyeceksiniz sonuçta asıl günah olan doğacacak bebeği ana baba sevgisinden yoksun bırakmak!

Yok ben size demedim, ilk yorumumda da dedim 1 2, 2 sonra 4 olacaksa çünkü önceden de böyle olduysa haklısınız tabii ki. Ama adamın alkolik olduğunu düşünmüyorum sadece, alkolizm o kadar basit atlatılabilen bi şey değil çünkü, dün de 1'de kalmazdı alkolik olsaydı. Stresli bi dönem geçiriyordu demişsiniz stresli bi dönemi nasıl atlatacağını bilememiş bence, bu onu haklı çıkarmak için söylediğim bi şey değil bazıları bazı duygularla nasıl baş edeceğini bilemiyor sadece onun da yolu terapi, ki önceden de böyle bi şey yaşandı madem çocuğunuz doğmadan başlasa daha iyi olur çocuk doğunca stres bitmeyecek malum :)
Aslında bir dönem gitti terapiye ben zorladım onu. Ama gittiği psikologla iyi bir iletişim kuramadılar. Tanışma seansları çok uzun sürdü. Sıkıldı. 6. Seansta bıraktı 🤦🏻‍♀️ devam etse ya da başka birine devam etse iyiydi. Çok düşünüyor her şeyi alkolde uyuşturucu bir madde olduğu için onunla rahatlıyor ama işte dengeyi kuramadı bir dönem. Tekrar o zamana dönmek istemediğimden bu telaşım. Bir de bebek bekliyoruz her şey çok iyi gidiyordu dün bira içince beynimden vurulmuşa döndüm bir anda. Belki hormonlarla fazla yükseldim ama geçmiş yaşamın tetiklemesi işte

Gördüm. Kardeşim. Ama adam alkolik yani nihayetinde 9 ay da icmese sonrasında 1 tane içtiği anda yeniden başlıyor. Bu kadar şaşıracak ne var ki? O da sevgilisi istemiyor diye içmemişti güya, kız iki hafta tatile gitti ailesinin yanına diye hoop eve biralarla geldi yeniden başladı. Önce gizli gizli içti kızdan şimdi onu da gizlemiyormus ben konuşmuyorum.

Alkolik birisi olarak söylüyorum . Ne kadar bırakırsa bıraksın … 1 bira ile her şey başa dönüyor . Dışarda 1 bira içip durabiliyorsun sorumluluğun var . Araba süreceksin veya eve geri gideceksin ama sorumlulukların ortadan kalkınca işler en başa dönüyor . Mesela evde içince sınırın yok. 70 lik içiyorsun ayılamıyorsun hafta sonu uyanınca tekrar alıp gelip tekrar içiyorsun . Bu git gide artıyor birde . Başlarda 4 5 bira haftada 3 4 gündü . Hafta içi çalıştığım için erken içip yatıyorum . Sabah erken kalkıp kokmamak için özen gösteriyorum . Hafta sonu ama aralıksız içiyorum . Arkadaşlarla buluşunca içmiyorum . Düğünde içmiyorum ama eve giderken alıp içiyorum . Alkolizm çok kötü bir şey . Tepkin ağır ama çok doğru . Çünkü tekrar ele geçirirse ipin ucunu saldığında hayatındaki herkesi her şeyi kaybedene kadar durmayacak evreye girecek . İçip black out olacak hiç bir şeyi hatırlamayacak seviyelere gelecek . Güzel dille araştır internetten göster . Bir yerden sonra kurtulmak çok zor zaten . İstese bile olmuyor bunun farkına varmasına sağla onu düşündüğünü bilsin yani . Ekşi de konu var orda birisi yorumlardan birinde günlük tutup kurtulma evresinde 3 yıllık yazmış . Alkolizm başlığının altında . O çok dikkatimi çekmişti benim onu gösterebilirsin belki . Çünkü alkolizm beyni bozduğundan kurtulman imkansızlaşıyor psikolojin mahvoluyor . En ağır depresyonlarla aksiyeteler vs sayısız hastalığı başlatıyor . Umarım anlaşırsınız . Çünkü alkol içmek için kavga edip bahanesi vs olmamalı . Bir yerden sonra manipüle sürekli içer hale geliyorsun . Her şeyi dramatize edip bahanelerin oluyor . Zaten bırakırsan toplayacağını sanmıyorum . Hayatı mahvoluyor çünkü sorumluluk ortadan kalkarsa eski günlerden daha çok içecektir . Ölene kadar asla sosyal içiçi olmayacak . Çünkü tedavisi yok . Tek tedavi asla ağzına almamak . Ayık olmak .

İçince size mi saldırıyor? varsın içsin adam hesabını siz vermeyeceksiniz sonuçta asıl günah olan doğacacak bebeği ana baba sevgisinden yoksun bırakmak!
Evlilik normal arkadaşlık gibi bir şey değil bence, arkadaşımda hoş göreceğim bazı şeyleri eşimde hoş görmeyebilirim. Mesela ben içki kullanmıyorum eşimin de kullanmasını istemem. Arkadaşım benimle yemek yerken kullanabilir ama benim evimde içki içilemez. Bazı ortak değerler üzerine kurulmuş bir evlilik ise eşin sonradan bu değerlerden sapması, değer derken illa dini bir şeyi kast etmiyorum, taraflar için gayet tabi boşanma nedeni olabilir. Zaten konu sahibi bir iki kez içmesine bir şey de demiyor, devamlı hale getirmesinden korkuyor eski tecrübeleri nedeniyle.

X