Boşanalım dedik

payedar

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
1.919
2.117
29
Kızlar ilk defa eşimle ilgili bir konu açıyorum. Dün gece tartıştık. Bilen biliyor hamileyim. Belki hormonların etkisiyle mantıklı düşünemiyorumdur. Dün yapmasını istemediğim daha önce konuştuğumuz bir konuyu yaptı bende delirdim. Boşanalım dedim. Oda delirdi öyle kolay mı tamam boşanalım o zaman dedi. Biz baya baya mal paylaşımı vs her şeyi planladık sinirle yattık uyuduk. Dün geceden beri konuşmuyoruz. Bana dedi ki yarın avukatınla görüş aç davayı bende tamam dedim. Bugün planım avukatımla görüşüp anlaşmalı boşanma protokolü hazırlatmak ama şimdi yatıp uyudum acaba bir anda fazla mı yükseldik? İkimizde inat olduğumuz için geri adım atmayız. Sizce protokolü gün içinde hazırlatıp akşam önüne koyayım mı yoksa çok mı fevri davranıyorum?

Son durum güncellemesi

Ay ne çok yorum gelmiş yetişemedim resmen. Yorum yapanlara teşekkür ederim. Sizide can sıkıntımla meşgul ettim.
Kızlar öncelikle evet evlenirken de içen biriydi ama asla abartmazdı. Pandemi de işleri kötü gitti ondan sonra bir ara alkole çok düştü. O dönem kötüydü. Ayda yılda bir içseydi sorun değildi ama o kadar çok içmesi huzuru kaçırıyor. En huzurluyum diyen ailenin bile huzurunu kaçırır bu durum. Ben o günlere dönmek asla istemiyorum. Son 1 yıldır ağzına bile sürmedi. Dün nasıl olduysa şeytana uymuş. Şu an oda pişman içtiği için. Ben alkol kullanmıyorum kullananlara da saygım var ama bizim ailede huzuru bozuyor bu alkol işi.
Şimdi kendisi geldi konuşmak istedi. Fevri davrandığını ve davranışın yanlış olduğunu söyledi.
Boşanma konusunda ben haksızım evet hemen neden boşanalım diyorsun çocuğunu benden ayıracak mısın dedi orada bir parça üzüldüm.
Dedim ki alkolik sağlıksız bir ortamda büyüyecekse doğrusu bu olur yoksa neden ayırmak isteyim sizi.
Ben elimden geleni yapacağım %100 içmeyeceğim demiyorum ayda yılda bir içersem sorun olur hani içmeyecektin dedin olur ama içmemeye çalışacağım sende bir daha bu kelimeyi kullanma kullanırsan da direkt işlemleri yap yüz göz olmayalım dedi. Bu konuda hak verdim çoğunuzda belirtmişsiniz belki bu konuda hatalıyım.
Ay saçma sapan can sıkıntısı gerçekten. Neyse son durum böyle.

Son düzenleme:
Kızlar ilk defa eşimle ilgili bir konu açıyorum. Dün gece tartıştık. Bilen biliyor hamileyim. Belki hormonların etkisiyle mantıklı düşünemiyorumdur. Dün yapmasını istemediğim daha önce konuştuğumuz bir konuyu yaptı bende delirdim. Boşanalım dedim. Oda delirdi öyle kolay mı tamam boşanalım o zaman dedi. Biz baya baya mal paylaşımı vs her şeyi planladık sinirle yattık uyuduk. Dün geceden beri konuşmuyoruz. Bana dedi ki yarın avukatınla görüş aç davayı bende tamam dedim. Bugün planım avukatımla görüşüp anlaşmalı boşanma protokolü hazırlatmak ama şimdi yatıp uyudum acaba bir anda fazla mı yükseldik? İkimizde inat olduğumuz için geri adım atmayız. Sizce protokolü gün içinde hazırlatıp akşam önüne koyayım mı yoksa çok mı fevri davranıyorum?
Havuclu pilav meselesi?

Genel olarak ilişkiniz nasıl? Sık mı kavga edersiniz? Açıkçası bu haliyle gereksiz yukselmissiniz gibi duruyor ama tek bir olayla değerlendirmek yanlış olur.
Yok aslında ilişkimiz iyi sık kavga etmeyiz ama dün yükseldik.
Eskiden çok alkol içerdi sonradan bıraktı ortak olarak karar verdik bu hem onun sağlığına hem aile bütçesine hemde ilişkimize olumsuz yansıdığı için. Dün sahile gitmişti bira içmiş. Bende delirdim. Bir tane içtim abartma dedi. Ama içmemek için söz vermişti.

Yok aslında ilişkimiz iyi sık kavga etmeyiz ama dün yükseldik.

Eskiden çok alkol içerdi sonradan bıraktı ortak olarak karar verdik bu hem onun sağlığına hem aile bütçesine hemde ilişkimize olumsuz yansıdığı için. Dün sahile gitmişti bira içmiş. Bende delirdim. Bir tane içtim abartma dedi. Ama içmemek için söz vermişti.
Bir sure kararlı durum. Yarım hemen mahkeme olmayacak.
Yoksa taviz tavizi.doguracak

Gerçekten boşanmak gibi bir derdiniz yoksa ne diye boşanalım gibi ağır sonuçları olan bir cümle kuruyorsunuz? Evlilik çocuk oyuncağı mı? Üstelikte hamilesiniz.
Ortak karar verdiğimiz bir konuyu çiğnedi. Evliliğimizi de çiğnemiş gibi hissediyorum çünkü

Eğer gerçekten boşanmak istemiyorsanız konu ne olursa olsun böyle şeyler söylememeniz lazım.
Yani aslında ben çocuğumu alkollü ortamda büyütmek istemiyorum. Alkolik bir baba olacaksa zaten kararım bu yönde o yüzden de boşanalım dedim. Ama süreç nasıl ilerler içmeye devam eder mi yoksa ara sıra çok canı çekince mi içmek istiyor ön göremiyorum. O yüzden böyle bir çıkış yaptım. Yapmayabilirdim belki bir an çok yükseldim ama bu konu benim için gerçekten büyük sorun

Yani aslında ben çocuğumu alkollü ortamda büyütmek istemiyorum. Alkolik bir baba olacaksa zaten kararım bu yönde o yüzden de boşanalım dedim. Ama süreç nasıl ilerler içmeye devam eder mi yoksa ara sıra çok canı çekince mi içmek istiyor ön göremiyorum. O yüzden böyle bir çıkış yaptım. Yapmayabilirdim belki bir an çok yükseldim ama bu konu benim için gerçekten büyük sorun

Eşiniz çok fazla alkol kullanıyorsa haklı olabilirsiniz, Ama çocuğu babasız büyümekte pek sağlıklı değil. Başka sorunlarınız yoksa tabi.

Eğer içtiği 1 biranın yarın 2 diğer gün 4 diğer gün 8 olacağını düşünüyorsanız ve önceden de böyle olduğu için kanıt varsa haklısınız. Ama şu anki haliyle fazla celallenmişsiniz gibi geldi bana. 1 bira ne ev ekonomisine ne ilişkiye zarar verir. Önceki alkol olayından alevlenmiş olay ama o öncede kalmış

Dün sahile gitmişti bira içmiş.

Bu kavganın neden bir tane bira içmek ise boşanma gibi bir durum olursa siz kaybedersiniz. Çünkü tek başına çocuk büyütmenin ne kadar zor olduğunun ve boşanmanın çocuk üzerindeki etkinin farkında değilsiniz gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Evlilik öncesi var mıydı bu alkol durumu?

bir tane bira içmiş abartmasanız mı?
birinin keyfini engellemek için ortak karar vermek nasıl oluyor orasını anlamadım.
her gün mü içiyordu?

Eğer içtiği 1 biranın yarın 2 diğer gün 4 diğer gün 8 olacağını düşünüyorsanız ve önceden de böyle olduğu için kanıt varsa haklısınız. Ama şu anki haliyle fazla celallenmişsiniz gibi geldi bana. 1 bira ne ev ekonomisine ne ilişkiye zarar verir. Önceki alkol olayından alevlenmiş olay ama o öncede kalmış

Bu kavganın neden bir tane bira içmek ise boşanma gibi bir durum olursa siz kaybedersiniz. Çünkü tek başına çocuk büyütmenin ne kadar zor olduğunun ve çocuk üzerindeki etkinin farkında değilsiniz gibi görünüyor.
Şimdi aslında olay 1 tane bira içmesi değil. Bir ara alkol içmeyi çok abartmıştı neredeyse haftanın her günü içiyordu. E doğal olarak bu durum bağımlılığa kadar gider. Bizim ilişkimizde çok olumsuz yansımaya başlamıştı. Sonradan hatasını fark etti ve yaklaşık 1 yıldır hiç içmiyordu. Bizimde aramızda hiç sorun yoktu. Dün sahile indi havada güzeldi bir tane içmiş. 1 tane bira sorun değil ara sıra böylr içecekse içsin. Benim korkum eskiden olduğu gibi içmesi. O yüzden boşanalıma getirdim 🥹

X