Boşanalı 2 sene oldu ancak vicdan azabı çekiyorum 1 oglum var. yardim

Hepiniz o kadar haklısınız ki bunları bende biliyorum. İnsan yasamadan anlamazmis yaşayan bilir çocuğu babasız büyütmeyi. Çok şükür çocuğuma bakabiliyorum altımda şirket arabası var onu kreşe bırakıp işime geçiyorum gelirim vs yetiyor asla.ona muhtaç değiliz. Bana maddiyat mi hersey diyor kafayı yiyorum. Anlattığım onca şeyi anlamıyor. Haklısınız hepiniz biliyorum ama bazen insan dışarıdan gözle.duymak istiyor bunları teşekkürler herkese

Kendi menfaatleri için olduğunu düşünüyorum evet ama öyle bi manipülasyon yapiyor ki hem.sen seçtin bu hayatı boşanarak hemde gel birleşelim. Bende sen bunu dediğin bir kadına barışalım neden diyorsun o zaman gel.iste kurulu düzenimiz var olacak hersey çok güzel olacak diyor. Aslında düzelmeyecek biliyorum ama sizlerden destek almak.isedim :KK43:
Nasıl migdeniz bulanmadan böyle bir adamla muhatap olabiliyorsunuz? Aklınızı peynir ekmekle mi yediniz?? Adam zorunlu olduğu nafakayı vermiyor,çocuğum aç mı tok mu diye düşünmüyor??
Donunu yikayacak,bedava sevişecek,yemek yapacak,para getirecek bir enayi bulamamış size yanliyor.Hala bunu anlamıysaniz.Hayat ve yasadiklariniz size hiç tecrübe katmamis......

Cocuga 5 kurus harcamayip alkole ve tatile yatiran adamla birakin 2.kez evliligi konuşmayı birarada oturup sohbet etmeniz dahi cok garip. Adam enflasyon sebebiyle ihtiyaclarina yetisemiyor, sizi destekci olarak dusunuyor galiba. Saka gibi.
Tebessüm ettirdiniz bana . Çok yaşayın

Sizin sorununuz fazla muhatap olmak gibi geldi bana.
Konuşmasına izin verdiğiniz için aklınıza girip sizi şüpheye düşürebiliyor.
Bu konuları açmasına izin vermeyin, çocuk dışında konularda muhatap olmayın.
Nafakayı geciktiriyorsa siz de mahkemenin tayin ettiği zamanlar dışında çocuğu görmesine izin vermeyin. Çünkü çocuğumla görüşeceğim bahanesiyle sizi manipüle etmeye çalışıyor.
Barışma konusunu gündeme getirdiğinde kestirip atın, siz muhatap oldukça yüz bulduğunu düşünüp devam edecek gibi.
Şüpheye düştmenizi de göz önüne alırsak yeniden deneme hatasına düşersiniz.
En çok kormanız gereken şey kurulu bir düzeniniz varken bu düzeni bozmak, daha sonradan boşanmaya gideceği kesin olan bir ilişkiye çocuğunuzu maruz bırakmak olmalı. O yüzden gardınızı indirmeyin derim.

Siz neden ona laf anlatmaya calisiyorsunuz zaten cocuklada ilgilenmiyor neden iletisim halindesiniz? Sizin tutumunuz cok yanlis. Nafaka artirma davasi acin once bir sok olsun sonrada tum iletisimi kesin sadece gerekirse cocukla gorusme zamanlari varsa ozaman iketisim kurun. Siz adama laf anlatma derdindesiniz o sizi tabi kaale bile almiyor neyin vicdan azabi analmadim

Sizin sorununuz fazla muhatap olmak gibi geldi bana.
Konuşmasına izin verdiğiniz için aklınıza girip sizi şüpheye düşürebiliyor.
Bu konuları açmasına izin vermeyin, çocuk dışında konularda muhatap olmayın.
Nafakayı geciktiriyorsa siz de mahkemenin tayin ettiği zamanlar dışında çocuğu görmesine izin vermeyin. Çünkü çocuğumla görüşeceğim bahanesiyle sizi manipüle etmeye çalışıyor.
Barışma konusunu gündeme getirdiğinde kestirip atın ve konunun açılmasına bir daha izin vermeyin.
Evet yeri geldim kestim 1 ay muhatap olmadım mesela illaki bi şekilde mesajlar ile vs vicdan muhasebesi yaptırdı bana. Ama artık yemeyecegim. Umut iste düzelir anlatırsam anlar dedim. Yok. Bundan sonra bitti hepinize çok teşekkürler insan böyle.daha güçlü hissediyor.

Ben sizde hafif yollu bir mazoşistlik sezdim. Bence siz acı çekmekten hoşlanıyorsunuz.
Kendinize ne kadar güzel bir hayat kurmuşsunuz.Zor olduğunuda biliyorum hatta eminim ama destek olacağına köstek olan bir tipe (adam bile diyemiyorum) konfolu bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyorsunuz.

Üstünüze birde adam yükü bindirmek ne kadar mantıklı? Babalıksa babalık şimdi yapsın. O sizden boşanırken çocuğunuzdan da boşanmış. Yerinizde olsam adamı sallandırırım siz koynunuza almaya çalışıyorsunuz.

Dışardan biri gibi yazduklarınızı bir okuyun. Sizin yazdığınızı ben yazmış olsam bana ne derdiniz??

Siz neden ona laf anlatmaya calisiyorsunuz zaten cocuklada ilgilenmiyor neden iletisim halindesiniz? Sizin tutumunuz cok yanlis. Nafaka artirma davasi acin once bir sok olsun sonrada tum iletisimi kesin sadece gerekirse cocukla gorusme zamanlari varsa ozaman iketisim kurun. Siz adama laf anlatma derdindesiniz o sizi tabi kaale bile almiyor neyin vicdan azabi analmadim
Evet anlarsa düzelir oğlumuzla tekrar mutlu yuva oluruz diye ümitlerim vardı. Ama kimse değişmiyor

Ben sizde hafif yollu bir mazoşistlik sezdim. Bence siz acı çekmekten hoşlanıyorsunuz.
Kendinize ne kadar güzel bir hayat kurmuşsunuz.Zor olduğunuda biliyorum hatta eminim ama destek olacağına köstek olan bir tipe (adam bile diyemiyorum) konfolu bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyorsunuz.

Üstünüze birde adam yükü bindirmek ne kadar mantıklı? Babalıksa babalık şimdi yapsın. O sizden boşanırken çocuğunuzdan da boşanmış. Yerinizde olsam adamı sallandırırım siz koynunuza almaya çalışıyorsunuz.

Dışardan biri gibi yazduklarınızı bir okuyun. Sizin yazdığınızı ben yazmış olsam bana ne derdiniz??
Evet haklısınız. Çok çok haklısınız oğlum konuşmaya başlayınca babamı istiyorum vs dedikçe kahroldum işte siz de anlayın. Sadece anlattım sizlere ki daha güç toplayayim

Nasil baba yahu o zaman, yurt dislarinda tatil yapip cocuktan hangi vicdan para kisar.
Evliyken harcarmiydi size
Sadece tatilimiz olurdu yazın 1 hafta ona giderdik. Ama bende coxuk yokken çalışıyordum zaten onun dışında çalışmazken dahi pek talebim olmadı. İnşallah hayatına onu yiyen birisi girerse o zaman anlar. Pinti

Evet haklısınız. Çok çok haklısınız oğlum konuşmaya başlayınca babamı istiyorum vs dedikçe kahroldum işte siz de anlayın. Sadece anlattım sizlere ki daha güç toplayayim

E babası ölen bir sürü çocuk var onlar napsın. Bu adam babalık yapmak istemiyor belli ki aynı evin içine girince babalık yaparım tarzında bir tipten nasıl bir babalık beklenebilir ki ?
Bence siz zaten güçlüsünüz. Güçsüz olsanız boşanmaya karar veremezdiniz. Okyanusu geçmişiniz dereyi geçmişsiniz siz havuzda boğulacaksınız aman ha 😬

E babası ölen bir sürü çocuk var onlar napsın. Bu adam babalık yapmak istemiyor belli ki aynı evin içine girince babalık yaparım tarzında bir tipten nasıl bir babalık beklenebilir ki ?
Bence siz zaten güçlüsünüz. Güçsüz olsanız boşanmaya karar veremezdiniz. Okyanusu geçmişiniz dereyi geçmişsiniz siz havuzda boğulacaksınız aman ha 😬
Çok teşekkür ederimmm böyle yorumlar insana öyle güç veriyo ki

Neden bunlari konusuyosunuz ki eski esinizle? Adam olur, cocuguyla ilgilenir, sevginiz vardir tamam barisirsiniz. Bu adam sadece bos bos konuşuyor.
Yasal haklariniz var. Nafaka arttirim, icra gibi. Bunlari kullanin.
İstesem dava ederim zaten ama o kadar çirkeflik yapar ki asla korkum olduğundan değil aileme satasiyor bu sefer

İstesem dava ederim zaten ama o kadar çirkeflik yapar ki asla korkum olduğundan değil aileme satasiyor bu sefer

Ne şamın sekeri ne Arap'ın yuzu deyip bosverwceksiniz o zaman. Ebeveynlik evlilikten bagimsizdir. Siz nasil ki bosaninca anneliginizi yapmaya devam ettiyseniz oda babaligini yapabilirdi. Sorumsuz, rezilin teki. Basin engeli gitsin

Hepiniz o kadar haklısınız ki bunları bende biliyorum. İnsan yasamadan anlamazmis yaşayan bilir çocuğu babasız büyütmeyi. Çok şükür çocuğuma bakabiliyorum altımda şirket arabası var onu kreşe bırakıp işime geçiyorum gelirim vs yetiyor asla.ona muhtaç değiliz. Bana maddiyat mi hersey diyor kafayı yiyorum. Anlattığım onca şeyi anlamıyor. Haklısınız hepiniz biliyorum ama bazen insan dışarıdan gözle.duymak istiyor bunları teşekkürler herkese
Anlamıyor değil adam sizinle cinsel ihtiyaçlarını karşılıyor . Babalık ? Babalık dedigin şey nedir biliyor musun ? Öncelik çocuğunu koymak . Çocuğuna üç kuruş dalga geçer gibi verip hayatını yaşıyor . Siz kendinizi kullandirmiyorsunuz bence salak bir kadın olsanız herhalde iş hayatında varolamazdiniz. Muhakeme yeteneğiniz de var. Bizi mi aptal yerine koymaya çalışıyorsunuz? Ya da erkeksizlik zor bı sebeple çocuğu bahane ederek eski eşle ilişki yaşıyorsunuz .

X