Boşanacağım , siz olsanız saklar mıydınız?

Tamam haklı olabilirsiniz ama hemen boşanmayı düşünmek gerekmiyor . Ayrıca kızıyla mesafeyi koyun. İyilik yap denize at olmuyor size sonra dert olarak dönüyor. Bu konuda da sanki siz nişana giderseniz diye bi söylem olmuş iyi tarafından düşünün . İzlemede kalın başka yalanları var mo

daha öncede benzer konularda yalan söyledi sakladı. örnek vereyim eski eşi para istiyormuş ondan sürekli mail atarak . bizde iş gereği birbirimizin maillerini açıp bakıyoruz zaman zaman . ben görmeyeyim diye kendine başka mail adresi açıp ordan yazışıyordu.
ne bileyim bir alacağı vardı birinden yüklü bir miktar . bunu alamadığı için aylarca zehir etti hayatımızı hergün surat asarak aylar sonra öğrendim ki almış ama kızının hesabına yatırmış bana söylemedi bile...

Haklisiniz
Yalan soylemesi dogru degil
Bende boyle ciddi bir konuda bosanmayi dusunurdum
Ama karsi taraf neden yalan soyledi oncelikle bunu da anlamaya calisirdim
Sizin gitmek isteyecegijizi dusunmus olabilir mi?
Tuhaf bir durum olurdu siz de gitseniz cunku , bundan mi cekindi?

anlıyorum zaten konu başlığımda da sorduğum şey bu aslında . neden kızı bunu gizler ki? bunu kendisine de sordum gerekli görmediğini benim aileden biri olmadığımı söyledi. ama onun gerekli görmemesi nedeni ile eşim bana yalan söyleyince güven kalmaz ki ortada . hani bir sebep olsa bana söylenmemesi için anlarımki zaten kendisi de açıkça konuşmasına rağmen bir sebep gösteremedi.
bu konuyu açarken başlığada yazdım siz olsanız saklar mıydınız diye. yani sizin isteme töreninizi yeni eşin bilmemesini neden isterdiniz ki? katılmayacağını ve onunla hiç bir iletişiminiz olmadığını bildiğiniz halde?
Aileden olmamak ne demek
Onceki yorumumu sadece konuyu okuyarak yapmistim
Yorumlariniza bir goz gezdirdim
Sizin yerinizde olsam cok net soyluyorum bosanirdim
Esiniz de kizi da cok yanlis kisiler
Siz ise inanilmaz akli basinda ve guclu bir kadinsiniz
Ugrasmaya degmez bunlar icin

Haklisiniz
Yalan soylemesi dogru degil
Bende boyle ciddi bir konuda bosanmayi dusunurdum
Ama karsi taraf neden yalan soyledi oncelikle bunu da anlamaya calisirdim
Sizin gitmek isteyecegijizi dusunmus olabilir mi?
Tuhaf bir durum olurdu siz de gitseniz cunku , bundan mi cekindi?

aslında zannımca şöyle . eşim hep benim onu hoş görmeme arkasını toplamama , siğneye çekmeme alışık.. ben çünkü inanın çok hassasım bana yapılmasını istemediğim hiç birşeyi başkasına yapmam.
benim için doğrucu tavuk der her zaman . çok dürüst ve düz bir insansın der. ailesi ile her iletişimimizde , kızı geldiğinde biz akrabalarına gittiğimizde vs arkasından teşekkür eder bana. hep güleryüzlü ve samimi olduğum için.
ama kendisi benim gibi değildir. ince düşünmez , kendi çocuklarının hayatını her zaman üstün tutar, benim ailemle uğraşır hep (ki mükemmel bir ailem olduğu söylenemez) . yani o hep hatalar yapar sonra anlar hatasını ama 10-15 gün sonra .. yada anlamıyor sanırım bana anlamışmış gibi davranıyor.

bu konuda da muhakkak altında benden gizlenmesini gerektirecek gerçek bir sebep vardır. o yüzden söylenmemiştir bana.. benim gideceğim ihtimali bile yok. Zaten kızı ile mayıs ayında ilk kez bize geldiğinde iletişimimiz oldu. öncesinde bu da yoktu.

aslında kafam çok dolu yazarken anlamlar da karışıyor.
Ben kıza dedim ki neden benim bilmemi istemedin .
o da net bir cevap vermedi. benim annem var babam var onların bilmesi yeterli senin bilmeni istemedim dedi.
ben de ama bu yaptığın babanın bana yalan söylemesine sebep oldu ve ben yalan konusunda çok hassasın baban ban yalan söylemeyeceğine söz vermişti şimdi bu yüzden benim olana güvenim kalmadı dedim.
o da bana ama sen böyle yaparsan ya kızın ya karın tercih et demiş olursun dedi.

ben bişey anlayamıyorum doğrusu ne benim bilgimin olmamasının sebebi belli ne diğer dediklerinin..

Kızın sizinle bir samimiyeti olmadığı için bilmenize gerek olmadığını düşünmüş. Belki siz de gitmek istersiniz diye düşündü. O da kendince haklı. Belki insanlara açıklama yapmak zorunda kalmak istemedi.

Eşinizin size söylemesi gerekirdi yine de ama kızı "söyleme" diye tembihlediyse o da arada kalmış olabilir. Bir tarafta evladı bir tarafta eşi var. Onun için de zor bir durum. Bence sakince kırıldığınızı ve sebebini anlatın. Suçlayarak değil de kırgınlığınızın üzerinde durarak anlatın.
Sizin çocuğunuz sizden böyle bir durumu saklamanızı istese siz de arada kalırdınız bence.

daha öncede benzer konularda yalan söyledi sakladı. örnek vereyim eski eşi para istiyormuş ondan sürekli mail atarak . bizde iş gereği birbirimizin maillerini açıp bakıyoruz zaman zaman . ben görmeyeyim diye kendine başka mail adresi açıp ordan yazışıyordu.
ne bileyim bir alacağı vardı birinden yüklü bir miktar . bunu alamadığı için aylarca zehir etti hayatımızı hergün surat asarak aylar sonra öğrendim ki almış ama kızının hesabına yatırmış bana söylemedi bile...
Sız artık yalanlar konusunda ıyıce dolmussunuz bence. bu olayı tek basına degerlendırmemek lazım o nedenle.
daha once yasadıklarınız da sızın bu kadar sert (bosanma dusuncesı) tepkı vermenızı anlamlandırıyor.
boyle bır ınsana nasıl guvenebılırsınız kafanızde hep bır soru ısaretı olacak.
bır de esınız eskı esıyle de bu gızleme-saklama-yalan durumlarından mı ayrılmıs. mesela sızın yanınızda baskalarına da yalan soyluyor mu yoksa sadece sızden mı gızlıyor. Acaba ozellıkle sızın tepkınızden mı cekınıyor?

Sız artık yalanlar konusunda ıyıce dolmussunuz bence. bu olayı tek basına degerlendırmemek lazım o nedenle.
daha once yasadıklarınız da sızın bu kadar sert (bosanma dusuncesı) tepkı vermenızı anlamlandırıyor.
bır de esınız eskı esıyle de bu gızleme-saklama-yalan durumlarından mı ayrılmıs. mesela sızın yanınızda baskalarına da yalan soyluyor mu yoksa sadece sızden mı gızlıyor. Acaba ozellıkle sızın tepkınızden mı cekınıyor?

eski eşi ile de bu nedenlerle sorunlar yaşamış. benden gizliyor aslında ...

evet aslında yazdım ama anlaşılmadı kafamda çok dolu tam ifade edemedim. Nişanlanmadan önce de böyle konularda yalan söyledi ve en son nişanlıyken yine bir yalanı vardı eski eşi ile ilgiliydi ve bana kendini affettirmek için yemin etmişti bir daha yalan yada giz olmayacağına. Şuan ise ne varki yalan söyleyecektim kapanacaktı konu diyor. kızı ise babam ben istediğim için yalan söyledi bu bizim aile meselemiz diyor.

benim 2. evliliğim ve boşanmanın ne demek olduğunu son raddesine kadar yaşadım. Ama bakın bu insanlar yalan söylemeyi huy edinmiş ilk kez olmuyor ve hatta az önce eşim ablamı aramış ve benden sakladığı pek çok şey olduğunu söylemiş. Ben çalışan kendi ayakları üzerinde duran kendini geliştirmiş biriyim. Bu yalan konusunu ve hane dışı bırakılmayı ( bana söylemeye gerek duymamışlar söylediklerine göre ) kabul edersem bunun sonu olmaz.
Bunu yeni okudum. Adam kronik yalancı sanırım. Ben de iyi niyetle, sakince konuşun falan diyorum.
Boşanır mısınız bilmiyorum ama huylu huyundan vazgeçmiyor demek ki. :işsiz:

aslında zannımca şöyle . eşim hep benim onu hoş görmeme arkasını toplamama , siğneye çekmeme alışık.. ben çünkü inanın çok hassasım bana yapılmasını istemediğim hiç birşeyi başkasına yapmam.
benim için doğrucu tavuk der her zaman . çok dürüst ve düz bir insansın der. ailesi ile her iletişimimizde , kızı geldiğinde biz akrabalarına gittiğimizde vs arkasından teşekkür eder bana. hep güleryüzlü ve samimi olduğum için.
ama kendisi benim gibi değildir. ince düşünmez , kendi çocuklarının hayatını her zaman üstün tutar, benim ailemle uğraşır hep (ki mükemmel bir ailem olduğu söylenemez) . yani o hep hatalar yapar sonra anlar hatasını ama 10-15 gün sonra .. yada anlamıyor sanırım bana anlamışmış gibi davranıyor.

bu konuda da muhakkak altında benden gizlenmesini gerektirecek gerçek bir sebep vardır. o yüzden söylenmemiştir bana.. benim gideceğim ihtimali bile yok. Zaten kızı ile mayıs ayında ilk kez bize geldiğinde iletişimimiz oldu. öncesinde bu da yoktu.
Zaten bir sonraki yorumumda direk bosanin demistim
Sizinle cok kolay empati yapabiliyorum
Benimde ikinci evliligim , esimin yetiskin bir oglu var vs vs
Tum yorumlarinizdan cikardigim sonuca gore ben olsam bosanirdim

evet aslında yazdım ama anlaşılmadı kafamda çok dolu tam ifade edemedim. Nişanlanmadan önce de böyle konularda yalan söyledi ve en son nişanlıyken yine bir yalanı vardı eski eşi ile ilgiliydi ve bana kendini affettirmek için yemin etmişti bir daha yalan yada giz olmayacağına. Şuan ise ne varki yalan söyleyecektim kapanacaktı konu diyor. kızı ise babam ben istediğim için yalan söyledi bu bizim aile meselemiz diyor.
Siz nerden buldunuz bu adami ya
Basiretiniz mi baglandi ne oldu da evlendiniz boyle birisyle

tepkınızı anlıyorum sızı haklı da buluyorum olay baslı basına ne esınızın kızı ne nısan ne ısteme.
o kadar yalandan sonra bardagı tasıran damla olmus sızde bu olay.
Esınızde kı de ıyı cesaret bırıncı evlılıgın bıtmesınden hıc ders almamıs sanırım.
Bırde en ıncıtıcı olan her seferınde sızı aptal yerıne koyması yanı aklınca sızın haberınız olmadan kendı ıstedıgı sekılde herseyı halledecek. Madem sıze karsı bır sorumluluk almak ıstemıyor neden evlendı?
sanırım boyle bır durumla karsılassam tavırlarımda cıddı degısıklıklere gıderdım.
Normal sartlar altında esler arasında para olaylarının konusulması bıle sacma gelır ama kredı kartınızı kullanmasına ızın vermeyın. Sızın maasınıza guvenerek ıs yapmasına da musade etmeyın.

Bazıları bence saçma ama karşı tarafı haklı bulmuş şaşırdım doğrusu. Eğer kız insanlara babasının ikinci evliliği vs açıklama yapmak istemiyorsa o zaman size güzel bir dille anlatsa eminim ki siz anlayış gösterirdiniz. Bu olayın bu şekilde gelişmesini kız değil adam istedi bence . Kız sadece oynadı yardımcı oldu net . Büyük konuşmayayım ama cidden yerinizde olsam gemileri yakardım

tepkınızı anlıyorum sızı haklı da buluyorum olay baslı basına ne esınızın kızı ne nısan ne ısteme.
o kadar yalandan sonra bardagı tasıran damla olmus sızde bu olay.
Esınızde kı de ıyı cesaret bırıncı evlılıgın bıtmesınden hıc ders almamıs sanırım.
Bırde en ıncıtıcı olan her seferınde sızı aptal yerıne koyması yanı aklınca sızın haberınız olmadan kendı ıstedıgı sekılde herseyı halledecek. Madem sıze karsı bır sorumluluk almak ıstemıyor neden evlendı?
sanırım boyle bır durumla karsılassam tavırlarımda cıddı degısıklıklere gıderdım.
Normal sartlar altında esler arasında para olaylarının konusulması bıle sacma gelır ama kredı kartınızı kullanmasına ızın vermeyın. Sızın maasınıza guvenerek ıs yapmasına da musade etmeyın.

o kadar moralim bozuk ki uyuyamıyorum. yazdıklarınızın hepsini bende düşünüyorum . düşündükçe de kahroluyorum. daha bir kaç gün önce bana gelip kredi kartımda limit olup olmadığını sordu bende açtım telefondan cep şubesine baktım ve ne kadar limit olduğunu söyledim. kızına göndermemi istedi bende gönderdim. nişan salonu için ödeme yapacaklarmış o gün. benim ise cebimde hiç para kalmadı.
ben bu kadar iyi niyetliyken bu kadar dışlanmam yalana maruz kalmam zoruma gidiyor.
şuan bebeğim üç aylık ona bakıp bakıp ağlıyorum. ya onu babadan uzak büyüteceğim yada evliliğimde hep salak yerine konulacağım.

Bazıları bence saçma ama karşı tarafı haklı bulmuş şaşırdım doğrusu. Eğer kız insanlara babasının ikinci evliliği vs açıklama yapmak istemiyorsa o zaman size güzel bir dille anlatsa eminim ki siz anlayış gösterirdiniz. Bu olayın bu şekilde gelişmesini kız değil adam istedi bence . Kız sadece oynadı yardımcı oldu net . Büyük konuşmayayım ama cidden yerinizde olsam gemileri yakardım

bence de burda bir tuhaflık var. hatta kızı ile konuşmadan evvel ben eşimin benden gizlediğini düşünmüştüm. ve hatta görümcem dediki kızın annesi söyleme o bilmesin demiştir dedi. Ben de hiç sanmam kızın benle iletişimi bile yok ki benim bilmemi neden istemesin dedim. ama görümcem haklı çıktı kız gerçeten bir sebep gösteremedi ama kendi istemediğini babasına rica ettiğini söyledi.
kıza ilk bunu duyduğum da bu beni daha çok üzdü hiç bir sebep yok ki dedim.
çünkü eşim gizleseydi üzüleceğimi filan düşündü derdim saçma ama..
kızı gizleyince altında başka nedenler arıyorum.
özellikle de anne ve babasının tekrar biraraya gelmesini istemiş olabilirler. yada sırf bizim huzurumuz kaçsın diye ben kendimi dışlanmış hissedeyim diye babasına istediğini yaptırmış olmanın sevincini yaşıyor olabilir.

bence de burda bir tuhaflık var. hatta kızı ile konuşmadan evvel ben eşimin benden gizlediğini düşünmüştüm. ve hatta görümcem dediki kızın annesi söyleme o bilmesin demiştir dedi. Ben de hiç sanmam kızın benle iletişimi bile yok ki benim bilmemi neden istemesin dedim. ama görümcem haklı çıktı kız gerçeten bir sebep gösteremedi ama kendi istemediğini babasına rica ettiğini söyledi.
kıza ilk bunu duyduğum da bu beni daha çok üzdü hiç bir sebep yok ki dedim.
çünkü eşim gizleseydi üzüleceğimi filan düşündü derdim saçma ama..
kızı gizleyince altında başka nedenler arıyorum.
özellikle de anne ve babasının tekrar biraraya gelmesini istemiş olabilirler. yada sırf bizim huzurumuz kaçsın diye ben kendimi dışlanmış hissedeyim diye babasına istediğini yaptırmış olmanın sevincini yaşıyor olabilir.
Hiç böyle düşünmedim ben aslında . Yani sanmam öyle bir araya gelme mevzusu filan olsun ama cidden sinir bozucu çok ciddi önlem şart

o kadar moralim bozuk ki uyuyamıyorum. yazdıklarınızın hepsini bende düşünüyorum . düşündükçe de kahroluyorum. daha bir kaç gün önce bana gelip kredi kartımda limit olup olmadığını sordu bende açtım telefondan cep şubesine baktım ve ne kadar limit olduğunu söyledim. kızına göndermemi istedi bende gönderdim. nişan salonu için ödeme yapacaklarmış o gün. benim ise cebimde hiç para kalmadı.
ben bu kadar iyi niyetliyken bu kadar dışlanmam yalana maruz kalmam zoruma gidiyor.
şuan bebeğim üç aylık ona bakıp bakıp ağlıyorum. ya onu babadan uzak büyüteceğim yada evliliğimde hep salak yerine konulacağım.
Her ne kadar kendı ayaklarınız ustunde dursanız, anne olsanız da bazı erkekler arada yas farkı oldugunda kendılerını pasa torunu, karsıdakını de yasından dolayı yarım akıllı sanıyorlar. ya sız kendınızı nıye uzuyorsunuz, koyun sınırlarınızı ve kararlı durun. bır ınsan benım mutlulugumu huzurumu engellıyorsa nıye hayatımda olsun kı. sızın bu adamın sagladıgı hıc bır yasamsal ımkana ıhtıyacınız yok daha sızden otlanıyor. tek gorevı ıyı bır es ve baba olmak. yanı kusura bakmayın bence kızı ıle konusmanıza ve yalanın altındakı nedenı arastırmanıza bıle degmez bosa zaman harcıyorsunuz. bundan oncekılerde ne elde ettıysenız fazlasını bulamayacaksınız bunda da. esınızın huyu bu demekkı.

Her ne kadar kendı ayaklarınız ustunde dursanız, anne olsanız da bazı erkekler arada yas farkı oldugunda kendılerını pasa torunu, karsıdakını de yasından dolayı yarım akıllı sanıyorlar. ya sız kendınızı nıye uzuyorsunuz, koyun sınırlarınızı ve kararlı durun. bır ınsan benım mutlulugumu huzurumu engellıyorsa nıye hayatımda olsun kı. sızın bu adamın sagladıgı hıc bır yasamsal ımkana ıhtıyacınız yok daha sızden otlanıyor. tek gorevı ıyı bır es ve baba olmak. yanı kusura bakmayın bence kızı ıle konusmanıza ve yalanın altındakı nedenı arastırmanıza bıle degmez bosa zaman harcıyorsunuz. bundan oncekılerde ne elde ettıysenız fazlasını bulamayacaksınız bunda da. esınızın huyu bu demekkı.

haklısınız farkındayım aslında ben kendimi dışlanmış ve kandırılmış hissettiğim için altında bir neden arama hatta mantıklı bir neden aramaya çalıştım. ama maalesef bu devirde doğruluk ve dürüstlüğün yerini pişkinlik ve günü birlik düşünce almış. benim evliliğimde temeli sağlam değilmiş güven ve saygı yokmuş . ne kadar konuşsam boş elime hiç bir şey geçmiyor. bu yüzden çok üzgünüm ama Allaha havale ediyorum.

kimse konulari okumuyor galiba. neden istemede yoktum demiyor ki kadin neden haberim yoktu diyor.

bunun için bosanilir mi bilmiyorum ama ciddi can sıkıcı. hele kizinin aciklamasi tuz biber olmus. birde guvenilmez ki simdi acaba gercekten kizi mi öyle istedi. eger o istedi ve doldurduysa es acisindan biraz aciklanir birsey. soyleme hamile sorun yapar kotu gecer günümüz vs dediyse erkekler cabuk dolar zaten.

cok yakin bir arkadasim vardi. sabahlara kadar her konuda sohbet ettigimiz. bir erkek arkadasi varmis. kizkardesleri falan her halleriyle belli ettiler aslinda ama ben arkadasima o kadar guveniyorum ki olsa soyler nasilsa diye. sonra meger ogrendim ki uzunca suredir varmis ama benim haberim yokmus. cok sasirdim. ablasinin didisinin didisinin bile haberi var ama benim yok. sadece aile icinde bilinse vs yine anlayacagim. ablasinin aciklamasi ise daha beter. ben akrabalara soylerim diye soylememis. hicbir konuda hicbirseylerini heleki arkadasiminkini soyleme huyum da yoktur. asla arkadasligimiz eskisi gibi olmadi. cok ozlerim onla paylaşımlarimi ama bu sekilde bir tavir gercekten can sıkıcı.

bosan diyemem ama hissettiklerini anliyorum. benzer bir soku da esimle yasamistim. esimin amcasi dolandirilmis. tek amcasi. baska akraba yok babasi gibi sayilir. simdi normalde bunu benim bilip bilmemem falan bunlar onemli degil. ama saklanma sekli ve açıklamalar oyle bir hal aliyir ki kendinizi inanilmaz degersiz hissediyorsunuz. dokandirilma olayını da ben babamdan öğreniyorum. babam da haberlerde goruyor. olay olali 1 haftayi gecmis. ariyor babam bana soruyor. yok oyle birsey olsa bilirim diyorum. esime soruyorum evet olmus. sen ne zaman ogrendim ilk gunden beri ogrenmis. polise vs birlikte ogrenilmis. ee is ne oldu izin aldim diyor. ee benim biye haberim olmadi bilmen gerekmedi diyor. yani o cok güvendigim esim beni aldatsa falan ruhum duymayacakmis. gayet gizli kapaklı isler oluyormus benden habersiz. ve ben sanki karisi ailesi değilmişim gibi bilmem gerekmiyormis.

uzattim ama anliyorim ama ne yapilir bilemiyorum. bitirseniz pireyi deve yapiyor gibi oluyorsinuz. sürdüyseniz mide almiyor.

bu yorumunuzu şimdi gördüm ne kadarda güzel ifade ettiniz hissettiklerimi. sizinde dedğiniz gibi eşim beni aldatsa ruhum duymayacakmış nede olsa yalan söylüyor olmakda kabahatlikten çıkmış diye düşündüm ve daha söylenmeyen neler var dedim.
aynen bitirsem 3 aylık bebekle abartmış olurum sürdürsem mide almıyor. ben bu adamın koynuna mı gireceğim bu olanlardan sonra? bir derdim olsa paylaşabilecek miyim beni bu kdar hiçe sayan adamla? ve hatta korkarım sürdürsem daha beteri ile karşılaşırım bi kere kabul etmiş olurum çünki. ve ne kadar küçük duruma düşürüldüm bu olayla ...

Allah yardımcınız olsun. Daha önce de yalanı oldu demişsiniz. Yine benzer konulardansa işiniz yaş:/ Bu muameleyi mi hakediyor musunuz sizce? Cevabı sizde. Ona göre yolunuzu çizin. Herşey çok net.
çok doğru ve benimde takıldığım bir noktaya değinmişsiniz. Akşamdan beri ağlıyorum ve bu muameleyi hak edecek hiç bir şey yapmadığımı biliyorum. eşim benim yerimde olsa asla benim eski eşimle bir araya gelmemden hoşlanmaz hiç bir şey yapamasa laf çakardı. beni de kendi gibi sandı. ama olan bana oldu , kendimi aşağılanmış hissediyorum ve organize olarak yapılmış bu. bu yüzden kararım net.

X