Borsada sürekli kaybedip yine dadanan eş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Monoceto

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2010
3.332
5.979
34
Merhaba hanımlar.
Esim zamanında eline geçen yüklü bir parayı gidip borsaya yatırdı. Altın daha mantıklı dememe rağmen kendince iyi olabilecek olanı yaptı. Para da tasarruf da bana ait değil diye keyfin bilir dedim.
O surecte de ben sürekli altın biriktirdim.
Şimdi araba almayı düşünüyorum. Sitece de malum 🤣 eşimin bu konuda tek yardımı 150 bin kadar vermek olacak. Kalani benim birikimim.
Ama borsada bu kadar batmasa daha iyi bir araba alabilirdim o yüzden çok sinirleniyorum. Arada da laf sokuyorum bütün para gitti diye. Adam maşallah çok rahat ya. Nasiptir birşey olmaz diyor.
Ama bugün yine bu ay içinde 100 bin yatırdığını gördüm borsaya. Eşime birşey demedim ama içten içten gerçekten çok kızıyorum. Bana 150 yerine 250 de verebilirdi demek ki. Bütün parayı borsada batırdı resmen. Bilmediğimiz iş. Bir insan nasıl böyle garantisi olmayan şeye yatırım yapabilir aklım almıyor. Şimdi de yine yatırmış olması canımı epey sıktı. Bu borsadan bir kurtuluş yolu yok mu? Benim çevremde borsadan zerre kazanan görmedim. Zamanında iki evini satip kaybeden yakınlarımız oldu. Esim de gitti bulaştı 😔 maddi hesaplarimiz genelde ayrıdır. Tasarruflarimiza da karışmayız ama artık gerçekten sinir oluyorum. Hiç üzülmüyor ya da çaktırmiyor ona daha da sinir oluyorum.
Borsadan zararsız çıkan nasıl çıktı? Karda da değil aynı parayla çıksa yine tamamim... İstediğim arabayı alsa yine tamamim, banane ne yaparsa yapsın kalanla diyebilirim 🤣 sinir oldum gece gece ya.

Konuyu ne kadar aklı selim ve masumane ele almışsınız hayretler içindeyim.

Adam borsada paso kaybediyor ve bu adam sizin eşiniz. O para sizin ikinizin ortak parası yani. Git ne yaparsan yap demeniz asla normal değil.

Eğer bu size son derece normal geliyorsa eşiniz araba almanız için size destek olmak zorunda değil, hele istediğiniz arabayi almak zorunda hic hiç değil.

Siz kaybedin borsada biraz yüklü miktarlar bakalım eşiniz senin paran hayatım istediğin gibi pula cevirebilirsin diyecek mi?

Keselerin ayrı olması başka bir sey; sizin anlattığınız bambaşka bir sey. Siz sapla samanı karistiriyorsunuz.

Eşim değil maası; kendine kalan mirası bile böyle çar cUr edemez. Benim de çocuğumun da rızkını düşüncesizce savuramaz. Ve hakeza ben de yapamam.

Adam maşallah çok rahat ya. Nasiptir birşey olmaz diyor.
Şu zamanda böyle bir cümle kuran cahilin en önde bayrak taşıyanıdır. Kusura bakma konu sahibi ama senin de bu durumu normalleştirmem çok garip.

Bu arada altını en dokunulmayacak zamanda bozduruyorsunuz. Neyse beni ilgilendirmez. İlginç bir ailesiniz vesselam.

O kadar sakin ve normal anlatmışsınız ki çok şaşırdım benim eşim borsa da çok çok iyidir yıllardır bu işin içinde diyebilirim ama şu an asla güvenilir görmediği için belirli miktarda sadece yatırım yapıyor.
Borsadan anlamayan insan girerse sürekli batar bunun sonu yok ki çocuklarıniz varsa sadece sizin araba parası değil onların gelecegide gider 100.000 kaybetmek az mı su ekonomik krizde sizce bunun önüne gecmezseniz bedeli ağır olur neden öyle diyorum işin içinde gördüğüm için lütfen önlem alın ama geç kalmadan

Merhaba hanımlar.
Esim zamanında eline geçen yüklü bir parayı gidip borsaya yatırdı. Altın daha mantıklı dememe rağmen kendince iyi olabilecek olanı yaptı. Para da tasarruf da bana ait değil diye keyfin bilir dedim.
Şimdi araba almayı düşünüyorum. Sitece de malum 🤣 eşimin bu konuda tek yardımı 150 bin kadar vermek olacak. Kalani benim birikimim.
Ama borsada bu kadar batmasa daha iyi bir araba alabilirdim o yüzden çok sinirleniyorum. Arada da laf sokuyorum bütün para gitti diye. Adam maşallah çok rahat ya. Nasiptir birşey olmaz diyor.
Ama bugün yine bu ay içinde 100 bin yatırdığını gördüm borsaya. Eşime birşey demedim ama içten içten gerçekten çok kızıyorum. Bana 150 yerine 250 de verebilirdi demek ki. Bütün parayı borsada batırdı resmen. Bilmediğimiz iş. Bir insan nasıl böyle garantisi olmayan şeye yatırım yapabilir aklım almıyor. Şimdi de yine yatırmış olması canımı epey sıktı. Bu borsadan bir kurtuluş yolu yok mu? Benim çevremde borsadan zerre kazanan görmedim. Zamanında iki evini satip kaybeden yakınlarımız oldu. Esim de gitti bulaştı 😔 maddi hesaplarimiz genelde ayrıdır. Tasarruflarimiza da karışmayız ama artık gerçekten sinir oluyorum. Hiç üzülmüyor ya da çaktırmiyor ona daha da sinir oluyorum.
Borsadan zararsız çıkan nasıl çıktı? Karda da değil aynı parayla çıksa yine tamamim... İstediğim arabayı alsa yine tamamim, banane ne yaparsa yapsın kalanla diyebilirim 🤣 sinir oldum gece gece ya
Ben bu sektörde eğitim gördüm, bilinçsiz yatırımcı bu gidişle anca para kaybeder, haklısınız altına koysaydınız daha karlı olurdu. Siz asıl kaldıraçlı işlem yapmadığına dikkat edin. Mesela 10,000 yatırıp 12,000 borsada yatırım yapmış oluyorsun 2,000 borç oluyor. Yanı kazansan dahada çok kazanıyorsun ama kaybedincede borçlu çıkıyorsun. Bir aynı kumar gibidir kumardan farkı yok. Yatırım dediğin güvenli üzün vaadede yapılır. Ayrıca parasına para katmak için bu sektörde kaç sene çalışmış insanlar yapamıyorsa kocanız asla yapamaz. Hiç kimseden bedavaya yatırım tavsiyesi almasın zaten.

Niye kıyameti koparmam gerektigini anlayamadım. Adam aç birakmiyor açıkta birakmiyor. Evin her ihtiyacını görüyor. çocukların kurslarina para veriyor. Götürüp getiriyor. Benim maasima da asla karismiyor. her ay bilezik alabiliyorum (arabaya yatırım için) üstüne zorda kalırsam para yolluyor.
Şimdi bu adam ,ilk bastaki durum için söylüyorum, belli bir miktarla kendince yatırım yapıyor (daha önce arsa alıp daire satardı yatırım amaçlı) yeni birşey deniyor, belki borsayı cazip buldu, aslaaa ama aslaaa ben hiç bulaşma desemde. Şimdi adam o parayı batırdı diye kapının önüne mi koyayım? Gerçekten korkuncsunuz kızlar.
Benim dert ettiğim şimdi 100 bin daha göndermiş borsa hesabına. Zaten battı daha neden yolluyor anlayamadım.. ilkine değil buna kızgınım ben. Bir de gerçekten nasiptir rahatlığına sinir oluyorum. Ama gördüm ki siz kadar çok şükür sinir olmuyormuşum 😅

Niye kıyameti koparmam gerektigini anlayamadım. Adam aç birakmiyor açıkta birakmiyor. Evin her ihtiyacını görüyor. çocukların kurslarina para veriyor. Götürüp getiriyor. Benim maasima da asla karismiyor. her ay bilezik alabiliyorum (arabaya yatırım için) üstüne zorda kalırsam para yolluyor.
Şimdi bu adam ,ilk bastaki durum için söylüyorum, belli bir miktarla kendince yatırım yapıyor (daha önce arsa alıp daire satardı yatırım amaçlı) yeni birşey deniyor, belki borsayı cazip buldu, aslaaa ama aslaaa ben hiç bulaşma desemde. Şimdi adam o parayı batırdı diye kapının önüne mi koyayım? Gerçekten korkuncsunuz kızlar.
Benim dert ettiğim şimdi 100 bin daha göndermiş borsa hesabına. Zaten battı daha neden yolluyor anlayamadım.. ilkine değil buna kızgınım ben. Bir de gerçekten nasiptir rahatlığına sinir oluyorum. Ama gördüm ki siz kadar çok şükür sinir olmuyormuşum 😅
Alan razı veren razı ise niye dertlenıp konu açtınız?
Zaten sıze göre normal birsey.

Niye kıyameti koparmam gerektigini anlayamadım.
Borsa işinde; eğer tecrübeniz ve uzun süreli okur yazarliginiz, bilginiz yoksa,
tam anlamıyla kumar.
Kumardaki o kaybetme hırsı, kaybedileni yerine koyacağım diye tekrar denemelerle, bu işte basiretsizce varını yoğunu kaybeden insanlar var.

Benim çevremde borsadan zerre kazanan görmedim
Bunlar bilmeyendir borsayı. Eşim borsada. Kredi çekip de yatırır hatta. Akşamları borsa çalışır. Kazanıyoruz çok şükür. Bazı aylar borsadan kazandıklarımız ile dönüyor ev. Kendimiz harcamıyoruz.

Eşim yazılımcı. Tutup borsa için program yazdı. Onunla çalışıyor vs.

Eşiniz bu işe gönül verdiyse otursun çalışsın bir zahmet.

Bunlar bilmeyendir borsayı. Eşim borsada. Kredi çekip de yatırır hatta. Akşamları borsa çalışır. Kazanıyoruz çok şükür. Bazı aylar borsadan kazandıklarımız ile dönüyor ev. Kendimiz harcamıyoruz.

Eşim yazılımcı. Tutup borsa için program yazdı. Onunla çalışıyor vs.

Eşiniz bu işe gönül verdiyse otursun çalışsın bir zahmet.
Şu dönemde de kazanabiliyor mu peki? Akşamları oturup video izliyor takip ediyor sadece benim bildiğim bu

Borsadan anlamayan insan borsaya girmemeli. Bu kadar çok para kaybediyorsa demek ki anlamıyor beceremiyor.
Buaralar Türk borsası kötü, ama hisseler yerinde olduğu sürece sıkıntı yok illa ki bi zaman toparlar (hisseleri iyiyse)
Ayrıca duyum aldım hadi şuna yatırıyım paramı diye bişeyde yok, hergün ders çalışır gibi çalışıyordum param borsadayken, borsa düşüşe geçmeden hepsini sattım. Güzel paralar kazandım

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar.
Borsadan zararsız çıkan nasıl çıktı? Karda da değil aynı parayla çıksa yine tamamim... İstediğim arabayı alsa yine tamamim, banane ne yaparsa yapsın kalanla diyebilirim 🤣 sinir oldum gece gece ya.
borsa= kumar bağımlılık bu eşinizdeki kumar bağımlısıyla evlisiniz

Ay yani sizin gibi üyeler de buradan soğutuyor ya. Çok memnunsan açma konu o zaman. Kumarbaza da laf edemicez artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X