Biz ve Diğerleri

Bu yıl annemde kutlamayı düşünüyorum kızkardeşim erkek kardeşim hep beraber adanada kutlayacağız annem çok önemser daha şimdiden plan yapmıştır 2 yıldır hep yalnız olurduk bu yıl olmak istemiyorum geçen yıl annem kız kardeşine gitmiş onların yılbaşı kutlama adeti yokmuş sonre anlattı gittiğine pişman olduğuna burada bazı türkler kutlamaz günah diye yani o kesimde var ama ben severim

Bu yıl annemde kutlamayı düşünüyorum kızkardeşim erkek kardeşim hep beraber adanada kutlayacağız annem çok önemser daha şimdiden plan yapmıştır 2 yıldır hep yalnız olurduk bu yıl olmak istemiyorum geçen yıl annem kız kardeşine gitmiş onların yılbaşı kutlama adeti yokmuş sonre anlattı gittiğine pişman olduğuna burada bazı türkler kutlamaz günah diye yani o kesimde var ama ben severim

Çok sevindim senin adına,yılbaşını kalabalıkla kutlamak gibisi yoktur,tadını çıkar.
Aslında noelle karıştırıldığı için günah diyorlar,hani hz. isa'nın doğumu filan ama ben yeni bir yılın gelişini kutluyorum ki zaten noel yılbaşından bir hafta önce o yüzden hiç anlamam neden tepki verirler ama saygı duyarım tabi..
Yılbaşı demek benim için yeni umutlar,yepyeni bir yıl yani nasıl diyeyim çok büyülü gelir o gece bana..O yüzden bu kadar üzülüyorum zaten :KK43:

Ema ne mutlu sana annenin , kardesinin yaninda olacaksin. Benimde annem yanimda diye cok mutluyum.

Lilium, bunlar hassas konular bende kurban bayraminda o kadar hayvanin kesilmesine cok üzülüyorum. Bilincli bilincsiz herkes o gün kasap oluyor, kör bicakla hayvani acitarak kesiyorlar. Ama yapilmasi gereken bir olay, nasilki kurban bayraminda kurbanimiz kesiliyor, burdada sirf o gün icin cam yetistiriliyor.
Cam agaci yilbasindan bir kac gün sonra bir günü var, sokak kenarina birakiyorsun, ordan devlet onu topluyor ve kücük kücük dograyip tekrar baska birsey icin kullaniyor. Yani recycling olayi.

Ben kesilen ağaçların geri dönüşüme gittiğini bilmiyordum,öyleyse ne güzel fakat yine de plastik ağaç süslenmesinden yanayım..Kurban meselesi de dinimiz gereği tabi ki yapacağız fakat kendini kasap zanneden vicdansızlar yüzünden ben de her sene kahroluyorum..Dediğin gibi hassas konular bunlar..
Bu arada başlığımız terkedildi sanırım.Tabi kimse "biz ve diğerleri" ne demek bilmediği için..Gerçi bu şekilde ayırmak ne denli doğru onu da bilemiyorum.

Lilium sadece o degil, tüm evimizdeki cöplerimiz bile 4`e ayriliyor. Düsünsene cöpü atarken düsünüyorsun hangi kutuya atacagim diye.
Bir tanesi sirf kagit, gazete, karton, bir tanesi sirf yemek artiklari ve bir taneside plastikler bir taneside normal cöp. Ha birde camlari ayiriyoruz, onlari toplayip büyük containerler var oraya özel gidiyoruz, birde o containerlere atarkende, beyaz cam, kahverengi cam birde yesil cam ayirimi var.
Sonra her bölgede bir containerde giymedigimiz esyalar containeri var. Oradi toplananlar kizilay`a gidiyor, ayakkabilar bile aliyorlar. Iste adamlar yapmis arkadas.:KK28:

arkadaşlar profil bilgilerini güncellerken çocuk bölümünü doldurun diye ısrarlı soruyla karşılaştım ve çocuğum yok şıkkı yok, çok saçma değil mi!? henüz yok işaretledim mecburen ve hasta oldum bu duruma.:KK37:

U
arkadaşlar profil bilgilerini güncellerken çocuk bölümünü doldurun diye ısrarlı soruyla karşılaştım ve çocuğum yok şıkkı yok, çok saçma değil mi!? henüz yok işaretledim mecburen ve hasta oldum bu duruma.:KK37:

en büyük katılım çocuklarla ilgili zaten banada çoğu uymuyor ergen bölümü var ama kadınlar sadece merhabalaşıyor boşver kafaya tokadan başka birşey takma

Lilium sadece o degil, tüm evimizdeki cöplerimiz bile 4`e ayriliyor. Düsünsene cöpü atarken düsünüyorsun hangi kutuya atacagim diye.
Bir tanesi sirf kagit, gazete, karton, bir tanesi sirf yemek artiklari ve bir taneside plastikler bir taneside normal cöp. Ha birde camlari ayiriyoruz, onlari toplayip büyük containerler var oraya özel gidiyoruz, birde o containerlere atarkende, beyaz cam, kahverengi cam birde yesil cam ayirimi var.
Sonra her bölgede bir containerde giymedigimiz esyalar containeri var. Oradi toplananlar kizilay`a gidiyor, ayakkabilar bile aliyorlar. Iste adamlar yapmis arkadas.:KK28:

Ah işte ah bize daha tek bir geri dönüşüm kutusu yeni geldi ki o bile her yerde yok..Olsa bile insanlar uğraşmıyor çünkü bir yaptırım yok.. :KK50:

Aynı sorunla dün karşılaştım.2 seçenek var,henüz yok ya da var..Yani direk yok seçeneği yok..Boşluğu seçince hata veriyor..Zaten orada anladım aslında burada yerim olmadığını..Olsun siz ve bizim gibilerde var burada azınlık olsa da..Onlar yeter :KK34:

valla zaten hiçbir yerde yerim yokmuş gibi gelmeye başladı bana son günlerde. uzaydan gelmiş gibi hissediyorum. Arabistan'da Fransızca konuşsam bu kadar olurdu yani.

yılbaşında Fransaya mı gitsem! :KK53:

valla zaten hiçbir yerde yerim yokmuş gibi gelmeye başladı bana son günlerde. uzaydan gelmiş gibi hissediyorum. Arabistan'da Fransızca konuşsam bu kadar olurdu yani.

yılbaşında Fransaya mı gitsem! :KK53:

Cidden ya artık uzaylıymışım gibi hissetmekten sıkıldım,ben de bir gariplik olduğunu düşünmeye başladım ciddi ciddi.. :44:

Cidden ya artık uzaylıymışım gibi hissetmekten sıkıldım,ben de bir gariplik olduğunu düşünmeye başladım ciddi ciddi.. :44:

bunu ben de düşünüyorum sık sık. daha doğrusu, bu farklılıkların yarattığı sıkıntılı durumları aşabilmek için neler yapmam gerektiğini düşünüyorum. bir süre sonra bunalım yaratıyor çünkü.

ben de diyorum buraya hiç yazılmıyor mu, herhalde sayfa açıp kapayınca yeni mesajlarda gözümden kaçtı...
yılbaşııı, çok garip geliyor ama hala düşünmedim ne yapacağımı, halbuki ben hep düşünürdüm, bi gariplik var ama ne :44: hayatı planlamadan yaşamaya çalışmamda büyük bir adım sanırım, sevgilim sordu geçen gün, bilmem bakarız bi şeyler dedim adam :KK53: oldu, yorgun böyle konuşsun görülmüş şey değil tabii:KK1:

ben de diyorum buraya hiç yazılmıyor mu, herhalde sayfa açıp kapayınca yeni mesajlarda gözümden kaçtı...
yılbaşııı, çok garip geliyor ama hala düşünmedim ne yapacağımı, halbuki ben hep düşünürdüm, bi gariplik var ama ne :44: hayatı planlamadan yaşamaya çalışmamda büyük bir adım sanırım, sevgilim sordu geçen gün, bilmem bakarız bi şeyler dedim adam :KK53: oldu, yorgun böyle konuşsun görülmüş şey değil tabii:KK1:

Yılbaşıları çok özeldir,imkan varsa plan yapmak lazım mutlaka.. :)

Dün iki yabancı çevirdi yolumdan onlara kalacak yer bulmamı istediler evlimi değil mi bilmiyorum kadın 38 adam 45 yaşında pansiyona bakıyorlarmış bütün yolu bisiklet ile gelmişler portekizden kadın belçikalı bu yaştan sonra macera turuna çıkmışlar çift kişilik kalacak yer buldum günlük 50 papel bizim akraba yılda pansiyonculuktan 25 000 kazanıyor önünde havuzda var her türden insan geliyor geçen yıl araplar çoktu

Dün iki yabancı onlara kalacak yer bulmamı istediler evlimi değil mi bilmiyorum kadın 38 adam 45 yaşında pansiyona bakıyorlarmış bütün yolu bisiklet ile gelmişler portekizden kadın belçikalı bu yaştan sonra macera turuna çıkmışlar çift kişilik kalacak yer buldum günlük 50 papel bizim akraba yılda pansiyonculuktan 25 000 kazanıyor önünde havuzda var her türden insan geliyor geçen yıl araplar çoktu

Yılbaşıları çok özeldir,imkan varsa plan yapmak lazım mutlaka.. :)

yok illa bi şekilde kutlarım ama kendime de sürpriz olsun istiyorum sanırım. tabii sevgilimle ilk tercihim, ama onunla birlikte bizde mi, kardeşimde mii, onun evinde miii, arkadaşlarda mııı, bilemiyorum. Ama dışarıda kutlamayı düşünmüyorum sanırım yine. Hem o kadar paraya değeceğini düşünmüyorum. İşletmelerin insanı sonuna kadar sömürdüğünü ve insanların çok taşkınlık yaptığını düşünüyorum.

Dün iki yabancı onlara kalacak yer bulmamı istediler evlimi değil mi bilmiyorum kadın 38 adam 45 yaşında pansiyona bakıyorlarmış bütün yolu bisiklet ile gelmişler portekizden kadın belçikalı bu yaştan sonra macera turuna çıkmışlar çift kişilik kalacak yer buldum günlük 50 papel bizim akraba yılda pansiyonculuktan 25 000 kazanıyor önünde havuzda var her türden insan geliyor geçen yıl araplar çoktu

50 tl çift kişilik miiii :KK52: şaka bi yana, dil bilmenin en güzel yanlarından biri de budur benim için... Türkiye dışından insanların hayatlarını, düşüncelerini birinci ağızdan öğrenmek, farklı pencereler açmak.

Yabancılarda sık gördüğüm bir durum, erken yaşta çocuk sahibi olanlar özellikle, 18 ine falan geldiyse çocuklar tamamen kendilerini mutlu etmeye, gezmeye, yeni yerler görmeye adıyorlar kendilerini. Tabii maddi güç ve vize kolaylığı da etkili bunda:KK5:

Günaydin kizlar ise gitmede iki kelime yazayim bari.
Yanimda calisan kizim cocugunu malesef kaybetti. 2 hafta sonra gelecek.
Allahim ya, insan bu kadarmi kafayi oraya takar. Bu kiz dogurmaz ise yandik. Keske düsürmeseydide gelmeseydi 2-3 sene. Bakalim bana ne zaman yine sürpriz yapacak hamileligi ile.
Hayat böyle iste, herkes birseyle ömrünü tüketiyor. Bir insan ömrünü neye vermeli, tükenip gidiyor ömür dedigin, yolda kalanda bir, yürüyende bir, harcanip gidiyor ömür dedigin...

Allahim ya, insan bu kadarmi kafayi oraya takar. Bu kiz dogurmaz ise yandik. Keske düsürmeseydide gelmeseydi 2-3 sene. Bakalim bana ne zaman yine sürpriz yapacak hamileligi ile.
Hayat böyle iste, herkes birseyle ömrünü tüketiyor. Bir insan ömrünü neye vermeli, tükenip gidiyor ömür dedigin, yolda kalanda bir, yürüyende bir, harcanip gidiyor ömür dedigin...

herkesin zaafları farklı ama bence en önemli insanın bazı tercihler yaparken kendini tanımalı yoksa istemediğin birşeye ömür vermek en dramatik olandır

Hayat böyle iste, herkes birseyle ömrünü tüketiyor. Bir insan ömrünü neye vermeli, tükenip gidiyor ömür dedigin, yolda kalanda bir, yürüyende bir, harcanip gidiyor ömür dedigin...[/QUOTE]

herkesin zaafları farklı ama bence en önemli insanın bazı tercihler yaparken kendini tanımalı yoksa istemediğin birşeye ömür vermek en dramatik olandır

Ne kadar süreceğini bilmediğimiz bir süreç... HAYAT!
Ema'nın da dediği gibi insan kendini mutlu edecek, kendini tatmin edecek amaçlar edinemezse tamamen boşa geçen belirsiz bir süreç olarak heba olup gidecektir.

Şu yaşa kadar olanları düşününce bi'... eh aslında şanslı sayılanlardanım diyebildiğimi gördüm. Aslında ne kadar çok ihmal ettiğim bir şey, durup düşünüp şükretmek mi denir, iyi şeyleri görüp hayattan memnun olabilmek mi bilemeyeceğim ama sağ olun kızlar :KK16: tam karamasarlığa büründüğüm bu akşam yine bana çok iyi geldiniz. :KK71:

X