Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum bende içimi rahatlatmak istiyorum adetimden 2 hafta önce nişanlım la korunarak ilişki yaşadık prezervatif biraz kaymış gibiydi sperm bulaşma ihtimali var gibiydi ama emin değiliz normalde bu gün adet olmam gerekirken 2 gün önce başladı çok şiddetli sancılı günde 2-3 tane ağrı kesici içecek kadar ve ilk 2 gün yoğun kanamalar yaşadım bugün azaldı hamile olma riskim varmi?

SELAMNALEYKÜM arkadaşlar ya benimde bat bugün normalde ama yaklaşık 8 veya 9 gün öncesinden öncelikle akıntı daha sonra kanama oldu ama bu sure zarfında olan kanama bir Pedi bile doldurmaz o kadar az ve genelde pecetede görüyordum burdan paylaştım yerlesme kanaması olabilir dediler bu sabah test yaptım negatif çıktı ama lavaboya gittiğimde pecetede yine kan gördüm acaba bi sıkıntı mi var başına böyle birşey gelen var mı ?

kullanıcı adı tanıdık geliyor daha önce yazmış olabilirim ama. muhtemel yerleşmeden 10 gün sonra kan testinde anca belli olur. idrar testi için en erken adet gününü bekleyin.

kullanıcı adı tanıdık geliyor daha önce yazmış olabilirim ama. muhtemel yerleşmeden 10 gün sonra kan testinde anca belli olur. idrar testi için en erken adet gününü bekleyin.

Dün yaptım idrar test negatif çıktı normalde adet günüm dündü 3-4 gün daha geçsin bir daha yapıcam bakalım oda negatif çıkarsa bir dahaki ayı beklicem :)

Merhaba arkadaşlar Size bir sorum olacak ben de adet gecikmesi dışında birçok belirti yaşıyorum ama ben de tuhaf birşey daha oluştu rahmimin sol tarafi şişti sağ tarafi basık durumda acaba bu gebelik belirtisi mi bunu yaşayan başka arkadaşlar da var mı acaba

Merhaba kızlar
Bende 1 yıllık evliyim ve 4 aydır korunmuyoruz.Normalde 26 günde bir adet görüyorum ama bu ay 2 gün gecikmeli olarak geldi.Ama normalden farklı ilk günden beri çok yoğun değil ve rengi nerdeyse siyaha yakın bir renk normal adetim 6-7 gün sürer ama bu sefer 4. Gün kesildi yerleşme kanaması olabilir mi yada böyle birley yaşayan oldumu acaba.Başka bir forumda enfeksiyondanda kaynaklandığını okumuştum

Kızlar merhaba..Şey birşey soracaktım da bana fikir verir misiniz..?Ben 8 aylık evliyim ilk günden beri çocuk istiyoruz..Oldum olası çocukları çok sevmişimdir Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin inşAllah..Soruma gelince evlenmeden önce hiç saat dahi şaşmayan 30 günlük adet döngüm vardı..ama evlendiğim ilk aydan beri 23 günde 20 günde bir oluyordum defalarca doktora gittim bütün hormon testleri yapıldı ama doktor herşey çok normal dedi..Ama bu ay tam tersi oldu En S.A.T 6 Mayıs hâlâ olmadım geçen Salı günü kanda hcg'ye baktım ama negatifti..1 hafta geçti şimdi kasıklarım da batma midemde yanma vede göğsüme ince bir sızı giriyor arada bide süt gibi akıntı var..Böyle olupta hamilelik ihtimali olurmu?Düşünmekten çok yoruldum...

kac senedir cocuk istiyoruz ve sukur artik bizi ciddiye aldilar. Hollandada yasiyorum. Turkiyeye gittigimizde tum kontroller yapildi ve herseyimiz iyi cikti sukur ama doktorlar neden olmadigini anliyamadilar ve birazda sasirdilar. Hollandaya donduk ve kendimi hazir hissedince doktoruma gittim, artik sabrimin tastigini ve beni ciddiye alip bana tup bebek yapilmasini istedim. Burda kontrollerden once hicbirsey yapmiyorlar, ve her kontrol icin 1 ay bekleme suresi var. Beni kontrol ettiler, yumurta takibi yaptilar hepsi temiz cikti sukur. Esime test yaptilar onunki fazla iyi cikmadi ( testen 1 ay once hastaydi atesi felan vardi onun etkisi olabilirmis. Turkiyede sperm sonuclari olmasi gerektigi gibiydi). Simdi ona yeniden test yapicaklar. Sonra doktorum dediki tup bebekten once yumurtaliklarina ve tuplerine HSG yontemiyle bakicaz dedi. Onuda yaptirdim ben aciya dayanikli birisiyim ama aman yarabbim o nasil bir aciydi. Sol tupum tikanikmis ve sansliysan ikinci denemede acabiliriz dedi ve cok sukur sol tupum acildi. Yumurta takibinde hep sol yumurtaligimde folikuller buyuyor sagdakiler okadar buyumuyordu. Doktor hamile kalma sansimin bu aralar cok daha yuksek oldugunu soyledi ama icimde ne heves kaldi, nede istek. Fark ettimki cok yorulmusum, cok kirilmisim. Okadar yoruldumki kizlar, olmuyor iste olmuyor. Etrafimdaki insanlar beni sorulariyla cildirtiyor. Veren allah, nasip eden allah degilmi? Bunu bile bile insanin canini yakma her ay ayni sorulari neden soruyorlar. Bana neden aciyan gozlerle bakiyorlar. Ben sukur edip yarab sen herseyin iyisini bilirsin, sen ol dersen olur derken bunlar bana cocugun olmuyormu diye neden sorarlar. Kusura bakmayin cok uzun oldu ama okadar doldumki. Artik allahim nasip ederse tup bebege basliyacagiz ama benim icimde ne bir sevinc ne bir heycan, bu normalmi? rabbim tum istiyenlere tez zamanda evlat sahibi olmayi nasip etsin, hamile olanlarda sagsalim kucaklarina almayi nasip etsin insallah.

Selam kızlar benim adetime 5gün var.gögüs uclarım acıyor bide cok fazla beyaz akıntım oluyo.bide 3 4 gündür vücudumda kırmızı kırmızı benekler cıkmaya basladı bu hamilelik belirtisi olabilir mi acaba.ayrıca bu ay klomen kullandım kızlar cevap yazarsanz sevinirim :)

Kizlar merhaba... 8 aydir evliyim adetim hep 27-28 gunde gelirdi bu ay 7 gun gecikti 3 kere idrar testi yaptim negatif.sonra adet oldum 3 gün koyu geldi 2 gün gelmedi bugun de para kadar koyu kahve geldi yine.doktora cuma tiroidlerim icin gidecegim o ara gebelik icin de bakilmasini isticem ..gebelik olabilir mi acaba ya da kist mi ..hastaliktan korkuyorum

Bende senin gibiydim iki sene önce hiç inancım kalmamıştı olmayacak galiba ne yapalım diyordum. Sonra bıraktım bir süre hep dua ettim nolur hamile kalayım diye sonra hamile kaldım her şey güzeldi hamile kalabilmistim iki senenin sonunda ama 25.haftada tansiyonun çok yükseldi şiddetli preaklemsi geçiriyordum. Acilen sezeryan ve bebegimi kaybettim. Çok zor günlerdi sonra doktorum korunmayı bırakın dedi 4 ay denedik yine olmadı yine sancılı zamanlar başladı derken yeniden hamile kaldım yine çok mutluydum ama bu seferde boş gebelik dedi dr ve düştü şimdi yine deniyoruz ben yine sabirsizim ama bu sefer duam hep hayırlısı diyorum ama sakin kaybetme umudunu ben hala aynı heyecanı yaşıyorum ya varsa diye her ay zamanı vakti vardır mutlaka . Serbest bırakınca aman ve olmuyosa olmuyor deyince daha kolay her şey.

Basiniz sagolsun rabbim tez zamanda hayirli sagliklikli evlatlar nasip etsin. Insallah sana dua edecegim cok cook yakin zamanda hayirli haberler alirsin. Bende pazartesi ilk asilamam olucak cok heycanliyim fazla umitlenmek istemiyorum. Rabbim herseyin hayirlisini nasip etsin insallah. Allaha emanet olun.

Canm cok üzüldüm gecmis olsun hamilelikten once tansiyon problemin varmiydi peki? Yoksa Hamilelik tansiyonu neden iyle mi preeklampsi gecirdin?

Canm cok üzüldüm gecmis olsun hamilelikten once tansiyon problemin varmiydi peki? Yoksa Hamilelik tansiyonu neden iyle mi preeklampsi gecirdin?
Hamilelikten once yoktu hatta hep düşüktü tansiyonun hamilelikte 20. Haftadan sonra yükselmeye başlamış doktor da dikkat etmeyince öyle oldu iste.

Selam kizlar. Ben bu ay folek yetismesi icin ilac kullandim adetimin 14 cu gunu catlama ignesi oldum 26 si yani. Bu gun catlama ignesinin 14 cu gunu adetime 3 gun kaldi. Ve testim boyle cixiyo sizce nedir bu hamile ola bilirmiyim

Bana sanki prolaktin hormonun yüksekmiş gibi geldi aynı sorunlar bende de vardı adetinin 3. günü bir daha hormon testi yaptır, göğüsten süt gelmesi ve adet düzensizliğinin başka açıklaması olduğunu sanmıyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…