Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
selam hanımlar benimde bir sorum olacaktı...

30 günde bir adet oluyorum ortalamam pek şaşmaz arada bir 26 güne iner periyotlarım ama sonra 30 güne döner ...
sat 9 şubat
bat 10 mart
daha 14 gün var
anlayacağınız bu aralar yumurtlama dönemindeyim..

geçen ay çok sancılı günler geçirdim hamileyim muhtemelen diye düşünürken 2 gün parçalı ve yoğun adet gördükten sonra kalan 5 gün çok hafif lekelenme şeklinde gördüm...

bu ay 14nde iyice bitince 15-18ve 22 nde (bu arada yumurtladığımı düşünüyorum akıntılarım vardı şeffaf..) olanlar oldu..

hepsini geçtim sol ayağımın altında yanma başladı 2 haftadır ve bacaklarım ağrıyor..bugünde acayip bir halsizlik ve uyku hali mevcut..

belirti dediğimiz bu kadar erkende olmaz ama soğuk mu aldım başka bir şey mi bilmiyorum..

boğazımda sıkıntı var ya olursa ihtimaliyle ilaç bile almıyorum..
sattan öncede 3-6-7 ve 8 nde ...

son adetten önceki ilişki ile gebe kalınmaz heralde...

ne düşünüyorsunuz?

BİR SONRAKİADET DÖNEMİNİZİ BEKLEYİN, ÇÜNKÜ BEYNİMİZ BİZİ HAMİLELİK BELİRTİLERİNİ TAKLİT EDEBİLİYOR. BİR ÖNCEKİ AYDAN YUMURTANIZ DÖLLENMEDİYSE, BU AY YUMURTLADIĞINIZ DÖNEM EĞER 22 ŞUAT İSE HAMİLELİK BELİRTİSİ İÇİN ÇOK ERKEN. ÇÜNKÜ DİELİM 22SUBATTA YUMURTANIZ ÇATLADI VE O GÜN DÖLLENDİ, EN ERKEN 5- 10 GÜN ARASINDA SONRASINDA RAHME TUTANMASI GEREKİYR, RAHME TUTUNMAYA BAŞLYINCA KANDA HAMİLELİK HORMONU SALGILANMAAY A BAŞLANIYR. GEÇ DÖLLENME OLUP OLMADIĞINI DOKTORQA GİDEREK KAN TAHLLİNDEN ÖĞRENEBİLİRİSNİZ. AGRI ACI BATMALARBAŞKA YUMURTANIZ VAR İSE ONLARDA ÇATLAYBİLİYOR BAZEN.

farkındayım zaten geçtiğimiz yıl kürtaj oldum kısa bir gebelik geçirdim...
bu kadar çabuk belirti olmaz düşüncesindeyim bende sizin gibi...
ya diyorum adetten önceki birlikteliklerin bir durumu söz konusu olmuş mudur..
ama aklımdan çıkarıp atsam iyi olacak bata kadar beklemek en iyisi ...

BU ARADA KAN TESTİYLE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ GEÇ DÖLLENME OLUP OLMADIĞINI, AMA ADETTEN SONRA NORMAL AKINTI DUZENININIZ BAŞLAMISSA GEÇ DOLLENME OLMAYABILIR, CUNKU AKINTILARDA HORMONAL, ZATEN DÖLLENMİŞ YUMURTAYI RAHME HORMONLAR YAPIŞTIRIYOR. KISACASI KAN TAHLİLİYLE OGRENEBİLİRSİNİZ. BİZİM ADETTEN BİR GÜN ÖNCE OLMUŞTU AMA OLMADI GEBELİK. ÇÜNKÜ BEN 11. GÜNLERDE YUMURTULUYRDUM.

arkadaşlar ıyı aksamlar aranıza yenı katıldım ve sızlerden ogrencegım cok sey var lutfen bana yardımcı olabılırmısınız ben on aylık evlıyım ve esımle yenı bebek dusunmeye basladık son uc gundur gırdıgımız ılskıdensonra benım benım cok kotu agrımaya basladı artık korunmuyoruz nasıl adet donemınde bel agrısı olursa aynı agrıyı yasıyorum ayaklarım cok agrıyor sızce bu kadar erken belırtıler olurmu umutlanmak ıstemıyorum ama cokda ıstyrum bebıs lutfen cvp vereebılırmsnz bırde yumurtlama donemım bugun son.

canım adet tarihini bekle adet tarihinde kesin sonucu alırsın, ben sabredip beklemedim çift çizgiyi görmek için, ama bu seferde beta değeri yükselsin diye bekleniyormuş, ben silik çizgiyi çoook silik gördüm dun, akşam doktorla görüştüm 5 haftayı doldurmadan net bişey diyemeyiz dedi.

Hadi ınşbebisss vardır canim

arkadaşlar mrb ben esımle bır hatadır korunmasız sekılde ilişkiye giriyoruz aşırı derecede adet gıbı sancılarım var ve akıntım var ayrıca adetımede daha 13 gun var sızdede aynı durumları yasayan oldumu ben daha once ılıskıye gırerken hıc boyle bır agrılar yasamamıstım neden boylekı

merhaba, bende beklenen adetime 9 gun kala yani 2 gündür cok hafif adet sancısı gibi sızı var, tam göbeğimin aşağı kısmında, sağ ve sol kasğımda yok, yarın adetimden itibaren ovulasyn gunum 11-12. günlerdi, yarın
21. gunum olacak,doktora gidicem ve kanda beta hcg baktırırcam, aslında yine erken, cunku 5. haftadan sonra beta hcg artıyrmuş, yabancı kaynaklardada öyle yazıyr. adet gunumu bekliyrm. sende öyle yap. akıntına gelince adetin ortasından sonra artar, önemli olan kokusu.

Yeni
Merhabalr kizlarrr :)) bu ay boyunca butun hamileleik belirtilerini yasadim ama malesef ki adetim 2 gun once geldii neyseki allaha sukur diyrum yinede :)) simdi kizlar sormak istedgim acaba neden olmadi demekten alikoyamiyor insan kendini biz benm adet bittikten 10 gun sonra basldik calismlara ve adetten tam bir hafta once de calismyi biraktik yani bi sadece bir hafta calsma yaptik 2 gune bir soyle soyliyim bat tarihim 6 subatti biz calismaya 16 subatta basldik 23 subatta biraktik bu arada 2 gune bir calisma yaptikk :))) acaba zamanlama bu arada tutmadimiki size yani neden olmadi diye dusunduk ve esimde cok uzuldu reglmde 2 gun once geldi 4 martta (

Slm canım bende senın gıbıyım bı kadın doğumcuya gıtmek Lazım Ankara'da ıyı bırını bulursan bana da haber verır msn

arkadaslarım acıl bır sey sorucam ya adetıme 4 gun kaldı ve aısır bel agrım var regl olma korkum okdar cok kı
boyle olup hamıle kalan varmı ??????????

arkadaslarım acıl bır sey sorucam ya adetıme 4 gun kaldı ve aısır bel agrım var regl olma korkum okdar cok kı
boyle olup hamıle kalan varmı ??????????
aslında en buyuk yanlısımız su burda hanı arkdslar sagolsunlar yardımcı oluyor ama herkesın kendıne gore belırtısı frklı oldugu ıcın en guzelı doktra kontrele gıtmek mesela ben doktora yumurtalama donemlerı varmıs gelecek ay hangı gunler dedıgımde ona hıc takılma eger bır yıl ıcın de olmazsa ozaman sorun vardır dedı oyuzden en guzelı en basta cocuk dusunulmeye baslanıldıgında doktora kontrol olmak.

Kesinlikle arkadasım sana Katılıyorum Bayadır okuyorum herkesın farklı belırtılerı var bünyeden bünyeye hormonlar degısıo guvenılır bı doktor Kontrolü Şart kafamız cok Karışıo stres oluyoruz en ıyısı akısına bırakıp bol bol dua etmek Rabbım herkese nasıp etsın

Merhaba. önceki mesajlarında duktus venosusta ters a dalgalanması gibi bir sorun yaşadığını gördüm. bu konuda yazar mısın ltfen. bebeğin nasıl şimdi?

Kizlar merhaba bir sey sormak istiyorum. 1bucuk senelik evliyim 6 aydirda korunmuyoruz ama olmuyordu bebek falan. Bu ay adet gunum gecti ayin 10unda olmam gerekiyordu. Idrar testlerine guvenmiyorum kan testi yaptircam ki sorum su:)
Kadin.dogum hastanesine gitsem randevu almadan hamilelik icin kan testi yaptircam desem yaparlar mi
Ucret aliniyor mu
Ve sonuc ne kadar zaman sonra cikiyor

Arkadaslarım cok tesekkurler doktor kontrolundeyım zaten benım canımı sıkanda su 1 yıl neden hunharc BEKLEYEYIM KI bu test erken yapılsada oluyor ben doktorum yalan soyledım en sonunda ve bır dahakı ay test yapacak bugun adetıme 3 gunkaldı hala kasık agrımyok sadece medet umuyoruz ıste duyduklarımızla :)))

arkadaşlar bana da bi bakarmısınız benim adetlerim çok düzenliydi ilk kez bu ay gecikti 6 martta olmam gerekirken hala olmadım. adet tarihimden 1 hafta önce 0,01 olan bhcg adet tarihimin 3 gün sonrası 1,20 oldu ama hala adet olmadım. adetim 3 gün geçince doktora gitmiştim doktor hamile diilsin dedi adet söktürücü iç 3. günü gel dedi ama ben bi umut bekliyorum. sonuçta ilk kez gecikiyo haman o ilacı kullanmak istemedim. yarın tam 1 hafta oluyo gecikeli. evde idrar testi mi yapsam yaa bi fikir verebilir mi bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…