Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Selamm ilk kez ovulasyon testi aldim bu ay bi saat kadar once yaptim testi ama pek bisey anlamadim. Yumurtlama gunum ne zaman gerceklescek acaba resme bakip yardimci olurmusunuz. Adetimin 7.nci gunu yaptim.6 gun suruyor donemim 24 gundu bu ay dongumun uzunlugu.1 gun erken olmustum bu ay.

Eklentiler

• DSC_0909.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 128
kızlar bısey sorucem sıze :) geri çekilme yöntemıyle sperm bıraz vajinanın uzerıne gıderse gebelık olusurmu ayyy bırazcık ayıp oldu ama napimmm kusura bakmayın cwplarınızıda esırgemeyın :)

9 aydır evliyim evlendiğimiz ilk andan itibaren bebek istiyoruz eşimle. Eşimin ikinci evliliğiyim. İki çocuğu var eşimin. Her ay rutin kontrollere gidiyorum kadın doğuma. Bir ara 3 ve 4.5 cm lik kistlerim vardı sağ ve sol tüpte çok şükür atlattım. Şuan herşey yolunda gebe kalamamam için hiç bir neden yokmuş. Ama bir türlü gebe kalamadım. Çok istediğimden midir nedir artık. Rabbim en kısa zaman da hayırlı haberler almamızı sağlar inşallah..

Merhaba , benim adet günüm 27 ocak yani dün dü fakat adet görmedim hamile olma ihtimalim var mi acaba?

Kızlar merhaba :)

Çatlatma iğnesi oldum Yarın bu gün test yapmaya korkarken 13. gün yani bu gün böyle pembe renkli yoğun olmayan bişey geldi.. Anlayamadım ne olduğunu buradan okuduğum kadarıyla yerleşme kanaması deniliyormuş. Bu akıntı tarzı bişey çok mu sürecek yoksa test yapsam mı acaba ?

Kızlar merhaba :)

Çatlatma iğnesi oldum Yarın bu gün test yapmaya korkarken 13. gün yani bu gün böyle pembe renkli yoğun olmayan bişey geldi.. Anlayamadım ne olduğunu buradan okuduğum kadarıyla yerleşme kanaması deniliyormuş. Bu akıntı tarzı bişey çok mu sürecek yoksa test yapsam mı acaba ?

Bende yumurta takibi yapıyordum fakat bu testlerle yumurtlama anımızı kaçırma ihtimalimiz de varmış. Doktor söyledi. Mesele bende ağrı batma ateş 11. gün başladı fakat ben en koyu olduğu 15. güne kadar bekledim, o gün bile çok koyu değildi. doktora gittiğimde geç kaldığımı anladım. Canım en iyisi adet biter bitmez günaşırı ilişkiye başlamak.

Kızlar merhaba, aranızda Ovula gebelik testi kullanan var mı? Kullanım talimatlarında 5-10 mlU/ml arasında değişen erken beta hCG gelişimini tespit ettiği yazıyor.. adet gecikmesinden önce bu testi yapıp pozitif sonuç alan var mı ve kaç gün kala ??? Ben bu ay hep ovulasyon testi yaptım ilk yaptıgım birkaç gün ikisi de silik ama aynı siliklikte çıkıyordu onları yumurtlama günü varsayıp ilişkide bulundum sonra yaptıklarımda bir cizgi daha koyu digeri cok silik cıktı onları negatif saydım...Ama o hesapla da yumurtlamışsam üzerinden 10-13 gün falan geçti şimdiye testte pozitif çıkmaz mıydı ? ( Tek bir belirtim var o da göğüslerim çok acıyor daha önce olmamıştı bir de kasıklarda ara ara zonklamalar oluyordu geççti ama onları her ay psikolojik olarak yasıyorum galiba...bu ay da hüsranla bitecek galiba

Canım ben de ilk kez bu ay ovulasyon testi alıp kullandım...adetimden sonra 12. gün basladım teste ki adetlerim de cok düzensiz son adetim 51 günde gelmişti bu sefer 28 günlükmüş gibi hesaplayıp 12. gün basladım...başladığım günlerde iki çizgi de silik ama eşit cıkıyordu bu 2-3 gun boyle sürdü ondan sonra iki haftadır yapmaya devam ediyorum hep T cizgisi daha silik o yüzden negatif kabul ediyorum...ama ben de asla emin olamadım bu yumurtlama testi sonuclarından...ilk zamankilerin de pozitif olduğuna kendimi inandırmış da olabilirim

Adet biter bitmez 8. gün falan lişkişye başlayın çünkü bu ovulasyon çizgieri insnaı yanıltabiliyormuuş. Orda silik görünsede kişinin hormon değerine göere yumurtlamasının çatlama zamanı değişebiliyormuş. Ben geçen ay bu yüzden geç kaldım. Bu ay adetimin biter bitmez çalışmaya başlayacagım.

Doğru söylüyorsun erken başlamanın bir zararı olmaz...hele benim kadar düzensiz adet görenler için..bu ay adet olursam zaten ilk iş hormon testine gideceğim, doktorum geçen ay çağırmıştı üçüncü gün yetiştirememiştim...

Ovulasyon testleri iyi hoş güzel fakat yanıltabiliyor. Örnek ; dün kanda LH baktırdım ve aynı anda evde ovulasyon tetsi yaptım, bir bakayım dedim bu silik çizgi hangi değere karşılı kgeliyor. Silik çizgi kandaki LHımda düşüktü. Doktora gittim, doktor, İnofolic verdi, günde 2şer paket sabah akşam aç karnına içeceksin dedi. Ve adetin biter bitmez 2 gün sonrasinda (yani benim 8. günüm) ilişkiye başlayın dedi. Benim bugün adet olmam lazımdı, dün kan sonucumu görene kadar tüm hamileilk belirtileirni yaşadım başım döndü halsizlik kasıkta batma vs. ama sonuç beta hcg: 0,1. Galiba biz kendmizi hamileliğe şartladğımız için beynimiz bize oyun oynuyor ama 6-7 gün daha daha adet olmazsam tekrar kanda beta hcg baktıracağım çünkü geç döllenme olabiliyormuş. O yüzden doktorlar beta hcgyi beklenen adet gününüzden 10 gün geçtikten sonra baktırın diyorlar keisn sonuç için. hakkımızda hayrlaısı olsun

Merhaba hanimlar gecen ay kimyasal gebelik geçirdim bu ayda göğüslerinde asiri bi hassasiyet ve agri var tipkii batma gibi ve simdi farkettim göğüs altlarında gobegimde ve sirtimda hafif kahverengi lekeler var bu lekelerin hamilelikleri bi alakasi olabilir mi yoksa baska biseydenmi kaynaklaniyo boyle bi durum yasayan va mi cevaplarsaniz sevinirim

arkadaşlar bişey sormak istiyorum. ben 26- 27 günde adet oluyorum. son adet tarihim 27 ocak. ovulasyon gününün ilk gününde birliktelik oldu. o günlerde kasık ağrılarım oldu ama yumurtlamaya yordum. ama hala kasık ağrıları devam ediyor bel ağrısı geceleride mide bulantısı tiksinme hafif baş dönmeleri... bunlar çok erken değil mi diyorum ama var yani en hisedilende kasıklarda dolgunluk ve ağrılar. test yapsam çıkar mı acaba? ilişkiden sonra 10 gün geçti

merhaba arkadaşlar bu geç saatte bnm gibi aklında sorular olan vardır sıkıntım şu bn haziran 2014 ten beri evliyim. evlendim evleneli adet günümde hiçbi sapma olmadı her ayın 18-19 u mutlaka oluyorum . eşimle bebek için 1-2 aydır korunmuyoruz. bnm bu ay 19 şubat 2015 te olmasını beklediğim adetim şöyle 12si ilişkiye g,rd,k ve ertesi günü pembemsi bi lekenme ile karşılaştım 2 gün boyunca kahve ve pembe lekelenmeler oldu. ağrım falan olmadı hiç. ardından 16 sı bgn adet oldum bi anda sadece kasık ağrılarım vardı geçti ama çok halsiz ve uykuluyum .acaba üstüne görme olayıyla karşı karşıyamıyım bilemedim heveslenip doktorada gitmek istemiyorum lütfen konu ile bilgisi olan bşyler duymaya ihtiyacım var????

doktora git canım

Slm arkadaslar size birkactane sorum olucak benim sut hormonlarim yuksek cikti 29.39 ve doktorum ilac tedavisine baslayalim dedi ve bana dostinex ve folik asit verdi dostinex i pazartesi ve persenbe kulanicaksin dedi ve benim reglime 7 gun kala kasiklarimda ara ara agrilar olduve suan 3 gun var reglime ve kasiklarimda agri devam ve batmalar oluyor bunlar hamilelim belirtileri olabilirmi cvp sevinirim

benim doktorumda öyle vermişti, ama 3. gün tahlilimde herşey normal çıktı, inşaaallah hayrlısıyla gebesinizdir ama adet gününüz geçtikten sonra test yaptırın, çünkü maalesef bazen bu belirtiler insanı yanıltabiliyor

Merhaba aranıza yeni katıldım:)
Iki aydır eşimle bebek calışmalarına başladık ilk ay adetim 2 gün gecikti büyük ihtimalle hamile kaldım mı diye stres yaptığım için psikolojiktir dedim ama bu ay da 2 gün erken geldi ( normalde çok düzenliydi ve 7 gündü) onun üstüne birde çok ağrım oldu ve kahve akıntıyla başlayıp 3 gün camurumsu ama yoğun kanamam oldu.
bugün 4. Gün halsizlik hafif baş dönmesi ve bulantım var.
Hamile değilim diye düşünüyorum üstüne görme de değil sanki çünkü o lekeleme oluyormuş. anlayamadım ilk defa oldu yine de ihtimal var mı dır sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…