Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

Günaydın kızlar, herkese iyi bayramlar

Geçen cuma:71
Bugün:70.1
Fark:0.9 kg
Yüzde: 1.27

Yawrukush esmeriiim

Eklentiler

• 57C2280E-5243-42B7-9C2F-98941995EAA5.jpeg
    99,2 KB · Görüntüleme: 209
Merhaba kızlar. 5 takımdan Redsonja ben
Haftanın şampiyonu olarak diyet tüyolarımı ve motivasyonumu yazmam gerekiyormuş. Seve seve..

Öncelikle kendimi hazırladığım psikolojik motivasyondan bahsedeyim. Her ne kadar diyet başlangıç kilom listede 58 olarak yazılsada diyete başladığımda 58.8 kiloydum. Aslında boyuma göre bakıldığında kilom çok da fazla gelmeyebilir ama sanıyorum ki vucudumda yağ oranım yüksek olacak ki kilolarımı hep popo ve gögüslerden almaya başladım. Haliyle 36 beden pantolonlarım popomdan geçmemeye, gömleklerim tshirtlerim kısa gelmeye başladı. 38 beden alsam popodan geçiyor ama belim çuval gibi oluyordu. Ya tüm gardrobu değiştirecektim ya da o fazla 6 kiloyu verecektim. İkinci şık daha kolay ve masrafsız geldi bana ve zayıflamaya karar verdim. Sonuçta hiçbir abur cubur aynaya baktığımda gördüğüm 36 beden Redsonjadan daha çok mutlu edemezdi beni. Çok uzatmayayım bu süreçte yaptıklarımı yazıyorum..

1-öncelikle takım arkadaşlarımla takım sayfasında sürekli iletişim halinde oldum, menülerimi aksatmadan yazdım. Menü paylaşımı önemli nitekim gün içerisinde eliniz pasta böreğe abur cubura gidince “yok ya bunu da listeye yazamam ayıp olur” moduna giriyorsunuz ister istemez.

2- Ben sabah kahvaltımı hep yaptım. Genelde haşlanmış yumurta ve yiyebildiğim kadar domates, salatalık yedim. Sabah kahvaltısını ne kadar iyi, besleyici, doyurucu fakat en az kalori ile yaparsanız akşam o kadar az acıkıyorsunuz.

3-Ara öğünlerde şekersiz Türk kahvesi, ya da sütlü soğuk kahve yaptım kendime.. Ama süt tabii ki light tercih ettim. Şekeri hayatımdan çıkarttım.

4- öğlen öğünümde çorba içtim, yanında salata varsa salatamı yedim ancak salataya hiç sos vs koymadım. Arasıra bir yemek kaşığı zeytin yağı ve bolca limon sıktım gerçi.

5-Hiç ekmek yemedim. Belki 2 haftada sadece bir öğün 1 dilim yemişimdir.

6-Haftada en az 3 kez yürüyüş yaptım. Öyle çok uzun olmasa da 4000-5000 adım olsa da yürüdüm.

7-Ve asıl gelelim bence işin püf noktasına. Akşam yemek yemedim ben. çok acıkırsam yoğurt yedim mesela. Ya da ayran içtim. Akşam yemek yememek gerçekten zayıflatıyor insanı. İnanın bir müddet sonra alışıyorsunuz bu düzene. Açıkçası ideal kiloma inince de aralıklı oruç diyeti ile formumu korumayı düşünüyorum. Bu arada form demişken gün aşırı meşhur herkesin bildiği markanın kayısı çayı ya da kiraz sapı çayını içtim vucuttaki ödemleri atmak için. Kesinlikle işe yarıyor

umarım faydalı olur yazdıklarım.. Sağlıklı günler kerkese

Merhabalar,10. takımdayım ve bu haftanın birincisi olmuşum

18/6 ıf yapıyorum.Yediğim 6 saatlik zaman diliminde ölçülü ve protein ağırlıklı besleniyorum.Yumurta ve yoğurt olmazsa olmazım.Hergün 45 mil leslie ve 1 saat civarı yürüyüşlede destekleyince çok güzel kilo veriyorum.Umarım herkes hedefine ulaşır

Merhaba arkadaşlar

Aslında benim diyet serüvenim hep kısa sürerdi.Bir ay yapar bırakır 10 kilo verir fıstık gibi oldum derdim.Bu defa çok kararlı başladım öyle ilerliyorum.
Çok şükür her hafta milim milim eriyorum.Bu hafta da en çok eriyen ben olmuşum.Neler yaptım paylaşayım.
Diyetisyen destegi alıyorum.Mümkün olduğunca listeden çıkmamaya çalışıyorum.Neler yapıyorum?

- Sabahları uyanır uyanmaz eğer geceden hazırlamışsam ( limonlu zencefilli tarçınlı ) su yoksa sirkeli su içiyorum.
- En geç 09.00 da kahvaltımı yapmış oluyorum.
- Ara öğünleri kesinlikle atlamıyorum.( Yeşil çay - kepekli grissini - yoğurt - meyve- kuruyemiş vs gibi)
-Akşam 19.00 dan sonra yemek hiç yemedim.
- Günde en az 3 lt su içtim
- Ufak bebeğim var o yüzden hep hareket halindeyim ve emzirmeye devam ettiğim için daha hızlı veriyorum sanırım.
Aslında işin özeti diyet değil sağlıklı beslenme ve beynimizde zaman kısıtlaması olmazsa öyle böyle veriyoruz.
İnşallah her hafta hepimiz bol eksiler görürüz.
Ayrıca 13.takım arkadaşlarıma desteklerine yorumlarına çok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar
1. ler sırrını paylaşıyormuş
Benim de yazmam gerekiyormuş. Tek bir cümle söyleyebilirim: insan gibi yedim bu hafta o kadar hamilelikten itibaren deli gibi yemeye başladım. Günde 5 6 öğün ve hepsi ana öğün gibi dolu dolu.
Doğumdan sonra da streslerle birlikte katlanarak devam etti. 7 temmuzda dikkat edeyim artık dedim beni görenlerin aman Allahım sana nolmuş replikleri eşiliğinde.
Ama her şey birden olmadı. Hatta paylaştığım her menümde arkadaşlarım: bu nedir böyle nasıl kilo vereceksin dediler. Haklılardı da. Gözlemeler pilavlar hiç eksik olmadı bu haftaya kadar. Bu hafta da simit yedim gerçi.
Ancak yazılan hiçbir şeyden olumsuz etkilenmedim. Çünkü menü çok görünse de ben farkındaydım ki gittikçe azaltıyordum. Kendinle yarışmak kafası
Nihayet bu hafta az yemeyi daha doğrusu benim tabirimle insan gibi yemeyi başardım
Gece yemelerini bıraktım. Beynimi doyurdum önce
Beynim doyunca midem acıkmayı bıraktı
Spor yapamadım tek üzüntüm o. Eğer spor yapabilseydim 2.5 değil belki eksi 4 ü görebilirdim. Çünkü vücut şaşırdı az yemek konusunda.
Ne yazık ki hiç vaktim olmadı. Sağlık olsun.
Velhasıl yemek için yaşamamayı beyne kabul ettirince mide ona itaat ediyor. Patron beyin
Umarım ben ve hepimiz bol eksili ve sağlıklı haftalarla hedefimize ulaşırız
Herkese sevgiler

Merhabalar, ben 9. Takımdan Merve
İlk defa birinci oldum ve ilk defa kendi rekorumu kırarak bir haftada 2,2 verdim
Bu hafta için kendime bir hedef belirledim ve en önemlisi de takım içinde aktif olmaya çalıştım .
Son zamanlarda aslında doğruyu söylemek gerekirse artık 74,2 kilo olarak aynadaki görüntümden memnun gibiydim.Azar azar kilo versem de sorun olmaz diyordum kendi kendime Ama simdi 72 kiloya düşünce memnuniyetimin daha da arttığını gördüm. Sonra dedim ki neden yolu uzatayim, kestirme yol varken. Hızlı bir şekilde asıl hedefime (60) ulasayim ve yolun uzunluğundan da şikayet etmeyim dedim. Sonuç haftanın birinciliği
Özetle pes etmeyelim ve eskisi gibi aynada kendimize yalanlar soylemeyelim. Hepimiz biliyoruz ki ne kadar zayıf ve fit vücuda sahip olursak o kadar özgüveninimiz artıyor. Biz her şeyin en iyisini hakediyoruz ve istersek basaramayacagimız hiç bir şey yok

Hellööö kk nın minnoş tombul çıtır hanımları

Buraya derece yapmamdaki sırlarımı döküp hepinizin esrarengiz biçimde kilo vermesini sağlamak size şifalı ellerimde dokunup karınca belli minnoş popolu piremsesler olmanızı çok isterdim.
Ama sır yok. Müge anlı gibi başlayacağım senin kocan yokki dercesine benim sırrım yokki eğer illa bir sır isteniyorsa o da motive olup nitelikli yemek ve hareket etmek.

Biri 3.5 diğeri 1.5 yaşında iki zalım bebemi de bahane ederek karantina zamanı yedim Allah yedim. Hem yaptım hem yedim.Poğaça pizza gece dizi izlerken cips çikelata.. ama nedense ne zalım bebeler kilo aldı ne de zalım fettan koca kişisi. Evet koca evde bir ben kilo aldım.
Baktım ibre yukarı çıkıyor tatlı göbeğim büyürken baldır bacakta bizim neyimiz eksik dercesine irileşti ve ben 10 kilo kadar aldım canıım paltolonlarıma giremez oldum , bluzlarımın içinde streçlenmiş dana sarma gibi kaldım.
Yoo yoo dedim come here my self dercesine kendimi kendime getirmeye çalıştım, çalışıyorum. Zira o beden bana ait değil benim dolabım 36-38 beden kıyafetlerle dolu 40-42 lerle değil ki.

Akşam abur cubur keyfi yemeği kesmem gerekliydi, kestim.
Yediğimi daha çok çiğnemem daha uzun zamana yaymam gerekiyordu, yaptım.
Gluten hassasiyetimin olabilirliği üzerine yoğunlaşıp glutensiz beslenmem gerekliydi, öyle yapıyorum.

Daha çok hareket etmem gerekiyordu, ettim.

Ara öğün yapmıyorum, çayımı kahvemi büyük bir zevkle içiyorum hayatımdaki son kahvem son çayımmışcasına öyle tutkulu öyle aşkla
Salata bol ekşili baharatlı peynirli en sevdiğim şey haline getirdim her öğünde bulunduruyorum
Ve en önemlisi kendimi seviyorum ve inanıyorum güzel seksi çıpçıtır olmak varken -ayy göbeğimi nere saklasam aman popomu nasıl gizlesem dur kilo mu aldın diyecekler - yerine
- aabboo iki çocuk anasına bakın vayy baboo manken manken- desinler istiyorum
Kendini sevenin başaramayacağı şey yoktur

Motivasyon alanımda olan motive olmama katkı sağlayan 9. Takımın ruhu çıtır arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.
Handandandan ateşin eksik olmasın kaptancım fitilimizi ateşle ,
Mefkurem hint incirli layt pudingim, glutensiz ekmeğim, dark çikelatam iyi ki varsın,
UcanSupurge burçdaşım hunidaşım,
Poni Bon zalım ponim,
Hedef_69 tombul kangurum,
Pembe Lotus , Namaria , zumazuma , @Elisa01 ATTRAENTE Ucmelekannesi Fit mutlu anne denizbenimadim Yasamakguzel123
MmerVveeEee Pnrrr-12 strontium
teşekkürler hanımlar. İyiki varsınız

Son düzenleme:
Herkese merhabalar
Bu haftanın birincisi oldum ve hedef kiloma ulaşarak mezun da oldum. O yüzden çifte bir mutluluk yaşıyorum
Hergün bir kutu peynir 3 zeytin ekmek tükettim.Akşamları da 8 tane kuru fasulye buharda haşlayıp diyet yapıp ancak verdim. Şaka şaka
Emziren bir anne olarak 5 aylık bir oğlum 4 yaşında bir kızımla aktif bir hayatım var. Hafif beslenerek ve herşeyden yedim. Ama doğum yaptığım bu zamana kadar tatlı börek vb şeyler tüketmedim.

Kilolu olarak diyete başlamadım. O yüzden emzirmeyi de destekleyerek hızlı kilo verdim. Tabi ben verdikçe oğlum alınca daha mutlu oldum.

Tiroid hastası olan biri olarak her şekilde kilo verilir.
Benim hızlı vermeme en büyük etmen sevgili kaptanımız Handandandan ve görmeden ayrı bir bağla sevdiğim diyet arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim. Hepsi benim için birer hediye gibi

Sadece kilo verirken bir amacım vardı eski kıyafetlerime sığmak için haftada 1 giyerdim. Şimdi en küçük bedene olan elbiseme 36 bedene girebiliyorum
Mefkurem UcanSupurge Poni Bon Hedef_69 Pembe Lotus Namaria Ucmelekannesi Fit mutlu anne MmerVveeEee Pnrrr-12 @Elisa01 zumazuma strontium maygirl__ etiketleyemediğim diğer arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler iyiki varsınız

yaaaaaa ilk basta guldum sonra mutlu oldum en sonunda da bır huzunlendım bıssuru duyguuu tebrıkler canım benım hersey gonlunce olsun o kılon hep sabıt kalsın (yaslanınca al bıraz kemık koruması ıcın onemlı) ama burda olursunn kılo koruma seysıne dimiii

Merhabalar, 10. Takımdan Natsume ben bu hafta yarışmada birinci olmuşum.
Uzun zamandır aslında diyet yapmaya çalışıyorum ama nerdeyse her gün kaçamaklarım oluyordu. Önce onu kestim. Hayatımda ilk defa diyetisyenim 2 kare yiyebilirsin ara öğünde demesine rağmen bitter çikolatayı bile yemedim bir hafta boyunca.
sabahları akşamdan hazırladığım Limonlu tarçınlı suyla başladım güne. Öğünlerimde salata ve yeşilliği bol tuttum, ara öğün yaptım. Yağ kullanımını minimumda tuttum.
Her gün grupta menü bildirimi yaptım bunun da diyetin sürdürülebilirliğinde çok fazla yardımı oldu.

Merhaba herkese bu haftanın birincisi ben oldum bundan dolayıda çok mutluyum birincilik sırrı öncelikle azim kendine güvenmek ve inanmak sonrada öğün arasında abur cuburu kesmek yemeklerde bol bol yeşil salata tüketmek kefir içmek günde en az bir buçuk iki litre su içmek ve en önemlisi hareket etmek günde hiç değilse beşbin adımın altına düşmemek bunları yaparak bu hafta 2.5 kilo vermeyi başardım. Ayrıca iyiki 10.takımdayım ve moni kaptanımla beraberim benim kilo vermem konusunda kaptanımın ve takım arkadaşlarımın emeğini yadsıyamam.

6 aydır 9.takımda azimle hırsla devam ettiğim bu yolda bu hafta 1.oldum. Öncelikle kaptanım Handandandan ve dünyalar tatlısı arkadaşlarım sayesınde bu hafta 1.olabildim 6 aydır pes etmeme izin vermedıklerı için teşekkürler diyetımde en önem verdiğim şey su. Suyu en az 2lt tuketıyorum. Bir şeyi yemeden önce aldığım kalorıye değer mi diye düşünüyorum. Doymaya başladığımı hissettiğim an sofradan kalkıyorum. Öğünümü en gec 17:00 da bitirmeye çalışıyorum. Tabiki hayatımda abur cubur yok bu konuda bence zaten hepımız hem fikiriz

Herkese selam
Cuma gününün birincisi olarak buraya yazmak bana da nasip oldu çok şükür
Öncelikle bu yolda bana motive sağlayan başta Zipzip- kaptanım ve 6. takım arkadaşlarıma çoook teşekkür ediyorum.
Ben haziran ayında 70.9 kilo ile izne ayrılmıştım. 3 ayda 8.1 kilo alarak geri döndüm Yeni alınan kilolar olduğu için de gitmesi kolay oluyor. Sadece kaçamaksız, sağlıklı beslenerek ve de bol hareketli bir hafta geçirerek istediğim sonucu aldım. Hedefe daha çok var. Hep beraber zayıflayalım KK'nın fit hatunları olalım inşallah. Herkese sevgiler

Azmin daim olsun canım arkadaşım
Her zaman harikasın

Merhabalar arkadaşlar

Yanılmıyorsam 4 aya yakın süredir 13.takımda yarışmaya dahilim.Diyete başlama serüvenim bu süreden daha eskiye dayalı.
Daha önce bu konuya neler yaptığımı yazmıştım.Aslında bu hafta 3.6 kg vererek büyük başarı elde etmiş gözüksem de sağlıklı bir kilo veriş olmadığı aşikar.
Evimi taşıdım.O noktada diyet listeme uymadım ama taşkınlık yapmadım.Öğünlerim düzenli olmadı 2 öğündü ama hep hareket halinde olduğumdan çok su içtim.Peşine bir de grip oldum.İştahım kapandı.2 gün sadece bebeğim huysuzlaşıp babasında durmadıkça yataktan çıktım.Yine düzensiz bir beslenmem söz konusuydu.Kısacası bu hafta çok hareketliydim ama çok az yedim.Çünkü iştahım yoktu.O yüzden de bu şekilde çok kilo vermiş oldum.
Bu hafta aralıklı oruç listesiyle diyetime devam ediyorum.2 ana öğün. 11.00 kahvaltı 19.00 akşam yemeği.Bu sayede beslenmemi düzenleyerek vermiş olduğum kiloyu geri almamayı hedefliyorum.
Amaç kesinlikle zayıflamak ya da kilo vermek olmamalı amaç sağlıklı zayıflamak ve sağlıklı kilo vermek.Yoksa fazla fazla geri geldigini hepimiz iyi biliyoruz.
O yüzden bol su bol hareket düzenli ve sağlıklı beslenmek.Hiç bir şeyi abartmamak ( meyve - sebze vs ) dahil bize bu yolda çok yardımcı olacak.
Yazımın sonuna gelirken 13.takım kaptanım LAydLiNe öncülüğünde tüm takım arkadaşlarıma sevgiler ve bu yolda yardımcı ve destekçi olduklari için teşekkürler.

Merhabalar bu haftanın birincisiyim

Aslinda benim diyete başladığımdan beri tuvalet problemim var sabahlari pek kahvaltı edemedigimden ve ekmek yemeyi tamamen bıraktığımdan kaynaklanıyor. Bu hafta genel olarak kahvaltimi ettim onun sayesinde bu problemim buyuk olcude geçti. Aksam yemeklerimi de en gec 7-7.30 da yemeyi bıraktım. Ayrica Salı carsamba ve persembe gunu de 3 günlük kabak detoksu yaptım ve gun icinde ne yiyeceğim belliydi. Isten eve geldigimde bi aclik hissi olusuyordu ve birşeyler yiyordum detoks listesini dışına çıkmayıp sonucu gorme istegimden dolayı onları yememiş oldum.Sonuç olarak gercekten detoks bayağı işe yaradı tavsiye ederim. Ama bidaha yaparsam 3 gün üst üste yapmayı düşünmüyorum çünkü 3 günlük surede canımın çektiği hiçbirşeyi yemedim ve bu hafta baya motivasyonum düştü.

Merhaba arkadaşlar.10. takımdayım ve bu etabın 1.si oldum.
Çok uzun yazacağım sırrım vs yok.Çünkü yoğun sipariş ve koşturmacadan yemek yemeye zaman bulamadığım için bu hafta güzel kilo verdim.Sabah ayaküstü 1 haşlanmış yumurtayla,öğlende 2-3 kaşık yoğurtla geçiştirdim.Evde ki hareket ve dışarda ki işlerimi halkederken de attığım 10 bin üstü adımlar da eklenince kilo vermek kaçınılmaz oldu.Tabii ki çok güzel oldu ama çok sağlıksız ve dengesiz oldu biliyorum ama yapıcak bişey yok maalesef.Evde ki iş hayatım böyle olmasına mecbur kılıyor

Merhabalar ben 4.takımdan ayşe aslında hiç beklemiyodum 1 olmayı amaaa olmuşum 2.4 kilo ile bu hafta neler yaptım öncelikle beni ketojenik diyet mantığı ile tanıştıran arkadaşım JaneRizzoli ye ve beni hep motive eden canım kaptanım A Arrietty_ ve kaptan yardımcım @_Vera_ ya çok teşekkür ediyorum.
Yaptıklarımı özetlersem ekmek hiç tüketmedim sababları genelde haşlanmış yumurta ile kendim yaptığım nohut unlu ekmeklerden yedim
Sabah o ekmeklerden yiyince karnım hiç acıkmadı öyle tok oldum ki öğle yemeğini geçiştirdim hindistancevizi yağlı türk kahvemle birlikte genelde ceviz yanına bitter yedim oda beni çok tok tuttu akşama kadar acıkmadım diyebilirim
Akşamları genelde protein ve yağ ağırlıklı olarak beslendim mesela tavuk balık et yanında yeşil salata bol zeytinyağlı sebze yanında bi çeşit et gibi
Benim önce yaptığım en büyük hata aralarda acıkınca sağlıklı olsa bile bişeler atıştırmaktı mesela sarı leblebi gibi onları kestim öğle yemeğini kestim acıkmadığım için yoksa yerdim de sonuç bu oldu devam ediyorum bu düzene inşallah güzel sonuçlar almaya devam ederim ederiz hep birlikte . herkesi öpüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…