Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

Öncelikle canım ordeklerim 14. Takıma sevgiler :)
Son bir aydır hep sabit ya da +-1 kilo değişim görüyordum tartıda.
Geçen hafta bu konuda bayağı bir Azimlendim.

Öncelikli olarak her sabah uyandığımda bir bardak ılık limonlu su içtim, sonrasında iki bardak daha su içerek kahvaltı yaptım, su içme olayını alışkanlık haline getirip yediğim her yemekten her öğünden önce 2 bardak su içtim.
Ekmek ve şeker bu hafta hayatımdan tamamen çıktı.

Ağırlıklı olaraktan haşlama ve buğulama tarzı yemeye Özen gösterdim.
Çok acıktığım zamanlarda tarçınlı sütle açtığımı yatıştırdım.

Yani benim ekstradan yapmış olduğum tek şey Sabahları limonlu su ve her öğünden önce 2 bardak su içmek oldu.
Bu hafta da kilo korumaya gideceğim, hepinize sevgiler İnşallah Dilediğiniz kiloya ulaşırsınız en kısa zamanda Ben de dahil :)

Merhabalar arkadaşlar

Bu hafta bende diyet tarihimde verebileceğim en yüksek kiloyu verdim ve genel anlamda yüzdeler düşük olunca birinci oldum.

Öncelikle benimle bireysel yarışarak ekstra gaza getiren rakibem North River North River teşekkürler canım:KK68:
Tabiki sevgili takım arkadaşlarım hepsini ayrı ayrı seviyorum, onlarada teşekkürler

Vee gelelim neler yaptım
Kendime bir iylik yaptım ve spor salonuna yazıldım
Hem diyetisyen hemde spor hocası eşliğinde bu sefer başarıcam inşallah
Hafta boyunca kaçamak yapmadım
Protein ağırlıklı beslendim
Hiç ekmek yemedim sadece sabahları wasa tükettim
Günlük mutlaka sporumu yaptım ve ilk başladığım için bütün hafta heryerim ağrıdı ama pes etmedim
Diyetisyenimin tavsiyesiyle meyveleri yoğurtla tükettim
Vee tabiki boll su içtim

Çok şükür kontrolde de hepsi yağdan gitmiş onu görünce de ekstra sevindim:KK76:

İnşallah bu kararlılıkla devam edebilirim ve artık mezun olabilirim:dua:

Herkese sağlıklı kilo vermeler diliyorum
Hepp yağdan kaybedelim inşallah
:KK68::KK68:

Merhabalar arkadaşlar

Bu hafta bende diyet tarihimde verebileceğim en yüksek kiloyu verdim ve genel anlamda yüzdeler düşük olunca birinci oldum.

Öncelikle benimle bireysel yarışarak ekstra gaza getiren rakibem North River North River teşekkürler canım:KK68:
Tabiki sevgili takım arkadaşlarım hepsini ayrı ayrı seviyorum, onlarada teşekkürler

Vee gelelim neler yaptım
Kendime bir iylik yaptım ve spor salonuna yazıldım
Hem diyetisyen hemde spor hocası eşliğinde bu sefer başarıcam inşallah
Hafta boyunca kaçamak yapmadım
Protein ağırlıklı beslendim
Hiç ekmek yemedim sadece sabahları wasa tükettim
Günlük mutlaka sporumu yaptım ve ilk başladığım için bütün hafta heryerim ağrıdı ama pes etmedim
Diyetisyenimin tavsiyesiyle meyveleri yoğurtla tükettim
Vee tabiki boll su içtim

Çok şükür kontrolde de hepsi yağdan gitmiş onu görünce de ekstra sevindim:KK76:

İnşallah bu kararlılıkla devam edebilirim ve artık mezun olabilirim:dua:

Herkese sağlıklı kilo vermeler diliyorum
Hepp yağdan kaybedelim inşallah
:KK68::KK68:
Seninle dostça yarışmak zevkti Gulsah' ım ama bu hafta anyi şansı vermeyiz:rapci::KK15:

Fazla kilolarından kurtulmaya, sağlıklı ve fit bi yaşam sürmeye gönül vermiş herkese merhabalar:KK3:

3. Takımın mini mini yengeçlerine, bas yengecimiz sahgull sahgull e ve beni heo beraber zayıflamanın iyi bi fikir olduguna ikna eden bitanecik Denas14__ Denas14__ a çook teşekkür ederim :KK36::KK36:

Diyet yapmaya başladığımdan beri bir hafta içinde verebildigim en yüksek kiloya ulaştım bu hafta. :KK73:

Neler yaptıgıma gelirsek;

1. Her sabah uyandığımda kahvaltıdan yarım saat önce 1 büyük bardak limonlu su içtim.

Bu aslında düzenli olarak yaptıgım bi şey. Gününe göre bazen geceden kuru kayısı ya da ceviz bırakıyorum suyun içine. Sabah uyandıgımda da suyunu içip kayısıyı ya da cevizimi yiyorum.

Eski diyetisyenim sen uyanmıs oluyosun ama miden hala uykuda oluyo. Yemeklerden önce özellikle de sabah mideyi uyandırman, sindirime hazırlaman gerekir diye anlatırdı bana.

Her yemekten yarım saat önce ve yarım saat sonra büyük bi bardakla su içmek ve yemekle beraber su içmemek gerekirmiş. İşte ben de bu tavsiyeyi harfi harfine uyguladım bu hafta.

2. Bu haftayı hemen hemen hiç kaçamak yapmadan tamamladım. Bu her hafta yapabileceğimiz bi şey değil elbette. Önemli olan dengelemek sanıyorum.

3. Sindirim sistemimi düzenlemek ve kabızlık sorunumu çözmek için çok çalıştım. Diyette protein agırlıklı beslendikçe kabızlık problemi de artıyo malumunuz. Benim temelim de arızalı bu konuda ne yazık ki.

Bu nedenle bu hafta boyunca gün içinde içtiğim suların 1 litresini sindirimi hızlandıracak şeylerle hazırladım. 1 litre suya yesil elma, limon, zencefil, kereviz sapı, maydanoz ekleyip gece boyunca beklettim ve sabah süzüp termosa doldurdum.

Geçen hafta iki gün boyunca sadece sıvıyla beslenmek üzerine bi detoks yapmıştım. O benim için bi başlangıç gibi oldu, vücudumu temizledi. Ben de bu hafta hazır vücudum bi düzene girmişken bunu bozmadım, yukarıda yazdıgım tarifle korumaya gayret ettim.

Ayrıca laktozsuz süt ve yoğurt tüketmeye başladım, benim için çok faydalı oldu.

4. Son olarak da çok hareketli bi hafta geçirdim. Gün içerisinde sürekli aktif olmak, hepsi spor sayılmasa bile nabzınızı hızlandıracak, metabolik faaliyetlerinizi arttıracak şeyler yapmak gerçekten çok önemliymiş bunu gördüm. Aynı evin, binanın içinde bile olsa yürümek, oturup kalkmak, hareket etmek için bahaneler yaratmak lazım.

Benim bu hafta yaptıklarım bu şekilde, umarım hepimiz gönlümüzce sağlıkla incelmeye devam ederiz :KK36::KK36:Sizinle beraber kilo vermek benim icin büyük bi motivasyon kaynagı, iyi ki varsınız:KK52::KK52:

Merhaba , herkese iyi akşamlar.
Listeye girdiğim gün bireysel birincilik kazanmak benim için çok şaşırtıcı ve sevindirici bir durum oldu. Bireysel yarışmadan da haberim yokken üstelik:KK48:buraya yazmam gerektiğini de @Lunya arkadaşım söylemese bilmeyecektim. :KK200:

Öncelikle biraz okudum yazılanları ve sanırım birincilerin genel sırrı sabah uyanınca 1 bardak limonlu su.Ben de her sabah aksatmadan mutlaka limonlu su içtim. Daha dinç olduğumu zannediyorum bu su sayesinde.
Onun dışında sıfır kaçamak. Kesinlikle nefsimle bir savaş halinde olduğumu farkettim. Ve onun kazanmasına asla izin vermedim. Evet , tatları nefisti , belki canım çok çekmişti ama hiçbiri bana hafiflemenin verdiği mutluluğu vermedi.
Spor konusunda aslında çok aktif olduğum bir hafta değildi.Ama spor dışında öyle hareketli günler geçirdim ki bu kiloyu vermeme sebep oldu.
Ama tabiki kaptanımızın yokluğunda yakamızı bırakmayan hepfit hepfit desteğini hiç esirgemeyen igdedali igdedali ve spor başkanlarımız begum75 begum75 ve nehirnil111 nehirnil111 arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. Onlar ve diğer 7. Takım arkadaşlarım olmasaydı katiyen olmazdı.
Tabiki bu süreçte yanımızda olmayan ama varlığını , gözlediğini bildiğimiz güzel kaptanımız @MiuLego yokluğunda bile bana gayret göstermem gerektiğini hissettiren en büyük etkendi. Birgün gelir ve bu kadar kilo verdiğimi görür sevinir diye gönlümden geçirdiğim zamanlarda aniden çıktı geldi ve birinciliğimi de o bildirdi bana çok şükür ki. :KK200::KK200::KK200:

Bütün takımlara keyifli kilo vermeler diliyorum. Ve son olarak yeter ki gerçekten isteyelim diyorum...

Merhabalar kilo vermeye gönül vermiş arkadaşlarım sizinle kilo vermede yardımcı olduğum sırlarımı paylaşacağım

Öncelikle bu yolda bize kaptanlık yapan ve çok büyük hakkı geçen @MiuLego kaptanıma teşekkürlerimi sunuyorum en başta çok istikrarlı ve azimli biriyim kafama koyduğumu yaparım dedim ve yaptım 74.4 teen 59.3 e
Gelelim kilo vermede yardımcı olan sırlara :KK66:

Öncelikle aç karnına ılık limonlu su yada ceviz suyu faydasını çok gördüm ödem attı diye düşünüyorum çoğu zaman hiç çikolata tatlı pilav normal ev yemekleri ağzıma almadım diyebilirim çok hafif ve doyurucu öğünlerle beslendim yeşilliği ve suyu çok içtim gezmeye gitsem bile diyetime zeval getirmedin ama en önemlisi SPOR herkes gece uyurken ben sıkılaşmak ve zayıflamak için jillian leslie cardio öğlen iki saat akşam yada gece 2 saat spor yaptım gece 1 de olsa sporumu ihmal etmedim gece 3 te uyuduğumu bilirim vede yeşilçay ve çok faydasını gördüğümü düşündüğüm kayısılı biberiyeli form çayı kesinlikle alıp içmenizi tavsiye ederim benim küçük bi sırrımm daha var spor yaparken vücuduma poşet bağlayıp korse giyorum üzerine :KK66: :KK66: hem sıkı oluyor hemde çok terletiyordu ve yatmadan önce biberli limonlu yoğurt yerdim hiç aksatmadan eğer kaptanımız bize böyle disiplinli olmasaydı başaramazdık belkide cıss yiyebilirdik ama yemedik o üzülmesin kızmasın diye çünkü kaptanıma o kadar seviyor ve bağlıyız ki gönülden yesek de tartıda artı çıkmamak için telafisini yapardık... umarım bu yazıyı oluyan sizlerde en yakın zamanda sağlıkla istediğiniz kiloya ulaşırsınız sağlıcakla kalın❤️❤️❤️

Herkese merhaba ben 14. Takimdan aaadddaaa bu hafta 1. Oldum ve neler yaptim bahsedelim biraz
Oncelikle ben herkes gibi tam bugday ekmegi veya bulgur tuketmedim.vucudumun bunlari alerjisi ver ben biraz kan grubuma uygun beslnemeye calistim ve az yedim benim sirrim hem.bu ama esas sirrim spor gecen hafta boyunca yaklasik 2.5 3 saatimi spor salonunda gecirdim zumba yaptim kardiyo yaptim fitness yaptim spordan sonra protein ve aaglikli karbonhidrat tukettim sut gibi yarim.elm ve ayran gbi ama en sevdigim sey olan yuzde 85 bitter cikolatayi da bi iki paeca olmak uzere ihmal etmedim en sevdgim isvec cikolatasindan yedim kahveyle icinde dogal seker olandan sabahlari genelde bunyeme bugday ekmegi iyi gelmedgi icin yulafli olmelt yedim oglenleri kirmizi et sebzeli tuketmeye calistim etin yaninda cok ayran tuketmem spordan once ise yulaf yigurt elma yerim genelde diyorum ya her beden parmak izi gbi farklidir herkes bulgur yicek kepekli ekmek yicek diye birsey yok bazen de ekmek yerine bir adet patatse tukettim hic sorun olmadi
Simdi bedenimi taniyorum ve ona gore besleniyorum umarim birgun herkes istedgi kiloya gelecek basarilar dliyorum herkese

Merhabalar ben 8.takimdan zayiflama mucadelesine yeni katilmis tazecik bir anneyim :)

Bu hafta (emzirmeyi de birakmis olmam sebebiyle) Dukan diyetine benzer bir program izledim. Dogum sonrasi süt olsun dusuncesiyle yedigim tum abur cubur ve tatlilari bir kenara biraktim, ekmek tuketimini sifirlayip canimin cok istedigi zamanlarda kahvaltida en kucuk boy lavas tukettim, protein agirlikli beslenmem de meyve tuketmedim, zira dukan diyetinde belli bir sure meyveye izin verilmiyor, kucuk kacamaklarim olmadi diyemem ancak gunun erken saatlerinde olmasina dikkat ettim ve devaminda aksam ogununu sut veya yogurtla gecistirdim, bu arada spor yapnaya da basladim leslienin walk at home serisinden 1 mil (ustelik sadece 15 dakika :KK70: ) olani bu hafta bir gun yapabildim sadece, ama isyerinde ve evde yurumeye agirlik verdim,usenmedim en uzak masadaki peceteligi gittim aldim, otoparktan ikinci kattaki odama yuruyerek ciktim, biraz hareket, dengeli beslenme (mevye tuketimi olmadigi icin cok da saglikli bir beslenme degil ama bir sureligine boyle olacak kilo verdikten sonra kontrollu bir sekilde meyve yemeye baslayacagim) ve iradeyle hedefime en kisa surede ulasacagima inaniyorum.

Siz de inanin :)

Bu okuyacağınız minik hikaye bir hafta etap sonuncusu arkasından bir hafta etap birincisi olan Ebrucuğun hikayesi:KK68:

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde Kadınlar Kulübü Cuma zayıflama yarışmalarında yarışan azimli mi azimli, istekli mi istekli, kararlı mı kararlı bir Ebrucuk varmış. Ebrucuk o kadar kararlı o kadar istekliymiş ki yıllar önce 85 kilodan 60 kiloya kadar inmiş. Derken aradan biraz zaman geçince yine cısslar peşini bırakmamış, bi 10 kilocuk kadar daha kilo almış. Bunu gören Ebrucuk durur mu hiç hemencecik koşmuş Cuma zayıflama yarışmalarına. Öncelerde güzel güzel vermiş kilolarını ama sonra kendini kovalayan cıslardan kaçamamış. İçindeki canavar galip gelip etrafta ne kadar cıss var hepsini yemiş.:eek:O hafta Ebrucuk kilo almış ve etap sonuncusu olmuş:KK61:Bu onu o kadar üzmüş ki kendi kendine kızmış sürekli.:KK62:

Sonra düşünmüş ki üzülmenin bir faydası yok. Oturmuş nerede yanlış yaptığını düşünmüş ve bütün cısslardan uzak durması gerektiğine karar vermiş. Günde üç öğün beslenmiş. Bol su içmiş ve bol hareket etmiş. Yani aslında hiçte öyle mucizevi bir şey yapmamış. Sadece sağlıklı bir insanın normal hayatında yapması gerektiği gibi yapmış. Veeeee o hafta tam tamına 1.9 kilo vererek etap birincisi olmuş.:sampiyon: :KK9::KK9::KK9:

Hikaye bir yana kilo vermek için öyle mucizevi şeyler yapmanıza gerek yok. Onu içersen zayıflarsın, şunu sürersen zayıflarsın, şunu yersen şu olur, bunu yersen bu olur hikayelerine inanmayın. Önceliğin sağlık olduğuna ve başaracağınıza inanın. Sonra günde üç öğün düzenli ve sağlıklı beslenin, bol su için ve hareket edin.:KK39:
Gerisi kendiliğinden geliyor zaten :KK36:

Yeter ki inanın kendinize ve içinizdeki mucizevi gücü çıkartın ortaya, ben size inanıyorum :KK200:

merhaba kader arkadaslarim
buralarda yeni sayilirim 2 ay olmadi belki geleli.
aslinda KK uye olmamin amacim kpss agirlikli gruplardi ama o grupları ararken kilo verilen gruplarla karsilastim sans eseri, bu benim icin mukemmel bir firsatti cunku ben 16 yasindan beri diyet yapiyorum :KK48: hic bi zaman kendi kilomu begenmedim. en zayif halimi de begenmedim ideal kilomu da koruyamadim ne yazik ki. yemek yemeyi cok seviyorum çünkü. evet ben yemek icin yasayanlardanim. ama hep sinirimi korumaya calistim. boyum 173 en fazla aldigim kilo 70 di gecen yila kadar. 68 i gorunce kilo kontrolu spor yapiyodum. neyse yazin 64 kiloyken evlendim ve artik kugu gibi olmama gerek yoktu kimseye kendimi begendirmeme de 5 ay yiyemedigim her seyi yeme vaktiydi kendi evim kendi yemeklerim yeni gelin havaları derken 6 ayda 12 kilo almisim. evde tarti da yoktu. tarti oladigimizda arada tartiliyordum ve sasiriyodum, dunyalari yedim 1 ayda 2 kilo mu almisim ben baya iyiyim, kolay kilo almiyosam, kolay verebilirim diye dusundum. sonucta yemekler guzeldi ve ben mutluydum. bir zaman sonra ne yedigim o karbonhidrat ne o seker cikolata hamur isleri hicbirinin tadi guzel gelemeye başladı. yiyorum ama mutlu degilim. Afedersiniz saman gibi tat geliyodu agzima, artik belli bir doyuma ulasmistim tabi kiloya da. orda karar aldim 2 hafta sonra diyete baslamaliyim yeter artik. 2 hafta 15 tatile denk geldi aileler yanimiza gelicekti:işsiz: . 2 hafta sonra eve cagirmam gereken kizlari da cagirdim. tiramisuyu cok severim kizlar. o gun elim buyuklugunde 5 tane tiramisu yedimo_O:kızgın:
cok uzattim biliyorum ama mutluluktan oldu galiba takimimi da burayi da cok seviyorum iyiki burdayim kk olmasaydi bu kadar kiloyu bu kadar kisa surede veremezdim. buraya ve takima adapte olmam kolay olmadi derken kaptanimiz değişti ve LAydLiNe LAydLiNe kaptisimle birlikte takimimiz daha guzel oldu iyi geldi sanki eksik parçalar tamamlanmis gibi olmustu aile gibi olduk:KK200:
sirrima gelince kizlar ben 27 yasindayim 10 yildir diyet yapan biri olarak. ben spor yapmadan veremiyorum diyet sadece 1 2 kilo verdiriyor o da ilk etapta ve kilo kontrolu sagliyor. ben 6 gun spor yaptim 1 gun zumba (1saat) 1 gun yuryurs (1saat) yaptim. bana en uygun spor zumba aerobik. ne yedigime gelirsek; aksamlari corba yada salata mutlaka yedim yanina daima yogurt. gunde en az 2.5 lt su ictim. benm sirrim su ve spor kizlar
bol eksili günlerimiz olsun insallah
sevgiyle ve formda kalin:KK200:

Merhaba kızlar,
Öncelikle birinci olmam da sporun çok etkisini gördüm.
Bebeğim olduğu ve bırakacak kimse olmadığı için öyle fazla spor yapmadım hergün yürüdüm diyebilirim.
Yürüyüş ün çok etkisi oluyor arkadaşlar.
Bir de hergün 50-100 ip atladım..
Kaptanımızn bize öğrettiği en önemli şey erken kahvaltı ve akşam yemekleri erken olmalı.
Ki gerçektn bunun oldukça faydası var erken kahvaltı ya pek uyanmasam da erken akşam yemeğine uymaya çalıştım.
Bu arada günde 3 lt su içtim.

Herkese merhabalar :KK3:

Bugün hem haftanın birincisi olarak "sırlarımı" hem de mezun olmanın sevincini sizle paylaşmak için buradayım :KK73::KK73:

3. Takıma katıldığım ilk akşam biri bana bu kadar kısa zamanda 19 kilo verebilecegimi, 42 bedenden 36 bedene kadar düsebilecegimi, finali de haftanın birincisi olarak yapacagıma söylese büyük ihtimalle inanmazdım :KK23:

Kaptanımız sahgull sahgull e, hem dostum hem takımımızın kepli üyesi Denas14__ Denas14__ a, kedicim @mavi kedi ye, yine eski mezunumuz Gohacana Alys Alys , beni gaza getiren gelmiş geçmiş tüm rakibelerime çok teşekkür ederim :KK19:

Oscar törenine çevirdin buraları, formüller nerede, nasıl gitti bu 19 kilo derseniz :KK48:

-Kaçamak varsa hareket de olmalı. :spor:

Haftaya kaçamakla başladıgımı itiraf ederek baslamak istiyorum öncelikle. :KK48:
Cumartesi akşamı güzel bi fasıl sofrasındaydım; masanın asla boş kalmadıgı, mezelerin sürekli yenilendigi bi masa :KK53:

Ben naptım peki, öncelikle hicbi mezeyi ekmekle tüketmedim. Her birinden tabagıma catalın ucuyla aldım. Ortadan yemeye bi kere kalkarsanız ne kadar yediginizi asla bilemiyosunuz cünkü. Ve bütün gece şapşal şapşal oynadım ki yediklerimi yakayım :KK73:

Demek istedigim her zaman %100 irade gösteremeyebiliriz, ya hep ya hic diye bakmamak lazım konuya. Baktınız tam tutamıyosunuz kendinizi, oldugu kadar tutun, telafi etmeye bakın. :KK5:

- Aksam yemekleri ve ara ögünler

Benim kilo almamdaki en büyük etken buydu sanıyorum. Zaten okul bitip de işe başladıktan sonra oldu ne olduysa. Bölgesel problemlerim o zaman da vardı ama 80lere merdiven dayayabilecegimi hic düsünmemistim. :110:

Sonra iş hayatı başladı, eve dönüsüm 8i aksam yemeklerim 9u bulmaya basladı. Yolun ve isin verdigi yorgunlukla da yemege saldırıyodum.

Basta kaptanımız sonra arkadaslarım uyara uyara benim akşam ögünlerimi bi düzene soktular. :rapci:

Akşamları ne kadar erken ve ne kadar az yerseniz o kadar iyi o yüzden. Ayrıca ara öğün adı altında meyve ve kuruyemisten uzak durmak gerek aksamları. Onları daha gün ortası ara öğünlere almak en dogrusu sanıyorum. Hoppa

-Spor

Son 2 haftada benim icin en cok artıs gösteren kategori bu oldu. Az çok demeden her gün ara vermeden yaptım. :spor:

Yalnızca diyetle bu isin yürütülebilecegine inanmıyorum ben. Acı ama gercek spor yapmamız lazım. :KK51:

- Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce 1 buyuk bardak su, hatta genel olarak su

Gunde 2 litrenin altında su icmemek lazım kesinlikle, en cok dikkat ettigim sey bu oldu kendi adıma.

- Motivasyon

Kilo verip de olumlu yorumlar aldıkca insan daha da hevesleniyo. :KK37:
Bu hafta basında takım arkadaslarımla ufak bi paylasımda bulundum mesela. Onların yorumları, isyerindeki kadınların yorumları, arkadaslarımın iltifatları :KK36:beylerin iltifatları... öhöm :KK23: insan kendini guzel, güclü, buyuk bi sey basarmıa gibi hissediyo. :KK36:

Neyse daha fazla uzatmadan herkese hem tesekkür ediyorum, hem de basarılar diliyorum. Umarım bundan sonra sadece yeni baslayan arkadasları desteklemek, devam eden arkadasların basarılarını sevinclerini paylasmak icin burada olurum. Kilo alıp dönmem :KK33:

Herkese merhabalar :KK3:

Bugün hem haftanın birincisi olarak "sırlarımı" hem de mezun olmanın sevincini sizle paylaşmak için buradayım :KK73::KK73:

3. Takıma katıldığım ilk akşam biri bana bu kadar kısa zamanda 19 kilo verebilecegimi, 42 bedenden 36 bedene kadar düsebilecegimi, finali de haftanın birincisi olarak yapacagıma söylese büyük ihtimalle inanmazdım :KK23:

Kaptanımız sahgull sahgull e, hem dostum hem takımımızın kepli üyesi Denas14__ Denas14__ a, kedicim @mavi kedi ye, yine eski mezunumuz Gohacana Alys Alys , beni gaza getiren gelmiş geçmiş tüm rakibelerime çok teşekkür ederim :KK19:

Oscar törenine çevirdin buraları, formüller nerede, nasıl gitti bu 19 kilo derseniz :KK48:

-Kaçamak varsa hareket de olmalı. :spor:

Haftaya kaçamakla başladıgımı itiraf ederek baslamak istiyorum öncelikle. :KK48:
Cumartesi akşamı güzel bi fasıl sofrasındaydım; masanın asla boş kalmadıgı, mezelerin sürekli yenilendigi bi masa :KK53:

Ben naptım peki, öncelikle hicbi mezeyi ekmekle tüketmedim. Her birinden tabagıma catalın ucuyla aldım. Ortadan yemeye bi kere kalkarsanız ne kadar yediginizi asla bilemiyosunuz cünkü. Ve bütün gece şapşal şapşal oynadım ki yediklerimi yakayım :KK73:

Demek istedigim her zaman %100 irade gösteremeyebiliriz, ya hep ya hic diye bakmamak lazım konuya. Baktınız tam tutamıyosunuz kendinizi, oldugu kadar tutun, telafi etmeye bakın. :KK5:

- Aksam yemekleri ve ara ögünler

Benim kilo almamdaki en büyük etken buydu sanıyorum. Zaten okul bitip de işe başladıktan sonra oldu ne olduysa. Bölgesel problemlerim o zaman da vardı ama 80lere merdiven dayayabilecegimi hic düsünmemistim. :110:

Sonra iş hayatı başladı, eve dönüsüm 8i aksam yemeklerim 9u bulmaya basladı. Yolun ve isin verdigi yorgunlukla da yemege saldırıyodum.

Basta kaptanımız sonra arkadaslarım uyara uyara benim akşam ögünlerimi bi düzene soktular. :rapci:

Akşamları ne kadar erken ve ne kadar az yerseniz o kadar iyi o yüzden. Ayrıca ara öğün adı altında meyve ve kuruyemisten uzak durmak gerek aksamları. Onları daha gün ortası ara öğünlere almak en dogrusu sanıyorum. Hoppa

-Spor

Son 2 haftada benim icin en cok artıs gösteren kategori bu oldu. Az çok demeden her gün ara vermeden yaptım. :spor:

Yalnızca diyetle bu isin yürütülebilecegine inanmıyorum ben. Acı ama gercek spor yapmamız lazım. :KK51:

- Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce 1 buyuk bardak su, hatta genel olarak su

Gunde 2 litrenin altında su icmemek lazım kesinlikle, en cok dikkat ettigim sey bu oldu kendi adıma.

- Motivasyon

Kilo verip de olumlu yorumlar aldıkca insan daha da hevesleniyo. :KK37:
Bu hafta basında takım arkadaslarımla ufak bi paylasımda bulundum mesela. Onların yorumları, isyerindeki kadınların yorumları, arkadaslarımın iltifatları :KK36:beylerin iltifatları... öhöm :KK23: insan kendini guzel, güclü, buyuk bi sey basarmıa gibi hissediyo. :KK36:

Neyse daha fazla uzatmadan herkese hem tesekkür ediyorum, hem de basarılar diliyorum. Umarım bundan sonra sadece yeni baslayan arkadasları desteklemek, devam eden arkadasların basarılarını sevinclerini paylasmak icin burada olurum. Kilo alıp dönmem :KK33:
Canım tebrik ediyorum kac ayda verdin 19kiloyu benimde bi okadar vermem gerekiyor

Arkadaslar merhaba :)

29 martta 4. Takima lappp diye daldimmm.Gunlerden Persembe. Pazartesi degilll. :) Iyiki de dalmisimmm sagolsunlar beni geri cevirmediler. Tabi cuma yarismalari neymis takimlar neymis Hic bilmiyorumm. Hatta bu yarismaya girmek icin cuma yarismasina katilmak isteyenler diye bi paylasim varmis onu bile bilmiyodum. :)

Ben cok yeniyim evet daha yolun basindayim arkadaslar 29 Nisan da 1 ay olucak ve suana kadar verdigim kilo 4.400. Tam ideal oldugunu dusunuyorum by gidisatin.

Gelelim naptigima diyete basladigimdan beri kacamak yapmadim sadece gecen hafta bi catal pasta aldim arkadasimin dogum gunuydu.

Mutlaka her Sabah ilik su ictim ilk zamankar icine limon yada sirke yada karbonat atiodum ama bende kabizliga yil acti bunlar. Bends bu hafta hep sadece ilik su ictim katkisz.

Kahvaltimi ciya tohumlu ekmek mutlaka 1 dilim ve mutlaka 2 haslanmis yumurtayla yaptim.Yanina salata dolmates peynir.

Ara ogunlerim hep degisti sadece meyve yemedim meyveyi cok sevmedigim icin kuru incir kuru kayisi hurma turk kahvesi sekersiz nescafe kesinlikle icine sut katarak.

Bu arada arkadaslar belli bi sure sonra o kuru incir bile cok tatli geliyoo insana

Ogle ya da aksam kofte zeytinyagli salata yada zeytinyagli kisir hicbisey yoksa sutlu muzlu yulaf

Ve su 2 ya da 2.5 litre icip hergunnn mutlaka spor yaptim yuruyus yapamasam Leslie yaptim onlari yapamasam mekik cektim ya da squat yaptim. Cogunlukla hepsini yapmaya calistim.

Ama Eger ki 4. Takim arkadaslarim yasam kocum @tuzsuz_ruh olmasaydi Ben yine diyete baslar yine birakirdim. Acaip bi motivasyonlari var eglenceli ortam ve bununla birlikte sorumluluk duygusu..

Uzun oldu biraz ama
IRADELI OL
HIRSLI OL
KENDINE GUVEN

Hepinizi Seviyorummm :)

Arkadaslar merhaba :)

29 martta 4. Takima lappp diye daldimmm.Gunlerden Persembe. Pazartesi degilll. :) Iyiki de dalmisimmm sagolsunlar beni geri cevirmediler. Tabi cuma yarismalari neymis takimlar neymis Hic bilmiyorumm. Hatta bu yarismaya girmek icin cuma yarismasina katilmak isteyenler diye bi paylasim varmis onu bile bilmiyodum. :)

Ben cok yeniyim evet daha yolun basindayim arkadaslar 29 Nisan da 1 ay olucak ve suana kadar verdigim kilo 4.400. Tam ideal oldugunu dusunuyorum by gidisatin.

Gelelim naptigima diyete basladigimdan beri kacamak yapmadim sadece gecen hafta bi catal pasta aldim arkadasimin dogum gunuydu.

Mutlaka her Sabah ilik su ictim ilk zamankar icine limon yada sirke yada karbonat atiodum ama bende kabizliga yil acti bunlar. Bends bu hafta hep sadece ilik su ictim katkisz.

Kahvaltimi ciya tohumlu ekmek mutlaka 1 dilim ve mutlaka 2 haslanmis yumurtayla yaptim.Yanina salata dolmates peynir.

Ara ogunlerim hep degisti sadece meyve yemedim meyveyi cok sevmedigim icin kuru incir kuru kayisi hurma turk kahvesi sekersiz nescafe kesinlikle icine sut katarak.

Bu arada arkadaslar belli bi sure sonra o kuru incir bile cok tatli geliyoo insana

Ogle ya da aksam kofte zeytinyagli salata yada zeytinyagli kisir hicbisey yoksa sutlu muzlu yulaf

Ve su 2 ya da 2.5 litre icip hergunnn mutlaka spor yaptim yuruyus yapamasam Leslie yaptim onlari yapamasam mekik cektim ya da squat yaptim. Cogunlukla hepsini yapmaya calistim.

Ama Eger ki 4. Takim arkadaslarim yasam kocum @tuzsuz_ruh olmasaydi Ben yine diyete baslar yine birakirdim. Acaip bi motivasyonlari var eglenceli ortam ve bununla birlikte sorumluluk duygusu..

Uzun oldu biraz ama
IRADELI OL
HIRSLI OL
KENDINE GUVEN

Hepinizi Seviyorummm :)
Canımsın hep böyle olman dileğiyle :KK74:

Merhaba arkadaşlar ben 8. Takım uyesiyim. Benimki aslında bir hafta değil yaklaşık iki aylık bir azim ve iradenin sonucu diyebilirim. 124.400 olarak başladığım uzun maratonda an itibariyle 15 kg vermiş bulunuyorum. Benim zayıflama yolculuğumda aslında bilmediğiniz birşey yok. Öyle çok ekstrem şeyler de yapmadım. Sadece zayıflamaya karar vermeden önce ben pek birşey yemezdim yani sadece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yerdim. Öğlen yemezdim ama akşama kadar da hep bı atıştırma halindeydim ki bu atıştırmalıklar da çikolata gofret cips vs gibi aslında yükte hafif ama kalorisi yüksek gidalardi. Diyetisyenime ilk gittiğim zaman verdiği listede öğle yemeği vardı ve bana ne olursa olsun verdiğim listeden daha az yeme dedi. Ben de öyle yaptım. İlk başlarda .öğlen yemek yemek bana pek iyi gelmedi midem ağrıdı bulandı ama yedim, vazgecmedim ve sonra fark ettim ki ben öğlen yemek yemeye başlayınca atıştırma ihtiyacım da azalmıştı çünkü karnım tıka basa tok oluyordu. Zaten ara ogunlerimde de yediğim için atıştırmalıklar a vakit kalmadı.
Yani kısacası benim zayıflama sırrım aslında hayatımdan atistatıştırmaliklari cikarip öğle yemeğini sokmam diyebiliriz.
Bunların dışında bol bol su içmeye çok dikkat ettim. Yeşil çayı yanımdan eksik etmez oldum. Spor yapmak için bı 10 kg daha vermem lazımmış doktorum öyle demişti. Kilonun fazlalığından dolayı kalbi yormayalaim iki rakamlı kilolara düşünce spora da baslicam. Ama iki küçük çocuğun var onların peşinde kosuyorum ve günlük hayatta her yere yürüyerek gidip geliyorum. Dolmuş kullanmiyorum artık ve günlük en az 12-13000 adım atıyorum.
Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar. Benim gibi çok kilolu olanlara tavsiyem önce kendinize inanın yapabileceğinize inanın ve kararlı olun. Gerisi zaten geliyor.....

Merhaba kızlar birinci olmuşum güzel bir duygu bu insana daha çok azim veriyor gelelim sırlarıma 4 takımdaki arkadaslarim kaptanım @tuzsuz_ruh yardimlari ile motivasyonu uyarıları gunluk sporlari çok yardımcı oldu bunun disinda kalori hesabı yaparak şekeri hayatımdan çıkararak günlük 2 saati askin sporlarım ile en çokta diyet değil bu benim saglikli beslenmem diyerek başladım bu yola sabah saatlerinde bolca beslenip ogleni hafif atıştırmalıklar ile akşamı hafif yaparak 20 den sonra birşey yemeyerek devam ettim sürekli hareket halinde oldum uyku uyanma saatlerini düzene soktum inşallah devamı gelicek hedefim 65 70 kilo arasında olabilmek takımımdaki herkese çok çok teşekkür ediyorum bu yolda yanımda oldukları için kısacası kızlar sırrım 2 saatlik sporlarım sağlıklı beslenmem Herkese başarılar diliyorum kilo verme yolundaki :)

X