Birileriyle konuşmaya ihtiyacım var.. karmaşık durumdayım

madde bağımlılığı ayrı bir konu, konu sahibinin abisi bu durumda olsa eşi evine alırmıydı. insanlar kendi ailesi kapsamında bu gibi konulara normal bakarken eşi de olsa başka bir aile ferdinin tutumunu haklı olarak tü kaka olarak algılıyor. Allah yardımcınız olsun zor bir süreç sizin için eşinizde çok bencil siz kesin tavrınızı belirlemezsiniz daha çok üzülürsünüz. hastayım diyorsunuz normal grip te değil covid 1 günü 2 günü mü var.. toplum olarak cahilliğimiz bencilliğimizle yarışır.
yokmuydu koca şehirde bir otel yada missafirhane çok mu zordu 2 günlük oda parası vermesi, bunun yerine eşi boşamakla tehdit çözüm değil.

Ben yengenin gelip kalması için dedim onu.Abinin gelip kalması için değil.Dikkatli okursanız abiyi savunmuyorum zaten.

Bosanacak olursam da ailemi ikna eder çalıştığım şehirde ayni apartmandan iki ev tutarm. Annem bakar diye düşünüyorum. Ama suanda bosanmaya net karar veremediğim icin bakici ve kres arasturiyorum. Esimin evdeki kalabalik gidince bana nasl bir tavirla davranacagni gozlemleyecegim. Ona gore karar verecegim. Ozur dileyecek mi? Pisman olacak mi? Gerci sorunu sen cikardin diyecegini biliyorum oyuzden ilk ozru benden bekleyecek. Ben ozur dileyince de bende söylediklerim yanlisti, soylememeliydim, bagirmamaliydim, yakismadi bana diyecek ozur dileyecek. Elimde degil abimi ben secmedim ailemi ben secmedim, gelecek insanlara nasl gelme deseydim diyecek. Senden anlayis bekliyorum arada kalıyorum bunaliyorm diyecek. Bire bir biliyorum neler soyleyecegni.

Bide orasi var ya. Sonuçta madde bagimlisi bir abi benim evimde suanda. Bu gece ayni evde kalacağız. Tedaviye yeni baslamis verecegi tepkiler onceden kestirelemeyen bir insan var bu evde suanda. 2 yasinda oglum var benim. Kabul etmek zorunda miyim ben ya? Ve esim sabahin korunde gitti ise. Evde ben kaldm onlarla. Cok merakliysan ailene abine yengene annene otur madem baslarmda bizi riske atma. Ve hastaym zaten otur ailenle ilgilen kardesim. Ama kolay kolay izun alabilecek bi kurumda calismiyor. İzin alamayacağını biliyorsun. Esim covid de sizi de risj etmeyelm de. Ayarla bi misafirhane bi otel hem basbasa kalin de. Lanet olsun onuda biz ödeyelim yani. Niye aldin evime o insanlari ahmak adam

Ben size hak verdim böylesine sorunlu bir aileyi çekmek zorunda değilsiniz

Valla haklisin. Esin ailesi de bir degidik, hapse giren, madde kullanan, borclar. Hep dertleri siz cekmrk zorunda degilsiniz. Birinin defigi gibi ortak masraflari paylasin kalani herkes kendine ayirsin gibi konus esinle. Niye yillarca okudun ettin onun sorunlu ailesine bakmak icin mi. Evlenirkdn hastalikda saglikda deniyor da bu kadar da olmaz. Sonuna kadar haklisin ama kavga ederek degil konusarak halletmeye calis.

büyük konusmayim ama ben sizin durumunuzda olsam esiniz gibi bir adami ve ailesini cekemem. Sizin önceliginiz oglunuz olmali. Böyle bir ailede ne kadar saglikli olabilirki. Aileniz arkanizdaysa hic durmayin.

Basbaya ailesi icin calisiyorsunuz. Ben cocugumun riskini kimselere yediremem kusura bakmasinlar. Siz bosanirsaniz zaten ailesine verecegi para azalacagi icin blöf yapiyor zaten.

Çok küsmeli, tartışmalı bir ilişkiniz var okurken ben yoruldum. Sevgililikte de böyle miydiniz, böyleyse neden bile bile evlendiniz diye sormaya geldim size.
Evde esim oğlum ben varken hic tartıştığımızı hatırlamıyorum. Kendi tartisma konumuz pek olmaz. Ama nezaman ki aileden bir telefon gelir iste buzim orda baslar kavgalar. Ee sürekli de telefon edip huzurumuzu bozdukları icin kavgamiz da artti özellikle son zamanlarda. Valla böyle ulaşım olmayan iletisim olmayan dunyanin öbür ucunda bur yerde yasamak istiyorum bazen. Sirf esimin ailesinden kurtulmak icin.

Memurların memuriyeti boyunca çocuk hakkından bağımsız olarak mazeret olmaksızın 12 ay kullanabilecekleri 1 ücretsiz izin hakkı daha bulunuyor.
Bu 12 aylık ücretsiz izni maksimum iki kere olmak üzere kullanabiliyorlar.
Yani bir defa 1 aylık bir defa 11 aylık şeklinde. Ve ya farklı sürelerde de olabilir.
Ama en fazla 2 defa alabiliyorsunuz.
Yani birinde 1 aylık aldınız diyelim diğerinde de 1 ay alırsanız geriye kalan 10 ay yanıyor.
Bu konuyu bir araştırın.
Eşinizle karşılıklı olarak özür dilemeniz gerekiyor benim fikrimce.
iki tarafında tepkileri gerçekten ağır olmuş.

Umarım çözebilirsiniz.

Sabah erkenden esim ise gitti. Saat 9 oldu afedersiniz kicini kaldiran yok. Oglumun kahvalti saatu genelde 9.30. Kimse orali olmayinca mecburen kendi evladm icin kalktim girdim mutfaga. Birde kavgadan gelenlerin haberi de yok yansitmak istemedim. Ama hasta oldgmu da biliyorlardi test verdim dedim. Bile bile geldiler.

Ha kahvaltiya gelince bide kayinvalidem ben evdeyken asla hic bir ise el atmaz. Ben evdeysem kahvalti yemek temizlik bulask cay camasir hersey bendedir. O sadece ben yokken ogluma kahvalti hazirliyor üzerini bezini degisiyor. Oglen yemek yedirip uyutuyor. Bitti bukadar. Gerisi hep bende

Ben öğretmenim ve henuz sozlesmeliyim. Daha kadroya gecmedim oyuzden ucretsiz izin sadece oglumdan dolayi vardi kullandm bitti malesef

O sadece ben yokken ogluma kahvalti hazirliyor üzerini bezini degisiyor. Oglen yemek yedirip uyutuyor. Bitti bukadar. Gerisi hep bende

Aynı şeyler senin aile bireylerine yapılsa tepkin ne olurdu? Söylediklerine göre çocuğun emin ellerde bakılıyor, kayınvaliden yediriyor, içiriyor ve temizliyor, daha başka ne yapmasını istiyorsun tam olarak?

Biz parca parca yaptigimiz icin kimsenin gozune görünmüyor yaptgmz yardmlar. Ve tabi yolladgmx paralari mutfak alisverislerni kimseye de dillendirmedigimiz icin kayınbabam hep sitemli konusuyir esime. Esimde sürekli 2 bin gorumcem 1,5 kayınbabam aylik duzenli kredisini odedigi icin kendini koru hissettigini babasnin sürekli ablan oduyor demesinden bunu dile getirmesinden dolayi zoruna gittiğini soyluyor. Ama bilmiyor ki biz sürekli parca parca 2 den cok daha fazla yolluyoruz. Eltim ayri arar esimden ister haberim olmaz kaynim mesaj atar ben yollarm. Ya en basiti uc dort gun once esim yeni okuluma cicek yolladi sonra kupam eski okulumda kaldi diye termos yollamjs filan okulda cay iceyim diye. Bende nekadat acaba merak ettm esimin cicekswpeti uygulamasna bi girdim uc bes ay once eltime cicek gondermis ozurlu mozurlu bi kart kirmizi güller. Delirdim ya. Kaynim esime msj atmis hic param yok yengene su notla cicek yollasana. Allah belanizi versin be belanizi versin yani. Harbiden. Cicegnizi de mi biz alalm ya

Aynı şeyler senin aile bireylerine yapılsa tepkin ne olurdu? Söylediklerine göre çocuğun emin ellerde bakılıyor, kayınvaliden yediriyor, içiriyor ve temizliyor, daha başka ne yapmasını istiyorsun tam olarak?
Bide siz düşünün empati yapin benim yerime bi gecmeyi düşünün asla istemem Allah basa vermesin de.
Dusunun ki 2,5 yasinda bir oglunuz var o dogmadan önce 9 ay boyunca esinizin ailesiyle ayni sehirdeydiniz hamileydiniz ve esiniz yurt dışında kelle koltukta girevdeydi, 9 ay boyunca bulanti kusma zor bir hamilelik gecirdiniz ve bir kez olsun aranizin 15 dk oldgu kayinvalideniz eltiniz kapinizin onunden gecmemis. Neyse cocuk dogmus esiniz gelmis 5-6 ay birliktesiniz tepenizden ayrilmayan bir kayinvalide, elti kayina donusmusler. Sonra esiniz yine gitmis goreve ve 2 sene yok. Kucuk bir bebekle yalnz kalmışsınız. Kendi aileniz hergun ilceden gelip gidiyor size yardmcj olmak icin. İse baslayacaksnz az vakit kalmis topladm tasimi taragimi annemlerin ilcesine tasindim. Bir kes olsun elti kayin kisisi arayp sormamis yardma gelmemiş nezaketen bile sormamis. Ev toplamissiniz kucucuk cocukla ruhu duyan olmamis. Sonra 2 yil boyunca hep anneniz babanizla cocugunuzu buyutmussunuz bu surec icinde toplasaniz 3 kere yalandan kayinvalideniz gelmis evinize. Sonra esinizin yanina gelmissiniz esiniz ulkeye dönmüş yeni bir sehirde yeni bir hayat ve bu süreçte sürekli sizden para isteyen, sürekli telefonla yada yuzyuze sitem edilen sizden taviz istenilen bir elti kayin kayinvalide. Kayinvalideniz sizin yaninizdw cocugunuza bakyor ama esinizle konusurken her lafa karışıyor oglunu savunuyor sizi sucluyor. Covid olmussunuz dinlenmek istiyorsunuz yatacaksnz evinise memleketten bu sorunla elti cocuk madde bagimlisi abi gelecek. Ne yapardnz acaba? Kayinvalidemden baska ne mi bekliyorum cocugumu yedirip giydirip uyutmasi dışında her lafa karismasin istiyorum, biz haftasonu disari cikarken sende gel diye teklif ettigimizde oturaun evde istiyorum, geceleri biz basbasa tv izleyelm sohbet edelm diye bi ss versin bize istiyorum. Sürekli diger cocuklarnin sorunlarni bu eve tasiyip bizi de huzursuz etmesin istiyorum. Diger oglu gelini gelmis ben covud olmusum kalksın zikkimlanmak icinnkahvalti hazirlasn benim oglumda yesin istiyorum

Baba cezaevindeymis,, kardes madde bagimlisi, aile borc icinde. Bosan kurtar kendini.

Alıp oğlunu babanıza gitseydiniz yada sözünününz arkasında durup evden yollasaydınız keşke valla ben büyük kavga çıkarırdım hele atanmışım kimseye de ihtiyaçtım yokken ömür boyu çekmezdim bu insanları ya onlar değişecek ya değişecek
Çok sinir bozucu gerçekten kv kayın ekti hikaye problem eşinizde yardım edilir Tabi ki aileye ihtiyaç varsa ama her şeyde Alo hattı değil sonuçta eşiniz hesabını bilecek

Kayınvalideni başına musallat etmek istemiyorsan, en baştan tutacaktın bir bakıcı hiç eyvallah demeyecektin. Usuldan usuldan yanaştıklarını farkettiğinde, ilk para gönderildiğinde tavrını koyacaktın. Taviz tavizi doğuruyor maalesef ve bu kadar mutsuzsan, kendine de azıcık saygın varsa, bana değil sana "seni kapının önüne koyarım" diyen kocan kişisine söyleyeceksin bunları ve sen onu kapının önüne koyacaksın. Yok onu da yapamıyorsan, hiç boşuna konuşmayacaksın.
Ne güzel işin var kimseye muhtaç değilsin ve hiç kimse senin ruh/beden sağlığından daha değerli değil, böyle tipler insanı çıldırtır. Tavrını koy önüne bak, Allah yardımcın olsun.

Babasi esim kucukken girmis yatmis çıkmış ben tanıdığımda cikali cok olmustu. Abi madde bagimlisi. Borc harc icra haciz almis basini gidiyor. Kafam götürmüyor artk.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…