Birileriyle konuşmaya ihtiyacım var.. karmaşık durumdayım

Bu sehre gelir gelmez bakici aramaya başladım, ilanlar verdim yazdm saga sola. Komsulara sordum olumlu dönüş çıkmadı. Bir hafta sonrada okula başladım. Cocugu krese verip oryantasyon sürecini bekleme firsatm olmadi. Esimde annem bakarm diyor ne kresi bakıcısı. En kotu babanne bile bakicidan iyidir diyince tamam demis bulundum. Maddi olarak yardim olayina gelince hic bir zaman gönülden onaylamadm ama onay vermeyince de esimin mutsuz oldgnu gördüğüm icin sirf o uzulmesin mutlu olsun kendini iyi hissetsin diye ayda 1000 lira 2 bin lira huzurumdan önemli degil dedm sustum. Ama yetti yani artk butun bunlar fazla gelmeye basladi kaldıramıyorum

Babasi esim kucukken girmis yatmis çıkmış ben tanıdığımda cikali cok olmustu. Abi madde bagimlisi. Borc harc icra haciz almis basini gidiyor. Kafam götürmüyor artk.
At gitsin, kimse senden daha değerli değil. Bu ilişkinin sonunda yıkık dökük bir Çınar annesi kalır, onun da kimseye faydası olmaz.

5 yıllık memuriyeti dolduran bu izni alabiliyor diye biliyorum ben.. konu sahibi 5 yolu doldurduysa bu izni alabilir

At gitsin, kimse senden daha değerli değil. Bu ilişkinin sonunda yıkık dökük bir Çınar annesi kalır, onun da kimseye faydası olmaz.
Gerçekten öyle okadar doluyum okadar yalniz kaldim ki. Binbir sıkıntıyla bir basima mücadele ettim. Esim vardi ama yoktu hep yalnizdim 3,5 senedir asagi yukari yalnizdim. Bir araya yeni geldik ve ikimizde cok yıprandık tam
Mutlu olacagiz derken onun ailesindeki bu bitmeyen sıkıntılar siddetlendi ve sonuc bu malesef

maalesef herkesin bi yasam tarzı yetistirilme sansi var esinizin abisi hasta ara sira gelip ziyaret edilmesi gerekiyor hal boyleyken evine gelene gelme diyemez kendinizi onun yerine koyun oyle düşünün aynı şey sizin basiniza gelse eminim ki hic sorun etmezdiniz biz kadinlarda maalesef var bu takintilar erkeklere bakiyorum hic oyle kaynana kayinbaba kayınço ile sorun yasayan adam yok butun sikinti bizlerde cikiyor nedense kadinin kadina tahammulu yok niyeyse

Evet bende var bu inkar etmiyorum. Ozellikle yatili misafirden yada yemekli oturmali misafirden hoslanmiyorum. Ben dinginlikten yanaym sessiz sakin herkesten uzakta cekirdek ailemle yasamak istiyorum. Emrivakilerden hic hoşlanmıyorum. Aramiz eltim otogara geçiyorum ilk otobusle geliyorum diyor. Hastaym diyorm test verdm diyorm cevap bile vermiyor hala kendi derdinde. Yani kafami duvarlara vurasm geliyor. Yada hepsiyle bi kavga edip herkesle brbrmizi engellemek omur boyu gorusmemek istiyorum. Ama tek ben degil esiminde kavga etmesi lazm :) yoksw senin yuzunden der malesef

Verme tabıkı. Enayi misin sen. Bu sekılde ne ev ne araba zor alırsınız
Aynen öyle oturdugumuz evin kirasi 2500 lira. Kendi evimi almak istiyorum ama once esimle ayni sehre tayin olmayi bekliyorum ona da iki sene var. Suan benim arabam var onu değiştirmek istiyorum esim ailesinden cekiniyor çünkü iyi bir marka arac begendim kredi cekip benimkinin uzerine kıyacağız ama adam ailesinden cekiniyor o markaya nasl biniyorlar diye dusunecekler onlarin kredisine yardim etmiyoruz diye düşünecekler diyor. Herseyimiz onlari dusunerek karar veriliyor ya nefret ediyorum bu durumdan. Ki eltimde calisiyor esnaf isi iyi oldugunda benim 5 katimi kazanir 5 katimi da yer sonuc bu iste icralar borclar

Sizi elestiremeyecegim çünkü bende hoşlanmıyorum bu tarz yatılı misafirliklerden. Zaten çalışan insanlariz eve gelip birde birilerine hizmet etmek gerçekten sinir bozucu. Kendi annem gelse annem zaten bana is yaptırmaz yardimci olur ama es ailesine bana sunu yap bunu yap diyemiyosunuz. Esinizin durumunda gelme demesi gerçekten zor, abisi hastaysa onlar ailecek ona uzuluyodur sizin tepkinizi bencillik olarak algilarlar. Bence siz ilk fırsatta bir kres bulun kaynanayi evden gönderin yoksa isiniz zor malesef. Keske en bastan kabul etmeseymissiniz

yalniz eklemeyi unutmusum tum samimiyetimle söylüyorum sizde kendinizce sonuna haklisiniz benim demek istediğim esiniz arada kaliyor 3 ncu sahislar icin birbirinizi uzmeyin esinizde hakli bu konuda sizde haklisiniz biraz empati yapın sadece cocukta varmis bu saatten sonra boyle ucuz sebeblerden dolayi bosanmayi felan dusunmeyin herseyden once cocugu düşünmek lazım

Cunku eve gelen misafiri erkekler ağirlamiyor bu ülkede genelde. Gordugunuz uzere kadin korona olduğu halde kalkip kahvalti hazirlamiş kimse tek bir bardak alip koymamiş.
İşten gelip yine tek başina yemek, sofra ugrasip bir de ertesi gunun yemeğini yapiyormuş.
Erkek işten gelip eşinin ailesine bu kadar hizmet etse sofra kurup, ertesi gunun yemeğini hazirlasin ve karisi da yatsin bakalim sorun oluyor mu olmuyor mu o zaman gorurduk.

Kadinin kadina tahammulu yok ve anlayişi yok evet yorumunuzda gorulduğu uzere...

İstedigini düşünsün. Okudun o kadar, hakkın bence.

Babasi esim kucukken girmis yatmis çıkmış ben tanıdığımda cikali cok olmustu. Abi madde bagimlisi. Borc harc icra haciz almis basini gidiyor. Kafam götürmüyor artk.
Fark etmez, sorunlu bir aile sonucta ve hep hayatinizda olacaklar. Ne borclari biter ne diger sorunlari

değişik bir kafanız var
kayınvalideniz çocuğunuza bakıyor
evde bir iş zaten yapmasın, neden yapacak ki? niye yapsın...kadın evini köyünü bırakmış çocuk bakıyor size. daha ne yapacaktı?
sizin ona MİNNETTAR olmanız lazım bilmem farkında mısınız?

siz ev işlerinde ortak olacak kişi EŞİNİZ annesi değil. aaa ama pardon eşiniz asker, işi çok ağır, evde bir de bulaşık mı yıkasın..dimi?

siz eşinizle her şey süper iyi, tek sorun ailesi gibi kodlamışsınız kendinizi

hanımefendi eşinizle her şey iyi olsa adam ailesi ile sizi dengeler bir şekilde
böyle sürekli para sürekli huzursuzluk meselesi olmaz.
bunları yönetmesi gereken kişi eşiniz.

siz nasıl bir körsünüz eşinizin suçu ki tüm bunlar (abisinin madde bağımlısı olması değil, bu durumu sizin evlliğinizde bu kadar büyük sorun haline getirmek)

ayrıca anladığım kadarıyla geleneksel-muhafazar-dar görüşlü aile yapıları söz konusu....eş askeri personel (e genelde maddi güçlükler yaşayan kırsal ailelerin çocukları bir hışımla parası iyi, erken meslek sahibi olunuyor diye asker oluyorlar, herkes biliyor) vs. aileleri senelerdir artık biliyorsunuzdur yani. benim sülelemde de kimse otelde kalmaz o şehirde kardeşi varken. bitti. birden çağ mı atlayacaklar 1 gece?..eşinize bunca sene mesafe koyduramamışsınız. bir saatte nasıl olacak o iş? ayrıca kusura bakmayın ama kayınvalide çocuk baksın ama yenge eve gelmesin diye bir dünya yok....aileyse hepsi aile. bu işler böyle. paket program herşey dahil.
e bu adam kimse gidin otelde kalın demeyecek belli.
karşıdakiler de covid movid dinlemiyor aşikar. sanki yeni nişanlı insansınız...tamam değişmesini istediğiniz şeyler olur da bunlar böyle yumurta kapıya dayanınca olmuyor böyle. hele kayınvalide evde çocuk bakarken...
haklı çıkacakken haksız duruma düşürmüşsünüz kendinizi...

Kimse ailesini silemez pozitifim deyip kapatsaydınız odaya kendinizi yaptıklarınızda hiçbir mantık yok empati kurmayı bilmiyorsunuz malasef evliliğinizi bitirmişsin

Birde şu var. Abisinin bagımlı olması senin problemin degil. Hayatınızın boyunca abiyi sırtınızda kambur olarak mı taşıyacaksınız.Bence git kredini çek. Kendini borca sok. Eve de az katkı yap bence

iyi de sizi baştan beri bi taraflarına takmamışlar ki?
sizi hiç kaale almıyorlar ki. aile baştan beri gayet tutarlı davranmış.
ooh maaşınızı da yiyorlar missss

siz ne derdinize koşa koşa çocuk yaptınız? adam yurtdışındayken? veya ailenizle bakabiliyordunuz madem keşke onlarla bakmaya devam etseydiniz. kayınvalide size taşınınca zaten eşinizle bir araya gelmenizin bir anlamı kalmamış ki. çocuk sizin çocuğunuz. ailesiz bakamıyosanız yapmayacaktınız....bir sizin aileniz bir eş ailesi..baba ortada yok. yazık çocuğa valla.

kayınvalideniz şeytanın teki de olsa, şirret de olsa, zavallı karakterde biri de olsa...ne olursa olsun o karaktere bir günde gelmemiş ki. hep böyleymiş bu olaylar... ve evde çocuğa o bakıyor sonuçta...kişiliğini biliyordunuz size zerre saygısı yok...eee..neden çocuğa o bakıyor öyleyse? bu insanı bilyorsunuz. karışmasın istiyorum, diyorsunuz. ya türk dizisi mi bu öyle 1 bölümde insanlar karakter değiştirsin...madem böyleydi minnet etmeseydiniz.

bakın mesafe koyun. kural koyun.
eşiniz para vermesin.
bütçenizi kendiniz yönetin.
hepsini yapın yapmıyorsak boşanıyorum deyin, mesela.
ama bunları yapmanın yolu bu değil bence.

Kayınvaliden çocuğa yardım ediyor, bence sen de bir gün ziyarete gelen kişiyi hasta ziyareti için evinde ağırlayabilirdın. İkinizde tartışmayı Büyütmüşsünüz. Eşiniz de çok kötü şeyler söylemiş. Madem hastasınız, elinize fırsat geçmiş, kendinizi odaya kapatsaydınız.hem de işleri onlar yapacakları için bir dahakine birisini Çağırdıklarında daha dikkatli olurlardı. Bence boşuna kavga etmişsiniz. Ayrıca madem kavga ettiniz niye kahvaltı hazırlıyorsunuz? Bence siz de eşiniz de eşit suçlusunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…