Birileriyle konuşmaya ihtiyacım var.. karmaşık durumdayım

6 yildir tanışma süremiz var kv ile resmi olarakta 4,5 yildir kv. Bu surecte karşılıklı olarak bana laf sokmasi cok olsada daha hic tartışmamıştık dun oglunun tarafini tutuncaya kadar yada istemiyosan gidelm diyene kadar.

Eşimle sessizce salonda konuşurken esim birden parladı bağırmaya basladi oda bana Cocukla yengeme iki ayri yatak mi acalim diye sordu bende otel mi burasi birlikte uyusunlar ugrasamam zaten hastaym dedim. Oda cildirdi bagris çağrıs basladi kv duydu geldi noluyo diye mevzu büyüdü yoksa ilk defa sahit oluyor kavgamıza normalde hic yanlarinda olmamıştı

Keşke hastayım deyip kahvaltı falan hazırlamayıp bir önceki akşam edilen kavganın arkasında dursaydınız oğlunuza bi kahvaltı bile hazırlayamıyorlarsa evinizde ne işleri var Kocanızın söylediği boşanma kelimesini ciddiye aldığınızı gösterip mahkemeye avukata ne zaman başvuracağınızı sorun yoksa bu paikolojik baskı üzerinizde artarak devam rdecek ve gerçekten boşanıcaksınız hiç değil zaman kaybetmemiş olursunuz kreşede verin herkesin kaynanası bakmıyor sonuçta

Annenizi çağırın imkan varsa .
Yoksa da kreş yada bakici.
Bu şekilde olmaz.
O var diye gelen giden eksik olmaz.
Abisinin karisini ısrarla cagiriyorsa hizmet etmeyi eşiniz yapacak siz değil.

Eşinize şu yönden hak verdim sadece.Dediği gibi aynı durumda sizin ailenizden biri olsa böyle yapar mıydınız?
Yenge eğer sadece 1-2 günlüğüne geldiyse,kocasını görüp gidecekse gereksiz olmuş aslında.
Sizin yerinizde olsam yenge beni aradığında gel ama covidim yataktan çıkamıyorum diyip kendimi odaya kapatır,sabahta kahvaltı hazırlamazdım.
Onca restin üstüne kahvaltı hazırlamanız kendi lafınızı yutmanız anlamına gelmiş.
Çocuğuma kimse kahvaltı hazırlamazdı demişsiniz.E kayınvalideniz çocuk için orada değil mi zaten? Neden misafirlere ve torununa o kahvaltı hazırlamadı ki?

Diğer konularda haklısınız.
Kaç yaşına gelmiş adamın borçlarını siz mi ödeyeceksiniz,çocuk gibi eline harçlık mı vereceksiniz?Eşinizin ailesi cidden garip.Bütün aile bir olmuş kazık kadar adamın etrafında dönüyor.Onlar böyle yaptıkça o abinin sorumsuzluğu düzelmez zaten.

Kesinlikle işinizden ayrılmayın.Bu intihar olur.Öyle bir durum seçenek bile olamaz.Kendi anneniz gelsin bir süre baksın oğlunuza o sırada da bir bakıcı ayarlarsınız.Boşanma davasını açarsınız.

Konuşun eşinizle açık açık ya bu durumlar artık son bulsun ya da ben ayrılmak istiyorum diye.

Ücretsiz izin alabilirsiniz sanırım.
Bu arada abartmışsınız.
Yapacak olduğunuz şey gelen gelsin ama ben hizmet edemem hastayım deyip odanıza çekilmekti.
Eşinizde, sizde çok ağır konuşmuş ve davranmışsınız.

Eşinizin yengesinin yaptığı da düşüncesizlik olmuş gelmeden önce bir sorması gerekirdi nezaketen de olsa.

Kimseye hizmet etmek zorunda değilsiniz, bırakın kendi yemeklerini kendileri hazırlasın.

6 yildir tanışma süremiz var kv ile resmi olarakta 4,5 yildir kv. Bu surecte karşılıklı olarak bana laf sokmasi cok olsada daha hic tartışmamıştık dun oglunun tarafini tutuncaya kadar yada istemiyosan gidelm diyene kadar.

Eşimle sessizce salonda konuşurken esim birden parladı bağırmaya basladi oda bana Cocukla yengeme iki ayri yatak mi acalim diye sordu bende otel mi burasi birlikte uyusunlar ugrasamam zaten hastaym dedim. Oda cildirdi bagris çağrıs basladi kv duydu geldi noluyo diye mevzu büyüdü yoksa ilk defa sahit oluyor kavgamıza normalde hic yanlarinda olmamıştı
bakixi olayina hic maddi bakmiyorum ben. Parasi batsin yeterki huzurum olsun. Ama diyorum ya 1 ay oldu buraya ben geleli ilan verdim online, etrafa da yapıştırdım apartmanda ki komsulara da söyledim henuz olumlu bi donus olmadi. Bulabilsem ahhh kosa ksoa tutcam bakici. Zaten 3 gun çalışıyorum eve de kamera yerlestiririm kafam rahat olur.

Ha boşanma konusuna gelince evet esimi seviyorum 2 yildir uzağız cok sabrettik zorluk cektik bir araya gelmek icin enegeller astık. Evde oglum ben esim varken cok guzeliz. Ama dorduncu kisi bi yabanci kv geldiginden beri sessiz bi gerginlik var evde. Basbasa kalamıyoruz mesela. En basiti kari koca iliskimiz bile olmuyor çekiniyoruz evde o varken zaten oğlumuz bizimle ayni odada kaliyor. Ama esim olmadan yaşayamam yapamam kafasında degilim. Cok sukyr ayaklarimin uzerinde duruyorm, evladim 2,5 yasinda 2 sene boyunca tek buyuttum. Anne de oldum baba da oldum. Ev hanimi da oldum erkekte oldum. Güçlü dururum ayakta dururum kimseye muhtac olmam Allahin izniyle. Ama oğlumun 2 senedir zaten babadan uzak boynu bukuk hallerini dusuncukce vicdan yapıyorum.

Anne babam neden bizimle uyumuyor? Babam nezaman gelecek? Babam beni parka goturecek mi? Zeynepin babasi aksam eve geliyor babamda aksamlari gelecek mi? Yeni evimizde babam da olacak mi vs vs hep boyle gecti son donemlerimiz babasina kavusana kadar. Oyuzden oğluma kıyamıyorum. Ama bu bana esimin ettigi laflari da ona bir bir ozur diletmek istiyorum.

Hos esim suanda annesinin dun bu olaylara sahit olmasindan oturu cok uzgun oldugundan baska bisey düşündüğünü sanmıyorum. Umrunda olduğunu sanmıyorum. Babasi cezaevinde senelerce kalmis esimin, kv calismis büyütmüş oyuzden asiri anneye düşkün kiyamaz üzülür. Benim yuzumden de guya suan üzüldü ya biricik annesi. Benden kotu gelin yoktur

Eşinizin ailesiyle ilişkilerinizi komple düzenlemeniz lazım. Bi kere eşinizin ailesinin maddi durumuyla aranıza mesafe koyun. Madem siz de aşağı yukarı aynı parayı kazanıyorsunuz eşinizle evin ortak giderlerini paylaşın yatırım yapacaksanız onu da ortak yapın kendi kalan maaşından ailesine ne veriyorsa versin. Bunlar üzerine konuşmayın bile beni ilgilendirmez deyin geçin. Kaynınızın tedavisi bir iki ay içinde bitiyorsa belki dişinizi sıkabilirsiniz ama kurallar koyun iki gün önceden haber verin deyin ya da kıyın paraya size günlük ev tuttuk diye günlük kiralık bir eve gönderin canınızdan kıymetli değil ya. Ama kayınvalideniz çocuğunuza baktığı sürece bunları yapamazsınız haklı olarak ben onların kahrını çekiyorum onlar da benimkileri çekiversin diye düşünür kadın ve haklı da. Bakıcı ya da kreş bu kadar zor şeyler olamaz kk’da bile bir sürü kadın böyle çocuk büyütüyor. Bu arada eşinizin defol filan demesi ne kadar feciyse sizin de çocuğunuza bakan kadına duyura duyura anneni de al git o zaman filan diye bağırmanız çok feci. Ne gerek var böyle yüz göz olmaya. Öyle bi cinnet herşeyi çözmez sabırla mesafe lazım

Öncelikle geçmiş olsun. Bence Kvnin çocuğuna bakıyor olması büyük şans. Kreş, bakıcı deneyimlerimden sonra aileden birine emanet etmek paha biçilemez diye düşünüyorum.Kayınvalideni çok sevmesen de bunun için minnet duyabilirsin diye düşünüyorum. Bir günlüğüne zorunlu misafire bence evet diyebilirdin. O zaman henüz pozitif olduğun da net değilmiş, eşin hayır diyememiş olabilir. İletişim çok önemli burada. Karşılıklı bu kadar ağı konuşulmasa çözülemeyecek bir olay yok aslında ama anneni de al git demen de hoş olmamış. Bana genel anlamda sen biraz fazla yükselmişsin gibi geldi ama o evde neler yaşanıyor bilemeyiz . Belki de seni çok bezdirdiler. Umarım düzelir. Kreş için erken bence. Pişman olabilirsin. Ben açıkçası kendisini sevmesem de gözüm arkada kalmadan çocuğumu bırakabileceğim kayınvalideyi tercih ederim. Kreşte çok hastalanıyorlar ve 2 yaş zorunlu değilse bence erken. Boşanmayı düşünüyorsanız da bakıcı arayın derim.

Esim bana başına gelirse ağlarsın vs gbi konusup ailemi dahil etmese ben bukadar gerilmezdim. Ha kendi ailem aynı durumda olsa evet yengem benim tepkimin aynısını verse cok bozulurudm
Dogru. Haksız olduğum yerler var. Sonucta ailesini esim secmedi bu onun secimi degil ama bende iste hastaym yorgunum, evime yenj gelmisim. Esim cocugum bir arada yeni bulunuyoruz. Sürekli tepemizde kayinvalide. Sürekli her Allahin gunu ailesiyle ilgili telefonlar. Borclari. Paralari, kavgalari, karakollari, sikayetleri hic bitmez. Sürekli sırtımızda bir kambur gbi onlarn sikintilariyla yasiyoruz. Ve artk tahammulum kalmadı açıkçası. Oyuzden bu kadar buyuk tepki verdim sanrm.

Ben anlayamadım sadece pozitif olman bile sizin evinize gelmelerine mani değilmiydi ? Diğer taraftan seni çok iyi anlıyorum her ailede bir evlat hep verici toparlayıcı maddi manevi ezilen pozisyonundadır..Üstelik bununla yetinmez kendi çekirdek ailesini hep ikinci plana atar yetmez eşindende aynı fedekarlığı bekler dolmuş taşmışsın gerçekten çok zor eşinin abisi ailesi vs. onu anlayabiliyorum Allah yardımcısı olsun ancak pozitif olmasaydın yengede gelseydi misafir değil sonuçta sana yardım etseydi zaten sorun olmayacaktı durumun belli insan olan halden anlar empati yapar. Zaten kayınvalidene bi şekilde mecbur olmak senin için başlı başına bir problem dilerim kreşe biran önce başlatır yardımları için tşk eder kv. evine uğurlarsın

Suan ucretsiz izin hakkm yok. Sonuna kadar kullandm malesef. Evet agir konustuk kavga coo gereksiz buyudu. Esimin damarina bwstm. O bagurdi. O bagirinca annesi duydu. Annesi duyunca esim annem üzüldü diye daha da sinurlenip bu sefer o benm damarima basti bende agur konustum. Sacma sekilde uzadi ve büyüdü

Okadar güzel bi uyarı olmus ki bana cok fevri olduğumun farkindaym. Ama zor sureclerden geçtim. Bende iyi degilim. Yeni yeni mutlu olacaktm oda iste böyle sacmaliklarla doldu tasti

Esi bütün parayi ailesine yediriyorsa bakiciya da para kalmaz tabi ki. Abisi de madde bagimlisi. Yani herhangi baska hastalik olsa neyise, ama onun sorunlarini neden kardes yükleniyor bu kadar orasini anlamadim.

Çok fevri davranıyorsunuz size saygı duymayan bir eşe sahipsiniz bı de kahvaltı hazirlamissiniz çok üzgünüm ama o adam sizi sevmiyor önemsemiyor o aileyi acilen o evden gönderin canıniza yazık değil mi

Esi bütün parayi ailesine yediriyorsa bakiciya da para kalmaz tabi ki. Abisi de madde bagimlisi. Yani herhangi baska hastalik olsa neyise, ama onun sorunlarini neden kardes yükleniyor bu kadar orasini anlamadim.
Bence hanimefendi calismamali su anda. Varsa ucretsiz izin alma imkani, alsa cok iyi olur. Zaten kaynanadan kurtulsa paranin bir kismi bakiciya geri kalani es ailesine gidecek. Ben olsam calismam cocuguma bakar hepsini evden defeder, eşi de biraz maddi darbogaza sokarim ki onlara veremesin

Valla herseyi goze aldm. İki tane kresle gorustum pozitif karantinam bitsin gidip bakacagim verecegim krese. Evde mutsuz bi anne babayla buyumesindense krese gitsin biraz sosyallessin. Cok evhamliyim, pimpirikliyim ogluma karsi. Oda esim benim askeri personel yurt dışındaydi hep ha oldu ha olecek evladm babasz kalacak korkusuyla yasadm. Tek başıma ogluma baktm her gece sabaha kadar esimden haber bekledm. Hep babasınin yaninda olmadiginin farkında icinde eksiklik var zannnettm uzerine cok düştüm gözümden bile sakndm. Her konuda dort dortluk olmaya çalıştım cok yiprandm yoruldum. Simdi de iste bukadar icime atmanin sonuclari çıkıyor tahammulsuz bi insan oldum. Kaldıramıyorum. Esim hep ama hep ailesinin dertleriyle dertleniyir ve hep evimizin icindeler. Madde bagimlisi bi abi, psikolojisi bozulmus, herkesi huzursuz eden sürekli isyan eden bir yenge, siddet meyilli bir yegen. Sürekli üzülen bir anne. Bir yigin borc harc. Ödese olmuyor ödemese olmuyor. Tatile gitsek insanlara soylemeye cekiniyoruz ya sanki tatile gidecegimize onlarn borcunu odememiz gerekirmis hissini empoze ettiler icinden cikamiyoruz bu durumun. Herkesin kendi Seciminin sonucunu yasadigini anlamiyor kimse. Artk kendi ailesi oldgnu esimde kavrayamiyor. Ona da hak veriyorm ev, cocuk bu sorumluluklardan uzakti yeni yeni ogreniyor yeni bur araya geldik. Ama bu boyle olmaz ya mutsuzuz hepimiz de

Ucretsiz izin hakkm bebekten dolayi vardi kullandm suanda yok. 2 yasini gectigi icin. Ama sirf onlara bukadar maddi yardm yapmamasi icin inanin arabami degistirip kredi cekp borca girmek istiyorum. Yani ben essek gbi çalışıyorm evladmi annesine brakp 200 km yol gidiyorm ve sürekli onun ailesine yardm ediyoruz. Sirf bu ay parca parca hesapladm 5 bin verdik ailesine: kendi aileme daha bir kurusluk yardimim olmadi oda benim salakligim ama akillandm: anneme bin lira yolladm heray da yollayacagm artk

Öyle düsünebilir, ama benim böyle durumlarda gördügüm: erkekler parayi yine de ailesine verir ve parasizligin cilesini yine kadin ve cocugu ceker. Onun yerinde olsam maddi gücümü elden birakmam ama eve maddi katkima sert cizgiler koyarim. Yoksa asla birikim felan yapamaz

Boşanmayı deneyin Ve kimseye hizmet etmeyin...

Ben böyle bir evliliğe devam edemezdim, ailesi çok değişikler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…