Birileriyle konuşmaya ihtiyacım var.. karmaşık durumdayım

Boşanmalisin. Boyle bir evliligi devm ettirmek cok anlamsız. Sende de hata cok ama. Tamam memur kari koca zengin olmaz bu ulkede, ama bi bakici tutacak paran da vardir yani, kayinvalideyle yasmaayi kabul etmen cok sacma. Onlar baya sana biz ne iyilikler yapiyoruz yaranamiyoruz kafasi yasiyorlardir simdi. Kayınvalide lle yasmak ne demek, evliligine dinamiti dösemissin zaten. Ondn once de 2 sene esinle ayri yasamissin, zaten oyle sana aman aman bi bağlılığı kaldigini sanmiyorum. Ben de memurdum bu tarz durumlri yaşama ihtimalini goze alamadim, evlenirken istifa ettim. Bence evlilik bagini kopmaya sürükleyen seyler bunlar. Madem cok uzak bi ilde oturuyorlar, yasadiklari yer kucuk ilceyse bile, tedavi icin neden kendi yasadiklari il merkezine degil sizin yaşadığınız yere geliyorlar, cunku siz yuz vermissiniz. Esiniz size su lafları ettikten sonra kapiyi carpip çıkmanız gerekirken sabah bi de hizmet etmissiniz. Baya hatalisiniz bastan sona. Bosanip kurtulmanizi tavsiye ederim
Kadın pozitif kapıyı çarpıp nereye gidecek? Ne otel alır, ne uçak ne otobüs...
Ayrıca o şehirde kimsesi de yok. Yapması gereken hiç bu tartışmalara girmeden odasına kapanmaktı...

Bide siz düşünün empati yapin benim yerime bi gecmeyi düşünün asla istemem Allah basa vermesin de.
Dusunun ki 2,5 yasinda bir oglunuz var o dogmadan önce 9 ay boyunca esinizin ailesiyle ayni sehirdeydiniz hamileydiniz ve esiniz yurt dışında kelle koltukta girevdeydi, 9 ay boyunca bulanti kusma zor bir hamilelik gecirdiniz ve bir kez olsun aranizin 15 dk oldgu kayinvalideniz eltiniz kapinizin onunden gecmemis. Neyse cocuk dogmus esiniz gelmis 5-6 ay birliktesiniz tepenizden ayrilmayan bir kayinvalide, elti kayina donusmusler. Sonra esiniz yine gitmis goreve ve 2 sene yok. Kucuk bir bebekle yalnz kalmışsınız. Kendi aileniz hergun ilceden gelip gidiyor size yardmcj olmak icin. İse baslayacaksnz az vakit kalmis topladm tasimi taragimi annemlerin ilcesine tasindim. Bir kes olsun elti kayin kisisi arayp sormamis yardma gelmemiş nezaketen bile sormamis. Ev toplamissiniz kucucuk cocukla ruhu duyan olmamis. Sonra 2 yil boyunca hep anneniz babanizla cocugunuzu buyutmussunuz bu surec icinde toplasaniz 3 kere yalandan kayinvalideniz gelmis evinize. Sonra esinizin yanina gelmissiniz esiniz ulkeye dönmüş yeni bir sehirde yeni bir hayat ve bu süreçte sürekli sizden para isteyen, sürekli telefonla yada yuzyuze sitem edilen sizden taviz istenilen bir elti kayin kayinvalide. Kayinvalideniz sizin yaninizdw cocugunuza bakyor ama esinizle konusurken her lafa karışıyor oglunu savunuyor sizi sucluyor. Covid olmussunuz dinlenmek istiyorsunuz yatacaksnz evinise memleketten bu sorunla elti cocuk madde bagimlisi abi gelecek. Ne yapardnz acaba? Kayinvalidemden baska ne mi bekliyorum cocugumu yedirip giydirip uyutmasi dışında her lafa karismasin istiyorum, biz haftasonu disari cikarken sende gel diye teklif ettigimizde oturaun evde istiyorum, geceleri biz basbasa tv izleyelm sohbet edelm diye bi ss versin bize istiyorum. Sürekli diger cocuklarnin sorunlarni bu eve tasiyip bizi de huzursuz etmesin istiyorum. Diger oglu gelini gelmis ben covud olmusum kalksın zikkimlanmak icinnkahvalti hazirlasn benim oglumda yesin istiyorum
Siz kayınvalideniz böyle olduğunu bile bile neden çocuğa baksın diye çağırdınız? Zatenn aranız pek iyi değilmiş, eşiniz yokken sizi srayıp sormamış ilgilenmemiş. Ben olsam çağırmazdım, mutlaka arar tarar bir bakıcı ayarlardım yada kreş

Merhaba arkadaşlar.
Uzun zaman sonra evliliğimle ilgili kafam allak bullak. Eşimle birbrmize bağlı güzel bir iliskimiz var. 2,5 yaşında da bir oğlumuz var. Ama esimin ailesiyle ilgili sorunlarımız bitip tükenmek bilmiyor artk dayanacak gücüm kalmadı. Suanda memleketimizden uzakta bir sehirde ikimizde kamuda çalışıyoruz ben normalde esimden 2 yildir uzaktaydim daha yeni tayin oldum birkac hafta oluyor. Oglumuza bakmak icin kayinvalidem memleketten geldi bizimle birlikte ayni evde yaşıyor malesef. Esimin cok büyük sorunları olan bir abisi ve ailesi varx malesef maddi ihtiyaçları luzumsuz istekleri emrivakileri hayatimizda heran pat diye bir yerden çıkıp huzurumuzu bozuyor.
En son dun yaşanan olaylara gelecek olursam; bizim olduğumuz sehirde abisi tedavi görüyor ayda bir iki haftada bir görüş hakki var. Tedaviye basyali 15 gun kadar oluyor.! İki gündür asiri derecede ben saglik problemk yasamaya basladm oksuruk bigaz ağrısı halsizlik vs covid belirtisi diye acilde test yapıldı. O sirada memleketten abisinin esi aradi abiyi görmeye gelecegni taksiye bindigini otogara gitmekte olduğunu söyledi. Ve bu sehirde nerde kalacaklar? Tabiki bizim evde. Ya diyorum bakn hastaym iyi degilim covid olabileiim. Kotu durumdaym ayakta zor duruyorum misafir kabul edecek gbi degilim. Yemek yapmakla vs nasl ugrasaym küçükte oglum var. Bi izin gunum var onda da dinlenmek istiyorum gbi esimle konustum. Oda herkesin derdi bsska sen misafire temizlge üzülüyorsun ben abime üzülüyorum yegenime anneme üzülüyorum Allah senin basina vermesin ayni durumda ailen olsa hungur hungur aglarsin gbi konustu. Hastaym diyorm ölümcül mi? Öldün mu? Benim sucum mu bize gelmeleri? Gelme mi diyeym gbi konusuyor. Sonuc olarak ben onun ailesine o benm aileme sallarken sesler yükseldi bagris cagris kayinvalide duydu olaya dahil oldu bizi istemiyorsan araym gelmesinler gbi konustu. Esim cildirdi seni kapuya koyarm babanin evine gotururum babani ararm sen benim annemi nasl üzersin annem icin dunyayi yakarm vs vs abimler gelsin gitsin senden bosancam sevgim kalmadi bu yaptıklarınla. Bende madem bosanacaksn ben evimde bosanacahm adamin ailesini istemiyorum defolun gidin dedm. Getirme evime onlari dedm. Anneni de al defol git dedm. Hepsini kayinvalide duyuyor. Genelnolarak ogluna destek oluuor bizi susturmaya calisiyor vs vs. Kafayi yemek üzereyim atesim basimda kemiklerm kırılıyor pozitifim. Velhasil gece 1 de gitti aldi yengesini otogardan geldiler. Sabah bir cay bardagni sofraya koymama yardm etmediler kahvalti hazirladm hizmet ettm. Simdi de benm pozitif oldugumu ogrenince biraz gezmeye çıktılar disariya. Bende oglumu uyuttun kendimi odama kapattm. Sinirden kuduruyorm. Bakici ariyorm bulamıyorum buraya yeni geldm kimseyi tanimiuorm. Sabah ise erken gidiyoruz oglumu krese versem zorlanir mi bilmiyorum. Kayinvalidemle ayni cati altinda yasamak istemiyorum. Ama devlet gbi yerde calisiyorm kpss ile atandm sirf evladima bakacak komse yok diye isten istifa edip bir erkege mecbur kalmak istemiyorum. Krese versem mi ne onerirsiniz? 28 aylik henuz emiyor bez bagliyor oglen emerek uyuyor. Bana cok bagli. İse erken gidiyorm 7.30 da bırakmam lazm krese :/ napcagmo bilmiyorum
Çocuğunuzu kreşe verip evdeki herkesi gönderin. Benim kızım 24 aylık kreşe başladı ve saat 7:00 de kreşe verip akşam 18:00 de alıyordum. Psikolojik olarak da çok iyi, karakteri de aynı şekilde siz vol bol sevgi ve ilgi gösterin kreş dışında o zaman etkilenmez.

Off bağırış çığırış esnasında çocukcağız nerelerdeydi acaba yaaa böyle bir ortamda çocuk büyüyor. sonra kreşe gidiyor ve o da arkadaşlarına karşı belki saldırgan yada aşırı içine kapanık.. çocuğa üzüldüm çok.

Haftada 3 gün çalışma için kayınvalide çağırmasaydınız keşke. Zaten aranız da iyi değilmiş. Siz tez elden bir kreş arayın ve oğlunuzu oraya verin. Hafta içi 4 gün gitse kreşe, 1 gün siz dinlenirsiniz, 1 gün de oğlunuzla birlikte geçirirsiniz. Haftasonları da ailece bir arada olursunuz. Sorunlu bir aileyle karşı karşıya olmak hiç kolay değil, sizi çok iyi anlıyorum. Eşimin kardeşleri ve anne babası da sürekli birbirleriyle, eşleriyle küsüp barışırlar. Her telefonlarında bir dert vardır. Ben uzun zamandır hiç ilgilenmiyorum, eşimle dertleşip kapatıyorlar. Artık sıkıldığımı bildiği için eşim de bana anlatmıyor pek. Başka birinin yanında tartışmanız da hiç doğru olmamış. Çünkü kişi haksız bile olsa hem ailesini ezdirmemek, hem de eşinin yanında ailesine karşı eziliyor görünmemek için kavganın dozajını artırır. Şu birkaç gün ses etmeyin bence birbirinize. Öfkeniz biraz yatışsın, yenge memlekete dönsün, olayların üstü biraz örtülsün. Sonra sakince eşinizi alın karşınıza güzellikle konuşun ve bir kreş bulun. Düzeninizi kurduktan sonra da maddi meselelere el atarsınız. Sizi de üzmeyecek bir miktar belirleyin, ondan fazla göndermesin.

Onca kavgadan sonra niye hizmet ettiniz. Hata sizde. Emin o kocanız olacak öküz bosanmayacaginizdan boşanmayı geçtim hizmet edeceğinizden bile emin. Allah kolaylık versin size. Geçmiş olsun bu arada.

Merhaba arkadaşlar.
Uzun zaman sonra evliliğimle ilgili kafam allak bullak. Eşimle birbrmize bağlı güzel bir iliskimiz var. 2,5 yaşında da bir oğlumuz var. Ama esimin ailesiyle ilgili sorunlarımız bitip tükenmek bilmiyor artk dayanacak gücüm kalmadı. Suanda memleketimizden uzakta bir sehirde ikimizde kamuda çalışıyoruz ben normalde esimden 2 yildir uzaktaydim daha yeni tayin oldum birkac hafta oluyor. Oglumuza bakmak icin kayinvalidem memleketten geldi bizimle birlikte ayni evde yaşıyor malesef. Esimin cok büyük sorunları olan bir abisi ve ailesi varx malesef maddi ihtiyaçları luzumsuz istekleri emrivakileri hayatimizda heran pat diye bir yerden çıkıp huzurumuzu bozuyor.
En son dun yaşanan olaylara gelecek olursam; bizim olduğumuz sehirde abisi tedavi görüyor ayda bir iki haftada bir görüş hakki var. Tedaviye basyali 15 gun kadar oluyor.! İki gündür asiri derecede ben saglik problemk yasamaya basladm oksuruk bigaz ağrısı halsizlik vs covid belirtisi diye acilde test yapıldı. O sirada memleketten abisinin esi aradi abiyi görmeye gelecegni taksiye bindigini otogara gitmekte olduğunu söyledi. Ve bu sehirde nerde kalacaklar? Tabiki bizim evde. Ya diyorum bakn hastaym iyi degilim covid olabileiim. Kotu durumdaym ayakta zor duruyorum misafir kabul edecek gbi degilim. Yemek yapmakla vs nasl ugrasaym küçükte oglum var. Bi izin gunum var onda da dinlenmek istiyorum gbi esimle konustum. Oda herkesin derdi bsska sen misafire temizlge üzülüyorsun ben abime üzülüyorum yegenime anneme üzülüyorum Allah senin basina vermesin ayni durumda ailen olsa hungur hungur aglarsin gbi konustu. Hastaym diyorm ölümcül mi? Öldün mu? Benim sucum mu bize gelmeleri? Gelme mi diyeym gbi konusuyor. Sonuc olarak ben onun ailesine o benm aileme sallarken sesler yükseldi bagris cagris kayinvalide duydu olaya dahil oldu bizi istemiyorsan araym gelmesinler gbi konustu. Esim cildirdi seni kapuya koyarm babanin evine gotururum babani ararm sen benim annemi nasl üzersin annem icin dunyayi yakarm vs vs abimler gelsin gitsin senden bosancam sevgim kalmadi bu yaptıklarınla. Bende madem bosanacaksn ben evimde bosanacahm adamin ailesini istemiyorum defolun gidin dedm. Getirme evime onlari dedm. Anneni de al defol git dedm. Hepsini kayinvalide duyuyor. Genelnolarak ogluna destek oluuor bizi susturmaya calisiyor vs vs. Kafayi yemek üzereyim atesim basimda kemiklerm kırılıyor pozitifim. Velhasil gece 1 de gitti aldi yengesini otogardan geldiler. Sabah bir cay bardagni sofraya koymama yardm etmediler kahvalti hazirladm hizmet ettm. Simdi de benm pozitif oldugumu ogrenince biraz gezmeye çıktılar disariya. Bende oglumu uyuttun kendimi odama kapattm. Sinirden kuduruyorm. Bakici ariyorm bulamıyorum buraya yeni geldm kimseyi tanimiuorm. Sabah ise erken gidiyoruz oglumu krese versem zorlanir mi bilmiyorum. Kayinvalidemle ayni cati altinda yasamak istemiyorum. Ama devlet gbi yerde calisiyorm kpss ile atandm sirf evladima bakacak komse yok diye isten istifa edip bir erkege mecbur kalmak istemiyorum. Krese versem mi ne onerirsiniz? 28 aylik henuz emiyor bez bagliyor oglen emerek uyuyor. Bana cok bagli. İse erken gidiyorm 7.30 da bırakmam lazm krese :/ napcagmo bilmiyorum
Ben size hak veriyorum. Şu açıdan;
Hastayım diyorsun eşin umursamıyor ama görüyorsun ki abisi hastayken koşuyor.
Ben hastayım çocuğa bak diyorsun ona bakmıyor ama yengesine koşuyor.
Param var, çalışıyorum diyorsun araba alma çekemezler diyor.
O da çalışsaydı madem.
Ne evimi, ne kocamı ne de imkanımı kullanabiliyorum emeğim sevgim varken isyanı haklı. Siz o şehirde olmayabilirdiniz gelen de otelde kalsın.
Ya da kendi şehrinde tedavi ettirsin.
Ailesinin her derdine yazık deyip, üzülseler gören, çöp verseler sevinen adam karısı mesele olunca ne üzülüyor ne görüyor.
Bunu ölçün. Bu değişmeyecekse boşanın.
Öyle de yalnızsınız böyle de.
Öyle de tek maaşla geçiniyorsunuz böyle de.

Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle yaşadığınız tatsızlığın bir an evvel çözümlenmesini diliyorum. Fakat burada yıkıcı yönde yapılan yorumlara katılmıyorum. Yuva yapmak kolay değil, yıkmak ise bir söze bakıyor bu zamanda. Konunun başında eşiniz ile bağınızın güçlü olduğunuzu söylemişsiniz o halde yıkıcı değil, yapıcı adımlar ile yol almanızda fayda var baktınız olmuyor o zaman aksi yönde harekete geçersiniz. Gelelim çözüme yaşanan tartışmada bu konu da üzülerek suçun yarısı da sizde demek istiyorum. Çünkü kamu personeli olduğunuzu söylemişsiniz iyi bir eğitim almış kendini geliştirmiş bir insan için durumun analizini yapmak çok zor olmamalı. Kayın valide mecburi olarak sizde ve bu durumdan rahatsız iseniz bir adım atmak durumundasınız yoksa aile içi sorunlar nedeni ile çocuğu daha büyük problemler bekliyor gibi görünüyor. Bu zamanda bilmediğiniz yerde bakıcı tutmaktansa kreşe göndermenizi tavsiye ederim. Kayın valide gittiği zaman kendi düzeniniz kurar. Kayın valide sizin için mecburi olarak burada bulunduğu sürece tabi ki eve misafir de çağıracak, bütün gün evin içinde olduğu için düzene de müdahale edecek bu toplumda kalıplaşmış bir yapı keşke böyle olmasa ama bunu yapıyı değiştiremeyeceğiniz için kendi çözüm yolunuzu bulu devam edin. Kayın valide gittikten sonra ise söylemiş olduğunuz şikayetlerinizde biraz empati yapmalısınız. Bir insan ile evlendiğinizde o insanın ailesi ile de aile oluyorsunuz. Ve iki insan arasında sevgi varsa saygı da olmalı bu hususlar mesele edilmemeli. Eşinizinde sözleri rencide edici ama sizinde ailesine karşı olan tutumunuz yanlış bugün kayın valide gitse bile sizi görmek istediğinde gelecek o vakitte bu şekilde davranırsanız yine üzülen siz olacaksınız. Ben sizin yerinizde olsam mesafeli ve tatlı dilli olmayı tercih ederdim. Tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır bana güvenin sakin olun. Kavga yaşanmış bitmiş. Daha fazla harlamayın. Eşiniz ile baş başa kalacağınız bir zaman yaratın ve kendisi ile kırıcı yıkıcı olmadan konuşmayı deneyin ve kayın valide yi gönderin. Düzeninizi kurun ve eşinizin hayatında ki insanlara, sorumluluklarında elinde olmayan ama mecburi yüklerine anlayışlı olun. Emin olun o zaman her şey güzel olacak. Saygı duymadığınız birini sevemezsiniz. Öncelikle eşinize saygı duyun ve saygı bekleyin. Ve eşiniz iyi niyetli bir insan ise tatlı dil ve anlayış her şeyi çözecektir.

Biraz sakin olmalısınız bence..biraz ayıp etmişsiniz sanki..sizi de anlıyorum kv ne kadar iyi olsa bile aynı evde yaşamak çok zor olmalı. Lakin evladını 26 aylıkken kreşe verip bir ay sonra psikolojisi bozuk olarak geri alan biri olarak en az 3 yaşına kadar sabretmenizi yada bakici bulmanızı tavsiye edecegim. Kucuk olduğu için kresi önermiyorum. Kv ilede kalmak çok zor olmalı.. o yüzden sizdeki birikim bence...Bir patlama yasamissiniz. Esinizde gelme diyememiş . Zaten asıl öfkeniz ona...hastayken sizinle yeterince ilgilenmedigi için...başkalarına patlamasının gbi geldi

Şu kısımda kadar anlattığınız da sizi haksız buldum. Girin odaya pozitif olabilirim diye onlar ne yaparsa yapsın sizede hizmet etsin. Neden bu kadar yükselip kendinizi bu duruma soktunuz anlamlandıramadım.

Esim cildirdi seni kapuya koyarm babanin evine gotururum babani ararm sen benim annemi nasl üzersin annem icin dunyayi yakarm vs vs abimler gelsin gitsin senden bosancam sevgim kalmadi bu yaptıklarınla.
Şu yazıdan sonra ölsem yüzüne bakmam. Bu çok büyük bir ayıp zaten bu tartışmadan sonra gelmeleride ne bileyim. Birde kalkıp kahvaltı hazıtlamışsınız. Madem istemiyorsunuz azıcık kararlı olun hiç bir şey yapmayın geçin odaya karantinaya girin. Ama eşiniz tam hanzo o laf söylenir mi? Çok ayıp bence

Biraz sakin olmalısınız bence..biraz ayıp etmişsiniz sanki..sizi de anlıyorum kv ne kadar iyi olsa bile aynı evde yaşamak çok zor olmalı. Lakin evladını 26 aylıkken kreşe verip bir ay sonra psikolojisi bozuk olarak geri alan biri olarak en az 3 yaşına kadar sabretmenizi yada bakici bulmanızı tavsiye edecegim. Kucuk olduğu için kresi önermiyorum. Kv ilede kalmak çok zor olmalı.. o yüzden sizdeki birikim bence...Bir patlama yasamissiniz. Esinizde gelme diyememiş . Zaten asıl öfkeniz ona...hastayken sizinle yeterince ilgilenmedigi için...başkalarına patlamasının gbi geldi

cok merak ettim bebeginizin psikolojisini ne bozdu. Benim kizimda 3 yasinda basliyacak bencede henüz erken ama 2 yasinda baslayan tüm arkadaslarim hep memnun kalmisti.

cok merak ettim bebeginizin psikolojisini ne bozdu. Benim kizimda 3 yasinda basliyacak bencede henüz erken ama 2 yasinda baslayan tüm arkadaslarim hep memnun kalmisti.
Iste onu bilsem. Cok sakın uysal bir çocuktu kreşe başladı mutsuz asi bir cicuk oldu derdini anlatamadı ki ne yaşadı bilemiyorum 3 yaşındaki çocuk derdini anlatır merak etmeyin kötü muamele görürse soyler

X