Birikim yapabilme becerisi sonradan edinilir mi?

Çok çok iyi canım
Ama yine de ben eşime göre çok çpk tutumluyımdur
Şimdi de büyük kızım aynı babası müsrif

Ama küçük kızım 3.5 yaşında aman Allah ım nasıl cimri nasıl tutumlu anlatamam
Annemde diyor ki bu küçük cadı sizi adam edecek

Nerelisiniz

Aslında bende her zaman kötü gün parası olsun isterim ama yine de dayanamaz harcarım

Ben de ailedeki kimseye cekmemisim..babamın uyuz olduğu bir kadın varmış, sütannelik yapmış bana. Böyle pintiii, cimriii, cebinde akrep olan. Hep der , 'onu emdi,ondan böyle oldu' diye

B Bluegitar Karadenizliyim ama o rakam ikibinonlarda öğrenci olduğum küçük ege sehirdeydi

Ben de ailedeki kimseye cekmemisim..babamın uyuz olduğu bir kadın varmış, sütannelik yapmış bana. Böyle pintiii, cimriii, cebinde akrep olan. Hep der , 'onu emdi,ondan böyle oldu' diye
Hahahha çok iyi yaaaa

Peki şöyle sorayım o zaman para hiç mi dürtmüyor seni git şunu al bunu al harca ye diye,

Bende bir kaç tanıdığın doğumuna girdim ama ısrarla göbeğini bana kestirmediler sana çeker diye

Yaa süper
yaa süpersiniz uygulayacağım tavsiyelerinizi.
Benim burcum Akrep. Yükselenim balık hatta ay burcum da Yengeç (duygusallıktan geberen bir kişi) Ama sizin tutumluluğunuz Oğlak'tan geliyor bence. Yengeç burçları parasız yapamıyor ama olanı har vurup harman savuruyor diye biliyorum. Hep öyle gördüm. Babam da yengeç o da asla ama asla para biriktiremez
Kendimce bir çok konuda kendimi aştım bence bunu da yapabilirim
Belirtmiş olduğunuz üyeye de hemen bakacağım

Hahahha çok iyi yaaaa

Peki şöyle sorayım o zaman para hiç mi dürtmüyor seni git şunu al bunu al harca ye diye,
Yooo, sadece seyehat etmeyi çok severim. Ama onu da ucuza getiririm. Çadırda falan kalırım, beş ay önceden kampanyali uçak bileti alırım, gidince yerel insanlara 'kaziklanmak istemiyorum, ne tavsiye edersin,nerelere gideyim?' diye sorarım, otellerde değil turistlere evini açan insanların evinde kalırım. Yani cebimden yine çok para çıkmaz. Hatta daha bu ay gurcistana gittim , ucuz olsun diye karayoluyla geçtim akbil kullandım, öyle ki on günlük tatilde cebimden çıkan para normalde bir Türk kızınin on günde cebinden çıkan parayla aynıdır hatta 'su kadar harcarim' diye kendime limit koyup para bozdurmustum, 70 larisini (280 TL) harcayamadim, son anda gördüğüm yer de komisyon alıyor diye kiyip bozdurmadim da geri getirdim

Ben de Karadenizliyim Annem feci para biriktirir, annemi tersten silkelesek sırf memik banktan bir asgari ücret çıkar. Bence biz Karadenizlilerde yaygın bu.

Daha yılbaşından önce 2 günlük otel tatiline 6300 tl ödeyen ben şuan çok üzüldüm

Ne kadar güzel ama yaaa

elinize geçen paraya hiç dokunmadan hedeflediğiniz birikim için aylık miktarı ayırmadığınız sürece biriktiremezsiniz.
para bir kere masrafa harcanmaya başlandığında bir daha içinden ayrılmaz.

Aylık geliriniz ne kadar ?
Eviniz kira mı ?
Çocuklarınız kreşe gidiyor mu ?

Bunlar önemli
Alınması gereken şeyler muhakkak alınıyor.
Eşinizden mi destek alıyorsunuz ?
Eğer aylıksa öncelikle her ay kıyıya 500 lira atacağım deyin ve başlayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…