Birikim hikayelerimiz, hedeflerimiz.

Günaydın.
Hayrınız kabul olsun, epey birsey almışsınız ne güzel, Allah sizlere daha çok versin.
Yeni evlendiğimizde eşimle çok borcumuz vardı, 5-6 senede anca ödeyebildik. Sonra çocuk istedik olmadı, tedaviler tüp bebek denemeleri derken bir araba parası harcadık. Bize maddi anlamda destek olan aile büyüklerimizde yoktu maalesef.Sizin çocuklarınıza ve etrafınıza desteğinizi çok takdir ediyorum gerçekten.

Bende de 2 çocuk olunca ev işlerine çok yetişemiyorum. Ayda bir tam gün bir abla geliyor, dünya iyisi çok seviyorum onu.
Astımı var ama ona rağmen çalışıyor. Elimden geldiğince sırf saflığı İçin organik deterjanlar alıyorum. Onu etkilemesin diye.
Kendimiz kadar başkalarını da düşünmek zorundayız.
Hep sunu savunuyorum; israftan vazgectigimiz gun, dunyada ac insan kalmayacak.
Heves ettim sunu aldim, heves ettim bu rengini de aldim. Olmamali bence...Varsa paramiz, gercekten ihtiyacin da yoksa, caba gosteren, kanaatkar bir ihtiyac sahibine alalim. Biz huzurlu, onlar mutlu.

Torunum bile dunya gorusumuzu cozmus. Heves ettiklerini hic istemez bizden. Ayakkabilarim kuculdu, coraplarim eskidi der. 🥰 Insallah bir seyler kapar da, musrif ve bencil bir yetiskin olmaz...

Bana gelen hanim da astim hastasi, ben de onu rahatsiz etmeyecek urunler alirim. O da iyi niyetimizi asla suistimal etmez. Aldigi her kurusun hakkini verir. Kardesim gibi oldu, Allah razi olsun.

Allah evlatlariniza saglikli, huzurlu bir omur nasip etsin.🤲💕

Son düzenleme:
Merhaba,

Geçen cuma günü hiç hesapta olmayan 3 bin TL geldi beni buldu, ne yapsam, nereye harcasam diye çok düşündüm: )

Sonra şeytana uyma dedim kendi kendime.

1 Ata lirası, 1 yarım altın, bir de gram aldım.

Kendimi iyi hissettim, gereksiz harcasaydım kesin kendi kendimi yerdim.

2020 yılında çok zaruri ihtiyaçlar dışında( misal çocukların ayakkabısı yırtıldı vs gibi) hiçbirşey almayacağım. Çok şükür yetecek kadar var kılık kıyafet, ev eşyası ihtiyacım da yok. Bakalım almama diyetimi nasıl ilerleteceğim.

Oy masallah, Allah bereket versin.
Benim de kislik uste ihtiyacim vardi, bugun aldim. Yipranani da kiza gidip gelirken, pazara giderken giyecegim. 4 yildir dove dove giydim. 🤭
Bir de kislik ayakkabi ve bot ihtiyacim var. Boti bulabilirsem, bir tasla iki kus vuracagim. Topuk dikenim oldugu icin de her seyi giyemiyorum, secici olmak zorundayim. Onlar da pahali, halâ bakiniyorum.
Bir de ev giysilerim artik kotu oldu, koku
hapsetmeye basladi, onlari da pazardan alacagim.

Ihtiyaclar, ihtiyaclar...🙄
Cok sukur, bin sukur...🤲

Günaydın.
Hayrınız kabul olsun, epey birsey almışsınız ne güzel, Allah sizlere daha çok versin.
Yeni evlendiğimizde eşimle çok borcumuz vardı, 5-6 senede anca ödeyebildik. Sonra çocuk istedik olmadı, tedaviler tüp bebek denemeleri derken bir araba parası harcadık. Bize maddi anlamda destek olan aile büyüklerimizde yoktu maalesef.Sizin çocuklarınıza ve etrafınıza desteğinizi çok takdir ediyorum gerçekten.

Bende de 2 çocuk olunca ev işlerine çok yetişemiyorum. Ayda bir tam gün bir abla geliyor, dünya iyisi çok seviyorum onu.
Astımı var ama ona rağmen çalışıyor. Elimden geldiğince sırf saflığı İçin organik deterjanlar alıyorum. Onu etkilemesin diye.
Kendimiz kadar başkalarını da düşünmek zorundayız.
deterjanı dusunmeniz ne kadar ince bi dusunce masAllah ya Allah sayılarınızı artırsın

Günaydın,

Dün kendime açılmayan teneke kutulardan aldım, büyük boy.
Bakalım 2020/6.aya kadar ne kadar doldurabileceğim.

İlk açılmayan / tırtıklayamayacağım kumbaram oldu: )) Bereketli olsun ınsallah.
Onlar iyi oluyor. Onceden ben de kavonozu, teneke cay kutularini kumbara yapardim. Illa ki icinden ekmek parasi vs alinirdi. Bir kac senedir, teneke kumbara kullaniyorum. Hasilat artti...Cunku alinan bir sey 7 tl tuttuysa elde bozuk olmadigi icin, 10 tl veriliyor, ustu kumbaraya...😍 Bereketli olsun kumbaraniz. 🤲

Gunumuz bereketli olsun...

"Iktisat azi cogaltir, israf cogu azaltir."

Iki haftadir erteledigim pazardan ev giysisi alma isi, nasipse bugun halledilecek. Kizim okuldan gelince insallah gidecegiz.

Bugun harcama gunu, limitim de 50 tl artti, 350 oldu. Herseyi giyemiyorum, gonlume gore kiyafetler bulurum insallah...🤗

Günaydın,

Dün kendime açılmayan teneke kutulardan aldım, büyük boy.
Bakalım 2020/6.aya kadar ne kadar doldurabileceğim.

İlk açılmayan / tırtıklayamayacağım kumbaram oldu: )) Bereketli olsun ınsallah.
Ne güzel :KK200: bereketli olur inşallah. :KK68:

Açtığınız zaman birikimin çokluğu karşısında şok olursunuz umarım :KK9:

Kurbanınızı nerden ve ne kadara aldığınızı öğrenebilir miyim?
Eşime alalım diyorum, "ona para mi vericez" diyor :KK70:

Ben pazardan aliyorum. Su an 5 tl, hatta yedek aldim bir ara, sirasini bekliyor. Marketlerde de var, onlar lisansli. Bazi marketlerde 10 tl, bazilarinda 15 tl.

teşekkür ederim. İnsallah.

Birmilyoncu gibi bir yerden aldım, küçükler 2 lira idi. Hemen dolar bu dedim, büyüklerden 7,5 tl ye aldım: )

Ben kutulara, kavanozlara yada kullanmadığım cüzdanıma koyuyordum ama mutlaka alıyordum içinden. Bereketi de kaçıyordu.

Açılmayan iyi oldu.

teşekkür ederim. İnsallah.

Birmilyoncu gibi bir yerden aldım, küçükler 2 lira idi. Hemen dolar bu dedim, büyüklerden 7,5 tl ye aldım: )

Ben kutulara, kavanozlara yada kullanmadığım cüzdanıma koyuyordum ama mutlaka alıyordum içinden. Bereketi de kaçıyordu.

Açılmayan iyi oldu.
Çok iyi yapmışsınız, bende büyük almak istiyorum.

Bizde keseye biriktiriyoruz 😊 ay bile dolmadan acip sayıyoruz. Heyecanı kalmıyor. Geçen bozuk ihtiyacımız olduğunda esim keseden almış. Belli ki artik tirtiklayacak :KK48:
Yasak vardi dinlemiyor. En iyisi açılmayan 😊

Eşim çarşıya çıkınca kumbara almış, cok mutlu oldum. Dolana kadar açılmayacak inşallah. 20191130_163134.jpg 20191130_163124.jpg

Evdeki bozuklar da 118 tl olmuş, onu da ekliycem içine.
Bereketli olsun

X