Birikim hikayelerimiz, hedeflerimiz.

Merhabalar 2 çocuk olunca yazamıyorum pek ama okumaya çalışıyorum.
Büyük oğlumun okul ara tatilde o da evde olunca 2 tane çocukla zaman su gibi akıyor.
Bu ay 2 çeyrek alabildim, Allah bereketini versin.
2 tane daha alıp 4 çeyrekle kasım ayını kapatmayı düşünüyorum insallah bakalım.

Masallah size. Birikimleriniz bol olsun, bereketli olsun...

Topiginize yeni denk geldim, güzel paylasimlariniz var takipteyim.
Ben de cocuklarin dogum günü hediyeleri icin kumbara yapayim bu fikri cok begendim tesekkürler.

Topiginize yeni denk geldim, güzel paylasimlariniz var takipteyim.
Ben de cocuklarin dogum günü hediyeleri icin kumbara yapayim bu fikri cok begendim tesekkürler.
Hosgeldiniz, her zaman gelin. Musait oldugunuz da siz de birikim hikayelerinizden, hedeflerinizden bahsedin.

Benim babam dikkatli birikim yapardi ondan ögrendim dikkat etmeyi. Ama o cok baskaydi. Üstüne yazilmis kullanilmis kagitlari bile asla atmaz en kücük kosesini bile ziyan etmez kullanirdi.
Suyu, elektrigi cok dikkatli kullanirdi. Bizim evde ütü kirk yilda bir acilirdi. Gomleklerini ütüsüz kumastan alirdi ki ütüye gerek olmasin, elektrik ziyan olmasin, kimse de yorulmasin.
Yemegini asla ziyan etmez yiyecegi kadarini tabagina koyar, yedikten sonra da kendi götürür birakirdi mutfaga.
Arabasi yoktu bilincli olarak almadi hic, yurumeyi tercih ederdi ve toplu tasimayi.
Keske daha cok onun gibi olabilsem.

Mutlu pazarlar.

"Kisinin dostu tasarrufu, dusmani da israfidir."

Bu seneki kiz ceyizine katki projemi de cok sukur gerceklestirdim. Borcumu odemiscesine hafifledim. Bir 8 parca tencere seti, bir 6 parca(mini) tencere seti, bir sahan seti, bir buyuk caydanlik, bir kucuk caydanlik.

Tercihimi Korkmaz'dan yana kullandim.

"Yerli mali, Turk'un mali, onu herkes kullanmali."

Onumuzdeki sene Ya Nasip.

Bunu nasil basardim, heves ettigim seylerden vazgecerek...

Nefsin heveslerinin sonu yok, tipki dipsiz bir kuyu gibi...

Herkese mutlu haftalar.
Bugun temizlik gunu.
15 gunde bir, yarim gun gelen bir hanim var.
Allah ondan razi olsun, zor gunlerimde hep destekcim.
Aldigi son kurusa kadar helal olsun.
Kizini okutmak icin saglik sorunlarina ragmen calisiyor.
Universite ogrencisi kizi da tatillerde geldiginde annesiyle birlikte temizlige gidiyor. Anali kizli masallah...

Tum emekcilere saygi ve sevgiler...❤

Günaydın.
Hayrınız kabul olsun, epey birsey almışsınız ne güzel, Allah sizlere daha çok versin.
Yeni evlendiğimizde eşimle çok borcumuz vardı, 5-6 senede anca ödeyebildik. Sonra çocuk istedik olmadı, tedaviler tüp bebek denemeleri derken bir araba parası harcadık. Bize maddi anlamda destek olan aile büyüklerimizde yoktu maalesef.Sizin çocuklarınıza ve etrafınıza desteğinizi çok takdir ediyorum gerçekten.

Bende de 2 çocuk olunca ev işlerine çok yetişemiyorum. Ayda bir tam gün bir abla geliyor, dünya iyisi çok seviyorum onu.
Astımı var ama ona rağmen çalışıyor. Elimden geldiğince sırf saflığı İçin organik deterjanlar alıyorum. Onu etkilemesin diye.
Kendimiz kadar başkalarını da düşünmek zorundayız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…